Viedoklis: Vai novērojams, ka latvieši vairāk interesējas par Latvijas tūrisma piedāvājumu?

No ne-speciālistu mutēm dzirdēts, ka Latvijas tūrisma piedāvājums kļūst arvien pievilcīgāks - cilvēki labprātāk dodas uz Latgali, dodas "īsajās" brīvdienās tepat Latvijā un vispār vairāk interesējas par Latvijas tūrisma piedāvājumu. Vai tā patiešām ir un kāpēc tā - mēģinājām noskaidrot pie tūrisma speciālistiem.


Guna Ķibere, Rūjienas Kultūras un tūrisma centra vadītāja


Es neteiktu, ka būtu novērojama pārāk liela tendence, ka latvieši braukātu apkārt pa Latvijas reģioniem – vismaz mēs, Rūjienā, to tā nenovērojam. Tas, ka igauņi vairāk brauc pie mums – tas gan ir tiesa. Viņi ir blakus valsts, pie mums ir slavens un garšīgs saldējums, tāpat igauņi brauc uz Valmieru iepirkties un tā. Arī mēs bieži braucam uz Igauniju – uz Pērnavu, uz akvaparku un SPA pakalpojumiem, uz Tartu iepirkties. Igauņi pie mums arī pēc lētā šņabja brauc. Statistiski visvairāk latviešu tūristu bija 2007.gadā – kopš tā laika šādu ciparu vairs neesam sasnieguši. Krīzes gados bija maz cilvēku, kas brauc kur apkārt, savukārt tagad atkal šis cipars ir pieaudzis un nu viņš ir stabils. Bet es neteiktu, ka būtu pārāk liels tūristu pieplūdums – skaits tā gana stabili turas, nesasniedzot jau minēto 2007.gadu! Protams, mēs arī cilvēkus cenšamies piesaistīt ar dažādām metodēm – pārsvarā gan rīkojot interesantus pasākumus. Piemēram, 27.maijā mums būs Saldējuma svētki. Būs pilsētas svētki, būs liels Ķirbju pasākums, tāpēc šobrīd aicinām visus sēt un audzēt lielus ķirbjus, kurus vēlāk vest uz Rūjienu. Informāciju līdz cilvēkiem cenšamies nogādāt caur savu mājaslapu, arī “Facebook” un afišas. Protams, arī caur medijiem cenšamies cilvēkus aicināt pie mums – par Rūjienas tūrisma piedāvājumu, piemēram, Valmieras laikrakstā bieži tiek rakstīts!


Ilona Renckulberga, ceļojumu aģentūras "Ēdelveiss" valdes locekle


Pa Latviju brauc gana daudz cilvēku, bet esam novērojuši to, ka pa Latviju braukā diezgan individuāli cilvēki. Līdz ar to man ir grūti spriest par to apjomu kāds braukā pa Latviju un cik ļoti šis apjoms mainās. Mums ir maz to grupiņu, kuras organizējam braucieniem Latvijas ietvaros – taču ir izbraucieni uz Latgali un Kurzemi. No pa Latviju ceļojošajiem cilvēkiem noteikti, daļai ir ekonomiski faktori – cilvēkam gribas aizbraukt kaut kur, bet uz ārzemēm īsti nevar atļauties. Savukārt daļai ārzemes ir apskatītas un rodas vēlme arī paskatīties ko Latvijā. Tāpat cilvēki noteikti arī vairāk paļaujas reklāmai, kura kļūst arvien saistošāka. Reģioni arī aktīvāk savu piedāvājumu reklamē un afišē. Dažādi tie iemesli. Bet pa Latviju jau vairāk vai mazāk visu laiku cilvēki brauc!


Jeļena Serebrjakova, ceļojumu aģentūras "Nikos Travel" īpašniece


Jā, mēs novērojam, ka cilvēki arvien labprātāk ceļo arī pa Latviju! Mums kopš aprīļa katru nedēļu norisinās braucieni pa Latviju un autobusi ir pilni. Piemēram, 27.maijā Dobelē norisināsies Ceriņu svētki un mums jau ir garantēts brauciens, kā arī domājam par papildu autobusa nepieciešamību. Cilvēkiem ļoti patīk tādi festivāli un svētki! Piemēram, Kuldīgā uz lidojošajām zivīm braukt skatīties bija liela interese! Manuprāt, reklāma ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki brauc vairāk uz reģioniem. Daudz interneta mediju raksta par tūrisma piedāvājumu reģionos, arī par festivāliem. Cilvēki arī reģionos kļūst arvien aktīvāki, piemēram, ja viņiem ir saimniecība, kas piedāvā kādu tūrisma pakalpojumu, tad viņi par to vairāk sāk informēt – gan internetā, gan sociālajos tīklos. Daudz mājaslapu parādījušās un līdz ar to cilvēkiem ir vairāk informācijas par šo piedāvājumu. Cilvēki arī pamana visu tūrisma nozares piedāvājumu – kāda pilsēta izveido foršu video un tad cilvēki to pamana un arī pie mums interesējas, vai iespējams uz turieni aizbraukt. Mēs paši gidiem arī prasām, lai viņi jautā cilvēkiem kur viņi vēlas braukt, uz kurieni mums braucienus organizēt. Un tad mēs dzirdam visus šos iemeslus, piemēram, ka redzēts kas sociālajos tīklos vai televīzijā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
ĪPAŠAS CENAS alus kausiem un glāzēm! Arkolat
Līgo leģenda – tas ir alus kauss! Iedvesmojies svētkiem un atrodi savu alus baudīšanas sabiedroto par IZDEVĪGĀM CENĀM! | Skatīt vairāk
Latvija
Mūziķa GACHO koncerts Valmieras TIC
1.septembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks GACHO koncerts #PirmaisValmierā. | Skatīt vairāk
“BALTIC SEA DOCS” Jēkabpils TIC
No 03.09.2018 līdz 07.09.2018 Jēkabpils Tautas namā notiks 22. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums. | Skatīt vairāk
“Rozenštrauha gadsimts” Jēkabpils TIC
17.08.2018 plkst. 20.00 Krustpils brīvdabas estrādē 100 gadu jubilejas koncerts “Rozenštrauha gadsimts”. | Skatīt vairāk
no 3 EUR

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2018 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2018 1st-studio.com

 
Total Timed::0.26825786sec.