Rīgā norisināsies sacensības «Rīgas kauss burāšanā 2019»

2019. gada 17.un 18.augustā, Daugavā, "BeActive Pludmales spēles" ietvaros norsisināsies sacensības "Rīgas kauss burāšanā 2019", kas būs pārredzamas arī Rīgas pilsētas viesiem un iedzīvotājiem no Vanšu tilta un abiem Daugavas krastiem.

Šis noteikti būs viens no šīs vasaras skaistākajiem burāšanas pasākumiem pašā Rīgas centrā, un priecēs pilsētas viesu un iedzīvotāju acis. Uz šo brīdi jau ir pieteiktas 38 jahtas dažādās grupās dalībai sacensībās, un pieteikšanās joprojām turpinās līdz pat sacensību atklāšanai sestdienas rītā. 

Rīgas kauss 2019 ir vietēja mēroga sacensības dažādās jahtu klasēs. Sacensībās piedalīsies gan jūras jahtu komandas, kas tiks dalītas divās jahtu grupās – garumā līdz 10m, un virs 10m, sporta jahtu klases – Beneteau PLATU 25 un STAR, kā arī bērnu un jauniešu jahtu klases – Laser un Techno293.

Šis ir ikgadējs pasākums, un katru gadu tiek organizēts Daugavā, Rīgas svētku laikā. Šogad pasākumu organizēt deleģēti ir pagājušā gada pasaules čempionāta sporta jahtām PLATU 25 organizētāji – Biedrība "Latvian Sailing Team" un Rīgas sporta burāšanas centrs, kas atrodas Ķīpsalā, Matrožu ielā 15.

Sacensības Daugavā pie Vanšu tilta, tiek rīkotas ar mērķi, piesaistīt uzmanību burāšanas sporta veidam, parādīt tā daudzveidību un iespējas burāt visdažādākajās vecuma grupās. Plānojot šī gada sacensības, organizatori nolēma organizēt tās plašākā mērogā, piesaistot dažādu jahtu klases, dažādās vecuma grupās. Tādējādi demonstrējot, ka burāšana ir viens no tiem sporta veidiem, ar kuru nodarboties var jebkurā vecumā, un, kurā iesaistīties var visa ģimene. Šī gada Rīgas kausā būs komandas uz lielajām jahtām, kurās piedalās vienas vai vairāku ģimeņu locekļi, kā arī dalībnieku starpā ir ģimenes locekļi, kas sacensībās startēs katrs savā jahtu klasē – kāds no vecākiem, uz jūras vai sporta jahtām, bet viņu atvases sacentīsies bērnu un jauniešu jahtu grupās. Tai pat laikā, šādi tiek veicināta jauno burātāju integrācija jūras jahtu komandās. Rīga ir pilsēta pie ūdens, un ideāli piemērota vieta, lai, visas vasaras garumā Rīgas iedzīvotājiem būtu iespēja nodarbotos ar visdažādākajiem ūdens sporta veidiem, tai skaitā burāšanu, dzīvot veselīgi un aktīvi atrodoties pašā pilsētas centrā.

Sacensības šādā formātā ir izdevies organizēt, un piesaistīt arī jaunos burātājus, Latvijas zēģelētāju savienībai, Biedrība "Latvian Sailing Team" un Rīgas sporta burāšanas centram, sadarbībojoties ar Latvijas Sporta Federāciju Padomi, Rīgas Domi un sporta klubu SportLat, kur projekta "BeActive Pludmales spēles" ietvaros tiek organizētas burāšanas sacensības bērniem un jauniešiem Laser jahtu klasē, Windserfinga klasē -Techno 293.

Sacensību formāts paredz, ka sacensības notiks sadalījumā pa grupām, proti, katrs dalībnieks startēs savā grupā. Kopumā, abās sacensību dienās, tiek  plānoti 8 braucieni bērnu un jauniešu klasēs, ne vairāk kā 9 braucieni sporta klasēs un 2 braucieni Jūras jahtām. Sacensību sākums ir pl.12.00 sestdien un pl.11.00 svētdien un starti tiek plānoti visas dienas garumā, kur pēdējais iespējamais starts var tikt dots pl.16.00. Abas dienas sacensības notiks orientējoši līdz pl.17.00, kas var mainīties, atkarībā no laika apstākļiem. Sacensību distances būs dinamiskas un būs iespēja vērot sportistu cīņu, burājot pa vējam un pret vēju. Par sacensību uzvarētāju kļūs sportists/komanda, kurš/-a ar vismazāko punktu skaitu savā ieskaites grupā. Punktu skaits tiek piešķirts atbilstoši iegūtajai vietai katrā braucienā - jo labāka finiša vieta, jo mazāks punktu skaits. Rezultāti tiks publicēti katru dienu, un tie būs pieejami Rīgas Sporta Burāšanas Centra mājas lapā rigasailingcenter.com.

SACENSĪBU PROGRAMMA

17.08.2019

09:00 – 10:30  Dalībnieku reģistrēšanās, Rīgas sporta burāšanas centrā, Ķīpsalā, Matrožu ielā 15

11:00  Sacensību atklāšanas ceremonija, Rīgas sporta burāšanas centrā, Ķīpsalā, Matrožu ielā 15

12:00  Starts orientējoši Vanšu tilta rajonā (LYS, Laser, Techno 293 klasēm)

12:30  Starts orientējoši Vanšu tilta rajonā (Beneteau PLATU25, STAR klasēm)

16:00  Pēdējais iespējamais starts

18:00  Apbalvošanas ceremonija LYSI jahtu grupām, Rīgas sporta burāšanas centrā, Ķīpsalā, Matrožu ielā 15

18.08.2019

10:00  Kapteiņu sapulce, Rīgas sporta burāšanas centrā, Ķīpsalā, Matrožu ielā 15

11:00  Starts Daugavā, orientējoši Vanšu tilta rajonā (Laser, Techno 293, Beneteau PLATU25, STAR)

16:00  Pēdējais iespējamais starts

18:00  Apbalvošanas ceremonija Laser, Techno 293, Beneteau PLATU25 un STAR, Rīgas sporta burāšanas centrā, Ķīpsalā, Matrožu ielā 15

*Programmā minētie starta laiki var tikt mainīti, ņemot vērā laika apstākļus. Sacensību nobeigums uz ūdens abas dienas orientējoši pl.17.00, kas arī var mainīties, atkarībā no laika apstākļiem.

BURĀŠANA - Burāt var sākt jau no 7-8 gadu vecuma, un tik pat labi to var sākt darīt jau esot pieaugušā vecumā. Rīgā ir vairāki jahtklubi, kur nodarboties ar šo skaisto sporta veidu bērniem un jauniešiem. Papildus tam, RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRS piedāvā iespēju burāt tepat Rīgas centrā arī pieaugušajiem, neatkarīgo no fiziskās sagatavotības un burāt prasmes. Burāt ir iespējams dažadās jahtu klasēs, sākot no jahtām, uz kurām burā individuāli, līdz dažāda izmēra jahtām, kas paredzētas burāšanai komandās.

BIEDRĪBA LATVIAN SAILING TEAM - 2007.gadā dibināta burātāju komanda, kas piedalās augsta līmeņa jūras burāšanas sacīkstēs Eiropā un Vidusjūras baseinā dažādās laivu klasēs. Pēdējos četros gados komanda trenējas uz "Platu 25" klases jahtām, lai veicinātu nacionālās jahtu klases attīstību Latvijā. LST darbojas 25-30 sportisti un tehniskie speciālisti.

RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRS - Viens no aktīvākajiem jaunajiem burāšanas centriem Rīgā, kas darbojas kopš 2016.gada. Jahtu osta un daudzfunkcionāls burāšanas centrs, kas pieejams ikvienam interesentam dažādu ūdens sporta un aktīvās atpūtas aktivitāšu realizēšanai, neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības.

BEACTIVE PLUDMALES SPĒLES – ir pasākums, kur Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) kopā ar septiņām citu valstu sporta organizācijām apvienojušās Eiropas Savienības Erasmus+ projektā, lai izstrādātu pieejamu un sociāli iekļaujošu pludmales sporta spēļu modeli. Augustā Rīgā norisināsies pirmās BeActive Beach Games, bet septembrī tās notiks Portugālē. Projekta mērķis – meklēt jaunus veidus, kā cilvēkus, neatkarīgi no vecuma, veselības iespējām, fiziskās sagatavotības vai prasmēm, piesaistīt aktīvam dzīvesveidam un veidot sporta kustību, kas palielinātu vispārējo līdzdalību sportā, veicinātu arī ikdienā mazāk redzamu vai aktīvu, sociāli neaizsargātu sabiedrības grupu iesaisti.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Romantiska atpūta Rūmenes muižā Estravel Latvia
Romantiska atpūta Rūmenes muižā ar pirts rituālu. // Piedāvājumi 2 - 6 personām - nakšņošana un pirts rituāls | Skatīt vairāk
Latvija no 575 EUR
Višķu amatnieku ciems TAKA
Višķu amatnieki apmeklētājiem piedāvā maršrutu pa ciemu, kas sevī ietver iespēju interesanti pavadīt brīvo laiku. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.10.2020 - 06.11.2020 Baudi Cēsu Rudens restorānu nedēļu 2020 Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Jau šajā nedēļas nogalē, no 31.oktobra līdz 8.novembrim, Cēsīs jau trešo gadu notiks Cēsu rudens restorānu nedēļa. Iepazīsties ar restorānu | Skatīt vairāk
Viesnīca "Sventes muiža" TAKA
“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.66683102sec.