Ieteikumi, kā pareizi plānot ceļojumu ar auto un draugiem

Travelnews.lv iesaka auto tūristiem pirms došanās ceļā prātīgi saplānot visas aktivitātes un reakcijas uz neplānotiem pārsteigumiem. Mūsu ieteiktie priekšlikumi attiecas galvenokārt uz auto tūristiem, kuri plāno doties ceļojumā kopā ar draugiem, paziņām vai ģimenes locekļiem.

1. Noteikt atbildīgo personu

Par ceļojuma organizatoru var kļūt jebkurš, taču tas ir atbildīgs amats un pieprasa arī specifiskas zināšanas un pieredzi. Ceļojuma organizators sadala pienākumus, veic maršruta plānošanu, naktsmītņu izvēli un informācijas ievākšanu. Ja grupā ir ļoti dažādas un atšķirīgas personības, tad īpaši svarīgi ir izvēlēties vienu atbildīgo. Tas ļaus izvairīties no dažādiem pārpratumiem un pienākumu dublēšanās. Attiecīgi arī visi neskaidrie jautājumi nonāks pie viena cilvēka, nevis tiks mētāti no vienas personas pie otras. Protams, ir vēlams, lai kāds no grupas pats vēlētos kļūt par atbildīgo personu.

2. Izvēlēties šoferus

Ceļojuma sagatavošanas laikā ir jāizlemj par šofera pienākumiem, braukšanas stilu un viņa tiesībām, jo tas ir ļoti būtiski attiecībā uz visu dalībnieku drošību brauciena laikā. Šofera stūre ir jāuztic pieredzējušiem autobraucējiem vai transportlīdzekļa īpašniekam, kurš pārzina šo automašīnu. Ceļojuma laikā visiem līdzbraucējiem ir jāatbalsta šoferis un jācenšas uzturēt labu noskaņojumu. Parasti viens no ceļotājiem šofera pienākumus uzņemas uz vienu dienu. Šoferim ir jāseko, kādā veidā ceļojuma bagāža tiek savietota automašīnā un vienmēr jāpārbauda automašīnas tehniskais stāvoklis ar vizuālo apskati, piemēram, riepu kvalitāte, vējstiklu un spoguļu tīrība, motoreļļas līmenis, vējstiklu šķidruma līmenis vai gaismas lukturu funkcionalitāte.

3. Izlemt, ko un kas ņems līdzi

Ieteicams izveidot sarakstu ar obligāti nepieciešamajām precēm, piemēram, ūdeni, gaisa atsvaidzinātāju, pirmās palīdzības aptieciņu, auto remonta instrumentiem, mūzikas CD vai DVD, spilveniem, šokolādi un citiem nepieciešamiem priekšmetiem. Dzīvošanai kempingos ir jāiegādājas pārtikas krājumi un gultas piederumi, tāpēc ir jāpārliecinās, vai viss nepieciešamais ir paņemts līdzi. Tad ir nepieciešams izlemt, kurš no braucējiem sagādās vajadzīgo – pārtiku, teltis, saliekamos krēslus, guļammaisus, spēles, binokļus, šķiltavas/sērkociņus utt.. Braucienam ar auto vēlams padomāt arī par atbilstošām spēlēm automašīnā, atsvaidzinātāju ar ledu + ūdeni + uzkodām, kartēm, ceļojumu grāmatām utt.. Visas izmaksas ir jāsadala atbilstoši starp grupas dalībniekiem.

4. Izmaksas ir jāsadala godīgi un taktiski

Jau pirms brauciena ir jāpārspriež visi jautājumi, kas saistīti ar brauciena laikā nepieciešamajām izmaksām, lai tās būtu skaidras un zināmas visiem līdzbraucējiem. Aizvien pieaugošās degvielas cenas ir izaicinājums visiem, un izmaksu sadale ir pilnībā pieņemama. Ceļojot kopā ar draugu grupu, nepieciešams degvielas izmaksas iekļaut starp kopējām izmaksām. Jāvienojas, kā un kad izmaksas tiks sadalītas. Vai kopējo izmaksu vidū tiks iekļautas arī naktsmītnes? Nekas nav sliktāks, kā atduršanās pret lielākiem izdevumiem, kuri nebija plānoti vai sliktas komunikācijas dēļ nav laicīgi paziņoti.

5. Izvērtēt degvielas cenas un automašīnas parametrus

Neliela sagatavošanās var sniegt lielus ieguvumus. Degvielas cenas ietekmēs kopējo braucienu, tāpēc pirms brauciena ieteicams veikt nelielu mājas darbu un izvērtēt, kur atrodas lētākās degvielas uzpildes stacijas. Arī automašīnas izvēlē būtu jāpievērš liela uzmanība spēkrata tehniskajam stāvoklim, degvielas patēriņam, komforta līmenim un drošības parametriem.

6. Izvēlēties labāko maršrutu (un alternatīvo maršrutu)

Iepriekš ir jāieplāno dažādi brauciena maršruti uz iecienītākajiem galamērķiem, kā arī jāizvēlas alternatīvi maršruti, ja rodas sarežģījumi ar nokļūšanu iepriekš plānotajos maršrutos. Ja gadījumā autoceļotāji nomaldās, tad to jāuztver vairāk pozitīvi nekā pārmetumu formā. Ceļotājiem nomaldīšanās procesā paveras jaunas iespējas iepazīt neplānoto un izbaudīt pirmatklājēja garu.

7. Pirms izbraukšanas vienoties par elastīguma pakāpi

Lietus var sabojāt kempinga nakti brauciena laikā, tāpēc ieteicams izvērtēt arī tuvumā esošo viesnīcu vai moteļu piedāvātās iespējas, lai vajadzības gadījumā varētu apmesties arī tur. Jāpārliecinās, vai visi ir pietiekami elastīgi un nepieciešamības gadījumā gatavi izmainīt iepriekšējos plānus. Ceļojumu organizatori var veikt iepriekšēju izpēti, lai piedāvātu ieteikumus un alternatīvas pamata plānam. Ja grupa ir noskaņota doties klinšu kāpšanā pa kādu noteiktu trasi, tad tā pēkšņi var atklāt, ka cita trase ir daudz labāka vai arī klinšu kāpšanas vietā labāk dot priekšroku piknikam un virsotnes iekarošanai ar pacēlāju.

8. Parūpēties par privāto telpu ceļojuma laikā

Ceļotāji, kas ir "iesprostoti" uz noteiktu laiku automašīnā kopā ar citiem cilvēkiem, pēc kāda laika sāk ilgoties pēc privātās telpas paplašināšanas. Brauciena laikā ir ieteicams vienoties par pauzēm, lai cilvēki var vienatnē doties pilsētas apskatē vai arī mierīgi klausīties mūziku kādā no pļavām.

Laba kompānija var padarīt ceļojumu neaizmirstamu un radīt vēl lielāku iespaidu nekā apceļotie objekti. Savus ceļa biedrus iespējams iepazīt tā pa īstam tikai ceļojuma laikā. Ļoti daudzi auto ceļotāji iesaka ceļojuma laikā iegādāties daudz labas mūzikas. Kad braucējiem sāk uzmākties slikts garstāvoklis, tad ļoti labi noderēs kaut kas jautrs un uzmundrinošs.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vasaras saulgriežu ielīgošana Jēkabpils TIC
21. jūnijā plkst. 20.00 notiks par tradīciju kļuvusī vasaras saulgriežu ielīgošana Daugavas krastā. Šogad apmeklētājus priecēs “Jauno Jāņu | Skatīt vairāk
Latvija
 Dikļu pils Sajūtu festivāls Valmieras TIC
14.jūlijā no plkst. 16:00 līdz 01:00 Dikļu pilī notiks izcils muzikālais un gastronomiskais baudījums – Sajūtu festivāls. | Skatīt vairāk
OPERAS DIENAS JĒKABPILĪ Jēkabpils TIC
Operas dienas Jēkabpilī šogad norisināsies jau septīto gadu. Nemainīgi, tās norisināsies jūlija vidū – no 17. līdz 22. jūlijam. | Skatīt vairāk
“SKRODERDIENAS SILMAČOS” Jēkabpils TIC
23.06.2018. plkst.17.00 Krustpils Brīvdabas estrādē Līgo uzvedums “SKRODERDIENAS SILMAČOS”. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Nikos Travel
,


TBS
,


Estravel Latvia
,


Sixt
,

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2018 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2018 1st-studio.com

 
Total Timed::0.10716605sec.