Hanzas pilsēta Limbaži iesaistās savienības vērtību popularizēšanā mūsdienās

Šī gada janvārī Limbažu novada pašvaldība parakstīja partnerattiecību līgumu ar projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)" galveno partneri Inspiration Gotland.

Līdz ar līguma parakstīšanu Limbaži oficiāli iesaistījušies Centrālās Baltijas programmas 2014-2020 finansēta projektā, lai kopīgi ar Hanzas pilsētām no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas popularizētu vēsturiskās Hanzas savienības vērtības mūsdienās.  Projekta laikā katrā pilsētā 39 mēnešu garumā līdz 2018. gada decembrim paredzētas dažādas aktivitātes, lai veiktu vēsturiskus pētījumus par pilsētām Hanzas laikā visā Baltijas jūras reģionā, veidotu pasākumus, iegādātos aprīkojumu un inventāru, kas noderētu īpašu piedāvājumu veidošanā vietējiem iedzīvotājiem un arī tūristiem, lai stāstītu un rādītu par kādreizējās Hanzas Savienības nozīmi, dzīvi viduslaikos.

Interesenti jau šobrīd aicināti sekot līdzi projekta mājas lapai sociālajā tīklā Facebook, meklējot pēc atslēgvārdiem "ExploreHANSA". Informācija šeit gan atrodama tikai  angļu valodā, bet detalizētāk par aktivitātēm pilsētās- informācija latviešu valodā katra projekta partnera mājas lapā.

Limbažos jau izsludināts iepirkums "Hanzas laikam raksturīgu apģērbu komplektu izgatavošana un piegāde".  Tērpu iegāde ir viena no projekta aktivitātēm, lai palīdzētu ieviest viduslaiku noskaņu pilsētas svētku laikā Limbažu pilskalnā, Limbažu muzeja programmās, kā arī izmantošanai reprezentācijai ikgadējās Hanzas dienās un citās aktivitātēs. Pirmā tērpu parāde plānota šī gada Viduslaiku svētkos, kas iekļausies kopējā pilsētas svētku programmā. Tapis darba uzdevums, lai padziļinātu Hanzas vēstures izpēti par Limbažiem Hanzas periodā līdz šim publicētos un nepublicētos informācijas avotos, iepazīstot arī Baltijas valstu vēstures arhīvos pieejamo.

No Latvijas projektā piedalās Valmieras pilsētas pašvaldība, Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Kokneses, Limbažu, Pārgaujas un Kuldīgas novadu pašvaldības, kā arī Vidzemes plānošanas reģions, savukārt Pērnavas un Viljandi pilsētas pašvaldības ir partneri no Igaunijas, bet no Zviedrijas – Gotlandes reģions un Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra "Inspiration Gotland", kas ir arī projekta vadošais partneris.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS” TAKA
Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu. | Skatīt vairāk
Latvija
Komplekss korporatīvajiem pasākumiem TAKA
Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai. | Skatīt vairāk
VELOMARŠRUTS NR.787 ” SILENES DABAS PARKS” TAKA
Maršruts Nr.787 ” Silenes dabas parks” ir izzinošs velomaršruts, kas ietver sevī Silenes dabas parka floras, faunas, ģeoloģiskās un kultūras | Skatīt vairāk
Ģimenes brančs līdzņemšanai! Hercogs Mārupe
Ģimenes bagātīgais brančs 4 personām līdzņemšanai vai ar piegādi mājās! Atbraucot pašiem pakaļ uz restorānu Mārupē, Vītiņu ielā 4a, atlaide | Skatīt vairāk
50 EUR

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.35738993sec.