4280 kilometri kājām gar ASV rietumu krastu

Katru gadu apmēram 3500 cilvēku dodas kājām no ASV un Meksikas robežas līdz ASV un Kanādas robežai gar ASV rietumu krastu, noejot sešos mēnešos 4280 kilometrus ar 20 kg smagu mugursomu. Šo maršrutu sauc par Pacific Crest Trail (PCT) un ne katrs cilvēks var atļauties 6 mēnešus no savas dzīves doties tik ilgā un tālā ceļojumā. Tas ir gan finansiāls, gan psiholoģisks, gan fizisks izaicinājums, bet iegūtā pieredze, piedzīvojumi un atmiņas iezīmogo visu atlikušo mūžu. Te cilvēki kļūst par varoņiem. 

Šajā tālajā ceļa dodas dažāda vecuma un sociālo grupu cilvēki. Vieni vēlas 6 mēnešus atslēgties no mobilā telefona, citi pēc 30 gadu monotona darba vēlas piedzīvot vēl nebijušas sajūtas, bet gados jauni gājēji romantisku jūtu pārņemti iepazīt īstas grūtības. Vidēji dienā katrs gājējs nosoļo 35 kilometrus (8-10 stundās) un ar dažu dienu brīvdienām viss šis 4000 km garais maršruts caur mežonīgai dabai tiek noiets pusgada laikā. Maršrutā ir dienas, kad pa ceļam nav nevienas apdzīvotas vietas, un gājējiem nav pieejama duša, veikals un neviena cilvēka. Tāpēc ēdiens un ūdens ir jāņem mugursomā un jāsadala pa dienām līdz nākošajam veikalam vai ūdens avotam. Piemēram, Dienvidkalifornijā dabas apstākļu dēļ ir ierobežota brīva pieeja ūdenim un daudzos kilometros nav mobilā telefona sakaru, tāpēc gājējiem ļoti rūpīgi jāseko savam ūdens patēriņam, lai nepakļautu sevi nāves briesmām. Maršruta ziemeļu daļā gājējiem ir jāuzmanās no lāčiem. 

Iešanas sezona sākas aprīlī beidzas septembra nogalē. Naktis teltīs bieži vien ir aukstas un no rīta ar savainotām kājām atkal jādodas ceļā, kur jāpārvar sniega kupenas, upes, strauti, tuksneši, kalnu pārejas un jāpierod pie vienveidīga ēdiena. Daudzi šo slodzi neiztur un dodas mājās, jo atpaliekot no iešanas grafika nav iespējams finišēt septembra beigās. Pēc tam šīs maršruts kļūst cilvēka dzīvībai ļoti bīstams un fiziski nepārvarams sniega dēļ. Daudzi eiropieši ASV tūrei gatavojas Norvēģijas fjordos pirms dodas ceļojumā uz ASV. Daži gājēji sasniedz pirmās 1000 jūdzes jeb 1600 km un pārtrauc gājienu, bet mazās uzvaras garša ir sasniegta tik un tā!


Vairāk informācijas: www.fs.usda.gov/pct/


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.64207911sec.