Aicina uz «Sarunu muzejā» ar piektās Purvīša balvas ieguvēju

Svētdien, 2017. gada 19. februārī, plkst. 15.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM; Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) aicina uz “Sarunu muzejā” ar piektās Purvīša balvas ieguvēju, kura vārds kļūs zināms kandidātu darbu izstādes atklāšanas ceremonijā LNMM galvenajā ēkā 17. februārī.

PASĀKUMS

Arturs Bērziņš, Ivars Drulle, Kristaps Epners, Atis Jākobsons, Voldemārs Johansons, Maija Kurševa, Anda Lāce vai arī trio Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons? Kurš uzvarēs? Jautājums, atbildi uz kuru ir grūti prognozēt. Tas intriģē, dara nemierīgu un rosina viedokļu apmaiņu. Visi astoņi kandidāti izgājuši neatkarīgo ekspertu stingrajam profesionālajam vērtējumam. Regulāri sekojot līdzi Latvijas mākslinieku aktuālajam sniegumam izstādēs, divu gadu laikā Purvīša balvas 2017 finālam tika nominēti 25 projekti, kuru autoru radošais pienesums definēts kā nozīmīgs notikums Latvijas vizuālās mākslas ainā. Fināla atlasei tika izvirzīti tikai 8 pretendenti.

Purvīša balvas 2017 ieguvēju noteiks starptautiska žūrija, apspriežot minēto astoņu kandidātu veikumu viņu kopējā izstādē, kas iekļauj dažādus laikmetīgās mākslas veidus – glezniecību, grafiku, tēlniecību, instalāciju un videomākslu.

Purvīša balva dibināta 2008. gada janvārī ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un noteikt izcilāko sasniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti, jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību, popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām.

Purvīša balva tiek pasniegta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kurš dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Par balvas laureātu kļūst autors, kurš saņēmis ekspertu un īpaši izveidotas starptautiskas žūrijas augstāko vērtējumu. Balvas apjoms ir EUR 28 500 (ieskaitot nodokļus). Purvīša balva ir lielākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā.

Pirmo Purvīša balvu 2009. gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu “Solitude”. Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011. gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi “Varbūt”. Trešo Purvīša balvu 2013. gadā ieguva Andris Eglītis par personālizstādi “Zemes darbi”. Ceturtā Purvīša balva 2015. gadā tika piešķirta Miķelim Fišeram par personālizstādi “Netaisnība”.

LNMM izglītības programmas “Sarunas muzejā” ietvaros apmeklētājiem tiek piedāvāta ekskluzīva iespēja iepazīties ar uzvarētāju, noklausīties viņa stāstījumu par sevi un nominēto mākslas darbu, kā arī uzdot jautājumus. Sarunā piedalīsies mākslas zinātniece, Purvīša balvas 2017 neatkarīgo ekspertu komisijas pārstāve Daina Auziņa, kura sniegs ieskatu darbu atlases procesā, iezīmējot balvas vērtēšanas principus un kritērijus. Kopā mēģināsim analizēt laikmetīgās mākslas tendences, saprast tās būtību un nojaust nākotnes virzību.

Katrs pasākuma dalībnieks varēs gan bagātināt līdzšinējos personīgos priekšstatus, gan salīdzināt tos ar mākslas ekspertu un starptautiskas žūrijas atzinumu, izvirzot savu, nav izslēgts, ka pavisam citu, favorītu. Individuālo viedokli būs iespējams paust, aizpildot balsojuma anketu. Skatītāju simpātijas balvas ieguvēja vārdu uzzināsim Purvīša balvas izstādes noslēgumā, kad tiks apkopotas visas balsojuma anketas.

Nākamās “Sarunas” izstādē notiks 19. martā un 2. aprīlī plkst. 15.00, kad uz tikšanos ar skatītājiem atnāks citi Purvīša balvas 2017 kandidāti.

Uz “Sarunām” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā laipni aicināts ikviens interesents!

Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, uzdodiet jautājumus, veidojiet un izsakiet savu viedokli!

Mēs Jūs gaidām!

Dalības maksa: pieaugušajiem – 3,50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2,00 EUR.

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Izstāde būs atvērta līdz 9. aprīlim.

Plašāk par projektu lasiet LNMM mājas lapā

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.03.2018 - 20.03.2018 Kā ietaupīt par mobilajām sarunām ceļojumā TAVEX
Ar TravelSIM ceļojumu SIM karti starptautiskie zvani par 85% lētāk un ienākošie zvani bezmaksas. Priekšapmaksas karte, starta komplekta cena tikai 20€ | Skatīt vairāk
Latvija
Pastaigas bērniem ar ēzelīšiem Alpos Jēkaba Ceļojumi
Vēl Latvijā nebijis ceļojums, kurā piedalās bērni, vecāki un ēzelīši, kas ir kā labākie palīgi un atbalstītāji, dodoties pastaigās kalnos kopā | Skatīt vairāk
no 1055 EUR
Pārsteidzošā Kazahstāna Jēkaba Ceļojumi
Kazahstāna, stepes valsts, kas atrodas pašā Eirāzijas centrā, daudziem cilvēkiem pasaulē joprojām ir terra incognita, nezināmā zeme. Dodies to | Skatīt vairāk
1130 EUR
Šveices brīnumainā daba Jēkaba Ceļojumi
Šveices bagātība ir tās daba - rāmie kalnu ezeri, kuros spoguļojas Alpu sniegotās virsotnes, miniatūri ciematiņi un neparasti zilais debesu jums. | Skatīt vairāk
1195 EUR

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2018 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2018 1st-studio.com

 
Total Timed::0.372926sec.