Iedvesmojies ceļojumam uz Jūtas štatu Amerikas Savienotajās Valstīs (video)

Jūta (Utah) ir viens no Amerikas Savienoto Valstu 50 štatiem un atrodas valsts rietumu reģionā. Šis ir viens no svarīgākajiem transporta un telesakaru centriem ASV rietumos. Aptuveni 80% no štata iedzīvotājiem dzīvo Vosečas grēdas pakājē (Wasatch Front), kur atrodas arī Jūtas administratīvais centrs un lielākā pilsēta Soltleiksitija. Soltleiksitija ir nozīmīgs tirdzniecības un finanšu centrs ne tikai štatā, bet arī ASV rietumos.

Jūtas štats robežojas ar Aidaho, Arizonas, Kolorādo, Nevadas un Vaiomingas štatiem. Dienvidrietumos vienā punktā robežojas ar Ņūmeksiku.

Jūtas štatā dzīvo aptuveni 3,102 miljoni iedzīvotāji. Lielākā daļa Jūtas iedzīvotāju ir mormoņu ticības pārstāvji, kas šo štatu uzskata par vislabāko vietu ASV – Jūtas štatā ir augsts izglītības līmenis, lieli ienākumi, maz bezdarbnieku un zems noziedzības līmenis.

Tepat atrodas arī slavenā štata pilsēta Soltleiksitija, kas ir Jūtas štata galvaspilsēta. Tā ir dibināta 1847. gadā, šajā apvidū ienākot vajātās mormoņu baznīcas (Pēdējo dienu svēto Jēzus Kristus baznīcas) piederīgo grupai, kuras līderis un pravietis bija Brigams Jangs. Viņš ir Solteiksitijas dibinātājs un vēlāk kļuva arī par Jūtas štata gubernatoru. Mormoņu vajāšanas iemesls bija saistīts ar neiecietību pret šīs konfesijas piederīgajiem un poligāmiju, kuru baznīca atbalstīja līdz 1890. gadam. Soltleiksitija joprojām ir mājvieta Pēdējo dienu svēto Jēzus Kristus baznīcai un 2009. gadā Soltleiksitijā vairāk kā 50% iedzīvotāji piederēja pie šīs baznīcas. Soltleiksitijā notika 2002. gada Ziemas Olimpiskās spēles. Pilsētā bāzētas vairākas sporta spēļu komandas, to skaitā NBA komanda Jūtas "Jazz".

Viens no īpašākajiem Jūtas štata tūrisma objektiem ir Arku (Arches) Nacionālais parks. Tas ir slavens ar interesantajiem brūni sarkanajiem smilšakmens veidojumiem, kas lokās kā velves un arkas, raisot fantāziju un bagātinot iztēli. Te ir iespēja braukt gan ar mašīnu, gan arī staigāt ar kājām. Atsevišķi veidojumi nosaukti par Ērģelēm, Trīs pļāpām, Bābeles torni utml. Vēlams paņemt līdzi ūdeni garajai pastaigai, cepuri pret saules apdegumu un vējjaku vai siltu džemperi, ja pastaigu iecerēsiet sākt rīta pusē. Gājēju taku garums turp un atpakaļ stiepjas no 0,5 līdz 6,8 km. Delicate Arch ir ļoti liela, un kāpjot tā vispār nav redzama-skatupunkts atrodas citā vietā, ne tur, kur jāsāk kāpt. Apejot ap klinti, arka pēkšņi atklājas visā krāšņumā. Savu izteikto dali arka iegūst brīdī, kad uz neilgu brīdi to apspīd rietošās saules stari. Cilvēki gaida šo brīdi kā svētu rituālu, kā brīdi, kad var šķīstīties. Parasti rīta dzestrums pārvēršas mīlīgā vakarā, jo visapkārt esošie akmeņi atdod pa dienu uzkrāto saules siltumu.

Vēl viens ievērības cienīgs dabas veidots objekts ir Cionas nacionālais parks (Zion National Park), kas dibināts 1909. gada 31. jūlijā. Parkā atrodas viena no ASV nacionālo parku slavenākajām vietām – brienamā taka. Tā atrodas Nortfolkas Jaunavas (North Folk Virgin) upē, kas plūst cauri "The Narrows" kanjonam, un parka apmeklētāji var to apskatīt, brienot pa upes gultni pusotra kilometra garumā. Upes dziļums vietām mainās no pāris centimetriem līdz pat aptuveni metram.

Jūtā atrodas lielākais reģiona ezers - Greitsoltleiks jeb Lielais Sālsezers štata ziemeļos. Ezers ir sekls, un tā ūdens līmenis mainās atkarībā no iztvaikošanas un ūdens pieplūdes. Ezers aizņem apmēram 4400 kvadrātkilometru lielu teritoriju.

Iedvesmojies ceļojumam uz šo dabas veidoto ASV štatu un noskaties ceļojuma video.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.57932901sec.