LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie viesnīcas «Hotel TIA» direktores Ingas Cinītes

LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie viesnīcas «Hotel TIA» direktores Ingas Cinītes

"Hotel TIA" direktore Inga Cinīte viņas vadītajai trīszvaigžņu viesnīcai ir atradusi savus klientus, nodrošinot stabilu noslodzi visam gadam. Protams, vasarā ceļotāju ir vairāk, bet nesezonā savu pienesumu sniedz tuvumā esošās Arēnas Rīga un Olimpiskā centra "Elektrum" notiekošās aktivitātes, kā arī šeit apmetas darījumu cilvēki no visas Latvijas.

BalticTravelnews.com: Kā Jūsu skatījumā kopumā izskatās 2017. gada tūrisma sezona, ņemot vērā, ka pieaug terorisma draudi, pirms dažām dienām atkal noticis sprādziens Mančestrā.

Inga Cinīte: Lai arī, diemžēl, ir šādi traģiski notikumi, cilvēki ceļo. Mančestra ir tepat Eiropā un tik tuvu... Tomēr Baltijas valstis skaitās drošs reģions, un ceļotāji arī vairāk izvēlas atbraukt uz Latviju. Tas ir redzams gan Rīgas ielās, gan arī naktsmītņu datos.

BalticTravelnews.com: Vai pastiprināti pievēršat uzmanību viesiem, vai viņu vairāk novērojat?

Inga Cinīte: Jā, mēs esam uzmanīgāki. Esam saņēmuši arī aicinājumu no Valsts robežsardzes un Valsts policijas sekot rūpīgāk līdzi, kas pie mums ierodas, no kurām valstīm, vai nemanām kaut ko aizdomīgu. Ja, piemēram, kāds šāds gadījums saistībā ar ārzemju viesiem būtu, mēs uzreiz ziņotu Valsts policijai un robežsardzei. Kopumā labu kārtību mums palīdz nodrošināt apsardzes darbinieks, kurš viesnīcā atrodas visu diennakti. Viņa klātbūtne, regulārās apgaitas pa viesnīcu dod gan viesiem drošības sajūtu, gan noteikti rodas respekts tiem, kuri varbūt vēlētos brīvāk un skaļāk uzvesties.

BalticTravelnews.com: Kas raksturīgs trīszvaigžņu viesnīcām, un kas pašreiz ir aktuāls šādu viesnīcu segmentā?

Inga Cinīte: Trīszvaigžņu viesnīcā visā Eiropā cilvēki var būt droši, ka saņems vismaz pamata komforta līmeni. Viņi jau zina ko sagaidīt, atbraucot pie mums. Atbilstoši attiecīgajai viesnīcas kategorijai ir noteikti kritēriji, kas jānodrošina, lai saņemtu attiecīgo zvaigžņu skaitu. Stingri ir noteikts istabiņu lielums, gultu garums, platums, spilvenu, dvieļu skaits,  konferenču zāles, restorāna esamība utt. Kritēriji tiek noteikti aizvien detalizētāki un stingrāki. Pašas viesnīcas iniciatīva var būt, ka šo līmeni tā paceļ vēl augstāk. Piemēram, ar nelieliem ratiem pie mums var iebraukt cilvēki ar īpašām vajadzībām, bet tehniski ēku nevaram nekādi pārveidot tā, lai izveidotu kvalitatīvu uzbrauktuvi. Rīgā viesnīcu konkurence ir liela, tādēļ viesnīcas ļoti cenšas sniegt saviem viesiem pēc iespējas labāku servisu, pakalpojumus, visu iespējamo – arī mēs.

BalticTravelnews.com: Aizvadītajā pusgadā Travelnews.lv ir pabijis dažādās viesnīcās Latvijā, kur nepatīkami pārsteidza salīdzinoši zemas kvalitātes brokastis. Rodas iespaids, kas tās ir ļoti vienveidīgas, produkti nopirkti lielveikalā, lai tikai būtu, bet viesnīcnieki necenšas neko īpašu piedāvāt no vietējiem lauku produktiem. Varētu taču būt ciešāka sadarbība ar vietējiem audzētājiem, ražotājiem, lai viesiem parādītu Latvijas unikālos produktus, kas patiešām labi garšo.

Inga Cinīte: Daļēji varu piekrist, bet, ja runājam par reģioniem, tad man pozitīva pieredze bija Kuldīgā. Tur daži cilvēki nakšņojām viesnīcā "Divi baloži", un brokastis mums pēc ēdienkartes tika pasniegtas turpat blakus esošajā restorānā "Goldingen Room". Brokastis  bija kvalitatīvas un tiešām garšīgas! Manuprāt, tieši dizaina klases un augstākas klases viesnīcām noteikti piestāvētu pasniegt kvalitatīvākas brokastis, veidojot īpašu piedāvājumu no vietējiem produktiem, tā pasniedzot arī Latvijas pievienoto vērtību.

"Hotel TIA" brokastu bufete ir kā "zviedru galds", kur katrs paņem, ko vēlas. Ēdināšana mūsu viesnīcā ir ārpakalpojums, ko paši neorganizējam, bet, katrā ziņā,  sadarbojamies ar pakalpojuma nodrošinātāju un izrunājam nepieciešamās lietas un nianses, kas attiecas gan uz brokastu, gan citu ēdināšanas veidu servēšanu viesnīcā. Mūsu viesu atsauksmes par šo pakalpojumu ir labas.

BalticTravelnews.com: Vai savos ceļojumos esat ievērojusi kādas lietas, pakalpojumus viesnīcās, kuras būtu vērts ieviest Latvijas viesnīcās?

Inga Cinīte: Varbūt kādu robotiņu! Tas vairāk kā joks pagaidām. Tomēr pavisam reāls nākotnes pakalpojums. Tomēr uzkatu, ka apkalpojošā sfērā, īpaši viesnīcā, ir svarīgs arī cilvēciskais faktors un tiešais kontakts.

BalticTravelnews.com: Daudzas viesnīcas sūdzas par salīdzinoši nelielu viesu skaitu ziemas periodā. Kuri faktori, Jūsuprāt, pašreiz neveicina lielāku viesu pieplūdumu arī ārpus aktīvās tūrisma sezonas?

Inga Cinīte: Kultūras pasākumi notiek ļoti daudz un dažādi. Rīga ir viena no tām Eiropas pilsētām, kur tiešām šajā jomā var baudīt kvalitatīvu piedāvājumu par salīdzinoši labu cenu. Iespējams, ka informācija tomēr nesasniedz visu potenciālo mērķauditoriju. Angļu, vācu valodās reklāma tiek veidota pietiekami daudz par šeit notiekošo, varbūt vērts padomāt vairāk vēl par citās valodās runājošajiem. Svarīga tiešo avioreisu esamība, lidojumu biļešu cenas. Piemēram, Air Baltic tās dažkārt varētu būt draudzīgākas. Tāpat jūtam, ja tiek izveidoti jauni lidojumu galamērķi, tad no šīm valstīm Rīgā ierodas arī vairāk  viesu.

Protams,  mēs uzreiz jūtam, ja Rīgā notiek kādi lieli starptautiski kultūras un sporta pasākumi, konferences. "Hotel TIA" atrodas tuvu Arēnai Rīga un Olimpiskajam centram "Elektrum", tādēļ cenšamies strādāt tā, lai turienes viesi būtu arī mūsu viesi. Bieži vien pie mums dzīvo sporta komandas, to tehniskais personāls, mediju pārstāvji. Laba ziņa ir, ka 2021. gadā Pasaules čempionāts hokejā notiks Rīgā. Domājams, ka mums lielāks viesu skaita pieplūdums būs arī attīstoties tuvējam Skanstes rajonam.

BalticTravelnews.com: Kas vēl Rīgā pietrūkst, lai tūristi justos labi un šeit brauktu?

Inga Cinīte: Pietrūkst tik elementāra lieta kā norādes uz ielām, lai zinātu kurp tālāk doties. Izejot Rīgā no tuneļa, dažkārt pašam rīdziniekam, nemaz nerunājot par pilsētas viesiem, ir grūti saprast, kurā virzienā jādodas. Tāpat autovadītājiem nav viegli orientēties, kas ir problēma arī reģionos. Ceļojot ar automašīnu, ne vienā vien krustojumā iztrūkt ceļazīmes, uz kuru pusi kurš ceļš aizved.

BalticTravelnews.com: Vai "Hotel TIA" darbojas savā ziņā kā mazs tūrisma informācijas centrs, sniedzot ceļotājiem informāciju par apskatīt vērto utml. Kur Jūs šo informāciju iegūstat?

Inga Cinīte: Jā, cilvēki nepārtraukti jautā: "Ko tuvumā iespējams apskatīties? Kur varam aizbraukt?" Paši apkopojam informāciju, cik varam, iegūstam informatīvos materiālus. Tāpat esam darbiniekiem organizējuši ekskursijas pa Rīgu, kas reizē ir komandas saliedēšanas pasākums. Viņi uzzināto pastāsta tālāk viesiem.

BalticTravelnews.com: Nesen tūrisma nozarē bija asa diskusija par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apmēru, kāds piemērojams viesnīcām. Ja pašreiz tie ir 12%, cik lielam īsti vajadzētu būt, lai varētu veiksmīgi konkurēt Eiropā.

Inga Cinīte: Šie 12% ir optimāla PVN likme atbilstoši patreizējai tirgus situācijai. Tomēr, vērojot Rīgas viesnīcu cenu piedāvājumu, jāsecina, ka tā joprojām mazinās, izteiktāk šī tendece vērojama ziemas sezonā. Ja pēc tūrisma nozares speciālistu teiktā jaunākie aprēķini apliecina, ka vidējais numuriņu cenas kritums šogad ir 4,5%, tad būtībā arī 12% PVN ir par augstu, lai viesnīcas spētu veiksmīgi darboties, attīstīties. Ņemot vērā arī to, ka Latvijā PVN viesnīcām joprojām augstāks nekā tas ir Igaunijā un Lietuvā. Rīgā pašreiz ir liels viesnīcu skaits, konkurence dara savu. Cik man zināms, Igaunijā viesnīcnieki ir saliedētāki, cenu cenšas noturēt vidēji augstu un speciāli nenolaiž, lai pārvilinātu klientus. "Hotel TIA" pilnīgi noteikti varētu uzlikt zīmīti "Godīgs nodokļu maksātājs", bet pieļauju, ka atsevišķās naktsmītnes situācija ir savādaka arī šajā ziņā, kas nekādā ziņā neveicina šo veselīgo konkurenci.

BalticTravelnews.com: Kādas pozīcijas viesnīcai veido lielākās izmaksas?

Inga Cinīte: Tās ir darbaspēka izmaksas, jo esam apkalpojošajā biznesā. Lai nodrošinātu diennakts darbu, kvalitāti, svarīgi maksāt pietiekami labas algas. Mēs par darbinieku maiņu arī nevaram sūdzēties.

BalticTravelnews.com: Kāda ir viesnīcas "Hotel TIA" vēsture? Kāda ir tās dzīve nedaudz attālāk no Rīgas vēsturiskā centra?

Inga Cinīte: Viesnīca ir Latvijas uzņēmēju īpašums. Mūsu juridiskais nosaukums aizvien ir AS "Transporta Informācijas Aģentūra", un TIA ir nosaukuma saīsinājums, viesnīcas brends. Sākotnēji šajā ēkā bija banka, tad Jūras lietu ministrija. Viesnīca strādā kopš 1994. gada, sākotnēji tā bija orientēta vairāk tieši uz jūrniekiem, kā to dienesta viesnīca. Vēlāk tika veikta ēkas renovācija, kapitālais remonts. Kā rezultātā tā kļuva par Rigas trīszvaigžņu viesnīcu jebkuram viesim. Līdz šim neesam plānojuši paplašināties, piemēram, veidojot šīs viesnīcas tīklu. Tomēr sava veida attīstības koncepts nākotnei ir pilnīgi reāls. Vienlaikus, pāris gadus atpakaļ tūrisma aģentūras mums ir teikušas, lai tikai neizdomājam pārveidot "Hotel TIA" par četrzvaigžņu viesnīcu, jo tajā segmentā ir ļoti daudz viesnīcu. Labu trīszvaigžņu viesnīcu ir salīdzinoši mazāk, lai gan pēdējo divu gadu laikā situācija ir strauji mainījusies, arī trīs zvaigžņu viesnīcas tirgū ir nākušas klāt.

BalticTravelnews.com: No kurām valstīm brauc vairāk ceļotāju? Vai pie jums uzturas arī viesi no Latvijas?

Inga Cinīte: Laba tendence ir, ka nesezonā patiešām pie mums labprāt apmetas arī Latvijas viesi. Tie galvenokārt ir darījumu cilvēki, kuri ierodas Rīgā kādās darīšanās, uz apmācībām, semināriem. Viesnīcā ir konferenču zāle, tāpēc piedāvājam seminārus rīkot arī pie mums, vienlaikus, ja nepieciešams, izmantot numuriņus nakšņošanai. Pie viesnīcas mūsu klientiem ir bezmaksas autostāvvieta.

No ārzemēm visvairāk grupu ierodas no Vācijas, Nīderlandes, Apvienotās Karalistes un  Francijas. Individuālie ceļotāji visvairāk pie mums ir no Krievijas, Skandināvijas valstīm, Igaunijas, Lietuvas.  Pieaug viesu skaits arī no tālajiem galamēŗķiem, piemēram, no ASV un Ķīnas.

BalticTravelnews.com: Pēc Jūsu vērojumiem, kas ārzemju ceļotājiem Latvijā vislabāk patīk?  

Inga Cinīte: Jūtams, ka viņiem patīk Rīga kopumā, protams Vecrīga, Jūgenstila ēkas, restorāni un kafejnīcas,  Viņi priecājas, ka cilvēki uz ielas ir atsaucīgi, ja jāpalīdz, pastāsta, piemēram, kaut vai kurā virzienā doties.

BalticTravelnews.com: Vai ir kādi vērojumi par to, ka ārzemju ceļotāji atgriežas Rīgā vēlreiz?

Inga Cinīte: Es pati savulaik maģistra darbā biju pētījusi šo tēmu, un salīdzinoši tomēr mazākums  atbildēja, ka atbrauks vēlreiz. Tomēr, ja izvēlēsies uz Latviju doties atkārtoti, tad vairs ne ar grupu, bet individuāli.

BalticTravelnews.com: Kādas ir Jūsu viesnīcas priekšrocības, ņemot vērā to, ka neesat paša Rīgas centrā?

Inga Cinīte: Esam Rīgas centrā, nedaudz nost no pašas Rīgas sirds, bet klusajā Rīgas centrā.  Līdz Vecrīgai var aiziet kājām 15 minūšu laikā. Esam gandrīz pavisam blakus galvenajam un skaistākajam  Rīgas Jūgendstila kvartālam. Tuvu Skanstes ielas banku un biznesa sektoram, sporta un koncertu hallēm. Arī sabiedriskais transports ir ērts un kursē līdz par viesnīcai. Tie, kas vēlas būt tālāk no naktsdzīves trokšņa, noteikti novērtēs mūsu atrašanās vietu.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs sākāt strādāt tūrismā? Vai tas bijis mērķtiecīgs lēmums tajā nokļūt?

Inga Cinīte: Nē, viesnīcā un tūrismā nonācu nejauši. Sākotnēji beidzu Rīgas 5. medicīnas skolu, dzīve sagriezās tā, ka neaizgāju tālāk studēt medicīnu, bet organizāciju vadību. Studiju laikā es tiku pieaicināta piedalīties konkursā  šajā uzņēmumā strādāt par sekretāri – lietvedi, tā es šeit nokļuvu. Vēlāk pastrādāju par administratori, tad par rezervāciju menedžeri, tagad jau vairākus gadus vadu "Hotel TIA". Negaidīti, bet man patīk šis darbs, jo tas saistīts ar jaunu cilvēku iepazīšanu, arī ceļošanu. Piedalāmies arī tūrisma izstādēs, lai piedāvātu ārzemju tūrisma aģentūrām "Hotel TIA" pakalpojumus.

BalticTravelnews.com: Kādi ir Jūsu ceļošanas paradumi? Pati visu izlasiet iepriekš, saplānojiet, vai tomēr paļaujaties uz ceļojumu aģentūru piedāvājumu?

Inga Cinīte: Dažādi! Tagad informācija ir viegli pieejama, paši ar ģimeni daudz saplānojam, nopērkam lidmašīnas biļetes vai ceļojam ar automašīnu. Citreiz ceļojam kopā ar draugiem. Reizēm esmu izmantojusi arī ceļojumu aģentūru piedāvājumu. Ceļošana ir gan aktīvā atpūta, gan pasaules izzināšana. Kūrortā gulēt es varētu varbūt kādas trīs dienas... Dodu priekšroku, ja ceļojumos, esot jau tajā valstī, var doties kaut kur ar kājām, braukt ar velosipēdiem. Man, piemēram, ļoti patīk vēl un vēl apskatīt Bavāriju. Bavāriešu dzīve ir interesanta, man patīk turienes daba, kristāldzidrie ezeriņi, ciemati. Kā eksotiskāko ceļojumu atceros savu došanos deviņdesmitajos gados uz Vidusāziju, braucām pāri Kaspijas jūrai, kāpām Kopedaga kalnos, ceļojām pa Karakuma tuksnesi. Bērni brīnījās, mūs redzot tīrām zobus, bagātākajam ciema iedzīvotājam bija televizors utt. Visa sadzīve man šķita interesanta, bet viņi tur jūtas labi.

BalticTravelnews.com: Kur vēl vēlaties aizbraukt, paceļot?

Inga Cinīte: Eiropu esmu redzējusi diezgan daudz, gribētos vairāk pabūt vēl kādās eksotiskākās vietās. Piemēram, es vēlots ceļot uz Francijai piederošo Martinikas salu Karību jūrā. Gribētos aizbraukt uz Urugvaju, pēdējos gados tā ir uz attīstības viļņa, uz turieni daudz brauc atpūsties Argentīnas tūristi. Austrumu virzienā vēlētos doties uz uz Kašmiru, Šrilanku, Japānu.

BalticTravelnews.com: Jūs esat šad tad manāma arī dažādos automašīnu pasākumos, īpaši, ja runa ir par Alfa Romeo. Pastāstiet par šo savu aizraušanos!

Inga Cinīte: Es vēl sen, žurnālā tiku  lasījusi, ka Jurim Kulakovam ir automašīna Alfa Romeo. Nodomāju: "Cik skaista mašīna!" Toreiz necerēju, ka man pašai kādreiz būs šī zīmola automašīna. Man patīk arī Vācijas zīmolu automašīnas, bet tomēr iegādājos Alfa Romeo, tagad jau ir nākamā. Cenšos piedalīties arī Alfa Romeo cienītāju pasākumos, pērku sev ar šo zīmolu saistītus aksesuārus.

BalticTravelnews.com: Kā vēl jūs aktīvi atpūšaties, sportojat?

Inga Cinīte: Es skrienu, daudz staigāju, braucu ar velosipēdu, nodarbojos ar "body art", cenšos būt labā formā un ieplānot laiku šīm aktivitātēm. Bieži dodos uz jūru un mežu. Es dzīvoju Jūrmalā, tādēļ iespējas tam visam ir labas.

BalticTravelnews.com: Kā ir būt vietējai Jūrmalas iedzīvotājai?

Inga Cinīte: Labi! Pilsēta ir tuvu Rīgai, ērti varu izbraukāt uz darbu, un sastrēgumi man arī nešķiet pārāk lieli.

 

Uzziņa

Trīszvaigžņu viesnīca "Hotel TIA" strādā kopš 1994. gada.

Viesnīcu individuāli visvairāk apmeklē ceļotāji no Krievijas, bet grupās – no Vācijas.

"Hotel TIA" vienlaikus var uzņemt 100 viesus (50 numuriņi).

"Hotel TIA" strādā 14 darbinieki (vasarā 17).

Esmu dzimusi...

un izaugusi Jūrmalā.

Mans zelta likums ir...

sīkumu dzīvē nav!

Viena no manām jaunākajām atziņām ir...

“Think big” jeb “domā plaši!”

Mana iecienītākais restorāns Rīgā ir...

COD.

Mana mīļākā pilsēta Latvijā ir...

Jūrmala.

Latvijā man vislabāk patīk atpūsties...

lībiešu piejūras vietās Kurzemes jūrmalā.

Es kā tūriste ārvalstīs esmu apmierināta...

ja saņemu pakalpojumu atbilstoši plānotajam!

Ja man būtu neierobežotas finanses, es...

es izveidotu skolu labiem cilvēkiem!

Vislielāko iespaidu man ir atstājis mans pirmais ceļojums uz...

Vidusāziju.

Ticu, ka man izdosies doties ceļojumā uz

Japānu.

Lielākais izaicinājums man šogad ir...

turpināt veiksmīgi attīstīt uzsākto projektu!

Mans novēlējums BalticTravelnews.com...

labus sadarbības partnerus, klientus un jaunus mērķus!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.08.2019 - 23.08.2019 Iepazīsti Latgali Tūrisma rallijā! TAKA
Aizraujošs, saliedējošs un piedzīvojumu pasākums ģimenēm, kolēģiem un draugu kompānijām! Uzvarētājus un nomināciju ieguvējus sagaida vērtīgas | Skatīt vairāk
Latvija 0.00 EUR
Grupas BERMUDU DIVSTŪRIS koncerts #Pirmais Valmieras Tūrisma informācijas centrs
1.septembrī plkst.17.00 aicinām uz grupas "BERMUDU DIVSTŪRIS" labāko dziesmu koncertu #PirmaisValmierā! | Skatīt vairāk
Izstāde "Hlorofila stabules" Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2019.gada 26.septembrim skatāma mākslinieces Ērikas Kumerovas personālizstāde “Hlorofila | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.07.2019 - 26.08.2019 Fotoizstāde "Sajūti Valmieru" Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 26.jūlija līdz 29.augustam Valmieras Kultūras centrā būs apskatāma Valmieras fotomākslinieku izstāde “Sajūti Valmieru”. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.25565791sec.