TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Alūksnes muižas parkā atjauno Fītinghofu dzimtas mauzoleju

Alūksnes muižas parkā atjauno Fītinghofu dzimtas mauzoleju

Ar ES fondu līdzfinansējumu atjaunots Fītinghofu dzimtas mauzolejs, kas ir viens no Alūksnes muižas parka ievērojamākajiem arhitektūras objektiem. Tas atrodas parka tālākajā austrumu stūrī. Mauzolejs ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas celts 1831. gadā, Paula fon Fītinghofa laikā pēc arhitekta J. V. Krauzes projekta.

Celtnē skaidri atainotas ampīra stila norieta iezīmes. Kapliča veidota kā cilindriska centrālbūve un tās kupols interjerā simbolizē debesis. Mauzoleja iekštelpā ierīkoti četri diagonāli sakārtoti pusloka logi, lai varētu salasīt uzrakstus uz marmora piemiņas plāksnēm, kas agrāk atradās pie sienas. Zem Mauzoleja grīdas izmūrētajās pagraba telpās atradušās baronu dzimtas kapenes. 1900. gadā Mauzoleja centrālā daļa tika aizbērta. Vēlākā laikā apslēptās mantas meklētāji celtnes telpas vidusdaļā uzlauzuši grīdu un kapenes izpostījuši.

Restaurējot Mauzoleju tika pilnībā saglabāts tā oriģinālās substances apjoms, kā arī veikti labiekārtošanas darbi piegulošajā teritorijā. Projekta ietvaros tika izveidota arī interaktīva projekcija par parka radītāju Fītinghofu – Šēlu dzimtas gadsimtiem godā turētajiem ideāliem.

Parkā atrodas arī laterna pie norādes zīmēm pirms mauzoleja, kas aprīkota ar audioierakstu. Tā trīs valodās aicina apmeklētājus izzināt, ko varētu pastāstīt mauzolejs, bet interaktīvā projekcija mauzolejā no plkst. 10:00 rītā līdz 22:00 vakarā četrās valodās stāsta par Fītinghofu-Šēlu dzimtas stāstu un rada noskaņu dažādām pārdomām.

Mauzolejs Alūksnes muižas parkā ir viena no septiņiem objektiem, kas iegūst jaunu elpu Vidzemes kultūrvēsturisko vērtību atjaunošanas projektā "Gaismas ceļš caur gadsimtiem", ieguldot arī #esfondi līdzfinansējumu gandrīz 1,9 milj. eiro apmērā. Mauzoleja atjaunošanas darbus veica Alūksnes novada pašvaldība.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas kompekss Lielbornes muiža TAKA
vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā. | Skatīt vairāk
Latvija
Kristīnes Guršpones gleznu izstāde  Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2020.gada 2.aprīlim skatāma Kristīnes Guršpones gleznu izstāde “Mazliet ziemas”. | Skatīt vairāk
Baudām Cēsu pilsētas šarmu AP SAULI
Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 05.09.20 - 1 Diena. Cēsis, Cēsu Viduslaiku pils, Cēsu Jaunais pils, maizes ceptuvē „Cēsu maize” un alus | Skatīt vairāk
85 EUR
Itāļu Restorāns un Egles Villa TAKA
Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::16.990628sec.