Valmieras Tūrisma informācijas centrs, valsts iestāde

Valmieras Tūrisma informācijas centrs
www.visit.valmiera.lv
+371 26332213

Filozofija un darba princips

Pastaiga pa Valmieru ved cauri vairāk kā septiņus gadsimtus senai vēsturei, ļauj baudīt maz pārveidotu dabu, bet vienlīdz sajust spraigu, mūsdienīgu pilsētas dzīves ritmu.

Par Valmieras vēstures aizsākumu uzskata 1283. gadu, kad sāka celt Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcu, bet arheoloģiskie izrakumi liecina, ka Valmieras apkārtnē cilvēki dzīvojuši jau pirms 8000 gadu.

Pastaigas laikā aicinām apskatīt Valmieras senpilsētu, viesoties Valmieras muzejā un Valterkalniņā, uzkāpt Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas tornī, kur Valmieras pilsēta redzama no putna lidojuma, baudīt mieru Gaujas Stāvajos krastos, izzināt ūdens dzīvi Ģīmes dabas takā un doties kādā no tematiskajiem maršrutiem, izmantojot Valmieras audiogidu.

Valmieras krāšņākā rota ir upe Gauja, kas cauri pilsētai vijas 8 km garumā un sadala to gandrīz divās vienādās daļās. Agrāk izbijusi svarīgs pilsētas ekonomiskās attīstības posms, tā mūsdienās priecē acis, veldzē dvēseli, vienlaicīgi piedāvājot lieliskas aktīvās atpūtas iespējas. Vasarā pa galveno Valmieras “ielu” Gauju ekskursijā ar Gaujas tramvaju aicina doties kuģīša kapteinis.

Mainoties laikiem un valdniekiem, dažādi locīts Valmieras pilsētas vārds – Wolmar, Woldemer, Wolmahr, Wolmaria. Kari un ugunsgrēki postījuši pilsētu, bet darbīgie valmierieši to allaž uzcēluši no jauna. Pilsēta atstāj iespaidu ar daudzpusīgiem kultūras un sporta pasākumiem, piedāvā iepirkšanās un labas izklaides iespējas, ļauj nesteidzīgi baudīt noskaņu restorānos un mājīgās nakšņošanas vietās.

Valmiera ir vieta, kur patīkami būt! Tā ir pilsēta, kur ikviens ir mīļi gaidīts!

E-pasts: tic@valmiera.lv

Rīgas iela 10, Valmiera, LV-4201

tic @valmiera.lv


Valmiera, tūrisma informācija, tūrisms, pasākumi, materiāli, suvenīri, Gauja, Gaujas Nacionālais parks, gardēžiem, aktīvā atpūta, kultūra, izziņa, Enter Gauja, zaļā Valmiera, sports, vecpilsēta