TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Krāslavā veidos jaunu Amatniecības centru

Krāslavas novada dome sadarbībā ar 5 pašvaldībām Latgalē, Lietuvā un Baltkrievijā, kā arī biedrību "Latgales kulinārā mantojuma centrs" un Baltkrievijas lauku un ekotūrisma asociāciju "Адпачынак у вёсцы" ir uzsākusi projekta "Kulinārā mantojuma un tradicionālo amatniecības prasmju saglabāšana un popularizēšana" (ENI-LLB-1-016) jeb BELLA CULTURE īstenošanu.

Projekta mērķis ir veicināt reģionālā kulinārā mantojuma un amatu prasmju saglabāšanu, tādējādi stiprinot reģionālo identitāti un piederības sajūtu, kā arī sekmējot pierobežas reģionu ekonomisko attīstību. Projekta ietvaros tiks renovētas un labiekārtotas 4 kultūrvēsturiskas ēkas, tai skaitā telpu atjaunošanas darbi tiks veikti grāfu Plāteru pils kompleksa ēkā Krāslavā. Rezultātā vienā no kompleksa daļām tiks izveidots Amatniecības centrs. Tiek plānots, ka jaunajā centrā darbosies Podniecības, Kulinārā mantojuma, Kokapstrādes un Aušanas darbnīcas, kurās, amatu meistaru vadībā, pilsētas viesiem un citiem interesentiem tiks piedāvātas atbilstošas meistarklases un seno amatu prasmju apmācības. Darbnīcu apmeklētāji varēs, piemēram, pašrocīgi izcept maizi, izgatavot māla traukus vai noaust grīdceliņu. Darbam nepieciešamo aprīkojumu, tai skaitā mēbeles, keramikas apdedzināšanas krāsni, trauku glazēšanas kameru, dažādas virpas u.c., arī iegādāsies projekta ietvaros.

Projekta gaitā Latgales reģions (Latvija), Polockas, Minskas un Zeļvas rajoni (Baltkrievija), Anīkšču un Kupišķu rajoni (Lietuva) tiks aktīvi pozicionēti kā vietas, kur iespējams iepazīties ar vietējo kultūrvēsturisko mantojumu, to starpā kulinārijas un seno amatu prasmēm. Tiks organizēti kultūrvēstures festivāli Ludzā, Polockā, Krāslavā un Anīkščos. Vietējās gastronomijas vērtības tiks apkopotas trīs brošurās un elektroniskā veidā būs brīvi pieejamas partneru tīmekļa vietnēs. Savukārt plašs informatīva rakstura materiāls par vietējiem kulinārā mantojuma un seno arodu meistariem tiks apkopots drukātā izdevumā "Iepazīsti BELLA mantojumu un kultūru".

Jaunu un interesantu tūrisma produktu attīstībai tiks rīkoti izglītojoši semināri un pieredzes apmaiņas braucieni tūrisma jomas speciālistiem un uzņēmējiem.

Projekta īstenošanas rezultātā pieaugs tūristu skaits partneru teritorijās, un tiks radīti dažādi tūrisma piedāvājumi, kas balstīti pārrobežu sadarbībā.

Šo projektu finansē Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību instrumenta ietvaros 2014.-2020.gadam. Kopējās projekta izmaksas ir 792 657,69 EUR, ES atbalsts (90%) - 713 391,92 EUR. Programmas tīmekļa vietne www.eni-cbc.eu/llb.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Krāslavas novada dome un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.10.2019 - 27.10.2019 Novembris ir "siltas" atpūtas laiks! Jantarnij Bereg
Sanatorijā "Jantarnij bereg" no 1. novembra līdz 22. decembrim tiek atklāta īpašo cenu sezona: - no 36 eiro vienai personai! | Skatīt vairāk
Latvija 36 EUR
Muzikālās apvienības „Lola Marsh“ koncerts Valmieras Tūrisma informācijas centrs
8. novembrī plkst. 19:00 koncertzālē „Valmiera“ uzstāsies par Telavivas pop-folk sensāciju dēvētā muzikālā apvienība „Lola Marsh“. | Skatīt vairāk
Autostāvvieta Rīgas, Kauņas,Viļņas lidostā Astra Tūre Daugavpils
Rezervē iepriekš, ar atlaidi, autostāvvietu Rīgas, Kauņas vai Viļņas lidostā. | Skatīt vairāk
no 1.40 EUR
Minizoo JuRita TAKA
Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.09472203sec.