Nedēļas profesija - ceļojumu aģents. Intervija ar Rovenu Jakubovsku no Remiro Travel

Nedēļas profesija - ceļojumu aģents. Intervija ar Rovenu Jakubovsku no Remiro Travel

No 2012. gada 12. septembra Travelnews.lv veido rakstu sēriju ar ieskatu tūrisma nozares populārākajās profesijās. Katru nedēļu pievērsīsimies vienai profesijai. Šonedēļ iepazīstam ceļojumu aģentus – pasaules ceļvežus cilvēku formātā. Savu viedokli izsaka arī tūrisma firmas Remiro Travel valdes locekle Rovena Jakubovska.


Travelnews.lv: Kas jāņem vērā, jāsaprot cilvēkiem, kuri plāno uzsākt darba gaitas šajā profesijā?

Rovena Jakubovska: Darbs nav grūts, bet atbildīgs! Klienti ir dažādi, tāpēc "jāpakārtojas" viņiem, kas ne vienmēr ir viegli; nepārtraukti jāpaplašina savs redzesloks, lai kļūtu par labu konsultantu.

Darbs nav garlaicīgs un vienmuļš. Katru dienu piedāvājumu klāsts un pieprasījums mainās. Vienmēr var atrast jaunus ceļojumu virzienus, ko piedāvāt klientiem. Savukārt ceļojums pats par sevi ir sarežģīts produkts - tā konsultēšana nebeidzas ar momentu, kad braucējs to ir iegādājies – vienmēr var notikt kas neparedzēts, piemēram, lidmašīna kavējas, streiks, laika apstākļi. Braucējus jāturpina asistēt līdz pašām ceļojuma beigām.

Travelnews.lv: Nosauciet rakstura īpašības un prasmes, bez kurām aģents nav iedomājams?

Rovena Jakubovska: Laipns, zinošs, pacietīgs, neuzbāzīgi uzstājīgs, "elastīgs", saprotošs un prot klienta vajadzības pozicionēt 1. vietā.

Travelnews.lv: Jūsuprāt, aģenta vecumam un dzimumam ir nozīme?

Rovena Jakubovska: Sākotnēji nedaudz ir, kad klients tīri vizuāli izvēlas cilvēku pie kā vērsties, kā jau jebkurā darbā ar cilvēkiem. Tāpēc vajadzīgi dažādi darbinieki katrai gaumei. Galvenais, tomēr ir prasme konsultēt un pieredze.

Travelnews.lv: Cik ilgs laiks paiet līdz aģents kļūst par labu, profesionālu amata meistaru? Vai bieži nākas mainīt personāla sastāvu?

Rovena Jakubovska: Vismaz 3 gadi. Tūrismā visu nekad nav iespējams zināt.

Mums laikam jābūt lepniem - darbinieki strādā kopš pieņemšanas brīža, kas nozīmē, ka visi ar visu ir apmierināti. Darbinieki nemainās, tikai līdz ar darba apjoma palielināšanos, nāk klāt.

Travelnews.lv: Raksturīgākās prasības, kaprīzes, sūdzības saistībā ar ceļojumiem...

Rovena Jakubovska: Prasības un kaprīzes uzreiz nenāk prātā. Nodarbojamies arī ar tūroperatoru pakešu piedāvāšanu un pie sūdzībām varu minēt, ka ir braucēji, kas iegādājas pašu lētāko piedāvājumu un pēc tam nav apmierināti -   tas nav atbildis viņu ilūzijām par to kā būs. Ar to diemžēl jārēķinās, ka iegādājoties paketi ar "viss iekļauts" par 200 Ls, nevar gaidīt garneles un Jack Daniel’s brokastīs :)

Travelnews.lv: Varbūt var nosaukt kādu pastāvīgo klientu, kas jūs iecienījuši?

Rovena Jakubovska: Bezpersoniskāk būs, ja minēšu pazīstamus uzņēmumus, kas ik pa laikam izmanto mūsu pakalpojumus, piemēram, Lattelecom, SEB banka, Swedbanka, Latvenergo, BTA apdrošināšana, Virši-A, Poļu nams, Ingmann saldējums, protams, arī dažādas pašvaldības un skolas.

Travelnews.lv: Ko kopumā varat teikt par šo sfēru līmeni, kvalitāti un vispār vidi Latvijā?

Rovena Jakubovska: Šīs sfēras līmeni, kvalitāti un vispār vidi Latvijā veidojam paši- cik mēs esam dažādi, tik dažāds ir arī līmenis un kvalitāte. Mūsu firmas "latiņa" ir pacelta augstu, un cilvēki to novērtē – tie, kas piesakās mūsu braucienos, atgriežas pie mums jau kā pastāvīgie klienti un ved līdzi draugus.


Vairāk par Remiro Travel piedāvājumiem www.remirotravel.lv


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Komplekss pasākumu organizēšanai TAKA
Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai. | Skatīt vairāk
Latvija
Korporatīvajiem un sporta pasākumiem TAKA
Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai. | Skatīt vairāk
Autobusu noma - NEOPLAN N516(49 sēdvietas) AP SAULI
Lielām grupām iesakām autobusu ar 49 sēdvietām. Organizējam pasažieru pārvadāšanu Rīgā, Latvijā, Baltijas valstīs. Nodrošinām transfērus | Skatīt vairāk
Autobusu noma - SETRA S 415 (46 sēdvietas) AP SAULI
Lielām grupām iesakām autobusu ar 49 sēdvietām. Organizējam pasažieru pārvadāšanu Rīgā, Latvijā, Baltijas valstīs. Nodrošinām transfērus | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.49897814sec.