Daugavpilī notiks starptautiskais folkloras festivāls

2016. gada 22.-24.aprīlī Daugavpilī jau 11.reizi norisināsies Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls, kas šoreiz izskanēs Ūsiņa zīmē.

Festivālā piedalīsies vairāk nekā 30 folkloras kolektīvi no Latvijas, Baltkrievijas, Gruzijas, Krievijas un Īrijas, kas dažādos koncertos un danču vakaros sniegs ieskatu savā tradicionālajā kultūrā. Kā festivāla īpašie viesi ar speciālu programmu festivālam, kas balstās uz baltkrievu un citu Eiropas tautas mūzikas materiāliem, uzstāsies grupa Stary Olsa (Minska/Baltkrievija).

Paralēli koncertiem festivāla dalībnieki un apmeklētāji aicināti piedalīties arī vairākās meistarklasēs. Vjačeslavs Lukjanovs un Valentīns Krulikovskis (Viļņa/Lietuva) senā tautas mūzikas instrumenta vargana spēles meistarklasē izstāstīs instrumenta rašanās vēsturi, tā spēles ietekmi uz cilvēku, par tā izmantošanu mūsdienu mūzikā, kā arī iemācīs šī instrumenta spēles pamatprincipus. Festivāla dalībniekus un pilsētniekus gaida arī tradicionālās dziedāšanas meistarklase kopā ar Zani Šmiti (Rīga/Latvija), kā arī tautasdziesmu sadziedāšanas meditācija "Dziedināšanās caur tautasdziesmu" kopā ar Inga Karpiču (Rīga/Latvija). Svinot Ūsiņa dienu, 23.aprīlī, ikviens interesents varēs piedalīties arī Ūsiņa zīmes izgatavošanā, īpašā Ūsiņa dienas ēdiena – pantāga gatavošanā un izgaršošanā kopā ar saimnieci Viju Kudiņu, kā arī vērot zirgu dancināšanu, ko Ilzes Stabulnieces vadībā demonstrēs Zirgu sētas "Klajumi" skaistuļi.

 Kā norāda festivāla rīkotāji: "Latviešu tautas folklorā ar Ūsiņa dienu, kas sakrīt ar 23.aprīli – Jurģa, Jura dienu, mēs uzsākam ceļu uz vasaru. Tāpēc arī festivālā, Ūsiņa aizsargāti, atslēgsim vārtus vasarai. Ūsiņš šajās dienās mums palīdzēs ar dziesmām un dejām savienot pagātni, tagadni un nākotni, tradīciju un ikdienu, gādās par zirgiem un bitēm,  nesīs veiksmi ne tikai ceļā uz festivālu un mājām, bet arī visā festivāla norisē."

Festivālu rīko un atbalsta Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, Daugavpils Latviešu kultūras centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Daugavpils Universitāte. 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini! Madonas TIC
24. maijā - ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini. Šogad piedāvājumā katrā galamērķī dažādi jaunumi, lielākais no tiem - divu dienu piedāvājums! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.05.2025 - 17.05.2025 Sējas svētki "Ausekļu dzirnavās" Bauskas TIC
Šogad aicināti ieskandināt un svinēt “Sējas svētkus” 17. maijā no plkst. 11. Ieskaties pasākuma programmā! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.05.2025 - 16.05.2025 Auto orientēšanās Aizkraukles novadā Aizkraukles novada TIC
Atklāj aktīvo tūrisma sezonu Koknesē, pamodini Samu un dodies aizraujošā piedzīvojumā, pārbaudot savas zināšanas, atjautību un ātrumu! | Skatīt vairāk
Tūrisma rallijs "Madona-Gulbene" 24.05. Gulbenes novada TIC
Vai iespējams iepazīt divus novadus vienā dienā? Jā, piedaloties autofotoorientēšanās tūrisma rallijā "Madona-Gulbene"! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.73762202sec.