Šlīteres bākā izveidota jauna pastāvīgā ekspozīcija [1]

Šlīteres bākā izveidota jauna pastāvīgā ekspozīcija

Lai iepazīstinātu ar putnu migrācijas brīnumu un Kolkasraga nozīmi putnu tālajā ceļā uz ligzdošanas vietām, Šlīteres bākā izveidota jauna pastāvīgā ekspozīcija, kuras galvenais varonis ir neparastais putns līkšņibītis (Calidris ferruginea).

Slīteres Nacionālā parka piekrastē līkšņibīti galvenokārt var novērot rudens migrāciju laikā, kad tie barojas, tekalējot pa liedagu. Tas ir skaists putns, liels ceļotājs, bet šīs sugas izplatībai ir tendence samazināties. "Izvēloties līkšņibīti kā ekspozīcijas galveno varoni, gribējām iejusties un paskatīties ar šī putna acīm – ko viņš redz, ceļojot pāri visai zemeslodei un dzīvojot konkrētās vietās," pauž dabas izglītības centra "Slītere" vadītāja Ērika Kļaviņa.

Zemeslodi ciešā tīklā klāj putnu pārlidojumu ceļi un nav iespējams novilkt vienu šauru joslu, pa kuru putni migrē, toties ir zināmas vietas, kurās putni koncentrējas, lai atpūstos, barotos vai nogaidītu labvēlīgāku laika apstākļus. Viena no šādām vietām ir Kolkasrags, kur pavasara un rudens migrācijas laikā ir iespējams konstatēt visus Latvijā sastopamos putnus. Slīteres Nacionālā parka piekraste un Kolkasrags iekļaujas Baltās-Baltijas jūras - Austrumatlantijas putnu migrācijas ceļā.

Dabas aizsardzības pārvaldes Vilnis Skuja stāsta, ka "šņibīši, arī līkšņibītis, pārvar milzīgus attālumus - pārlidojumā tiem jāveic neticami garš ceļš – pat 30 000  kilometru garum, tāpēc ir ļoti svarīgi "uzēsties" un uzkrāt taukus. Izskalotās aļģes un jūras muds ir putnu degvielas uzpildes stacija, kurā jāpaspēj sevi uzpildīt ar barojošu pārtiku."  Šādas pieturvietas ir ļoti svarīgas putna ceļojumā, un tāds ir arī Kolkasrags. Putniem ir jāuzkrāj tauki jo, šķeļoties taukiem, atbrīvojas enerģija un ūdens, tāpēc putni ceļā nedzer.

Šlīteres bākā jaunajā ekspozīcijā varēs iepazīt dažādas šņibīšu sugas un kā tā atšķirt, uzzināt interesantus faktus par putnu migrāciju, kas ietērpti krāšņos zīmējumos.

Šlīteres bākas 4.stāva remonts un izstāde "Putnu migrācijas ceļi"  iekārtota INTERREG  Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projekta "Putnu spārni (Baltic Wings) - dabas tūrisms lauku ilgtspējīgai attīstībai" (Nr. CB663) ietvaros.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 skolotājs 06/10/2020 15:59 Kā ar ķīmijas zināšanām? Viss OK?


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
DINABURGAS PILSDRUPAS UN PILS MAKETS TAKA
Naujenes pilskalns, kurš tika apdzīvots jau kopš 8. gadsimta, tiek uzskatīts par Daugavpils dibināšanas vietu. | Skatīt vairāk
Latvija
Daugavpils novada dabas objekti TAKA
Daugavpils novads ir bagāts ar skaistiem un daudzveidīgiem dabas un kultūrvēsturiskajiem objektiem, kuros var nesteidzīgi pavadīt brīvo laiku. | Skatīt vairāk
IDEJAS PASTAIGĀM DABĀ TAKA
Esam apkopojuši brīnišķīgas vietas Daugavpils novadā, kur ļauties nesteidzīgām pastaigām, uzlabojot omu un stiprinot veselību. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.06.2020 - 17.07.2020 Izpletņlēcēju Sporta Klubs “D.I.S.K.” TAKA
Lēciens–atrakcija ar apaļo izpletni, lēcieni tandēm sistēmā, pasažieru vizināšana ar AN -2 un JAK 18t lidmašīnu, izpletņlēcēju | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::1.33792901sec.