TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Studentiem ir vērtīgi priekšlikumi Mūkusalas teritorijas attīstībai

9. februārī Nacionālās bibliotēkas telpās notika Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas studentu prezentācijas par Mūkusalas teritorijas attīstības koncepciju.
Mūkusalas degradētā teritorija ir starptautiskā projekta “Baltic Urban Lab” pilotteritorija, kuru ierobežo Mūkusalas, Bieķensalas un Jelgavas iela un dzelzceļš, tā ir daļa no Torņakalna apkaimes un atrodas UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” aizsardzības zonā.
Projekta “Baltic Urban Lab” vispārējais mērķis ir pilnveidot pilsētvides plānošanu, izstrādājot un testējot jaunu integrētu plānošanas pieeju un sadarbības modeli degradēto teritoriju reģenerācijā.
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta starptautiska projekta “Baltic Urban Lab” ietvaros Mūkusalas pilotteritorijas vīzijas izstrādē piedalījās starpdisciplinārās studentu komandas no Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, RISEBA.
Pamatojoties uz padziļinātu izpēti, visas trīs studentu grupas uzsvēra Mūkusalas teritorijas attīstības potenciālu, izveidojot to kā multifunkcionālu pilsētvidi, kas organiski kalpotu gan iedzīvotājiem, gan esošajiem un perspektīvajiem attīstītājiem, gan Rīgas viesiem.
Studenta konkursa darbus vērtēja profesionāla žūrija, kurā piedalījās gan Rīgas domes pilsētas attīstības departamenta speciālisti, gan Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvji, pārstāvis no Rīgas pilsētas arhitekta biroja, kā arī Mūkusalas teritorijas lietotāji.
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Armands Krūze pasākuma atklāšanā uzsvēra: “Pilsētas plānošanas procesos var iesaistīties ikviens Rīgas iedzīvotājs. Visi pilsētas attīstības plānošanas dokumenti tiek veidoti sadarbojoties ar iedzīvotājiem, uzklausot viņu viedokli un vēlmes. Pašvaldība šī projekta ietvaros veicināja jauno speciālistu praktiskās pieredzes gūšanu, nodrošinot plašāku sabiedrības grupu iesaisti pilsētvides plānošanas procesā. Prieks, ka studenti spēja saredzēt iespēju savienot Mūkusalas teritorijā esošo uzņēmēju iespējas ar šajā teritorijā plānotās studentu pilsētiņas vajadzībām un vēlmēm.”
Žūrijas komisijas viedokli par Mūkusalas konkursa darbiem izteica žūrijas komisijas priekšsēdētājs, arhitekts Sergejs Ņikiforovs: „Vizionārismu mēģinājuši atrast visu darbu autori.”
Pēc studentu darbu prezentācijas un intensīvām žūrijas diskusijām, par uzvarētājiem tika atzīti RISEBA studenti. Rīgas domes Pilsētas departaments projekta ietvaros rada iespēju atbalstīt radošās studentu komandas ar naudas balvām, līdz ar to RISEBA saņēma 3000 EUR lielu naudas balvu, otrās vietas ieguvēji – RTU komanda saņēma 2000 EUR, savukārt, trešās vietas ieguvēji – LU studenti 1000 EUR naudas balvu.  
Augstskolu mācībspēki un studenti izteica pateicību Rīgas domes pilsētas attīstības departamentam par iespēju iesaistīties šāda veida projektā, jo studenti guva daudzpusīgu praktisko pieredzi darbojoties ar reālas pilsētvides izpēti un attīstības koncepcijas izstrādi. Departamenta direktora p.i. Armands Krūze saņēma pateicības vārdus par ieinteresētību un līdzdalību pasākumā.
Studentu darbi būs aplūkojami arī klātienē – sākotnēji Latvijas universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Jelgavas ielā 1, projekta ceļojošās izstādes noslēgumā (šī gada oktobrī) Rīgas domē, Rātsnama 2.stāvā.
Papildu informācija: www.rdpad.lv

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ģimenes atpūta Jūrmalā Lielupe by SemaraH Hotels
Atpūta ģimenei: izmitināšana, brokastis, Wellness centra un Kids Club apmeklējums, vakariņas | Skatīt vairāk
Latvija 102 EUR
Pasākumi Valmierā janvārī Valmieras TIC
Janvārī aicinām pavadīt muzikālās noskaņās, baudot koncertus, svētkus, sarīkojumus, kā arī apmeklēt dažādus izziņas un sporta pasākumus | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.01.2019 - 21.01.2019 Valmieras Ziemas mūzikas festivāls Valmieras TIC
No 17. līdz 20.janvārim ikviens aicināts apmeklēt Starptautisko Ziemas mūzikas festivālu. | Skatīt vairāk
2019.gada pasākumi Valmieras pusē  Valmieras TIC
2019.gadā aicinām apmeklēt un baudīt kultūras, izziņas, sporta un citus pasākumus Valmieras pusē! | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.27898312sec.