Atceries! 10 mobilā telefona lietišķās etiķetes ieteikumi

Kopš 2002. gada jūliju daudzviet pasaulē atzīmē kā Mobilo telefonu pieklājības mēnesi, tāpēc eksperti atgādina par pieklājības normām, izmantojot telefonu gan darbā, gan privātajā dzīvē.

''Telefonsaruna ir viena no grūtākajām komunikācijas formām, jo sarunu biedrs nav redzams un intonācija, balss, izmantotais vārdu krājums rada priekšstatu par runātāju. Māksla sarunāties pa telefonu spēj būtiski ietekmēt lietišķās saskarsmes kvalitāti,'' atgādina Gunta Krasta, lietišķās etiķetes pasniedzēja.

Guntas Krastas svarīgākie mobilā telefona etiķetes padomi:

1. Runājot pa telefonu, pieklājība ir tikpat svarīga kā tiekoties klātienē. Vienmēr nepieciešams sasveicināties un atvadīties, tāpat nepārtrauciet sarunu biedru un izvairieties no žargona. Uz neatbildētu zvanu atbildiet ar zvanu, uz jums adresētu īsziņu atbildiet ar īsziņu.

''Mūsdienās telefoni ir nodrošināti ar dažnedažādām papildfunkcijām ērtai lietošanai – klusuma režīms, viegla zvanu noraidīšana, automātiskas atbildes nosūtīšana ar īsziņu, ekrāna spilgtuma samazināšana. Atliek vien izvēlēties situācijai piemērotāko, jo dažkārt pat vibrozvans var būt traucējošs, piemēram, ja telefons nolikts uz cietas virsmas. Turklāt īpaši svarīgās sanāksmēs var lieti noderēt pavisam vienkāršs žests – apgriezt telefonu ar ekrānu uz leju, lai nepievērš uzmanību,'' papildina Māris Ķikāns, Samsung Electronics Baltics Telekomunikāciju vadītājs Baltijas valstīs.

2. Būtiska personiska attieksme. Uzsākot sarunu ar svešu cilvēku, iepazīstieties, kā arī uzrunājiet zvanītājus vārdā. Tāpat ņemiet vērā, ka zvana saņēmējam var nebūt saglabāts numurs, tāpēc piesakiet, kas zvana.

3. Esiet pozitīvi noskaņots. Ar atvērtu un priecīgu cilvēku komunicēt ir patīkamāk, turklāt, pat neredzot sarunu biedru, var just, vai cilvēks smaida un ir labvēlīgs. Arī sarunu noslēdziet pozitīvi.

4. Cieniet citu laiku. Nepametiet zvanītāju, tomēr, ja ļoti nepieciešams uz mirkli novērst uzmanību, pieklājīgi palūdziet uzgaidīt un atgriezieties pie sarunas pēc iespējas ātrāk, atvainojoties par aizkavējumu.

5. Veltiet nedalītu uzmanību telefonsarunai. Vienas sarunas laikā sarunājieties tikai ar vienu zvanītāju, turklāt tiešām klausieties sarunu biedrā, paralēli nelasot žurnālu, nesērfojot internetā vai nesarunājoties ar apkārtējiem.

6. Respektējiet apkārtējos. Nerunājiet pa telefonu, kad veiciet darbības pie veikala kases, bankā vai restorānā un tamlīdzīgi, bet gan veltiet uzmanību cilvēkam, kas Jūs apkalpo. Neklausieties svešu cilvēku telefonsarunās, kā arī sabiedriskās vietās nefotografējiet slavenības un nepazīstamu cilvēkus, jo īpaši tuvplānus.

7. Pievērsiet uzmanību videi. Novērtējiet, vai fona trokšņi netraucēs sarunai. Centieties izvairīties no skaļām telefonsarunām sabiedriskajā transportā, skaidrojot attiecības vai, vēl jo vairāk, konfidenciālus darba jautājumus. Ieteicamā pieklājības distance ir trīs metri no apkārtējiem.

8. Ir brīži, kad bez telefona var iztikt. Vienmēr izslēdziet telefonu pirms intervijas, sanāksmes, koncerta un kino, kā arī baznīcā, muzejos un bibliotēkās. Nerakstiet īsziņas un nesērfojiet internetā kultūras pasākumu, publisku runu, sanāksmju laikā un arī brīžos, kur uzmanības novēršana var apdraudēt savu un citu drošību – ejot pa ielu, vadot automašīnu vai velosipēdu.

''Jāatzīst, ka mobilo telefonu kultūra Latvijā vēl ir bērnu autiņos. Piemēram, Londonas Nacionālajā teātrī ir bloķēta zona mobilajiem sakariem, tiklīdz ieiet teātrī, tā pazūd gan zona telefonam, gan piekļuve WiFi. Šāda iekārtas iegāde prasa zināmas izmaksas, bet mēs ceram, ka tuvākajā nākotnē arī Vidzemes koncertzālē tādu varēsim uzstādīt. Kā jau esam minējuši arī savos iekšējās kārtības noteikumos, neizslēgts telefons var neatgriezeniski sabojāt māksliniecisko kvalitāti, koncertierakstus, sajūtas māksliniekiem un skatītāju auditorijai. Šī problēma īpaši aktualizējas akadēmiskās mūzikas koncertos un teātra izrāžu laikā. Mūsdienu auditorija ieslēdz telefonu klusuma režīmā, bet koncertu laikā ir ieurbušies savos sociālo tīklu profilos, tādējādi sabojājot koncerta baudījumu blakussēdētājiem, tāpēc koncertzāles pienākums ir brīdināt skatītājus, lai visi būtu lojāli gan pret savu blakussēdētāju, gan māksliniekiem, kas uzstājas,'' stāsta Juris Žagars, Vidzemes koncertzāles ''Cēsis'' valdes loceklis.

9. Neapvienojiet maltītes ar telefonsarunām. Aizmirstiet par telefonu, ieturoties restorānā un citviet, jo īpaši, ja neesat viens. Tāpat zvanot nolieciet ēdienu un dzērienu malā.

10. Telefons – profesionalitātes vizītkarte. Izvēlieties sava telefona skaņas melodiju un līmeni atbilstoši videi un savam statusam. Tāpat arī jāpārdomā aksesuāru, fona attēlu, maciņu, piekariņu atbilstība.

Par Samsung Electronics

Samsung Electronics ir pasaules tehnoloģiju līderis. Samsung inovācijas TV produktu, viedtālruņu, planšetdatoru, personālo datu, kameru, mājsaimniecības ierīču, printeru, LTE sistēmu, medicīnas iekārtu, pusvadītāju un LED risinājumu segmentos pilnveido cilvēku dzīves. Uzņēmums nodarbina 286 000 cilvēku 80 pasaules valstīs, un produktu gada pārdošanas apjoms sasniedz 216,7 miljardus ASV dolāru. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet www.samsung.com.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.04.2024 - 27.04.2024 Latvijas Kapoeiras kauss 2024 Tukumā Tukuma TIC
Latvijas Kapoeiras kauss ir kapoeiras sacensības, kuras notiks Latvijā pirmo reizi. Tās notiks 27.aprīlī pulksten 11:00 Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.04.2024 - 26.04.2024 Kāzu ceremoniju vietas Skrīveros Aizkraukles novada TIC
Ieskaties un uzzini par četrām skaistām, mazliet neparastām laulību ceremoniju vietām Skrīveros. Neviens viesis nepaliks vienaldzīgs un kāzu foto būs | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.04.2024 - 27.04.2024 27. aprīlī - lielais Stādu tirgus Madonā Madonas TIC
Stādu tirgus Madonā jau ir kļuvis par nozīmīgu pavasara tradīciju plašā apkārtnē. Tas ir īstais starts uzsākt praktiskus pavasara darbus dārzos un | Skatīt vairāk
Uz Tukumu pēc literatūras! Tukuma TIC
Pagājušajā gadā Tukums tika iekļauts UNESCO radošo pilsētu tīklā kā literatūras pilsēta. Esam lepni par iegūto statusu un aicinām uz pasākumiem. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.654917sec.