CEĻOTĀJA INTERVIJA ar Kristīni Ziemeli, kura dod priekšroku stopēšanai

CEĻOTĀJA INTERVIJA ar Kristīni Ziemeli, kura dod priekšroku stopēšanai

Mūsdienās ceļot var visdažādākajos veidos un uz visdažādākajām pasaules vietām. Teju katrs ceļotājs var atrast sev piemērotu ceļošanas veidu, no plašā piedāvājumu klāsta izvēlēties interesantu ceļojuma galamērķi un izlemt, ar cik lielu cilvēku grupu vēlas doties pasaulē. Arvien vairāk un vairāk jauni cilvēki izvēlas savus spēkus izmēģināt stopēšanā un apceļo vai pusi pasaules tieši šādā veidā. To, cik viegli vai sarežģīti ir doties ceļojumā ar stopiem, jautājām rūdītai pasaules apceļotājai Kristīnei Ziemelei.

Travelnews.lv: Stopēšana lielai daļai cilvēku varētu šķist bīstams pārvietošanās veids. Pastāsti, kā tu nonāci līdz ceļošanai ar stopiem?

Kristīne Ziemele: Pirms 3 gadiem strādāju festivālā "Positivus" un iepazinos ar Oskaru, kurš pēc dažām nedēļām plānoja doties uz Francijas Alpiem ar stopiem no Rīgas. Pirms tam ceļojusi biju ļoti minimāli un trakās avantūrās praktiski neiesaistījos, bet šoreiz pavisam spontāni piekritu doties līdzi. Un pēc šī ceļojuma galvā bija tas klikšķis, kad sapratu cik forši ir ceļot ar stopiem, gulēt teltīs, gatavot un ēst dabā, kāpt kalnos, no rīta pamosties un izdomāt nākamo vietu uz kuru doties, vadoties pēc sajūtām, nevis iepriekš rūpīgi sagatavota plāna.

Un cilvēkiem, kam tas šķiet bīstami, iesaku kaut reizi pašiem pamēģināt stopēt, un mazāk klausīties tajā, ko mums saka mediji. Ticiet man, būsiet patiešām pārsteigti cik cilvēki ir labsirdīgi un atsaucīgi! Visu šo gadu laikā man ir bijusi tikai un vienīgi pozitīva pieredze.

Travelnews.lv: Kādas valstis esi apmeklējusi stopējot?

Kristīne Ziemele: Esmu pabijusi Spānijā, Portugālē, Francijā, Itālijā, Bulgārijā, Rumānijā, Vācijā, Austrijā, Igaunijā, Polijā un Lietuvā (braucot cauri), nedaudz apceļoju arī ASV. Rīt no rīta sāksim stopēt uz Amsterdamu Nīderlandē un Kopenhāgenu Dānijā. (Saruna notika pirmdien, 22. augustā, tāpēc jau šodien, 23. augustā, Kristīne ir devusies nākamajā ceļojumā – aut. piez.)


Travelnews.lv: Vai tev ir kāds īpašs veids, kā sagatavoties ceļojumam un izvēlēties lietas, ko ņemt līdzi?

Kristīne Ziemele: Ja godīgi, tad ceļojumiem gandrīz vienmēr gatavojos pēdējā brīdī un ņemu tikai pašu nepieciešamāko, lai viss satilptu vienā mugursomā. Tai skaitā telts, guļammaiss, paklājiņš un ēst gatavošanas piederumi, ja izvēlos palikt pie dabas. Pats galvenais, lai līdzi ir pase un ērti apavi!

Travelnews.lv: Tā kā esi devusies šādos ceļojumos ne reizi vien, kurš no visiem ceļojumiem atmiņa palicis visvairāk?

Kristīne Ziemele: Atmiņā noteikti visvairāk palikusi pati pirmā stopēšanas reize, kad pavisam neplānoti nonācām Parīzē un gulējām turpat parkā pie Eifeļa torņa zem zvaigžņotām debesīm. Tik daudz ko darīju pirmo reizi – biju tik tālu no mājām, stopēju, kāpu kalnos un paliku tur pa nakti teltī, satiku tik daudz labsirdīgus un sirsnīgus cilvēkus, kā arī nācās iepazīt un brīžiem pat pārvarēt sevi pašu. No tā brīža arī aizsākās mana nelielā atkarība no ceļošanas un kalniem.


Travelnews.lv: Vai visās valstīs, kur esi bijusi, pret stopētājiem attiecas vienlīdz labi?

Kristīne Ziemele: Vadoties pēc manas pieredzes, stopēt diezgan vienkārši var gandrīz visās Eiropas valstīs, izņemot Spāniju, Portugāli un Itāliju, kur tas ir nedaudz grūtāk, bet tāpat iespējams. Viss atkarīgs no paša un 50% - no veiksmes.

Travelnews.lv: Kādas ceļošanai ar stopiem varētu būt priekšrocības, un kādi ir šāda ceļošanas veida mīnusi?

Kristīne Ziemele: Priekšrocības: stopēt jau pats par sevi ir piedzīvojums, tas ir daudz aizraujošāks veids, kā nokļūt no punkta A līdz punktam B. Tas ir labs budžeta variants, kā arī iespēja iepazīties ar interesantiem cilvēkiem, viņu stāstiem un uzzināt noderīgu informāciju par apskates vietām - būt ceļotājam, nevis tūristam.
Mīnusi: nevar paredzēt to, cik ātri pārvietosies, kāds šoferis apstāsies un vai paliksi starp dzīvajiem (joks).

Travelnews.lv: Ar ko noteikti jārēķinās ikvienam, kas vēlas doties ceļojumā ar stopiem?

Kristīne Ziemele: Jārēķinās ar to, ka tas būs neaizmirstams piedzīvojums un saprotot cik tas patiesībā ir vienkārši un forši, var gadīties, ka gribēsies izrauties no ierastās dzīves un doties ceļot pa pasauli.


Travelnews.lv: Kā, Tavuprāt, stopējot un ceļojot vislabāk rūpēties par savu drošību?

Kristīne Ziemele: Pirmkārt, jāizlemj vai gribi braukt ar šoferi, kurš ir apstājies. Tas ir sekunžu jautājums, tāpēc jādomā ātri un jāuzticas intuīcijai. Ja jūti, ka kaut kas tomēr nav īsti kārtībā, vienmēr var pateikt nē un pagaidīt nākamo mašīnu.  Pase, telefons un nauda jātur mazākā somiņā, kura vienmēr ir līdzi (man ir tā saucamā fanny pack jeb jostas soma). Ļoti svarīgi ir vienmēr ziņot kādam tuviniekam par atrašanās vietu un plānoto galamērķi. Ideālā variantā pirms katras kāpšanas mašīnā var pierakstīt tās numuru un aizsūtīt tuviniekam. Zinu, ka citi ņem līdzi gāzes baloniņus vai tur somiņā nazi. Bet visu šo gadu laikā man nav bijusi tāda pieredze, lai kādā brīdī vajadzētu sākt uztraukties.

Travelnews.lv: Kādi ir lielākie ieguvumi vai atziņas, ko esi ieguvusi savu ceļojumu laikā?

Kristīne Ziemele: Īstenībā - jo vairāk es ceļoju, jo vairāk es iepazīstu pati sevi. Vislielākais ieguvums viennozīmīgi ir visi satiktie cilvēki, kuri ir tik neizsakāmi dažādi un no katra var kaut ko mācīties. Un tik tiešām - nekad nevienu nevērtē pēc tautības, ādas krāsas un vecuma. Cilvēki tik tiešām ir brīnišķīgi un novēlu katram kaut reizi to piedzīvot!


Travelnews.lv: Kas ir tas īpašais, kas atkal un atkal liek atgriezties pie ceļošanas ar stopiem?

Kristīne Ziemele: Neatkarība un piedzīvojumu kāre! Ne tikai neatkarība no laicīgi iegādātām transporta biļetēm, viesnīcu rezervējumiem, plānošanas utt., bet gan iespēja pašai izlemt kur un kad doties, izlemt cik ilgi palikt konkrētajā vietā un skatīties pēc pašas sajūtām kur doties tālāk. Brīvība. Pati stopēšana jau vien ir piedzīvojums, vēl pirms esi nonācis galamērķī.

Travelnews.lv: Aizvien biežāk var dzirdēt uzskatu, ka ceļošanai nav vajadzīga nauda, ir vajadzīga tikai gribēšana. Vai, Tavuprāt, tā ir taisnība?

Kristīne Ziemele: Manuprāt, tā tik tiešām ir taisnība un pati par to esmu pārliecinājusies. Ceļošanai nav jābūt kaut kam tādam, ko var atļauties reizi dažos gados, iztērējot visu cītīgi krāto naudiņu. Mūsdienās ir tik daudz iespējas, kā ceļot daudz netērējoties, it īpaši jauniešiem. Var stopēt, var braukt studiju apmaiņas braucienos (Erasmus), var strādāt kā brīvprātīgais pretī saņemot pārtiku un naktsmītni (workaway.info), var nakšņot pie cilvēkiem visās pasaules malās par velti (couchsurfing.com), kā arī iepazīties ar konkrētās valsts kultūru un apskates vietām no vietējiem, kas noteikti būs unikāla un atšķirīga pieredze, ko no standarta tūrisma kompāniju piedāvātajām ekskursijām nevarētu iegūt. Un papildus visam tu iegūsti neaizmirstamu pieredzi un  jaunus draugus no visām pasaules malām.  Lai ceļotu, pirmkārt, ir vajadzīga vēlme ceļot, un otrkārt – jārīkojas! Tik vienkārši.

EKSPRESS JAUTĀJUMI & ATBILDES

Esmu dzimusi un izaugusi...

Ogrē

Mans tālākais ceļojums bija uz..

Sanfrancisko, ASV

Mans mīļākais ceļojums bija uz...

Alpiem (Charmonix)

Ceļojumu laikā visvairāk izbaudu...

...to, ka nav jāuztraucas par ikdienas sīkumiem

Garšīgākais ēdiens, ko esmu baudījusi ceļojumu laikā, ir...

...tikko no koka plūkti sulīgi apelsīni

Vēlētos kādreiz doties ceļojumā uz...

...Jaunzēlandi

Cilvēkiem, kas grib ceļot, bet vēl nav saņēmušies pirmajam ceļojumam novēlu...

...negaidīt "īsto" brīdi un spontāni kaut kur doties. Ticiet man, nenožēlosiet!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Velomaršruta nr.779 brauciens TAKA
Ir sākusies pieteikšanās reģionālā velomaršruta Nr.779 „Luknas ezera loks” popularizēšanas velobraucienam. Piedalīties tiek aicināts ikviens | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.08.2019 - 23.08.2019 Iepazīsti Latgali Tūrisma rallijā! TAKA
Aizraujošs, saliedējošs un piedzīvojumu pasākums ģimenēm, kolēģiem un draugu kompānijām! Uzvarētājus un nomināciju ieguvējus sagaida vērtīgas | Skatīt vairāk
VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”  TAKA
Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan arhitektūras pērles, gan unikālas dabas ainavas Daugavas augštecē, dabas parka "Daugavas loki teritorijā" | Skatīt vairāk
Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas) AP SAULI
Lielām grupām iesakām mūsu divstāvīgo skaistuli ar 57 sēdvietām. Ietilpība, komforts un stabilitāte uz ceļa! | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::1.01680803sec.