Uzsākta Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles fasādes atjaunošana

„Ar patiesu prieku varam sacīt, ka Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles fasādes un torņa atjaunošanas, logu un smilšakmens detaļu restaurācijas darbi ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu ir uzsākti. Tas notiek zīmīgā gadā, kad Latvija atzīmē simtgadi, savukārt Liepājas Sv.Trīsvienības baznīca sagaida savu 260. Jubileju,” ziņo katedrāles dekāns Pēteris Kalks.

Projekta ietvaros plānots atjaunojot katedrāles fasādi, torņa fasādi, t.sk. restaurēt logus, durvis un smilšakmens detaļas, kā arī ierīkot zibensaizsardzības sistēmu, veikt pamatu hidroizolāciju un lietus ūdens savākšanas sistēmas ierīkošanu.

Projekta īstenošanas rezultātā katedrālē tiks radīts viens jauns tūrisma pakalpojums – izveidota ekspozīcija katedrāles tornī par vēsturiskiem notikumiem un personībām Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcā cauri gadsimtiem, kā arī pilnveidoti divi esoši tūrisma pakalpojumi - nodrošināti apstākļi ērģeļu koncertdarbībai visa gada griezumā, ne tikai vasaras sezonā, un nodrošinātas mainīgās izstādes katedrālē.

Īstenojot dievnama fasādes atjaunošanas darbus, tiks noslēgts katedrāles glābšanas darbu posms, kas ildzis jau vairāk nekā 10 gadus. Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles glābšanas darbi tika aizsākti 2008. gadā, veicot ēkā un ērģelēs koksngraužu likvidēšanu ar gāzēšanas metodi, laikā no 2012. līdz 2014. gadam tika veikta ēkas pamatu nostiprināšana un jumta renovācija.

Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles atjaunošanā plānots investēt 1 miljonu eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma un 176 470,59 eiro pašu spēkiem savākto līdzekļu jeb ziedojumu.

Iepirkumu rezultātā būvdarbu īstenošana uzticēta SIA firma “UPTK”, būvuzraudzību veic SIA “Akords U”, būvuzraugs Mārtiņš Metāls, savukārt autoruzraudzību veic SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa.” Būvprojektu “Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas fasāžu un torņa atjaunošanas, logu un akmens detaļu restaurācija” 2016.gadā izstrādāja SIA “Pastorāts”, sadarbībā ar SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”. Kopējais darbu veikšanas laiks ir 2 gadi.

Liepājas Sv.Trīsvienības ev. lut. draudze ir viens no pieciem projekta “Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem” sadarbības partneriem. Projekta vadošais partneris un finansējuma saņēmējs ir Liepājas pilsētas pašvaldība. Pārējie sadarbības partneri ir vēl trīs tuvākās apkārtnes pašvaldības – Grobiņas, Nīcas un Pāvilostas, katrs no sadarbības partneriem piedalās ar saviem objektiem un to pilnveidošanu, attīstīšanu un atjaunošanu.

Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles fasādes atjaunošanas darbi tiek īstenoti Eiropas Savienības fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” sadarbības projekta “Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem” ietvaros.

Ikvienam ir iespēja līdzdarboties atjaunošanas projektā, atbalsot ar ziedojumiem, lai katedrāles atjaunošanas darbi veiksmīgi turpinātos gan pie interjera un mākslas priekšmetu restaurācijas, gan pie ērģeļu pilnas restaurācijas.

“Lai mana Kunga, mūsu Dieva, jaukums pār mums! Liec mūsu roku pūliņiem izdoties!” (Ps.90:17)

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Itāļu Restorāns TAKA
Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes | Skatīt vairāk
Latvija
Muzikālās apvienības „Lola Marsh“ koncerts Valmieras Tūrisma informācijas centrs
8. novembrī plkst. 19:00 koncertzālē „Valmiera“ uzstāsies par Telavivas pop-folk sensāciju dēvētā muzikālā apvienība „Lola Marsh“. | Skatīt vairāk
Minizoo JuRita TAKA
Šeit iespējams apskatīt, pabarot, paglaudīt alpakas, lamas, ķengurus, kamieli, dambriežus, punduraitas, ēzeļus, poijus, zirgus, trušus un citus | Skatīt vairāk
Slēpošanas bāze "Egļukalns" TAKA
Šeit izklaidēties iespējams trīs trasēs: slaloma, ģimenes un kameršļūkšanas (snow-tube). Pēc ziemas priekiem sasildīties aicina omulīga kafejnīca. | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.0994432sec.