Rīgas ielā Cēsīs notiks kultūras mantojuma dienas

13. septembrī Rīgas ielā Cēsīs notiks kultūras mantojuma dienas ar plašu vēsturiski izglītojošu programmu, kas būs interesanta gan pieaugušajiem, gan bērniem. Svētku viesi varēs iepazīt Cēsu vecpilsētas māju stāstus, programmā būs bezmaksas ekskursijas un darbnīcas, kino un spēles, kā arī piedāvājumā īpaša Cēsu ēdienkarte vecpilsētas kafejnīcās.

Eiropas Kultūras mantojuma dienas Latvijā tiek organizētas ik septembri. Tā kā šogad Rīgai ir godpilnais Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls un izsenis tiek uzskatīts, ka „visi ceļi ved uz Rīgu”, tad šogad kā galvenā kultūras mantojuma dienu tēma ir izvēlēta Rīgas iela. Cēsīs, kur iedzīvotāji jau ir iemīļojuši ikgadējo pasākumu Cēsu vecpilsētas māju stāsti, šajā septembrī ir ieplānota īpaša programma Rīgas ielas vēsturiskās nozīmes aktualizēšanai.

Rīgas iela ir galvenā Cēsu vecpilsētas – valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa iela. Tā izceļas ne tikai ar interesantu arhitektūru, Rīgas ielas ēkas bijušas liecinieces dažādiem Cēsu vēsturē būtiskiem notikumiem. Arī šobrīd Rīgas ielas apkārtne ir būtiska cēsnieku sabiedriskās dzīves veidošanā, kļūstot par mājvietu virknei kultūras pasākumu un radošu iniciatīvu. Rīgas iela Cēsīs ir vietējās inteliģences, radošo personību un pilsētas viesu iecienīta dzīves, pastaigu un atpūtas vieta. Tā vienmēr ir bijusi slavena ar grāmatniecības tradīcījām, rosīgu kultūras un politisko dzīvi – Rīgas iela bijusi mājvieta gan kultūras biedrībām un izdevniecībām, gan vēsturiskajam pilsētas rātsnamam.

Lai iedzīvotāji un pilsētas viesi atraktīvā formātā labāk varētu izzināt Cēsu vecpilsētas vēsturi, septembra otrajā sestdienā ar Rīgas ielas iedzīvotāju un uzņēmēju atbalstu ir sagatavota plaša pasākumu programma Rīgas ielā Cēsīs, kurā visi interesenti ir aicināti piedalīties bez maksas.

Kultūras mantojuma dienu ietvaros tiks piedāvātas ekskursijas pieredzējušu gidu pavadībā, darbnīcas bērniem un pieaugušajiem Grāmatu otrā dzīve, Mēra ķēdes izgatavošana, Tērpu mākslīgā elpināšana, Kaligrāfijas skola, krāsojamās grāmatas bērniem „Cēsu vecpilsētas namu stāsti” atvēršanas svētki, ērģeļmūzikas koncerts, dokumentālais kino u.c. pasākumi.

Dalībnieki varēs iepazīties ar Cēsu vecpilsētas māju stāstiem, piedaloties kopīgā izzinošā spēlē. Visas dienas garumā spēkā būs īpašie Rīgas ielas kafejnīcu piedāvājumi.

Detalizēta pasākumu programma publicēta www.cesis.lv.

Rīgas ielas svētku norisi Cēsīs atbalsta Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija un Valsts Kultūrkapitāla fonds, Vidzemes plānošanas reģions.

Laipni aicināti Cēsīs Rīgas ielā! Īpaši gaidīsim ģimenes ar bērniem, lai dotos kopīgā vēstures piedzīvojumā!


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.01.2021 - 24.01.2021 Barikāžu aizstāvju atceres diena Cēsīs Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Cēsīs barikāžu notikumus atzīmēs ar izstādi – instalāciju un ugunskuriem Vienības laukumā. Norises atklās 20.janvārī, un tās pieejamas līdz 24 | Skatīt vairāk
Latvija

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.34129906sec.