Džūkstes Pasaku muzeja dārzā Tukumā turpinās ainavas rekonstrukcijas darbi

Tukuma muzejs turpina darbus pie Džūkstes Pasaku muzeja dārza veidošanas, izmantojot Tukuma novada pašvaldības programmas "Tukuma novads ceļā uz Latvijas simtgadi" piešķirto finansējumu. Tā ietvaros šogad paredzēti gan ainavas kopšanas darbi, gan jaunu stādījumu veidošana, atbilstoši muzeja dārza ainavas rekonstrukcijas plānam.

Koku izzāģēšanas darbi notiks saskaņā ar Džūkstes Pasaku muzeja dārza ainavas rekonstrukcijas plānu, ko izstrādājusi ainavu arhitekte Dace Lukševica. Tas veidots tā, lai esošie un projektētie objekti labāk iekļautos apkārtējā vidē, uzlabotu to estētiku un funkcionalitāti, kā arī būtu vieglāk teritoriju uzturēt ikdienā.

Izvērtējot Pasaku muzeja dārza ainavu, konstatēts, ka vairāki pašizsējas koki, galvenokārt kļavas, ainaviski neiederas vēsturiskajā muzeja dārza ainavā. Vairākas kļavas ieaugušas ozolu vainagos, apdraudot šos valsts aizsargājamos dižozolus un bojājot to varenos vainagus. Tāpat apdraudējumu nākotnē var radīt nokaltušie koki un vienas elektrolīnijas vados ieaugušas kļavas vainags.

Lai realizētu Džūkstes Pasaku muzeja dārza ainavas rekonstrukcijas plānu, Tukuma muzejs ir saņēmis pašizsējas koku ciršanas atļauju no Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes un Tukuma novada pašvaldības Vides komisijas. Plānots nozāģēt 8 pašizsējas rezultātā ieaugušos, daļēji bojātos un kalstošos kokus muzeja dārzā - 6 kļavas, vienu egli un vienu vecajā ābeļdārzā ieaugušo ozolu. Zāģēšanu veiks Artūrs Skrobiks, kam ir pieredze meža darbu veikšanā.

Lancenieku skolas ēka, kur atrodas Džūkstes Pasaku muzejs, ir valsts nozīmes vēstures piemineklis – "A. Lerha-Puškaiša dzīves vieta" (valsts aizsardzības Nr. 9123). Diženais novadnieks, skolotājs, folklorists, publicists, rakstnieks un sabiedriskais darbinieks Anss Lerhis-Puškaitis bijis arī talantīgs dārzkopis. Viņš ne tikai pats ierīkojis Lancenieku skolas dārzu, bet arī projektējis un izveidojis parku pie Džūkstes biedrību nama un rosināja stādīt augļu kokus katrā viensētā. Pie Lancenieku skolas nama joprojām saglabājies vecais augļu dārzs. Gar tā vienu malu aug Pasaku tēva stādītās liepas, gar otru – ozoli, kas sasnieguši dižozolu apmērus. Veicot ainavas rekonstrukcijas darbus, iecerēts atbrīvot dzīves telpu dižozoliem, atjaunot augļu dārzu, papildinot to ar vecajām ābeļu šķirnēm. Iecerēts arī veidot dekoratīvo krūmu stādījumus, ierīkot jaunu rotaļu laukumu bērniem un skaistus stūrīšus atpūtai, iezīmējot arī Pasaku tēva īpašās lapenes vietu, ko savulaik ieskāva krūmu stādījumi.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Svarīgākais iemesls ceļojumam uz Taizemi ir?

Kultūra: tempļi, muzeji, reliģija, mūzika…

Daba: pludmales, kalni, salas, džungļi, dzīvnieki…

Viesmīlība: cilvēki, ēdiens, viesnīcas, izklaide

Aktivitātes: golfs, riteņbraukšana, pārgājieni, aktīvā ūdens atpūta

Pievilcīgas ceļošanas cenas

Es neceļotu uz Taizemi

Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jurita Mini zoo TAKA
JuRita Mini Zoo ir lieliska atpūtas vieta ģimenēm, kur iespējams iepazīties ar dažādiem dzīvniekiem. | Skatīt vairāk
Latvija
Izpletņlēcēju Sporta Klubs “D.I.S.K.” TAKA
Lēciens–atrakcija ar apaļo izpletni, lēcieni tandēm sistēmā, pasažieru vizināšana ar AN -2 un JAK 18t lidmašīnu, izpletņlēcēju | Skatīt vairāk
Atvaļinājums Liepājā. 2-5 naktis Estravel Latvia
Viesnīca atrodas vienā no Liepājas centra skaistākajiem kvartāliem – Romas dārzā, blakus Rožu laukumam. | Skatīt vairāk
no 92 EUR
Valmieras pilsētas svētki "Valmierai 737"  Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 24. līdz 27. jūlijam Valmiera svin savu 737. dzimšanas dienu. Programma un informācija par norisi tiks precizēta! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.87822795sec.