INTERVIJAS & PADOMI | Fakti

Vecums kā svarīgs faktors izvēloties ceļojuma mērķi

Gluži kā katra individuālās izvēles par to, kā pavadīt brīvu laiku ikdienā, tāpat arī to, kā pavadīt ceļojumu ir, iespējams, atkarīgs no vecuma. Proti, katrā vecuma posmā cilvēkam ir dažādas intereses, prioritātes un vēlmes.

Cilvēku vēlmes atšķiras – vieni vēlas brīvdienas pavadīt zvilnējot pludmalē, ķerot saules starus, bet citi vēlas jau mosties agri no rīta, lai dienas laikā paspētu apskatīt pēc iespējas dažādākas vietas, lai dienas beigās būtu pilns ar iespaidiem par redzētu. Protams, nav vienas pareizas atbildes, ko darīt ceļojuma laikā – tas ir atkarīgs no daudziem faktoriem, tostarp jau minētā vecuma.

Vācu pētījuma aģentūra "Gfk", balstoties uz veikto pētījumu, norāda, ka brīvā laika pavadīšanas izvēle ir vairāk atkarīga no personas vecuma nekā, piemēram, dzimuma vai nacionalitātes. Pētījumā tika apkopotas cilvēku atbildes kopā no 17 dažādām valstīm. Apskatot visus datus kopā, tika secināts, ka vairāk nekā puse, proti, 59% no visiem aptaujātajiem priekšroku deva ceļojumam, kur var relaksēties, atpūsties, nealkstot pēc aktīvās atpūtas. Turpretī 35% bija pretējās domās – viņu mērķis, dodoties ceļojumā, ir gūt pēc iespējas vairāk iespaidu, paviesoties vairākās vietās. Savukārt 6% nespēja izlemt, kas ir tas, ko vēlas visvairāk gūt no ceļojuma.

Apskatot pētījumā iegūtos datus pēc aptaujāto nacionalitātes, tad visvairāk laisku atpūtu pēc ikdienas straujā skrējiena alka brazīlieši – 71%. Turpretī aktīvās atpūtas cienītāju visvairāk bija Itālijā – 45%.

Jau apskatot iepriekš minēto vecuma faktoru izdarot izvēli par to, kā atpūsties, pēc pētījumā iegūtajiem datiem var secināt, ka pusaudži ir tie, kuri visvairāk dod priekšroku laiku brīvdienās pavadīt aktīvi. Savukārt starp visiem aptaujātajiem četrdesmitgadnieki visbiežāk atzina, ka ceļojumā vēlas atpūsties, relaksēties – kopā 64%. Turpretī pavisam laisku, teju pasīvu atpūtu visvairāk vēlējās tie, kuriem ir 60 un vairāk gadi – tādi bija 57% no šīs vecuma grupas aptaujātajiem.

Šos datus eksperti skaidro tā, ka tas, kādu atpūtu cilvēki vēlas, ir arī atkarīgs no viņu ikdienas. Proti, pusaudži dienas nepavada darbā, saspringti strādājot, tāpēc viņiem ir vairāk enerģijas. Turpretī pieaugušie, dienas pavadot birojos vai smagi strādājot fizisku darbu, brīvdienās vēlas atpūsties – vēlas mieru, klusumu.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Šveices brīnumainā daba Jēkaba Ceļojumi
Šveices bagātība ir tās daba - rāmie kalnu ezeri, kuros spoguļojas Alpu sniegotās virsotnes, miniatūri ciematiņi un neparasti zilais debesu jums. | Skatīt vairāk
Latvija 1195 EUR
Sv. Jēkaba ceļš uz Finisteri Jēkaba Ceļojumi
Santjago ceļš. Mēdz teikt, ka šī ceļa noiešana ir katra cilvēka individuāls izziņas, piedošanas vai veltījuma ceļš. Izzini sevi! | Skatīt vairāk
945 EUR
MUZIKĀLĀ KOMĒDIJA “VAMPĪRU MEDNIEKI” Jēkabpils TIC
17.04.2018 - plkst.19.00 Krustpils kultūras namā notiks pēc A. Tolstoja “Vampīra” stāsta Mūzikalā šausmu komēdija divos cēlienos. | Skatīt vairāk
no 10 EUR
Pārsteidzošā Kazahstāna Jēkaba Ceļojumi
Kazahstāna, stepes valsts, kas atrodas pašā Eirāzijas centrā, daudziem cilvēkiem pasaulē joprojām ir terra incognita, nezināmā zeme. Dodies to | Skatīt vairāk
1130 EUR

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2018 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2018 1st-studio.com

 
Total Timed::0.12813091sec.