2. februāris vēsturē: Londonā atklāta pirmā sabiedriskā tualete

2. februāris tiek uzskatīts ne tikai par pirmo sabiedriskās tualetes izveides dienu, bet arī par modernās tualetes dzimšanas dienu - jo tieši publikai pieejamajā Londonas tualetē pirmajā bija ūdens noraušanai paredzēts mehānisms.

Pirms vairāk nekā 150 gadiem - ap 1850-to gadu, cilvēku kultūra un intelektuālais līmenis bija sasniedzis noteiktu līmeni. Līdz šim pierasts bija savas dabiskās vajadzības nokārtot tur, kur pagadās - jo nu, uz mājām jau neiesi. Sabiedriskās tualetes bija jau senajās civilizācijās - piemēram, Romas impērijas laikā. Tomēr pēc Romas impērijas norieta, tās pamazām pazuda un uz pāris gadsimtiem lielpilsētu ielas burtiski smirdēja, jo katrs nokārtojās kur vien pagadījās.

Tomēr 1848. gadā Londonā tika pieņemts likums, kurā tika atzīta nepieciešamība pēc sabiedrisko tualešu izveides, lai veicinātu pilsētnieku veselības līmeņa saglabāšanu. Tādas arī sāka atvērt dažādos masu pasākumos, kur cilvēki maksāja par tualetes izmantošanu.

Taču pirmā stacionārā tualete tika atvērta tieši 2.februārī un tā izskatījās līdzīga rotaļlietu namiņam ar mirdzošām vara caurulēm. Tā atradās blakus Mākslas biedrībai un bija paredzēta tikai džentelmeņiem. Tualete bija maksas - par tās izmantošanu nācās šķirties no diviem pensiem. Peļņu gan tualete saviem īpašniekiem nenesa un "bizness" tālāk neizplatījās. Taču tualešu izveidi drīz vien pārņēma pilsēta, viedojot citās vietās.

Drīz pēc Londonas, sabiedriskās tualetes sāka atvērt arī citās vietās pasaulē.

----------------------------------------------------------------------------------------

2. februāris vēsturē: Tiek dibināts Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Foto: pilsetas.lv; Avots: brivdabasmuzejs.lv

1924. gada 2.februārī tika dibināts Brīvdabas muzejs, kurš mūsdienās tiek dēvēts par Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs atrodas Rīgā un ir viens no vecākajiem šāda tipa muzejiem Eiropā. Brīvdabas muzejs ir vienīgā vieta Latvijā, kur visā pilnībā iespējams gūt priekšstatu par Latvijas Kultūras kanonā iekļauto latviešu tradicionālo viensētu. Pēc arhitekta Paula Kundziņa ierosinājuma, Latvijas Republikas Izglītība ministrijas Pieminekļu valde, pieņēma lēmumu par Brīvdabas muzeja dibināšanu. Muzeja vajadzībām, Zemes ierīcības komisija no Valsts zemes fonda piešķīra 87 ha lielu teritoriju Juglas ezera krastā. Muzeja teritorijā eksponēti vairāk nekā 100 tautas celtniecības objektu, kuri glabā sevī stāstus par zemnieku dzīvi Latvijā no 17. līdz pat 20. gadsimtam.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Mazo vokālistu konkurss „Cālis 2019” Valmieras TIC
10. martā plkst.12.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies mazo vokālistu konkurss „Cālis 2019”. | Skatīt vairāk
Latvija
Vitamīnu tūre (krievu valodā) AP SAULI
Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 11.05.19 - 1 Diena Apsakatīsim: Veselīgo našķu degustācija „Kangaros”, Jaunmoku pils, Rožu pilsētā | Skatīt vairāk
30 EUR
Martas balle - Daugavpils AP SAULI
Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 25.05.19 - 2 Dienas. Apskatīsim: Ošu mājās, Šmakovkas muzejs,Martas ballee, Kristus Karaļa kalns | Skatīt vairāk
73 EUR
Pavasara saulgriežu svinības un tirdziņš Valmieras TIC
Šī gada pirmās gadskārtu svinības Valmiermuižā būs 16. martā, kad svinēsim pavasara saulgriežus un andelēsimies tirdziņā „Gardu muti”, kā | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.18354297sec.