Gleznainajā Staburaga apkārtnē norisināsies Latvijas tautas mūzikas svētki

2019. gada 25. maijā gleznainajā un vēsturisku auru apvītajā Staburaga pagasta Vīgantes parkā skanēs XXI Latvijas tautas mūzikas svētki. Tie pulcēs 25 tautas mūzikas ansambļu, kapelu un muzicējošo folkloras kopu dalībniekus, kas visas dienas garumā priecēs klātesošos ar mūzikas priekšnesumiem. Svētkus ievadīs ieskaņu koncerti Jaunjelgavā, Secē, Sērenē un Sunākstē.

Pasākuma dalībnieki un apmeklētāji ir aicināti izbaudīt dienu Vīgantes parkā, kur jau no plkst. 15.00 ikvienu interesentu gaidīs amatnieku tirdziņš, mūzika, mielošanās pie sēļu zupas katliem un vizināšanās kuģītī pa Daugavu. Svētku centrālā norise – dižkoncerts – veidots kā novadu sasaukšanās, kurā katrs spēlmanis ir nācis ar savu īpašo melodiju un instrumenta skanējumu, kas koncerta noslēgumā savīsies kopīgā dziesmā par Daugavu un Sēlijas krastu. Savukārt šīs vasaras pirmā zaļumballe būs atbilstošs noslēgums skanīgajiem svētkiem.

Jaunjelgavas novada kultūras nama direktore Anita Ostrovska stāsta: "Svētku norises vieta izraudzīta Daugavas krastā, kur reiz slējās Staburaga klintis, tomēr šoreiz gribējām vērst svētku viesu un dalībnieku uzmanību uz citu kultūrvēstures pērli mūsu novadā. Svētku vadmotīvam ir izraudzītas rindas no izcilā apgaismības laikmeta kultūras darbinieka, Sunākstes mācītāja Gotharda Frīdriha Stendera dzejām:

"Bites ziedos medu salasa,

tā no grāmatām nāk gudrība"."

Zīmīgi, ka arī tautas mūzikā Vecā Stendera devums ir bijis jūtams – dažas no viņa rakstītajām dziesmiņām ir tautā saglabājušās līdz mūsu dienām un skanēs arī svētku dižkoncertā. Koncerta un svētku programmu ar priekšnesumiem kuplinās Jaunjelgavas novada deju kolektīvi, kā arī viesi no Lietuvas.

Tautas mūzikas svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Jaunjelgavas novada dome. Ieeja pasākumā bez maksas.

Pasākuma programma:

13.00 - 14.30    Pasākuma ieskaņu koncerti – dalībnieku individuālās programmas Jaunjelgavas promenādē, Seces pagasta estrādē, Sērenes pagasta centrā, Sunākstes pagastā pie Stendera piemiņas zīmes.

No 14.00 Tirgus un radošās aktivitātes Vīgantes parkā

15.00 Jaunjelgavas novada tautas mākslas kolektīvu uzstāšanās Vīgantes parka estrādē

15.00 Muzikantu priekšnesumi parkā un uz kuģīša "VĪGANTE"

16.00 Cienāšanās no Sēļu zupas katliem Daugavas krastā

19.00 XXI Latvijas tautas mūzikas svētku DIŽKONCERTS

Pēc koncerta – tradicionālie danči un tautas muzikantu saspēlēšanās

23.00 Svētku ZAĻUMBALLE

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Izstāde "Hlorofila stabules" Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2019.gada 26.septembrim skatāma mākslinieces Ērikas Kumerovas personālizstāde “Hlorofila | Skatīt vairāk
Latvija
Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas) AP SAULI
Vai esi paguvis ieplānot autobusa tūri kopā ar kolēģiem vai radu pulku? Piedāvājam mazu, bet ļoti ietilpīgu un ērtu autobusu ar 26 sēdvietām! | Skatīt vairāk
Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas) AP SAULI
Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu. | Skatīt vairāk
Velomaršruta nr.779 brauciens TAKA
Ir sākusies pieteikšanās reģionālā velomaršruta Nr.779 „Luknas ezera loks” popularizēšanas velobraucienam. Piedalīties tiek aicināts ikviens | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.478755sec.