Lielā Kanjona nacionālajam parkam aprit 100 gadi

Nupat esam krāšņi nosvinējuši Latvijas valsts simtgadi, kas likusi apjaust, cik liela nozīme ir tam, kā mantojumu spējam iznest un saglabāt, ejot cauri laikam. Pa pēdām mūsu simtgadei seko arī Lielā Kanjona nacionālā parka simts gadu pastāvēšanas gadadiena - tieši gadsimtu atpakaļ, 1919. gada 26. februārī, šo unikālo dabas veidojumu iekļāva Nacionālā parka sastāvā, lai spētu kontrolēti rūpēties par šī laikmetiem senā mantojuma saglabāšanu, varētu pasargāt tā skaistumu, dabas resursus un stiprināt tā kultūras nozīmi pasaules mērogā.

Ik gadu Lielo kanjonu apmeklē miljoniem cilvēki un nav grūti rast iemeslus - kāds tad īsti ir šī dabas veidojuma fenomens. Šī ir vieta, kas elpai patiesi liek sajūsmā aizrauties un sajust senatnes auru, ko paspilgtina teritorijā esošie indiāņi. Parka plašums arī pie liela ceļotāju noslogojuma liek netraucēti vērot kanjona nebeidzamo horizontu.

Lielais kanjons, kas ir viens no dziļākajiem un atpazīstamākajiem kanjoniem pasaulē, atrodas Amerikas Savienoto valstu Arizonas štatā. Iespaidīgais dabas veidojums veidojies, tajā plūstot Kolorādo upei - tas ir 446 kilometrus garš un 6 līdz 29 kilometrus plats.

Lielais Kanjons, kas veidojies aptuveni 70 miljonus gadus atpakaļ, šobrīd viennozīmīgi ir viens no atpazīstamākajiem ASV tūrisma objektiem - ik gadu to apmeklē aptuveni 6 miljoni interesentu.

Šī unikālā vieta par dabas pieminekli - līdz ar to aizsargājamu zemi tika pasludināta 1908. gada 11 . janvārī, kad šo darbu paveica tā brīža prezidents Teodors Rūzvelts. 70 gadus vēlāk - 1979. gadā - UNESCO parku, kurā atrodas Kanjons, pasludināja par Pasaules Mantojuma daļu.

Prezidents Rūzvelts, pasludinot objektu par aizsargājamu, sacīja sekojošus vārdus: "Lielais Kanjons mani piepilda ar apbrīnu. Tas nav salīdzināms - un arī nav aprakstāms. Tas ir kas neatkārtojams pasaules mērogā. Mums ir jāsaglabā šis dabas brīnums tāds, kāds tas ir šobrīd. Nedrīkstam darīt neko, kas varētu ietekmēt tā dižumu. To vienkārši nav iespējams uzlabot. Tieši tāpēc mums jārīkojas, lai saglabātu šo neatkārtojamo vietu saviem bērniem, mūsu bērnu bērniem un visiem tiem, kas nāks pēc viņiem. Kanjons ir viens no iespaidīgākajiem skatiem, ko katram amerikānim būtu jāredz".

Kopumā parks aptver aptuveni 500 tūkstošus hektārus zemes, atrodoties uz zemes, kuru apdzīvo indiāņi.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.31138992sec.