TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Rīgas domes priekšsēdētājs vienojas par sadarbību ar Latvijas Riteņbraucēju apvienību

13. decembrī Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs Rātsnamā tikās ar Latvijas Riteņbraucēju apvienības (LATRIT) valdes priekšsēdētāju Viesturu Silenieku, transporta infrastruktūras plānotāju, projektētāju Viesturu Lauru un ilgtspējīgās pilsētvides un mobilitātes eksperti Aneti Zvaigzni.


Tikšanās laikā panākta vienošanās par ciešāku pašvaldības un Latvijas Riteņbraucēju apvienības sadarbību un iezīmēti arī konkrēti sadarbības projekti. Puses arī vienojās parakstīt sadarbības līgumus starp Rīgas domi un LATRIT.


“Daudzi domā, ka velo satiksme ir tikai Satiksmes departamenta jautājums, taču tā nav. Lai padarītu Rīgu draudzīgāku velosipēdistiem, un arī gājējiem, vajag lai sadarbotos praktiski visi Rīgas domes departamenti. Piemēram, velonovietnes pie skolām un bērnudārziem ir Īpašuma departamenta jautājums, Ceļu satiksmes noteikumu apmācības skolās – Izglītības, kultūras un sporta departamenta sfēra.


Manuprāt ideja par semināru ciklu ir ļoti laba un vajadzīga, noteikti to realizēsim. Lai sadarbība nebūtu tikai uz vienu projektu, bet ilgtspējīga, rosināju pašvaldībai noslēgt sadarbības līgumu ar LATRIT un turpmāk piesaistīt viņu ekspertus jautājumos, kas attiecas un satiksmi pilsētā,” pauž domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.


Pirmais sadarbības projekts, kas jau ieplānots, ir semināru cikls par pilsētvidi, gājēju un velo infrastruktūru pašvaldības deputātiem, kā arī ar šo jomu saistīto departamentu un citu iestāžu un institūciju pārstāvjiem. Pirmais seminārs Rīgas domes departamentu pārstāvjiem notiks nākamā gada 20.janvārī Rīgas domē.


“Bieži vien galvenā problēma ir nevis naudas, bet izpratnes trūkums gan tiem, kas lēmumus pieņem, gan tiem, kas strādā izpildvaras līmenī. Tāpēc šādi semināri palīdz parādīt velosatiksmi un pilsētas satiksmi no pavisam cita skatu punkta. Esam gatavi stāstīt, skaidrot un rādīt citu valstu piemērus, mums visiem kopīgi rastos labāka izpratne par velo un gājēju satiksmi,” saka LATRIT valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks.


LATRIT vadītājs un eksperti arī iezīmēja piecas vietas Rīgā, kurās būtu tuvākajā laikā jārisina satiksmes drošības jautājums un jāpilnveido vai jāierīko gājēju un velo infrastruktūra:

-          Vanšu tilts – Kr. Valdemāra – Pils laukuma gājēju pāreja,

-          VEF tilts – velo infrastruktūra,

-          Mūkusalas aplis pāreja – A7 šķērsojums,

-          Akmens tilts – gājēju pāreja LNB pusē,

-          Lāčplēša ielas velosatiksmes infrastruktūras turpinājums (Avotu iela, Satekles iela).


Šīs vietas ir definētas, analizējot iedzīvotāju tiešsaistes datus. Aptauju šā gada rudenī veica LATRIT un BEF projekta CyclUrban ietvaros. Aptaujā piedalījās 500 cilvēki. Projekta ietvaros arī izstrādāta platforma, kuru var izmantot turpmākai komunikācijai ar iedzīvotājiem un datu apkopošanai. Tikšanās laikā puses vienojās, ka Rīgas domes Satiksmes departaments izvērtēs iespēju pārņemt šo platformu un turpmāk to arī izmantot.


Tikšanās dalībnieki arī aicināja pašvaldību deleģēt pārstāvjus dalībai BYPAD auditā, kas ir starptautisks instruments, kas palīdz novērtēt velosipēdu satiksmes politiku pilsētā, reģionā, aglomerācijā. Līdz šim audits veikts vairāk nekā 250 pilsētās un reģionos. Plānotais audita norises laiks Rīgā ir šī gada decembris.


Tāpat eksperti un aktīvisti nāca ar priekšlikumu veidot Rīgas domes Satiksmes departamentā vai Pilsētas attīstības departamentā atsevišķu amatu speciālistam, kurš nodarbotos tikai ar mikromobilitātes jautājumiem.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.01.2020 - 31.01.2020 GARDĒŽU PASĀKUMI SILENE RESORT & SPA**** TAKA
Miers, ezera skaņas, svaigs gaiss, izcils ēdiens un laiska atpūta. Silene restorāni aicina ikvienu doties ārpus pilsētas un pamielot savas garšas | Skatīt vairāk
Latvija
Valmieras mākslas dienas “KUSTĪBA” Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Laikā no 1. aprīļa līdz 1. maijam Valmierā norisināsies Valmieras mākslas dienas "KUSTĪBA". | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.01.2020 - 01.02.2020 Pieprasītākais brančs Pārdaugavā! Hercogs Mārupe
Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi | Skatīt vairāk
19 EUR
“Melo-M” un Dināras Rudānes koncerts Valmieras Tūrisma informācijas centrs
13. martā plkst. 19:00 Valmieras Kultūras centrā skanēs čellu trio "Melo-M" un Dināras Rudānes muzikālā koncertprogramma "Pieci elementi". | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::1.51010609sec.