TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Reģionu vadītāji lūdz premjeru novērst kļūdas arī «Ugunsdrošības noteikumos»

"Reģionālo attīstības centru apvienība” vērsusies pie premjera Māra Kučinska un LR iekšlietu ministra Riharda Kozlovska ar lūgumu pārskatīt 2016.gada 19.aprīlī Ministru kabineta pieņemtos “Ugunsdrošības noteikumus”, pretējā gadījumā pašvaldībām un uzņēmējiem nāksies norakstīt jaunus un funkcionējošus ugunsdzēšamos aparātus.

"Reģionālo attīstības centru apvienība” valdes priekšsēdētājs un Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis precizē, ka “Ugunsdrošības noteikumu 282. punkts nosaka, ka “Uz ugunsdzēsības aparāta korpusa jābūt iestrādātam (iespiestam) individuālam vai partijas numuram un CE atbilstības marķējumam”.

Reģionu vadītāji vēlas, lai tiktu svītrots iekavās ierakstītais vārds “iespiestam”. Reģionu vadītāji uzskata, ka individuālā vai partijas numura un CE atbilstības marķējums ugunsdzēsības aparāta korpusā var būt ne tikai iespiests korpusā, bet šo informāciju var pievienojot arī uzlīmes veidā vai uzkrāsojot uz korpusa.

Vents Armands Krauklis atgādina, ka nesenā pagātnē pašvaldības atjaunoja ugunsdzēšamo aparātu resursus, iegādājoties jaunus ugunsdzēšamos aparātus, izmantojot kā pašvaldību, tā Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus. “Vairumā gadījumu ugunsdzēšamie aparāti visās pašvaldībās ir jauni un ir atbilstoši visām ugunsdrošības prasībām, spēj pildīt savu funkciju un vajadzība pēc to nomaiņas nepastāv,” skaidro Vents Armands Krauklis

“Piemērojot jaunos noteikumus, pašvaldībām un uzņēmumiem nāksies norakstīt funkcionējošus, jaunus un prasībām atbilstošus ugunsdzēšamos aparātus tikai tāpēc ka uz korpusa nav uzspiests jaunajos noteikumos prasītais mehāniski iespiestais marķējums, neskatoties uz to, ka faktiski šī informācija tur ir norādīta. Noteikumi rada nepieciešamību veikt nepamatotas investīcijas vēl derīgu ugunsdzēsības aparātu nomaiņai, kas savukārt noved pie nevajadzīgu izmaksu veikšanas valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī komersantiem,” vēstulē premjeram un iekšlietu ministram skaidro reģionālo attīstības centru vadītāji.

Biedrība „Reģionālo attīstības centru apvienība” ir dibināta 2015.gadā ar mērķi apvienot pašvaldības, kas LR Nacionālajā attīstības plānā definēti par reģionālajiem attīstības centriem, lai nodrošinātu biedru sadarbību vienota viedokļa formēšanā attīstības, tiesiskajos, kā arī citos kopīgos jautājumos un biedru interešu pārstāvību attiecībās ar privātām un publiskām institūcijām valsts un starptautiskā līmenī.

Biedrībā „Reģionālo attīstības centru apvienība” kā dalībnieki darbojas 21 Latvijas pašvaldība: Aizkraukles novads, Alūksnes novads, Balvu novads, Bauskas novads, Cēsu novads, Dobeles novads, Gulbenes novads, Krāslavas novads, Kuldīgas novads, Limbažu novads, Līvānu novads, Ludzas novads, Madonas novads, Ogres novads, Preiļu novads, Saldus novads, Siguldas novads, Smiltenes novads, Talsu novads, Tukuma novads, Valkas novads.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Valmieras nakts rogainings Valmieras Tūrisma informācijas centrs
27. septembrī plkst. 19:00 pie Valmieras Kultūras centra norisināsies Valmieras nakts rogainings. | Skatīt vairāk
Latvija
Valmieras Restorānu nedēļa Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 12.līdz 19.oktobrim Valmierā norisināsies Valmieras Restorānu nedēļa. | Skatīt vairāk
Pieprasītākais brančs Pārdaugavā! Hercogs Mārupe
Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi | Skatīt vairāk
no 19 EUR
Itāļu Restorāns TAKA
Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.39508891sec.