Riga Style Hostel vadītāja par savām skolas gaitām un profesijas izvēli

Riga Style Hostel vadītāja par savām skolas gaitām un profesijas izvēli

Par godu Zinību dienai, Travelnews.lv aicināja uz sarunu Riga Style Hostel vadītāju Lieni Karpoviču, lai uzzinātu kā viņai ir veicies skolas gaitās un kā nonāca līdz profesijas izvēlei tūrisma jomā.

"Pamatskolas un vidusskolas laiki man ir aizritējuši Bauskas 1. vidusskolā, kas saistās ne tikai ar mācībām, bet, protams, arī ar piedzīvojumiem, līksmiem brīžiem, smiekliem, asarām un mīlestību. Skola – tā ir dzīves pieredze, no kuras katrs nākotnei paņem tik, cik nepieciešams. Atceros kādas skolotājas padomu kā kaut ko muļķīgu, man, tā brīža padsmitniecei, tomēr šodien es saprotu, cik viņas vārdi ir bijuši patiesi un noderīgi manā dzīves ceļā," sarunu iesāk Liene.

Riga Style Hostel vadītāja turpina: "Kā skolniece es biju apzinīga ar vienmēr priekšzīmīgu uzvedību, tomēr mani algebras uzdevumu risinājumi regulāri parādīja citu atbildi nekā tiem vajadzēja būt. Tāpat arī ķīmija un fizika man sagādāja grūtības, savukārt bioloģija, literatūra, latviešu valoda bija mani mīļākie priekšmeti. Lai arī saucu sevi par apzinīgu un centīgu skolnieci, tas neliecina, ka neesmu špikojusi. Ir bijušas situācijas, ka bez špikera neiztikt, bet, protams, tajā laikā nebija tādas tehnoloģijas, kas špikošanu padara vieglu. Visbiežāk es izmantoju ērti atvērtu pierakstu kladi, tomēr citos mācību priekšmetos, kur bija stingrāka skolotāja kontrole, nācās piestrādāt, sarakstot tekstu ar smalku pildspalvu uz mazas lapiņas, salokot ermoņikā un tad, turot plaukstā, norakstīt." 


Foto: Theguardian.com

Liene par laiku pēc vidusskolas: "Astoņpadsmit gadu vecumā, kad absolvēju vidusskolu, man vēl nebija izveidojusies stabila pārliecība par savu nākotnes profesiju. Ja daudzi jaunieši skaidri nosauca savu izvēlēto augstskolu, tad es nezināju, vai, paejot desmit, piecpadsmit un vairāk gadiem, sevis izvēlētajā un izmācītajā profesijā neparedzamā darba tirgū jutīšos atbilstoši vēlamajam. Taču bija jāizlemj. Tā kā biju daudz ceļojusi, redzējusi dažādas viesnīcas, satikusies ar interesantiem cilvēkiem, es nolēmu ceļot tūrisma pasaulē un iestājos Biznesa augstskolā "Turība" Starptautiskajā tūrisma fakultātē, kur plānotie mācību priekšmeti ļautu man vēlāk izlemt, kurā no tūrisma nozarēm vēlēšos strādāt. Šodien esmu gandarīta par savu izvēli, jo hosteļa vadīšana ir neizsīkstošs, interesants darbs, vienmēr ir kur tiekties, vienmēr ir ko mācīties."


Foto: Fanpop.com

Gan tiem, kuriem šis septembris būs pirmais sev jaunā mācību iestādē, gan tiem, kuri mācības turpinās sev zināmā skolā, Liene vēl: "Visiem, kuri atsāk skolas gaitas, es novēlu labu veselību, izturību un teicamas sekmes! Skolēniem novēlu cienīt skolotājus, jo tā ir visizcilākā sadarbība starp abām pusēm, savukārt studentiem – uzcītīgi tvert mācīto un nešaubīties par izvēlēto profesiju!"

Vairāk par Lienes vadīto Riga Style Hostel lasiet interneta vietnē www.rigastylehostel.com

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.06.2019 - 24.06.2019 Līgo svētku svinēšana Valmierā Valmieras Tūrisma informācijas centrs
23. jūnijā no plkst.22.00 ikviens aicināts uz kopīgu Līgo svētku svinēšanu Valmieras estrādē. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 31.05.2019 - 22.06.2019 Līgo festivāls Višķos 2019 TAKA
Pirmo Reizi Daugavpils novadā tiek piedāvāts līgot trīs dienas dažādos veidos- tautiskā, disko, sportiskā, un tradicionālā ar "Skroderdienām | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.05.2019 - 23.06.2019 Līgo festivāls Višķos 2019 TAKA
Pirmo Reizi Daugavpils novadā tiek piedāvāts līgot trīs dienas dažādos veidos- tautiskā, disko, sportiskā, un tradicionālā ar "Skroderdienām | Skatīt vairāk
Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 12. līdz14. jūlijam Valmierā norisināsies Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā. | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.33030486sec.