TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Aicina uz diskusiju par to, kā dizains ietekmē reputācijas veidošanos

Kas ir reputācija un kas to veido? Ko reputācija nozīmē katram no mums, sabiedrībai un valstij kopumā – īpaši brīdī, kad varam atskatīties uz valsts pirmo simtgadi un nospraust kursu nākamajām. Kā dizains ietekmē reputācijas veidošanos? Lai rastu atbildes uz šiem jautājumiem, Kultūras ministrija (KM) un partneri organizē, ceturto dizaina domāšanai veltītā sarunu cikla diskusiju – „Dizains. Valsts. Reputācija.”
„Latvija nenoliedzami var lepoties ar labu dizainu, par ko liecina arī iegūtās prestižās balvas starptautiska mēroga konkursos, uzskatāmi demonstrējot dažādo dizaina jomu mijiedarbību ar citām nozarēm. Latvija var lepoties arī ar citiem ļoti nozīmīgiem sasniegumiem mākslā, kultūrā, sportā, zinātnē un citās jomās. Bet cik tam visam ir izšķiroša loma kopējā valsts reputācijas veidošanā? Vai mēs katrs kā indivīds spējam pietiekoši nopietni uztvert savas reputācijas nozīmību, vai spējam sevi asociēt ar savu valsti, būt atbildīgi kā daļa no tās. Motivēsim diskutantus un klausītājus veidot savus stāstus par reputācijas dizainēšanu dažādās jomās, kas tomēr gala rezultātā summējas kopīgajā valsts reputācijā.” - uzsver diskusiju cikla iniciatore, KM Radošo industriju nodaļas vadītāja Lilita Sparāne.
Diskusiju ar drosmīgu skatījumu uz reputācijas lomu ikdienā un to, kādi mēs esam ārvalstu viesu acīm raugoties, ievadīs Kristiāns Hēve (Christian Have) - viens no Dānijas ievērojamākajiem ekspertiem, kurš specializējies mākslas un kultūras jomu popularizēšanā un attīstīšanā. K.Hēve ir vairāku grāmatu autors, radošais direktors un izcils moderators, darbojas lielākajā Skandināvijas komunikācijas aģentūrā, kura specializējusies kultūras jomā - Have Communications.
Atbildes uz minētajiem un citiem jautājumiem moderatores Ilzes Dobeles vadībā diskusijā meklēs KM valsts sekretāra vietniece Latvijas valsts simtgades jautājumos Selga Laizāne, Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga, arhitekts Jānis Dripe, The Red Jacket kustības līdzdibinātājs un reklāmas aģentūras DDB Latvija direktors Andris Rubīns, Infogr.am vadošais dizainers Jānis Godiņš, vēsturnieks un Vidzemes augstskolas rektors Gatis Krūmiņš un Ņujorkā dzīvojošā kostīmu māksliniece Liene Dobrāja.

Diskusija „Dizains. Valsts. Reputācija.” 19. decembrī plkst. 14:00 notiks Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Skārņu ielā 10/20, Rīgā).

Šī gada Radošās darbības nedēļas radi! ietvarā jau notikušas 3 dizaina domāšanas diskusiju cikla sarunas. Pirmā cikla diskusija “Dizains valsts pārvaldībā” notika 6. septembrī sadarbībā ar Valsts kanceleju, savukārt otrā „Dizains un uzņēmējdarbība” 5. oktobrī – tās partneri bija Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Rīgas Krēslu fabrika; trešā diskusija „Dizains izglītībā” notika 22. novembrī sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerību (NDPC). Noslēdzošās diskusijas partneri ir Dānijas Kultūras Institūts Latvijā, NDPC un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (LNMM).
“Latvijas dizains 2020” ir izzinoša un praktiska rokasgrāmata, kuras saturs balstīts Latvijas dizaina stratēģijā 2017 – 2020. Tā mērķis – palīdzēt izprast dizaina situāciju un procesus Latvijā, domājot starpdisciplināri, ārpus formālām institūciju un nozaru robežām. Rokasgrāmatā kritiski kartēta mūsdienu dizaina aina – stiprās un vājās puses, kā arī definēta stratēģiskā vīzija un iespēju potenciāls valsts mērogā. Latvijas dizains 2020 iezīmē ikviena dizaina ekosistēmā iesaistītā dalībnieka lomu, uzdevumus, izaicinājumus un sasaisti ar citiem dalībniekiem, jo dizaina izpratne veido arī attieksmi un to, cik labi ikviens jūtas savā valstī.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ceļotājas piedzīvojumi Ganā Valmieras TIC
31.janvārī, plkst. 18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina uz Ceļotāju stāstu vakaru par eksotisko Āfrikas valsti Ganu! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.01.2019 - 19.01.2019 Koncerts „Džezs dzied Aspaziju” Valmieras TIC
19.janvārī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Starptautiskā Ziemas mūzikas festivāla noslē | Skatīt vairāk
Pasākumi Valmierā janvārī Valmieras TIC
Janvārī aicinām pavadīt muzikālās noskaņās, baudot koncertus, svētkus, sarīkojumus, kā arī apmeklēt dažādus izziņas un sporta pasākumus | Skatīt vairāk
Dzīvās mūzikas vakars! Bellevue Park Hotel Riga
11.stāva panorāmas restorāns „Le Sommet” aicina Jūs 25. janvārī pavadīt neaizmirstamu dzīvās mūzikas vakaru kopā ar akustisko duetu „Kristīne | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.55187607sec.