TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Latvijai jubilejā dāvina vēl vienu sakoptu dižkoku – Magnusovas dižozolu [2]

Latvijai jubilejā dāvina vēl vienu sakoptu dižkoku – Magnusovas dižozolu

Sekojot ilggadējai tradīcijai dāvināt Latvijai dzimšanas dienā sakoptu dižkoku Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas  darbinieki valsts svētku nedēļā talkā sakopa Magnusovas dižozolu. Šis ozols dižkoka statusam tika pieteikts Dabas aizsardzības pārvaldes un Kultūras ministrijas kopīgās akcijas “LV100 Dižošanās” ietvaros.

Magnusova izrādījusies īstena dižkoku krātuve – šajā īpašumā konstatēti un uzmērīti 6 dižkoki- četri dižozoli (apkārtmērs no 4,05 m līdz 5,95m )  un divas dižliepas 3,93 un 4m apkārtmērā.

“Īsts brīnums, ka vienuviet atrasti tik daudzi visai iespaidīgu  izmēru dižkoki.  Dižkoki ir nozīmīgi un izcili ainavas elementi. Tiem ir arī liela nozīme dabas daudzveidības uzturēšanā - mājvieta daudzām dzīvo organismu sugām, tostarp retām un apdraudētām,” pauž Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas vadītāja Anda Zeize.

Ozols atrodas privātīpašumā, uz zemes, kas pieder  Latvijas Lauksaimniecības universitātes profesoram Jurim Skujānam. Profesors kopā ar dzīvesbiedri mēroja ceļu no Jelgavas, lai kopā ar Pārvaldes darbiniekiem piedalītos talkā. Ziņa par to, ka Magnusovas ozols pieteikts akcijai, bijis negaidīts un patīkams  pārsteigums.

Par tradīciju kļuvusi arī vārda došana atēnotajiem dižkokiem. Šoreiz ozoli tikuši pie vārdiem, kas sasaucas ar apkārtnes ciemu nosaukumiem – Konstantīns (Konstantinova) , Aleksandrs (Aleksandrova), Ignats (Ignatova) un Kazimirs (Kazimirova).

Datus par talkas laikā uzmērītajiem kokiem Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti reģistrēs dižkoku reģistrā.  Pie sešiem dižkokiem izvietota atpazīstamības zīme- ozollapa.   Raženākais ozols apjozts ar sarkanbaltu lentīti, kļūstot par simbolisku dāvanu Latvijai 99.dzimšanas dienā.

Dabas aizsardzības pārvalde ir pateicīga Skujānu ģimenei  par atsaucību un cer uz sadarbību dabas vērtību saglabāšanā  arī ar citiem zemju īpašniekiem. Paldies arī akcijas “LV 100 dižošanās” dalībniekam, kurš ievēroja Magnusovas ozolu un atklāja to citiem.

Akcijā “LV100 dižošanās” ietvaros ikviens ir aicināts doties dabā, iepazīt Latvijas dabas daudzveidību un palīdzēt atrast vēl nepazinātos Latvijas dižkokus. Akcija turpina Latvijas valsts simtgades aizsākto aicinājumu, dāvināt savu laiku labiem darbiem pašiem sev un Latvijai, lai kopīgi paveiktu nozīmīgas lietas.

Datus par atrastajiem dižkokiem iespējams ievietot digitālajā kartē. Ievietoto informāciju pārbaudīs un norādītos kokus dabā apsekos Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti. Ja koks atbildīs noteiktajiem standartiem, to reģistrēs oficiālajā dižkoku reģistrā, un pie tā izvietos atpazīstamības zīmi.

Noderīga informācija, kā meklēt un kartēt dižkokus, pieejama tīmekļa vietnē www.dizosanas.lv100.lv. Šajā lapā arī izveidota lietotājam ērta karte, kur apskatīt jau esošos dižkokus un pievienot jaunus.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 Skabarga 11/19/2017 13:08 LR Vides ministrijas pakļautības iestādes Dabas Aizsardības pārvalde darbiniekiiem vispār vajadzētu darboties ar Likumā noteiktajiem tiešajiem pienākumiem. Ir ļoti komfortabli ķerstīt kukainīšus, mērīt kokus fotografēties ainavās, un tad siltos kabinetos to apspriest pie kafijas. Saņemot pieklājīgu garantētu atalgojumu...

2 Andris 11/19/2017 11:42 Labi, ka sakopts atkal kāds stūrītis Latvijas.
Tomēr no raksta nav skaidrs ne kurā pagastā tas ir, pat ne novadā... Tas tāds akmentiņš žurnālistiskas lauciņā.
Savukārt DAP ļaudīm vajadzētu zināt, ka vārdus kokiem nevajadzētu dot no tuvējo ciemu vārdiem, jo nezinātāji nākotnē tos kokus meklēs tajos ciemos!

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.12.2017 - 17.12.2017 Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas) AP SAULI
Lielām grupām iesakām mūsu divstāvīgo skaistuli ar 57 sēdvietām. Ietilpība, komforts un stabilitāte uz ceļa! | Skatīt vairāk
Latvija
Karību skaistule - Kuba Jēkaba Ceļojumi
Izteiksmīga un pretrunīga! Skaistā Karību jūras piekraste, antīkie auto, cigāru smaržīgie tabakas dūmi un kaislīgas dejas līdz rītam! Steidzies to | Skatīt vairāk
2845 EUR
Dienvidtaizemes salu kruīzs Jēkaba Ceļojumi
Taizemes dienvidi ar smaragdzaļajām salām, gleznainajiem līcīšiem, garajām baltajām pludmalēm sniegs Tev neatkārtojamu atpūtu! | Skatīt vairāk
2212 EUR
Azoru salas Lieldienās Jēkaba Ceļojumi
Azoru salas ir galamērķis dabas mīļotājiem, jo šeit ir apskatāmi dažādu formu ezeri, okeāns, termālie ūdeņi, tējas plantācijas un vulkānu | Skatīt vairāk
1373 EUR

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2017 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2017 1st-studio.com

 
Total Timed::0.30134988sec.