Viedoklis: Kas ir pieprasītākie ali Vecrīgā?

Kuram gan negaršo alus. Alus ir īsts latviešu dzēriens – un tā tas, visdrīzāk, vienmēr arī būs! Tomēr, pasaulei ejot uz priekšu – mūsu dzērienkartē ienāk citu valstu ali, citas garšas, citas pieredzes. Tāpēc vēlējāmies noskaidrot – kādi aliņi garšo latviešiem, kas ir vispieprasītākie aliņi un pēc kādiem principiem tos izvēlas – pēc tā, kas garšo – vai tomēr pēc cenas?

Šos jautājumus uzdevām divām unikālām alus baudīšanas vietām Vecrīgā – "Easy Beer", kur starp daudzajām alus šķirnēm, alu un tā apjomu iespējams izvēlēties - un arī ieliet pats, negaidot bārmeni, kā arī jau par tradīciju kļuvušajam "Folkklubam".

Aisma Grablovska, "Folkkluba Ala" projektu vadītāja

Ir ļoti interesanti, jo mums nav tāda viena līdera starp alus veidiem. Ir vairāki populāri aliņi – un starp tiem, protams, ir "Valmiermuiža" un "Mežpils"! Tāpat arī craft alus ir pieprasīts – Malduguns cilvēkiem garšo. Turpinot runāt par klasiskām vērtībām – "Tērvetes" alus vienmēr ir augstā cieņā! Starp tiem, kam alus garša nav lielā cieņā, bet gribas ko saldāku, ļoti godāts tiek "Iļģuciema" medalus. Kā jau teicu – ir ļoti plašas izvēles un cilvēku gaumes!

Var novērot arī to, ka cilvēku gaume ik pa laikam pamainās – arī pieskaņojoties piedāvājumam. Ik pa laikam mēs piedāvājam ko jaunu, piemēram alus darītavas "Labietis" alus, un tad cilvēkiem ir tāda "O, wow, jums ir Labietis" reakcija. Tur gan vairāk nostrādā tā jaunuma noskaņa – jo tas pie mums iepriekš nav bijis, nevis tas, ka kāds alus būtu ļoti populārs. Un to arī novērojam – cilvēki meklē ko jaunu un kad tas parādās, tad, noteikti, pieprasījums ir gana liels pēc šā jaunuma. Sabiedrība ir diezgan izglītota aliņos un tā vēlas nomēģināt ko jaunu!

Par jaunumiem mūsu alus klāstā – nav tā, ka mēs ik pēc konkrēta laika meklētu kaut ko jaunu. Bet līdzko kaut kas jauns parādās, mēs paši to nogaršojam, izvērtējam un tad spriežam – vai cilvēkiem varētu patikt. Un ja jā, tad arī pēc iespējām cenšamies to ielikt savā sortimentā! Cilvēki noteikti ņem to alu, kas viņiem garšo, nevis vadās pēc alus cenas. Tas ir pierādījies jau vairāku gadu garumā!

Aleksandrs Šnaidermans, "Easy Beer" alus someljē

Vispirms jau jāiedala divās kategorijās – ārzemju ali un latviešu ali! Starp vietējiem aliem, tad pārsvarā iemīlētākie ali vietējiem apmeklētājiem ir eili – tādi craft ali kā "Malduguns", "Alķīmiķis" un tādi. Savukārt tūristiem ļoti interesē mūsu parastie lāgeri – kā "Madonas" vai "Valmiermuižas" alus. No ārzemju aliem es teiktu, ka interese ir gan craft aliem – eiliem, ipaši skābenākajiem, kā arī beļģu ali – jo tā ir klasika un tie garšo visiem un visur!

Visbiežāk cilvēks sev vēlamo alu izvēlas no savas gaumes. Taču ir novērojams arī, ka cilvēki raugās uz cenu. Taču galvenais tomēr – lai alus būtu garšīgs un interesants!

Interesantas sajūtas cilvēks var iegūt arī no mūsu koncepta – ka cilvēks var pats ieliet tik daudz alu, cik vēlas un arī nomēģināt tik daudz alus, cik vien vēlas! Esam novērojuši, ka cilvēkiem šis koncepts ļoti patīk un viņi arī ir jau pieraduši pie tā. Mums ir pastāvīgie klienti, kas patiešām izbauda visu alus dzeršanas procesu. Un pie mums – nav jāgaida bārmenis, jo pats vari ieliet tik daudz alu, cik vien vēlies – tāpat arī vari kontrolēt savus tēriņus un izdzerto! Mēs katram viesim iedodam magnētisko kartiņu 20 eiro vērtībā un tad šis cilvēks var pats tālāk kontrolēt to, cik daudz viņš dzer, ko viņš dzer un ko nomēģina! Lai lej kaut vai 100 mililitrus – nav jāņem obligāti vesela glāze – īpaši labi tas ir dārgākiem aliem, kurus vēlies tikai nogaršot. Bet ja patīk, tad var pieliet arī pilnu glāzi – jo jau zini vai garšo!

Es domāju, ka vidēji cilvēks, kas ienāk pie mums, vakara gaitā nomēģina kādus četrus vai piecus alus. Protams, gadās arī vairāk, bet gadās arī tā, ka cilvēks uzreiz atrod to alu, kas viņam garšo – un visa vakara gaitā viņš arī to vien dzer, izdzerot vairākas glāzes! Bet nu mēs mudinām cilvēkus izvēlēties un nomēģināt pēc iespējas vairāk alus – jo tas arī ir daļa no mūsu koncepta!

Mums kopumā ir 20 lejami ali un katru nedēļu divi vai trīs no tiem pamainās. Raugāmies pirmkārt uz to, kas vispār ir pieejams, savukārt pēc tam – uz to, kas ir sezonāls. Vasarā necenšamies īpaši iet uz tumšajiem aliem – vairāk gaišos piedāvājam. Un, noteikti, raugāmies arī uz to, lai būtu dažādi stila alus – ja viena veida alus jau ir, tad varbūt vēl vienu pievienosim, bet ne vairāk! Lai cilvēkam ir lielāka izvēle!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
 “100 iemesli lepoties ar Jēkabpili” Jēkabpils TIC
No 2018. gada 5. maija līdz 2019. gada 31. decembrim Jēkabpils Vēstures muzeja Izstāžu zālē būs iespējams aplūkot izstādi “100 iemesli lepoties ar | Skatīt vairāk
Latvija no 0.30 EUR
JĒKABPILS PILSĒTAS SVĒTKI “RADI JĒKABPILĪ” Jēkabpils TIC
Jēkabpils pilsētas svētki norisināsies 13., 15. un 16. jūnijā. | Skatīt vairāk
 Dikļu pils Sajūtu festivāls Valmieras TIC
14.jūlijā no plkst. 16:00 līdz 01:00 Dikļu pilī notiks izcils muzikālais un gastronomiskais baudījums – Sajūtu festivāls. | Skatīt vairāk
“Lustes Jēkabpilī” Jēkabpils TIC
11.08.2018 Jēkabpils Sēļu sētā notiks 11. starptautiskais tautas mūzikas festivāls “Lustes Jēkabpilī”! | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2018 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2018 1st-studio.com

 
Total Timed::0.09022498sec.