Liepājā jūlijā festivālā satiksies Latvijas piejūras pilsētu un novadu vidējās paaudzes deju kolektīvi

Liepājā jūlijā festivālā satiksies Latvijas piejūras pilsētu un novadu vidējās paaudzes deju kolektīvi

Šā gada 15. jūlijā Liepājā tautas deju festivālā "Soļi smiltīs" satiksies teju 700 dejotāju no Latvijas piejūras pilsētām un novadiem, lai svinētu kopā būšanu tautas dejā un priecētu skatītājus ar koncertiem pilsētvidē un dižkoncertu Liepājas pludmalē.

Baltijas jūras piekraste visā tās aptuveni 495 kilometru garumā ir unikāla Latvijas un visa Baltijas jūras reģiona vērtība. Piekrastes nozīmīgākā vērtība ir vienotais piekrastes dabas un kultūras mantojums un, nenoliedzami, jūras tuvumā mītošie ļaudis. Lai popularizētu tautas deju kolektīvu vasaras satikšanos un sadancošanos, kā arī veicinātu deju kolektīvu māksliniecisko izaugsmi, 1999. gadā Jūrmalas deju kolektīvs "Tapa" pirmo reizi organizēja vidējās paaudzes deju kolektīvu festivālu. „Soļi smiltīs" ir atslēgas vārds festivālam, kas ik vasaru citā pilsētā vai novadā pulcina Latvijas vidējās paaudzes dejotājus, kuri savu dzīvi vada Baltijas jūras krastā vai tā tuvumā.

Festivāls vienkopus pulcinājis deju kolektīvus no Latvijas pilsētām un novadiem šādās vietās Latvijā – Jūrmalā, Rēzeknē, Ventspilī, Liepājā, Šlokenbekā, Laidzē (Milzkalnē), Salacgrīvā, Pāvilostā, Nīcā, Limbažu novada Skultē un Babītes novadā. 15. festivāla "Soļi smiltīs" rīkotāji, nākamā festivāla rīkošanu svinīgi uzticēja vidējās paaudzes deju kolektīvam "Vaduguns" Liepājā, kur tas "iesoļos" jau trešo reizi.

Festivālā "Soļi smiltīs" Liepājā interesenti 15. jūlijā aicināti uz vairākām norisēm. Pirmie tautas deju koncerti skatītājiem tiks piedāvāti no pulksten 14.00 līdz 16.00, kad vienlaicīgi četrās norises vietās Liepājas pilsētvidē – Rožu laukumā, Jāņa Čakstes laukumā, Jūrmalas parkā pie strūklakas un arī Karostā pie Ziemeļu mola – festivāla dalībnieki, 28 tautas deju kolektīvi, priecēs skatītājus ar krāšņām koncertprogrammām.

Savukārt vakarpusē visi dalībnieki pulcēsies Liepājas pludmalē, Kūrmājas prospekta galā, kur no plkst. 21.00 uz lielās skatuves jūras krastā ikviens varēs vērot gan saulrietu, gan vērienīgu tautas deju dižkoncertu "Sēju vēju". Programmā skatītājiem tiks piedāvāts daudzveidīgs un krāšņs tautas deju repertuārs.

16. Latvijas vidējās paaudzes tautas deju kolektīvu festivālā "Soļi smiltīs" piedalīsies vidējās paaudzes tautas deju kolektīvi "Jūrdancis" (Saulkrasti), "Lādezers" (Limbažu novads), "Dzirnakmeņi" (Krimuldas novads), "Greizie rati", "Saime" (Garkalnes novads), "Sānsolītis" (Ādažu novads) un "Lecam pa vecam" (Limbažu novads), "Vija", "Čiekurs", "Rēvele", "Rīdzenieks", "Daiļrade" (Rīga), "Tapa", "Vēlreiz" (Jūrmala), "Dārta" (Babītes novads), "Laipa", "Ritums" (Jelgava), "Solis" (Tukuma novads), "Jadals" (Engures novads), "Krišjānis" (Talsu novads), "Spiekstiņi" (Ventspils novads), "Kurzeme" (Ventspils), "Vērgalīte" (Pāvilostas novads), "Nīca" (Nīcas novads), "Re, kā" (Durbes novads), "Sudmaliņas" (Grobiņas novads),  "Bandzenieki", "Vaduguns" un "Kvēle" (Liepāja).

Pasākums ir bezmaksas un pieejams ikvienam interesentam. Dejotājus Liepājā uzņem un skatītājus uz festivālu aicina Liepājas pilsētas pašvaldība, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Indijas akcenti un Nepāla Jēkaba Ceļojumi
Indija ir ne tikai bagāta ar tempļiem, svētnīcām, mošejām un citiem cilvēku radītiem brīnumiem, bet arī nepārspējama ir tās augu un dzīvnieku | Skatīt vairāk
Latvija 2170 EUR
Baikāls, Burjatija un Mongolija Jēkaba Ceļojumi
Sibīrijā atrodas pasaulē lielākais saldūdens ezers - Baikāls. Ja ir drosme redzēt vairāk, jādodas pāri stepēm ieraudzīt lielāko planētas plašumu | Skatīt vairāk
3120 EUR
Marokas sajūtu virpulī Jēkaba Ceļojumi
Maroka – tā ir vieta, kur austrumu tikumi satikušies ar Āfrikas likumiem. Tā apreibina acumirklī! | Skatīt vairāk
1265 EUR
Jēkabpils pilsētas svētki 2017 Jēkabpils TIC
Jēkabpils Pilsētas svētki 2017 norisināsies no 6. līdz 8. jūlijam. Svētku ietvaros norisināsies dažādi pasākumi - koncerti, gājieni, tirdziņi utt. | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2017 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2017 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14305115sec.