Nemunas deltas reģionālais parks kļūst par Lietuvas izcilāko tūristu galamērķi

Par Lietuvas izcilāko tūrisma galamērķi 2009. gadā izvēlēts Šilutes rajonā esošās Nemunas deltas reģionālais parks, kas atšķiras ar dabas, kultūras un ekoloģisko tūrisma vienotību. Tūrisma vieta izvēlēta, realizējot Eiropas Komisijas un Lietuvas Valsts tūrisma departamenta organizēto projektu „Eiropas izcilākie tūristu galamērķi 2009” (European Destinations of Excellence - EDEN).

Par skaistākajām tūrisma vietām šogad kopumā tika izvēlētas astoņas aizsargājamās teritorijas: Gražutes (Zarasu raj.), Pagramanču (Taurages raj.), Neras (Viļņas raj.), Nemunas deltas (Šilutes raj.), Nemunas loki (Prienu raj.), Biržu reģiona parki, Molavēnu pilskalnu komplekss un Jūkaiņu ģeomorfoloģiskais liegums (Raseiņu raj.).

Lietuvas Valsts tūrisma departamenta direktore Nijole Kliokiene atzīst, ka šis projekts palīdzēs prezentēt skaisto un tīro dabu Lietuvā, un šo vietu apmeklēs arī daudz ekotūristu.

Šogad par labāko projektu ir izvēlēts “Nemunas deltas reģionālais parks – savrupa dabas, kultūras un tūrisma vieta”. Projektu pieteica Šilutes tūrisma un biznesa informācijas centrs kopā arī Nemunas deltas reģionālā parka direkciju, Šilutes pašvaldību.

Nemunas Deltas reģionālais parks apņem Nemunas upes deltu ar tās pamatatzariem – Atmatu un Skirvīti, to apņem Rusnes sala, applūdušām pļavām, lagūnu, Kroku loka ezeru un daudziem citiem maziem ezeriem, senām upēm, kanāliem un purviem. Nemunas upē ir arī daudzu zivju sugu migrācijas ceļi. Applūdinātās pļavas, purvi un krūmi ir nozīmīgas vietas daudzu putnu sugu (arī izmirstošo) ligzdošanai. Ventes ragā darbojas Ornitoliģiskā putnu apgredzenošanas stacija. Neaizmirstamus iespaidus reģionālais parks sagādā palu laikā, kad applūst deltas pļavu teritorijas.

Nemunas delta ir bagāta ar kultūru, kā arī arhitektūras mantojuma pieminekļiem – Ventes raga bāka un ornitoloģijas stacija, etnogrāfiskais zvejas dārzs Rusnā, Minges etnogrāfiskais ciems u.c. Tiek piekoptas senās zvejas tradīcijas, un tikai šeit var nogaršot pēc senām receptēm pagatavotus zivju ēdienus. Tūristu ērtībām parkā ir ierīkoti velosipēdu maršruti, takas, skatu torņi, informācijas stendi un gaidāmo pasākumu saraksti.

“Skaistākās Eiropas vietas” – tas ir projekts, kas paredzēts tūrisma izplatībai un attīstībai Eiropas Savienībā. Projekta mērķis ir pievērst uzmanību uz Eiropas tūrisma vietām un to vērtību, nemateriālo kultūras mantojumu. Tāpat izvēlēts tika arī VII Eiropas tūrisma forumā Bordo (Francija) prezentētais Žemaitijas nacionālais parks, kas ir populārs ar tradicionāliem etnogrāfija svētkiem – Meteņiem un koka masku grebšanu.

EDEN projekts Lietuvā tiek realizēts jau otro gadu. Projekta “Eiropas izcilākie tūristu galamērķi” finansē Eiropas Komisija un Lietuvas Valdība.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
SANATORIJA "EGLE" - atlaide 10%. Astra Tūre Daugavpils
Sanatorija "Egle" ārstnieciskais reabilitācijas centrs ar ūdens un dubļu dziedniecību. | Skatīt vairāk
Lietuva no 50 EUR
Atpūta sanatorijā Egle+ (atlaides) Astra Tūre / AvioKases.lv
Sanatorija „Egle+” - ir ārstēšanās un rehabilitācijas centrs ar senām tradīcijām. | Skatīt vairāk
no 64 EUR
Akcija Vytautas Mineral SPA Birštonā.  Astra Tūre / AvioKases.lv
Akcija spēkā tikai līdz 21.decembrim. Iebraukšana jebkuros datumos no 15.01.2019. līdz 01.12.2019. | Skatīt vairāk
no 69 EUR
Uzņēmumi


Krāslavas TIC
,


AP SAULI
,


Interlux Travel
,

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2018 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2018 1st-studio.com

 
Total Timed::0.28323913sec.