LIELĀ INTERVIJA ar Arno Ter-Saakovu, tūroperatora «Alida Tūrs» valdes priekšsēdētāju [1]

LIELĀ INTERVIJA ar Arno Ter-Saakovu, tūroperatora «Alida Tūrs» valdes priekšsēdētāju

Tūroperatora “Alida Tūrs” valdes priekšsēdētāja Arno Ter-Saakova vispārliecinošāk jūtas, lai ceļotājus aizvestu skaistā atpūtā uz Krētu, Rodosu un Korfu, Grieķijā, Barselonu, Spānijā vai Antāliju, Turcijā, jo ar šiem saulainajiem galamērķiem strādāts vairāk nekā 20 gadus. Viņa skatījumā no jebkuras sarežģītas situācijas var atrast izeju, tādēļ, lai kādas pārmaiņas skar tūrisma nozari, daudz strādājot, šajā jomā sasniegt labus rezultātus varēšot arī šogad.

BalticTravelnews.com: Tūrisma nozare ietekmējas no dažādiem politiskajiem notikumiem, terora draudiem. Kāds 2017. gads būs tūroperatoriem?

Arno Ter-Saakovs: Austrumos situācija ir neparasta, bet ceru, ka jaunā tūrisma sezona būs vieglāka. Galvenais, ka mums, kā tūroperatoram, būs stabils gads, “Alida Tūrs” plānojam 10 – 15% apgrozījuma pieaugumu.

2016. gadā piedzīvojām sava veida pārmaiņas, kad uz Turciju bija maz braucienu. Tagad ceļojumi uz Turciju atsākas, lai gan ne tik lielā apmērā kā pirms diviem, trīs gadiem. Ja arī ik pa laikam notiek kāds neliels terorakts, tas pārāk neizmaina tūristu plūsmu. Turcija atpūtas ceļotājiem ir virziens numur viens, jo par attiecīgu naudu neviena cita vieta nespēj piedāvāt tāda veida atpūtu. Turklāt ceļojumi uz Antāliju tagad ir lētāki, nekā, piemēram, 2014. vai 2015. gadā. Atveram jaunu programmu ceļotājiem uz Korfu salu, Grieķijā. Tā sāksies maijā. Šogad sadarbībā ar aviokompāniju airBaltic piedāvājam arī ceļojumus uz Barselonu, Spānijā. Tie nav čartera lidojumi, bet mums ir rezervēts noteikts vietu skaits lidmašīnās. Ceļotājiem tas neko nemaina.

BalticTravelnews.com: Kā šobrīd tūristi iegādājas ceļojumus – nāk uz birojiem, jautā un tad pērk, vai visu jau zina un automātiski nepieciešamo nokārto bez fiziskas klātbūtnes birojā.

Arno Ter-Saakovs: Pēdējos gados tūristi ir kļuvuši daudz izglītotāki, citiem pietiek ar vienu zvanu mums. Ar katru gadu palielinās tūristu skaits, kuri ceļojumu iegādājas internetā. Daļa ir tādi, kuri zina, ko vēlas, pārzina galamērķa valsti, bieži vien pat jau ir izvēlējušies konkrētu viesnīcu, aģentūrā uz vietas birojā uzdod īsus jautājumus. Tie ir diezgan praktiski, piemēram, par drošības jautājumiem jau viņi ir masu medijos uzzinājuši, un mums nav plašāka informācija. Arī sadarbības partneri pasaka to pašu, mēs varam vēl tikai nedaudz kaut ko piebilst, iedrošināt. Taču ir arī tūristi, kuriem jāsniedz maksimāli daudz informācijas, jāuzklausa viņu vēlmes, tad jāizsaka savi priekšlikumi kur un kā ceļot. Viesnīcu jomā situācija var mainīties, jo viesnīca, kura bija ļoti laba pirms laika, tagad varbūt jau vairs nav tik laba. To mūsu speciālisti pastāsta klientam.

BalticTravelnews.com: Kā situācija mainījās, kad pērn bankrotēja tūroperators GoAdventure?

Arno Ter-Saakovs: Nekas stipri neizmainījās, turklāt GoAdventure pakāpeniski vairs nelidoja ne uz Turciju, ne Ēģipti. Līdz ar pakāpeniskā samazinājuma diez vai palika daudz cilvēku, kuri samaksāja par plānoto ceļojumu un neatguva savu naudu. GoAdventure klientūra galvenokārt tika veidota ar pēdējā brīža vai ļoti zemu izmaksu ceļojumu piesaisti. Neredzu arī, ka šobrīd vēl kāds tūroperators gatavotos ienākt Latvijā.

Situācija ir mainījusies Ēģiptē, jo Šarmalšeiha ir praktiski mūsu ceļotājiem slēgta. Tur mazās lidmašīnās dodas tikai trīs Eiropas valstu tūristi. Pēc manā rīcībā esošās informācijas tur pašreiz strādā aptuveni 20 viesnīcas un serviss, apkalpošana nav labā līmenī. Tas nevar būt augstā līmenī, ja nav tūristu. No Latvijas ceļotāji dodas tikai uz Hurgadu.

BalticTravelnews.com: Cik lielā mērā tūroperatori vadās pēc ceļotāju pieprasījuma, vai piedāvājums ir pietiekams Latvijas iedzīvotājiem?

Arno Ter-Saakovs: Vairāk vai mazāk, bet nepieciešamākos galamērķus Latvijas tirgus piedāvā.

BalticTravelnews.com: Ar kuru no Latvijā strādājošajiem tūroperatoriem “Alida Tūrs” vairāk sadarbojas?

Arno Ter-Saakovs: Ar visiem gandrīz vienādi, vien ar Novatours iznāk vairāk – kopīgi dalām lidmašīnas.

BalticTravelnews.com: Kas varētu tūroperatoru darbā mainīties?

Arno Ter-Saakovs: Nedomāju, ka kāds mākslīgais intelekts pārņems šo jomu. Jāstrādā vien būs cilvēkiem, jo tūrisms ir darbs ar cilvēkiem – situācijas un klientu vajadzības ir dažādas. Mēs pārdodam emocijas, un pēc tam varam izdarīt secinājumus – patika, nepatika, ļoti patika. Cik daudz esam ieguldījuši savas zināšanas, darbu, tik labi izvēlēto produktu arī varam pārdot. Pārdot labi – tas nozīmē pārdot cilvēkam to, kas viņam ir vajadzīgs. Turklāt viena un tā pati lieta vienam cilvēkam var patikt, bet citam nē. Ja aģentūras darbinieks runā stundu ar klientu, viņam precīzi jāsaprot, kas klientam ir vajadzīgs, kurp un kā viņam jāceļo. Jāpārdod 100 % tas, ar ko viņam būs pietiekami.

BalticTravelnews.com: Pašreiz Latvijā nav neviena tūroperatora, kuram nav sava ceļojuma aģentūra. Kādēļ tas tiek darīts? Lai labāk sajustu klienta vajadzības?

Arno Ter-Saakovs: Tūroperatora un ceļojumu aģentūras darbs ir atšķirīgs. Tūroperators skatās diezgan globāli – pārdot izpirktajās viesnīcās vietas, rezervēt lidmašīnas utt., ceļojuma aģentūra vairāk strādā ar klientu. “Alida Tūrs” vienmēr ir bijušas savas ceļojumu aģentūras. Vispirms bija Kr.Barona ielā, tad Brīvības ielā, tad Dzirnavu ielā, tagad atkal Kr.Barona ielā. Vēlamies veidot ar tūristu atgriezenisko saiti. Līdz ar to, savstarpēji komunicējot, mēs varam labi secināt, kādas ir tirgus tendences, ko klienti vēlas un ko nākamajā sezonā vai vēl pēc sezonas mums vajadzētu piedāvāt.

Turklāt tūristi pēc savas būtības un vēlmēm ir atšķirīgi pat, jo vienas vēlmes jūtamas maijā, bet jūlijā tie jau ir pavisam citi ceļotāji, ar citādām vēlmēm. Turklāt tā ir zināma daļa ceļojumu, ko varam paši pa tiešo pārdot un kopumā būt vēl lielāki ieguvēji, nekā visu atdodot tikai pārdošanā citām ceļojumu aģentūrām. No visām Latvijas ceļojumu aģentūrām kādas dažas tikai nepārdod “Alida Tūrs” ceļojumus.

BalticTravelnews.com: Cik ilgi pastāv “Alida Tūrs”, un kā tā šajos gados ir mainījusies?

Arno Ter-Saakovs: Martā būs jau 21 gads, kopš strādājam. 1996. gadā tā bija jaunatklāta tūrisma kompānija. Sākumā piedāvājām čartera lidojumus uz Barselonu, Spānijā. 1997. gadā galamērķiem jau pievienojām Krētu, Grieķijā. 2000. gadā izveidojām savu galveno virzienu uz Antāliju, Turcijā. 2002. gadā Brīvības ielā atklājām savu jauno biroju, 2005. gadā vēl vienu biroju Dzirnavu ielā. Pagājušā gadā atklājām trešo biroju Kr.Barona ielā. Vienmēr esam skatījušies, lai tie atrastos stratēģiski svarīgās Rīgas vietās, un pašreiz mums ar trīs birojiem ir pietiekami. Varbūt nākotnē varētu būt vēl viens virtuālais birojs, kurā klienti ar darbiniekiem sazinās tikai pa telefonu vai ar elektroniskām vēstulēm. Darbinieku skaits mums ir neliels – 14, bet visi strādājam ļoti aktīvi un ātri. Katrs zina, kas viņam jādara, katrs atrodas savā vietā. Citās kompānijās, manuprāt, to pašu paveiktu ar divreiz lielāku cilvēku skaitu. 

BalticTravelnews.com: No ģeogrāfiskā izvietojuma “Alida Tūrs” piedāvātie galamērķi ir līdzīgi kā apgrozījuma ziņā vēl lielākajiem tūroperatoriem. Ar ko jūs spējat konkurēt?

Arno Ter-Saakovs: Nekādu revolūciju tirgū negatavojamies īstenot. Labāk piedāvājam vienlīdz kvalitatīvu produktu lētāk, bet, reizē nepatērējot arī tik daudz darba produkta sagatavošanā, cik vajadzētu kādam jaunam galamērķim. Individuāliem ceļotājiem piedāvājam arī eksotiskus braucienus, bet tas nav “Alida Tūrs” galvenais produkts.

BalticTravelnews.com: Kuri “Alida Tūrs” ir veiksmīgākie maršruti, kur esat tik labi iestrādājušies, ka klientiem varat piedāvāt tiešām ļoti labu piedāvājumu.

Arno Ter-Saakovs: Krēta, Grieķijā, ko piedāvājam apmeklēt jau 20 gadus. Gadā tur varbūt nāk klāt viena, divas viesnīcas, un piedāvājums ir diezgan līdzīgs katru gadu. Šīs zemes tūristiem ir vajadzīga pludmale, atpūta, iespēja vakarā pastaigāties. Krētā ir ļoti labas vietas, kur apmesties, bet lielā daļā izpaliek apkārtējā nakts dzīve. Tāpat, ka jau minēju iepriekš, pieprasīta ir Antālija, Turcijā, ar ko strādājam ilgus gadus.

Skatos pozitīvi, ka nākamgad varēsim atkal aktīvi strādāt ar Ēģipti.

BalticTravelnews.com: Kā savu attīstību “Alida Tūrs” veidos nākamajos piecos gados, uz ko liksiet akcentu?

Arno Ter-Saakovs: Lielāku uzmanību veltīsim ceļojumu pārdošanai tiešsaistē. Ne jau uzreiz par 50%, bet ar katru gadu palielināsies to tūristu skaits, kuri paši interneta lapā iegādāsies ceļojumus. Ceļojumu aģentūras saglabāsies, bet savu konsultēšanas lomu tās pildīs. Cilvēki ir dažādi. Vieniem pietiek ar telefona zvanu, citam svarīgi ceļojumu aģentam paskatīties acīs. Nākotnē tā varētu būt pat forma, ka ceļojumu aģentūras ņems naudu par savām konsultācijām. Latvijas ceļotāju pieredze pašreiz vidēji ir 20 gadu, un joprojām daudzi nezina, ko viņi īsti vēlas. Tas ir salīdzinoši īss laiks salīdzinājumā ar vecās Eiropas valstīm, kur cilvēki aktīvi ceļo visu mūžu un arī par savu izvēli ir pārliecinātāki – zina ko vēlas.

BalticTravelnews.com: No kādiem faktoriem mūsdienās sastāv atpūtas kvalitāte? Var būt tā, ka pirms ceļojuma iztēlojamies vienu, bet galā baudām kaut ko citu, ne to ko gaidījām.

Arno Ter-Saakovs: Mūsu rīcībā ir informācija, ko tūrists saņems galamērķī, kāds būs līmenis. Ja mums kāda sadarbības partnera kvalitāte, piemēram, viesnīca vairs nepatīk, mēs to izņemam no pārdošanas portfeļa. Pārdodam to, par ko esam pārliecinājušies, ka tur ir laba kvalitāte. Visi Alida Tūrs darbinieki ir braukuši uz galamērķu viesnīcām un pārliecinājušies par to kvalitāti klātienē, profesionāli novērtējuši, kādā kārtībā ir numuriņi un tml.

BalticTravelnews.com: Kā atšķiras šodienas ceļotājs un ceļotājs pirms divdesmit gadiem, kad sākāt strādāt?

Arno Ter-Saakovs: Viņš zina, ko grib. Pie mums atnāk sagatavojies, mums tikai nedaudz jāpiepalīdz, varam ar prieku pārdot kvalitatīvu produktu. Tūristu tagad arī ir daudz vairāk. Sākumā lidojām ar mazu lidmašīnu, kurā bija tikai 80 vietas. Tagadējās lidmašīnās ir pat 180 vietas. Kādreiz ceļojumi tika organizēti ar lidojumiem ik pa 10 dienām, tagad uz Krētu lidojam divreiz nedēļā, uz Antāliju trīs reizes nedēļā. Pirms 2008. gada lidojām pat vēl biežāk. Tūristi Grieķijā ekskursijas izpērk vairāk nekā Turcijā. Interesanti, ka tie, kuri Turcijā dzīvo trīszvaigžņu viesnīcās, daudz vairāk dodas ekskursijās, nekā tie, kuri pēc principa “viss iekļauts” dzīvo pieczvaigžņu viesnīcā. No Krētas un Antālijas saviem ceļotājiem piedāvājam pat vienas dienu izbraucienu uz Izraēlu, ja vien viņi vēlas.

Protams, ka mēs būtu priecīgāki, ja cilvēki tomēr vairāk iepazītu šīs valstis. Manuprāt, uz Grieķiju vispār nevajadzētu doties uz viesnīcām, kur “viss ir iekļauts”. Priekš kam tad vispār braukt uz Grieķiju, ja neko daudz neredz no šīs skaistās zemes. Labāk vakarā iziet ielās, apmeklēt kādu restorāniņu, nobaudīt vienu, bet īpaši tev sagatavotu ēdienu. Es vēl saprotu, ja “viss iekļauts” piedāvājumu izmanto Turcijā...

BalticTravelnews.com: Jums ir doktora grāds. Ko tas Jums nozīmē, ko dod dzīvē, darbā?

Arno Ter-Saakovs: Tās ir zināšanas un, protams, doktora grāds man palīdz pašapziņai. Pirms 30 gadiem esošajā augstākās izglītības sistēmā man deva daudz vairāk zināšanas. Studēju radio inženierzinātni, no kuras praktiskajām zināšanām jau vairs daudz neatceros, bet man iemācīja domāt. Tas ir galvenais, kas man palīdz darbā. Redzu, ka šodien augstskolu absolventiem ir zināšanas, bet viņi ir kā šaurā koridorā un ārpus tā negrib piepūlēties kaut ko padomāt plašāk. Man nav tādu brīžu, kad es nezinātu, ko darīt – strupceļš nav iespējams! Ja ir strupceļš, tad jāpaņem grāmata vai jāatver internets un jāpadomā, kā risināt vienu vai otru problēmu. Es varbūt daudz ko nezinu, bet es atradīšu vajadzīgo!

Redzu, ka arī mūsu biroja jaunieši reizēm grūtās situācijās negrib piepūlēties padomāt. Tādās reizēs es saviem darbiniekiem nekad nesaku, lai dara tā vai tā. Pasaucu pie sevis un sarīkojam prāta vētru – domājam kopā, pētām, atrodam kādus piecus risinājuma variantus, no kuriem beigās izvēlamies labāko. Kad cilvēks kopā ar mani ir atradis labāko variantu, tad to es uzskatu par risinājumu.

BalticTravelnews.com: Latvijas tūrisma nozarē Jūs esat spilgta personība. Kā Jūs tajā nonācāt?

Arno Ter-Saakovs: Deviņdesmitajos gados meklēju, kā pelnīt naudu un sapratu, ka tūrisms ir virziens, kas man derētu. Satiku cilvēkus, kuriem jau bija zināšanas tūrismā, bet man neliels finansiāls kapitāls, ko biju nopelnījis algotā darbā. Es nekad cilvēkam neiedošu tāpat vien naudu biznesam. Ja man tas šķitīs perspektīvi, tad iedošu, bet visā biznesa procesā būšu klāt. Citādi nav iespēju nopelnīt! Katrā biznesā jāstrādā daudz – līdz sviedriem, līdz asinīm! Tad arī būs viss kārtībā.

BalticTravelnews.com: Pats jokojat, ka spēlējaties ar lidmašīnām un kuģīšiem. Par lidmašīnām jau tagad skaidrāks, bet ko nozīmē kuģīši?

Arno Ter-Saakovs: Darba dienu esmu sadalījis tā, ka pirmajā daļā nodarbojos ar manu un mana tēva biznesu, kas saistīts ar jūras dzelmes izpēti – jūras inženierģeoloģiju, bet otrajā dienas daļā strādāju priekš “Alida Tūrs”. Paralēli gan arī visu laiku sekoju aktuālākajām abās firmās. Pašreiz strādājam Kaspijas jūrā, pētot ģeologiskos izmeklējumus - kāda ir augsne, kur smilts, kur māls, kur gāzes “kabatas” – tukšumi. Uz tādām, piemēram, nedrīkst novietot naftas ieguves platformas. Tas viss jāizpēta. Praktiskos darbus veicam uz vietas Kaspijas jūrā, mums ir bāze Astrahaņā, bet Rīgas birojā speciālisti veic vajadzīgos aprēķinos.

Mans tēvs arī ir radioinženieris, un šajā darbā noder gan viņa, gan manas zināšanas, jo ir jāizmanto ļoti daudz dažādas iekārtas, kas raida signālus. Pārējais bizness balstīts uz menedžmenta prasmēm, kas ir līdzīgi, vai es vadu jūras izmeklējumu biznesu vai tūroperatoru. Galvenais, lai produkts būtu kvalitatīvs!

BalticTravelnews.com: Strādāt abos biznesos ir apgrūtinoši, vai tik vienkārši kā no vienas istabas pāriet uz otru istabu.

Arno Ter-Saakovs: Tagad jau esmu pieradis, ka man darbs gandrīz nekad nebeidzas. Dators man nemitīgi ir līdzi, internets pieejams.

BalticTravelnews.com: Jūs esat pēc tautības armēnis, daudz darījis vietējās kopienas labā, savulaik to arī vadījis. Pastāstiet par šo saikni, kā ir būt armēnim, ko šī piederība Jums nozīmē, esot kaut kur citur pasaulē.

Arno Ter-Saakovs: Esmu dzimis un audzis Rīgā, mana mamma bija latviete, tētis armēnis. Uz Armēniju pirmo reizi aizbraucu salīdzinoši nesen. Armēņi ir tauta, kas visu laiku kustas, strādā, atrod jaunus biznesus, jaunus tirgus. Rīgā varbūt redzamāk, ka daudzi armēņi atver savus restorānus, bet ir dažādi virzieni, kuros viņi strādā. Armēnija ģeogrāfiski atrodas tādā kā ceļa krustojumā, dzīve vienmēr tur bijusi grūta, līdz ar to cilvēki guvuši jau manis iepriekš minētās prasmes. Armēņus esmu saticis jebkur, kur esmu pasaulē devies, pat Meksikā! Armēņus atpazīstu pēc sejas vaibstiem. Var teikt, ka armēņi, līdzīgi citām Kaukāza tautām, dzīvo ar atvērtu sirdi. Vari ieiet jebkura armēņa mājā, tevi uzņems, pacienās, ja jutīs, ka vajag, atdos pēdējo.

BalticTravelnews.com: Par armēņiem arī valda uzskats, ka tauta ļoti daudz viens otram palīdz, iekšējā tīklā nodod noderīgu informāciju. Kur reāli tiekas armēņi, dzīvojot citās valstīs. Varbūt Jums arī latviešiem ir padoms, kā saglābāt pasaulē izbraukušajiem saikni ar Latviju, kā iesaistīties vietējās latviešu diasporas dzīvē? Ko mēs varētu pamācīties?

Arno Ter-Saakovs: Kad es esmu ārzemēs, ja ir iespēja, ieeju armēņu baznīcā. Piemēram, biju Londonā, iegāju uz īsu brīdi. Rīgā arī mums ir sava baznīca (netālu no t/c Mols – red.), ko armēņu kopiena uzcēlām par savu naudu. Būtībā jau arī daudzi tā satiekas baznīcā, atrod kopīgas intereses. Latviešiem svešumā es ieteiktu nezaudēt savas saknes. Nebūt savs latviskums nav ikdienā visu laika jāizrāda.

Es, piemēram, dziļi sirdī jūtu, ka esmu armēnis. Kā jau minēju, tikai nesen – 2010. gadā es pirmo reizi ar saviem bērniem aizbraucu uz Armēniju. Tik vien kā biju ciemojies pie saviem radiniekiem Ašhabadā, kuri arī aizbraukuši no Armēnijas vairāk nekā pirms 100 gadiem. Mēs saprotamies krievu valodā. Mani bērni nedaudz armēņu valodu mācījās svētdienas skolā, bet viņiem jau tāpat skolas slodze liela ar vācu, angļu, krievu valodu apgūšanu, matemātiku, fiziku, ķīmiju. Saprotu, ja viņi veltīs daudz laika armēņu valodas apgūšanai, tad pa to laiku zaudēs kaut ko citu.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs atpūšaties?

Arno Ter-Saakovs: Man patīk ceļot un tad labi atpūsties, dzīvot lielās viesnīcās ar skaistiem dārziem, daudz lasu. Pēdējos gados viesnīcā daudz guļu un lasu, pētu internetu. Sociālo tīklu Facebook.com pametu, jo vajadzēja izvēlēties – sēdēšu feisbukā, vai strādāšu. Apvienot nevarēju, jo man gribējās tik daudz pastāstīt, parādīt sevis piedzīvoto fotogrāfijās. Veselības dēļ esmu atteicies no miltu un piena produktiem, tāpat cukura un saldumiem.

Lai kurp es brauktu, man vienmēr ir līdzi botas, pastaigāju, paskrienu pa tuvākajām vietām. Tāpat labprāt nodarbojos ar kaitbordu, niršanu – esmu dive master (no angļu val. niršanas meistars – red.). Darbdienās sportoju arī ikdienā, eju uz sporta zāli, kur strādāju ar savu treneri. Vispirms 30-40 minūtes ir kardio treniņš, pēc tam trenējos pusotru stundu ar dzelžiem. Katru rītu veicu nelielus jogas vingrinājumus.

 

Uzziņa

Tūroperators “Alida Tūrs” organizē tiešos čarterreisus uz Antāliju, Krētas salu, Rodas salu, Korfu salu, Hurgadu – strādā kopš 1996. gada.

“Alida Tūrs” ietilpst 3 tiešās pārdošanas filiāles Rīgā, kā arī tās ceļojumus iespējams iegādāties arī tūrisma aģentūrās visā Latvijā un mājaslapā.

Tūroperatorā “Alida Tūrs” strādā 14 darbinieki.

Esmu dzimis

Rīgā

Mans zelta likums ir

Viss, kas ir vajadzīgs, ir ģimenē (Itālijas paruna)

Viena no manām jaunākajām atziņām ir

Cilvēka iespējas ir bezgalīgas

Mana mīļākā pilsēta Latvijā

Liepāja

Latvijā vislabāk man patīk atpūsties

savās mājās Jūrmalā

Ceļojumā man vislabāk patīk atpūsties

Pie Garda ezera, Itālija. Esmu parliecināts, ka agrāk vai vēlāk tur dzīvošu.

Mans iecienītākais restorāns Rīgā

Gastronome, Brīvības iela (jūras veltes un augstā virtuves māksla)

Ja man būtu neierobežotas finanses, es 


Es strādātu vēl vairāk

Vislielāko iespaidu man ir atstājis ceļojums uz

KALNIEM! Ararata un Kilimandžaro virsotnes

Ticu, ka man izdosies doties ceļojumā uz

Everesta virsotni. Dodu sev vēl 10 gadus, lai sagatavotos šim ceļojumam.

Jaunajā gadā mana ciešākā apņemšanās

Bizness un sports

Mans novēlējums BalticTravelnews.com ir

Vairāk pozitīvā!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 Ivo 02/02/2017 16:19 Iedvesmojoši!

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.09.2019 - 22.09.2019 Koncerts "Tikšanās Dailē" Valmieras Tūrisma informācijas centrs
21.septembrī plkst. 18:00 Valmieras Kultūra centrā notiks Raimonda Paula un Daumanta Kalniņa koncerts "Tikšanās Dailē". | Skatīt vairāk
Latvija
Ievas Rubenes personālizstāde Valmierā Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Līdz 30. oktobrim Valmieras Kultūras centrā būs apskatāma Ievas Rubenes gleznu personālizstāde "GadaLaiki". | Skatīt vairāk
Dabas SPA, Silene Resort&SPA**** TAKA
Silenes Dabas SPA piedāvā izjust dabas harmonijas un enerģijas pilnas SPA procedūras, uzlabot labsajūtu, gūstot saskaņu ar sevi un dabu. | Skatīt vairāk
Itāļu Restorāns TAKA
Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.137887sec.