INTERVIJAS & PADOMI | Fakti

Vecums kā svarīgs faktors izvēloties ceļojuma mērķi

Gluži kā katra individuālās izvēles par to, kā pavadīt brīvu laiku ikdienā, tāpat arī to, kā pavadīt ceļojumu ir, iespējams, atkarīgs no vecuma. Proti, katrā vecuma posmā cilvēkam ir dažādas intereses, prioritātes un vēlmes.

Cilvēku vēlmes atšķiras – vieni vēlas brīvdienas pavadīt zvilnējot pludmalē, ķerot saules starus, bet citi vēlas jau mosties agri no rīta, lai dienas laikā paspētu apskatīt pēc iespējas dažādākas vietas, lai dienas beigās būtu pilns ar iespaidiem par redzētu. Protams, nav vienas pareizas atbildes, ko darīt ceļojuma laikā – tas ir atkarīgs no daudziem faktoriem, tostarp jau minētā vecuma.

Vācu pētījuma aģentūra "Gfk", balstoties uz veikto pētījumu, norāda, ka brīvā laika pavadīšanas izvēle ir vairāk atkarīga no personas vecuma nekā, piemēram, dzimuma vai nacionalitātes. Pētījumā tika apkopotas cilvēku atbildes kopā no 17 dažādām valstīm. Apskatot visus datus kopā, tika secināts, ka vairāk nekā puse, proti, 59% no visiem aptaujātajiem priekšroku deva ceļojumam, kur var relaksēties, atpūsties, nealkstot pēc aktīvās atpūtas. Turpretī 35% bija pretējās domās – viņu mērķis, dodoties ceļojumā, ir gūt pēc iespējas vairāk iespaidu, paviesoties vairākās vietās. Savukārt 6% nespēja izlemt, kas ir tas, ko vēlas visvairāk gūt no ceļojuma.

Apskatot pētījumā iegūtos datus pēc aptaujāto nacionalitātes, tad visvairāk laisku atpūtu pēc ikdienas straujā skrējiena alka brazīlieši – 71%. Turpretī aktīvās atpūtas cienītāju visvairāk bija Itālijā – 45%.

Jau apskatot iepriekš minēto vecuma faktoru izdarot izvēli par to, kā atpūsties, pēc pētījumā iegūtajiem datiem var secināt, ka pusaudži ir tie, kuri visvairāk dod priekšroku laiku brīvdienās pavadīt aktīvi. Savukārt starp visiem aptaujātajiem četrdesmitgadnieki visbiežāk atzina, ka ceļojumā vēlas atpūsties, relaksēties – kopā 64%. Turpretī pavisam laisku, teju pasīvu atpūtu visvairāk vēlējās tie, kuriem ir 60 un vairāk gadi – tādi bija 57% no šīs vecuma grupas aptaujātajiem.

Šos datus eksperti skaidro tā, ka tas, kādu atpūtu cilvēki vēlas, ir arī atkarīgs no viņu ikdienas. Proti, pusaudži dienas nepavada darbā, saspringti strādājot, tāpēc viņiem ir vairāk enerģijas. Turpretī pieaugušie, dienas pavadot birojos vai smagi strādājot fizisku darbu, brīvdienās vēlas atpūsties – vēlas mieru, klusumu.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Senā inku impērija - Peru Jēkaba Ceļojumi
Peru ir zinātkāro pasaules izzinātāju sapnis. Kas un kāpēc ir uzzīmējis mistiskās Naskas līnijas? Kas dzīvoja senajā Maču Pikču pilsētā? | Skatīt vairāk
Latvija 3990 EUR
OPERETE “Misters Ikss”  Jēkabpils TIC
23.12.2017. plkst. 17:00 Krustpils Kultūras namā muzikālais teātris “Pēterburgas Operete” piedāvā opereti „Misters IKSS”! | Skatīt vairāk
no 10 EUR
Centrālamerikas ikdiena Salvadorā un Nikar Jēkaba Ceļojumi
Šis būs aktīvs ceļojums, kurā dodamies baudīt ne tik daudz komfortu, kā piedzīvojumus un īstu vietējo dzīvi – ikdienu, kādu to piedzīvo šo | Skatīt vairāk
no 1290 EUR
Grupas Prāta Vētra koncerts arī Valmierā Valmieras TIC
28.07.2018. grupa "Prāta Vētra" koncertūres ietvaros sniegs koncertu arī Valmierā. Biļetes pārdošanā no 6.11.2017. | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2017 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2017 1st-studio.com

 
Total Timed::0.082021sec.