Latvijas pilīs un muižās norisināsies Leģendu nakts: kur doties un ko apskatīt?

2019. gada 26. oktobrī biedrība "Latvijas Piļu un muižu asociācija" aicina uz tradicionālo Leģendu nakti, kad pilīs un muižās atdzīvosies vēsture un izgaismosies šodiena, kad kultūras mantojuma vērtības ikviens interesents varēs iepazīt neierastā daudzveidībā.

Leģendu nakti varēs izbaudīt pasākumos no plkst. 18.00 līdz pusnaktij, dažviet arī agrāk vai vēlāk – līdz pat plkst. 3.00. Dalība pasākumos lielākoties būs bez maksas, bet atsevišķas aktivitātes, koncerti, balles – par ieejas maksu iepriekšpārdošanā (lētāk) vai uz vietas.

Leģendu nakts ir Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizēts un biedru rīkots ikgadējs pasākums ar mērķi popularizēt Latvijas piļu un muižu bagāto un daudzveidīgo kultūras mantojumu, veicināt vietējo tūrismu un pagarināt tūrisma sezonu.

LEĢENDU NAKTS 2019 PROGRAMMU APKPOJUMS

Programmu apkopojums ir sagatavots pēc LPMA biedru – Leģendu nakts dalībnieku – sniegtās informācijas. Tā kā reālā dzīve var ienest izmaiņas programmās jebkurā brīdī, pirms doties uz kādu no Leģendu nakts pasākumiem, ieteicams sazināties ar norādīto kontaktpersonu informācijas precizēšanai.

Kurzemē viesus gaidīs: Apriķu muiža, Dundagas pils, Durbes pils Tukumā, Jaunauces pils, Kalnsētas muiža, Kazdangas pils, Pelču pils, Spāres muiža, Strazdes muiža, Šlokenbekas muiža, Tiņģeres muiža un Vadakstes muižas pils;
Vidzemē: Alūksnes Jaunā pils, Cēsu Jaunā pils, Cesvaines pils, Jērcēnmuiža, Kokmuižas pils, Kokneses viduslaiku pilsdrupas, Liepas muiža, Puikules muiža, Sēļu muiža, Ungurmuiža, Veselavas muiža un Zvārtavas pils;
Zemgalē: Elejas muižas Tējas namiņš, Jaunpils pils, Lielplatones muiža, Lielvircavas muiža, Staļģenes muiža, Vecauces pils, Vilces muiža, Villa Medem, Vircavas muiža un Zaļā (Zaļenieku) muiža;
Latgalē: Krāslavas grāfu Plāteru pils, Lūznavas muiža, Preiļu muižas komplekss un parks, un Varakļānu muižas pils.

Alūksnes Jaunā pils

18.00–20.00 Alūksnes Jaunā pils un muzejs ieskanēsies dažādu laiku un žanru mūzikā Alūksnes Mūzikas skolas skolotāju un audzēkņu izpildījumā. Mūzika, papildinot pils un izstāžu saturu, veidos kolorītu vēstures un mākslas savienību.

Apriķu muiža

"Muiža pirms mums un ar mums".
21.30  Sapņo! Muzikāls iepriecinājums "Cauri laikiem". Bezmaksas.
22.30 Piedzīvo! Kaimiņu muižas pārsteigums – Tiešām, lai iepriecina šī diena! Šodien ir diena, lai nodotos dažādām izdarībām, kad varam mainīt savu ikdienu un viegli aizmirsties,  pazaudēt saikni ar dzīves realitāti. Bezmaksas.
Meistardarbnīca – Vēja zvani vēju stundā! Ļausimies vēja vilinošajiem darbiem un tā visdažādāko skaņu radīšanai. Vai zināji, ka vēja zvaniņi ir lielisks instruments enerģijas piesaistīšanai?

Cēsu Jaunā pils

"Patiesība par leģendu -  mēmā kino aktrise grāfiene Kissa fon Zīversa". Ielūkosimies kādā aizraujošā dzīves stāstā, kas ļaus mums iepazīt mēmā kino aktrisi grāfieni Kissu fon Zīversu. Ieklausīsimies viņas bērnības dienu soļos un smieklos, kas reiz pieskandinājuši Cēsu Jauno pili. Baudīsim neaizmirstamu laiku dzejā, mūzikā, dejās un kino. Piedzīvosim kaut uz mirkli mēmā kino zelta laikmetu.
20.00-24.00:
-    Stāsts par mēmā kino aktrisi Kissu fon Zīversu no grāfu Zīversu dzimtas;
-    Literārais salons "Dzeja cauri gadsimtiem" kopā ar Cēsu teātri;
-    Autogrāfu darbnīca pie kaligrāfijas meistara;
-    Latviešu mēmā kino klasika "Lāčplēsis";
-    Radošā darbnīca "Mēmā kino aktieri un aktrises";
-    Foto ateljē "Kadrs no mēmā kino";
-    Galda spēles Lademahera torņa bibliotēkā;
-    Brīnumu pasaku darbnīca bērniem;
-    Grāfa virtuvē "Melnā gulbja" kafijas baudīšana;
-    "Kārļumuižas" saimnieces gardumi  – vīns un uzkodas.
21.00    20.-30.gadu modes dejas kopā ar deju grupu "Magnolia" Lielajā salonā
22.00    Kamermūzikas koncerts Lielajā salonā. Spēlē Vidzemes kamerorķestris, mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis
Ieeja pasākumā par maksu, biļešu iepriekšpārdošana "Biļešu paradīze" kasēs. Ieeja pilī no plkst. 19.30. 

Cesvaines pilsmuiža

Cesvaines pils joprojām ir slēgta apmeklētājiem jumta rekonstrukcijas darbu dēļ, bet muiža ap pili ir bijusi tik bagāta un daudzveidīga, ka joprojām saglabājušās vairākas ēkas, kurās muižas dzīve noris jaunās skaņās. Viena šāda ēka ir bijušais muižas šķūnis - kultūras nams mūsdienās, kurā norisināsies mūsu Leģendu nakts pasākumi: aicinām Jūs piedzīvot leģendārā dziedātāja Viktora Lapčenoka koncertu, just līdzi Cesvainē uzņemtās filmas "Melnā vēža spīlēs" varoņiem, skatīt senatnīgo muižas elpu mākslas plenēra "Cesvaine" dalībnieku gleznās, radoši darboties pašiem!
Vakara gaitā būsiet laipni gaidīti arī citās muižas ēkās: bijušajā muižas klētī pretī pilij Jums atvērts būs Cesvaines Tūrisma centrs ar iespēju iegādāties kādu piemiņas lietu par šo vakaru un Cesvaini, klētī pie pils Jūs sasildīs "Cesvaines Brūža" ogu uzlējumi un citi stiprie dzērieni, bet netālu no vēsturiskā alus brūža Jums. būs iespēja pabūt vienā no mazākajām alus darītavām Baltijā – "Cesvaines Alus darītavā"!
19.00 Leģendārā Viktora Lapčenoka KONCERTS. Ieeja koncertā par maksu.
20.00 RADOŠA DARBOŠANĀS. Ieeja – bez maksas.
21.00 Cesvaines pilī uzņemtā FILMA "Melnā vēža spīlēs". Ieeja – bez maksas.
IZSTĀDE "Cesvaines pilsmuiža" mākslas plenēra gleznās. Ieeja – bez maksas.
17.00-18.30 atvērts Cesvaines Tūrisma centrs. Piedāvājumā – informācija, uzskates materiāli, suvenīri. Pils ielā 4 (klētī pretī pilij).
No 17.00 atvērts "Cesvaines Brūzis". Piedāvājumā – ekskursijas un degustācijas, arī produktu iegāde. Pils ielā 3 (klētī pie pils).
No 17.00 atvērta "Cesvaines Alus darītava". Piedāvājumā – ekskursijas un degustācijas, arī produktu iegāde. Rūpnīcas ielā 1.

Dundagas pils

 "Laikmeta grieži  Dundagas pils parkā". Leģendu nakts  pasākums notiks pils parkā, kur satiksies dažādi laikmeti – viduslaiki, barona laiki, padomju laiki un mūsdienas.
19.00-22.00. Katrs laikmets parādīs tā laika   raksturīgākās iezīmes. Varēs nobaudīt laikiem atbilstošus ēdienus un dzērienus (par maksu). Būs aktivitātes un dažādi pārsteigumi.

Durbes pils Tukumā

"Varonība 1919. gadā". 1919. gada vasarā Durbes pilī atradās Baltijas landesvēra 1. lazarete, kuru pēc galvenā ārsta norādījumiem iekārtoja brīvprātīgā virsmāsa Elizabete fon Hiršheida, saukta par Lizi. Jauno un enerģisko virsmāsu iemīlēja brīvprātīgais vācu ārsts Dr. Alfreds Trosts, kas šajā lazaretē strādāja. No tā laika saglabājusies tikai viena fotogrāfija, kas tapusi uz pils terases pie lauvām. Apmeklētāji aicināti baudīt īpaši naksnīgo gaisotni Durbes pilī un atklāt nezināmo mīlas stāstu pils vēsturē, kas aizraujošā veidā savijās ar mūsdienām.
18.00-19.00 tenora Kristiana Krievāna un Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas jauno mākslinieku koncerts. 
18.00-22.00 ekspresizstādē skatāmas 19.gs.b.-20.gs.s.  sieviešu un vīriešu rotaslietas no Tukuma muzeja krājuma.
19.00-20.30 uzzini stāstu par Lizi un Trostu, balstoties uz patiesiem notikumiem Durbes pils lazaretē.
19.00-20.30 atvērts pils ķēķis, iespēja iesaistīties un nobaudīt pils ķēkšas uzkodas.
19.00-20.30 apgūsti lazaretes virsmāsas un galvenā ārsta aroda prasmes.
19.00-20.30 izbaudi mīlestības noskaņu fotogrāfijā.
20.30-21.30 pirmizrāde Tukuma muzeja īsfilmai "1919", tikšanās ar aktieriem un radošo grupu.
21.30-22.00 vakara noslēgumā muzicēs Līva Kalniņa un Kristiāna Stirāne  no grupas "Putnu balle".
Ieeja pasākumā par maksu, pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas.

Elejas muižas Tējas namiņš

"Pasakas par ziediem". Izsapņosim ziedu pasakas Elejas muižas parkā un Tējas namiņā! Caur gaismām, mūziku un ziedu pasaku noskaņu!
17.00 izzinoša ekskursija pa muižas parku.
17.30-20.00 radošā darbnīca Lailas Šutines vadībā.
19.00 mūzikas koncerts (kāzu valši un marši).
20.00-20.30 izrāde "Pasakas par ziediem’’ 1.daļa. Latvijas smilšu animācijas teātris / Латвийский театр песочной анимации.
20.30-21.00 silta tēja un uzkodas (par maksu) un citas radošas aktivitātes.
21.00-21.30 izrāde "Pasakas par ziediem’’. 2.daļa. Latvijas smilšu animācijas teātris / Латвийский театр песочной анимации.

Jaunauces pils

"Rīgas strādnieku jaunatne Jaunauces pilī no 1922. līdz 1925. gadam". Pēc agrārās reformas Jaunauces pili iznomā Latvijas Jaunatnes savienībai ar mērķi ierīkot sanatoriju mazturīgiem jauniešiem. Ieskats strādnieku jauniešu un viņu priekšnieku gaitās Jaunauces pilī, tā laika modē un populārajā mūzikā. Ko par viesiem domāja jaunaucnieki? Kāpēc1926. gadā nomas līgums tika uzteikts?
20.00 Pirmā ekskursija pilī gida pavadībā.
20.00-22. 00 un 22.35-23.59 Spēles: "Desas", "Bumbas", "Kauliņi jeb skaitīkļi". Bijušajā barona kabinetā un medību salonā.
20.00-23.59 Atvērts Pils vīna pagrabs.
22.00-22.40 "Rīgas strādnieku jaunatne Jaunauces pilī 1922-1925.
Teatralizēts stāsts, kas balstīts patiesos notikumos, par laiku Jaunauces pilī pēc agrārās reformas, kad pils vairs nav barona fon der Ropa ģimenes māja, bet tajā atpūšas trūcīgi jaunieši no Rīgas. Jaunauces amatierteātris "Lanselots". Pils zālē.
Ieeja par ziedojumu. Vietu skaits ierobežots.
22.45. Uz ugunskura vārīta "Lauku zupa rīdziniekiem un citiem interesentiem".
Dīķa sala
23.15 Otrā ekskursija pilī gida pavadībā.

Jaunpils pils

19.00-24.00 Bezmaksas pasākumi:  Nervu kutināšana "sikspārņu pagrabā", Aijas
Princes izstāde.
19.00-24.00 Maksas pasākumi: Vēderprieki pils krogā; Sveču marmorizēšana*, Ķirbju dizainu darbnīca*. (*- maksa par izvēlēto ķirbi vai sveci).
19.30 izstādes "Skati un baudi" atklāšana.
22.00 "Rudens balle" Jaunpils pilī, spēlēs grupa "Jūrkant".
Ieeja pasākumā par maksu.
Biļešu iegāde un galdiņu rezervēšana Jaunpils pilī un MC DUS "Jaunpils".
Kontaktinformācija: 29296334. Kamīnzālē Pils krodziņš. Uzkodu pasūtīšana: 28338860. Viesnīcas rezervācija: 2944253.

Jērcēnmuiža

18.00-18.30. Izstādes  "Krāsu mistika" atklāšana.  Mākslinieces Laimas Bakānes (Lupiķes) Tautas tēlotājmākslas studija "Madona" tīmekļošanas  tehnikā darināto darbu izstādes atklāšana.  Jērcēnmuižas  Mednieku namā. Bezmaksas.
18.30-20.30 Radošā darbnīca. Māksliniece Laima Bakāne ierādīs tīmekļošanas, čunčināšanas jeb "crezy wool" tehniku, dodot iespēju interesentiem pašiem pamēģināt darināt kādu darbiņu. Jērcēnmuižas  Mednieku namā. Bezmaksas.
20.30-22.00. Koncerts. Leģendārās Imanta Kalniņa dziesmas dziedās Rihards Saule. Jērcēnmuižas Freileņu mājā. Bezmaksas. 
Visa vakara gaitā Jērcēnmuižas Freileņu mājā iespēja aplūkot jauno Jaunjērcēnmuižas kungu mājas maketu.

Kalnsētas muižas kungu māja

16.00-20.00 "Toreiz un tagad":
16.00 Virtuālās pastaigas spēle "Kalnmuižas leģendas", muižas apkārtne;
17.00 Muižas ķirbju cepumu gatavošanas meistarklase, ēdienu gatavošanas laboratorijā;
18.00 Jauniešu koncerts Kalnsētas muižas zālē;
18.30 Teatralizēts uzvedums par muižas pagātni, Kalnsētas muižas zālē;
Vakara gaitā paredzēta tējas dzeršana un cepumu baudīšana;
Tiks piedāvāts arī foto stūrītis.
Visi pasākumi ir bezmaksas.

Kazdangas pils un muižas komplekss

"Taču šonakt Kazdang`s parkā". Neaizmirstams piedzīvojums Kazdangas parkā: šausmas, kapeņu stāstiņi, konkursi un piedzīvojumi.
20.00-21.30 aktivitātes bērniem, jauniešiem un sevišķi bailīgiem;
22.00-24.00 aktivitātes pieaugušajiem.
Reģistrācija un informācija no plkst. 19.30 Kazdangas tūrisma informācijas punktā, Kazdangas pilī, Jaunatnes gatve 1, Kazdanga, Kazdangas pagasts, Aizputes novads.
Iepriekšējā pieteikšanās nav nepieciešama.

Kokmuižas pils

"Teātra aizkulises". Kādreiz Kokmuižā (Kocēnos) tika organizēti ne tikai vērienīgi parka svētki un balles, bet varēja vērot arī teātra izrādes. Iešana uz teātri ir rituāls, kad cilvēki tērpjas svinīgi, pirms izrādes apmeklē kafejnīcu un aktieriem nes ziedus, bet kas notiek aizkulisēs? Šoreiz "Leģendu naktī" ieskatīsimies teātra dzīvē, kā arī iepazīsim Kokmuižu caur smilšu animācijas stāstu "Reiz bija Kokmuižā…"
19.00 tiks vērtas Kokmuižas pils durvis un tajā darbosies teātra kafejnīca.
19.00 izstāde - Frīdriha Šillera "Laupītāji" iestudējumi Latvijas teātros cauri gadsimtiem. Kokmuižas pilī būs iespēja apskatīt izstādi, kurā atainoti rakstnieka Frīdriha  Šillera pirmās sarakstītās lugas "Laupītāji" iestudējumi cauri gadu simtiem. Šī luga pirms 200 gadiem Dikļu muižas rijā, pateicoties jauna kučiera degsmei to iztulkot un uzvest, kļuva par pirmo zināmo jauniestudējumu latviešu valodā.
19.30-20.00 improvizācijas pusstunda ar aktieri Aigaru Vilimu.
Pasākuma viesi tiks aicināti vērot un iesaistīties improvizācijās un aktivitātēs, kurās savā ikdienā iejūtās un izpilda aktieri.
20.00 smilšu kino "Reiz bija Kokmuižā…" un aktiera Kārļa Neimaņa koncertprogramma "Kā būs, tā būs". "Reiz bija Kokmuižā" ir uz vēstures faktiem un nostāstiem balstīts stāsts par seno Kokmuižas pils kompleksa teritoriju, kuru izdzīvos un attainos smilšu animācijas mākslinieces Zane Pumpure-Prāmniece un Guna Miķelsone. Tā ir koncertprogramma, kuras laikā aktieris – Kārlis Neimanis, šķietami brīvas sarunas veidā ar zālē esošo auditoriju, atstāsta dažādus kuriozus atgadījumus no Latvijas profesionālo teātru skatuves dzīves, kas jau līdz mūsdienām kļuvušas par teātra anekdotēm. Programmā iekļautie stāsti ir izlasīti gan no Kaspara Pūces teātra anekdošu apkopojuma, gan no Kārļa paša piedzīvotā. Stāsti programmas laikā mijas ar dažādām sirsnīgām un jestrām dziesmām, kas skatītājiem atpazīstamas no teātru izrādēm un kinofilmām. Tostarp tādas dziesmas kā "Meža būdiņa", "Tāpēc jau, ka nevar zināt kāpēc", "Lācītis", "Korķa dziesma" un vēl.
Programma divās daļās ar starpbrīdi.
No 20.00 Pasakās, teikās un nostāstos kopā ar Līgu Bujani.
"Leģendu naktī" darbosies īpaša istaba bērniem, kurā ikviens pasākuma mazais viesis varēs iepazīties ar seno un noslēpumaino, klausoties pasakās, teikās un nostāstos par pilīm, muižām. 
Visas aktivitātes ir bez maksas.

Kokneses viduslaiku pilsdrupas

20.00-22.00. leģendu, teiku un stāstu vakars Kokneses viduslaiku pilsdrupās atdzīvinās ticamus un neticamus notikumus senās pils un tās drupu mūžā. Ekskursijas Moku kambarī vakara tumsā.
Ieeja pasākumā bez maksas.

Krāslavas grāfu Plāteru pils

Zīmējumu konkurss bērniem"Mana grāfu Plāteru pils".
Zīmējumu konkursa mērķis ir popularizēt Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksu un parku; iesaistīt bērnus sabiedriskajās aktivitātēs; sekmēt bērnu radošo spēju attīstību un veicināt bērnu izpratni par vietu, kur dzīvojam. Konkursā aicināti piedalīties bērni vecumā no 5 līdz 13 gadiem. Konkursā katrs dalībnieks var iesniegt ne vairāk divus zīmējumus, ko iesniedz Krāslavas novada tūrisma informācijas centrā līdz 11. oktobrim. Zīmējumi vērtēšanai tiks publicēti sociālo tīklu vietnē facebook.com, kur par tiem varēs "balsot" ikviens Facebook lietotājs. Balsošana sociālo tīklu vietnē notiks no 14. līdz 24. oktobrim. Piedalīšanās konkursā ir bezmaksas. 
Konkursa noslēgums un uzvarētāju paziņošana plkst. 19.00 Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksā (Pils iela 6, Krāslava).
Naksnīgais Kvests komandām.
Sportiska un jautra aktivitāte komandām. Kvesta laikā komandām būs jāveic dažādi uzdevumi pa naksnīgo Plāteru pils parks. Vēstījums, uzdevumi komandām tiks piešķirti pirms starta. Komandas aktivitātei reģistrējas Kvesta norises dienā, pirms starta.
Norises vieta un laiks: Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksa parks, no plkst. 19.30 līdz 20.30, apbalvošana plkst. 21.00.
Bezmaksas pasākums.
Meistarklases
-    Kaligrāfijas meistarklase
Dalībnieki meistarklases laikā mācīsies rakstīt/ zīmēt dažādus kaligrāfiskus burtus. Pacietīgākie varēs uzrakstīt pilnu savu vārdu.
-    Ķirbju grebšanas darbnīca
Dalībnieki darbnīcas laikā izgrebs un rotās ķirbjus, kurus pēc tam dāvinās grāfu Plāteru pils kompleksam. Uzdāvinātie ķirbji atdzīvosies pils kompleksā Haloweenu vakarā 31. oktobrī.
Norises vieta un laiks: Krāslavas tūrisma informācijas centrs (Pils iela 2, Krāslava, pils komplekss), no 19.00 līdz 21.00.
Bezmaksas pasākums.
Galda spēļu turnīrs
Pils staļļos ikviens varēs ļauties galda spēļu turnīra jautrībai.
Varēs mēroties spēkiem tādās spēlēs kā galda teniss, galda hokejs, dambrete, cirks, domino, novuss u.c.
Norises vieta un laiks: Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksa staļļi (Pils iela 10, Krāslava) no 19.30 līdz 21.30.
Uzvarētāju paziņošana un apbalvošana: Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksa staļļi (Pils iela 10, Krāslava) plkst. 21.45.
Bezmaksas pasākums.
Smeķīgās Plāteru putras baudīšana
Ikviens dalībnieks varēs nogaršot uz ugunskura vārītu putru.
Norises vieta un laiks: pie Krāslavas TIC (Pils iela 2, Krāslava), plkst. 20.30
Bezmaksas pasākums.
Siltas tējas baudīšana
Z/S "Kurmīši" ikvienu cienās ar tēju no Daugavas loku laukiem.
Norises vieta un laiks: pie Krāslavas TIC (Pils iela 2, Krāslava), plkst. 20.30
Bezmaksas pasākums.

Lielplatones muiža

"Senās cīņas vēstures un mūsdienu interpretācijā"
18.00-24.00:
-    Kungu māja – spēle Kvests izlaušanās istaba (visa vakara garumā);
-    "Senās cīņas. To veidi un vēsture" – prezentācija (ik pēc 30 minūtēm);
-    Dārznieka namiņa pagrabā – darbosies krodziņš (maksas);
-    Veļas māja – senās veļas mazgāšanas demonstrējumi vešerieņu pavadībā (ziedojums);
19.00-23.00: Senā dzīvesveida un cīņu klubs "Heiligenberg" – seno cīņu paraugdemonstrējumi un bruņu stends;
19.00-20.00; 21.00- 22.00: Vēsturisko deju kolektīva SENVEDERE teatrāls uzvedums "Pērļu kaklarota";
23.00: Uguns šovs (kungu mājas priekšā).

Lielvircavas muiža

"Modes vēsture detaļās". Viss par un ap nepelnīti aizmirsto apģērba detaļu – pogu, un galanto sieviešu modi – zirga mugurā. Muzikālajā pavadījumā jaunie mākslinieki no Jelgavas: " Starp diviem Poliem ".
20.00-22.00  Darbnīca "Senlaicīgo pogu meistarošana’’.
Kas bija pirmais? Poga vai Pogcaurums? Pogas- tas nav tikai aizdares mehānisms, bet arī apģērba dekors un visos laikos – vērtība pati par sevi. Kā no auduma gabaliņiem un diegiem radīt unikālas pogas, izmantojot senas pogu darināšanas metodes? Demonstrēs un darbnīcu vadīs Baiba Rībere no "Briebera. Sewing for my era ".
20.00-24.00 Agritas Reinvaldes Personālizstāde "Habit Rouge".
Stāsts caur izstādi  par vienmēr galanto  modi zirga mugurā 19.gadsimta beigās un 20. gadsimta pirmajā pusē. Aksesuāru, izjāžu kostīmu, zirglietu apskate. Pasākuma laikā muzikālo pavadījumu nodrošinās muzikālais duets "Starp diviem Poliem".
Duets apvieno melodisku saksofonu un balsi:  Karīna Švānberga kopā ar virtuozu ģitārspēli: Indars Markots. Repertuārā ietilpst plaša spektra dziesmu koverversijas ar džeza un blūza piesitienu.
Ieeja: bezmaksas.

Liepas muiža

20.00-24.00 Leģendāra ekskursija Liepas Muižas teritorijā, mākslas degustācija gan mazam, gan lielam un naksnīga pastaiga senajā parkā. Pasākums ar iepriekšēju rezervāciju (zvanīt pa tālruni 28490600) un dalības maksu.

Lūznavas muiža

16.00 Ekskursija "Lūznavas muižas leģendas".
Leģendu nakts Lūznavā sāksies ar Lūznavas muižas leģendām un nostāstiem veltītu ekskursiju – tiks atklāta daudzstumbru liepas un jaunas meitenes mīlestības leģenda, dīķos iemestās muižkundzes bagātību noslēpums, muižas Labās dāmas pastaigas un citi stāsti. Bezmaksas.
17.00 Koncertprogramma "Vivaldi, Bahs un kokle".
Koncertprogramma klausītājiem piedāvā divu izcilu baroka laika komponistu mūzikas burvību baudīt latviešu koncertkokles skaņās. Programmu, galvenokārt, veido kompozīcijas, kas ir uzskatāmas par A. Vivaldi un J. S. Baha visā pasaulē labi zināmām mūzikas pērlēm, bet koklētāju ansambļa "Cantata" izpildījumā tās varēs dzirdēt ar, iespējams, nedaudz citām – kokles tembram raksturīgām nokrāsām. Īpašais koncerta "Vivaldi, Bahs un kokle" viesis ir izcilā latviešu klavesīniste Ieva Saliete, kuras spēlētais klavesīns virtuozi un kaismīgi "savīsies" ar dzidrajām kokļu skaņām gan oriģinālā A. Vivaldi mūzikā, gan Anda Klučnieka jaundarbā "Parafrāze par A. Vivaldi "Gadalaiki"".   
Ieeja pasākumā par maksu.
19.00 Leģendu nakts kadriļu balle
Kopš 2016. gada pavasara Lūznavas muižā tiek rīkotas kadriļu balles, kurās ar dejām, mūziku un tērpiem tiek mēģināts iejusties muižas dzimšanas laika, 20. gadsimta sākuma, atmosfērā. Balles ideja radās, iedvesmojoties no folkloras deju kopas "Dandari" rīkotās kadriļu balles Rīgā. Nu kadriļu balles ir kļuvušas par pastāvīgu muižas kultūras notikumu gada sastāvdaļu. Kadriļu ballēs pulcējas kā dejotāji no dažādām folkloras kopām gan Latgalē, gan no citām Latvijas vietām un arī ārvalstīm, tā vienkārši deju interesenti no tuvākām un tālākām vietām. Leģendu nakts kadriļu ballē piedalīsies Latvijas Universitātes deju folkloras kopa "Dandari", etnokompānija "Zeidi", Lūznavas muižas kadriļu deju grupa, kapela "Dziga", deju kolektīvs "Kūzuls" un ansamblis "Leigarid" no Igaunijas.
Ieeja pasākumā par maksu.

Pelču pils

"Neona misija".  Atklāj pili vēl nebijušā neona gaismā, risinot uzdevumus, izpildot misiju un atklājot slepeno balli.
20.00-24.00 Pasākums Pelču pilī paredzēts ģimenēm, draugu grupām.
Ieeja bez maksas. 

Preiļu muižas komplekss un parks

 "Dižkoki – parka leģendu glabātāji".  Izzinoša ekspedīcija pa kluso un noslēpumaino Preiļu parku tumšā rudens vakarā, iepazīstot parka dižkokus un leģendas.
19.00-20.30. Pasākums ģimenēm ar bērniem un citiem visu vecumu interesentiem.
Tikšanās plkst.19.00 pie Preiļu kapelas (Raiņa bulvāris 23). Lai interesantāk un gaišāk, līdzi paņem lukturīti. Ģērbies silti un atbilstoši laikapstākļiem, jo pasākums notiks dabā, iesim pa parka takām un pļavu.
Ieeja bez maksas.

Puikules muiža

19.00-20.20  Teātra izrāde.  Bērzaines tautas nama amatierteātris "Vai Tobijam patiks", autore Skaidrīte Pence-Neimane. Puikules muižas Lielajā zālē.
19.00-23.00 Gleznu izstāde. Māra Skride. Puikules muižas Kolonnu zālē.
20.30-23.00 Aktivitātes parkā-nakts leģendas muižas parkā, ģērbties atbilstoši laikapstākļiem.
19.00-23.00 Ekspozīcijas. Iespēja aplūkot jaunākās muižas ekspozīcijas.
21.00 Muižkunga zupa. Tradicionālā muižas maltīte.
Visas aktivitātes bezmaksas.

Sēļu muiža

20.00 Izstādes atvēršana. Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja zinātnieku vēsturisks vēstījums par vasaras ekspedīcijas materiāliem Mazsalacas novadā.
KAMERMŪZIKAS KONCERTS "NO SOLO LĪDZ KVARTETEM".
Koncertā piedalās: Solisti - Laura Teivāne /soprāns/, Sabīne Krilova /mecosoprāns /, Juris Vizbulis /tenors/, Kalvis Kalniņš /baritons/. Koncertmeistares Ilze Ozoliņa un Veronika Zubairova.                    
Ieeja bez maksas.

Šlokenbekas muiža

"Spēkam un garam". Tā kā Šlokenbekas muiža bija celta aizsardzības nolūkiem un tā ir saglabājusies kā vienīgā  nocietinātā muiža Baltijā, tad Leģendu naktī būs iespēja atgriezties tālajos viduslaikos, kad muižā dzīvoja bruņinieki. Bruņinieki savu ikdienu pavada gatavojoties kaujām  un arī doties tajās. Tāpat kā fiziski treniņi bruņiniekiem ir nepieciešama relaksācija un stiprs gars. Tāpēc šogad "Leģendu nakts" ietvaros būs iespēja pārbaudīt savu veiklību un stiprināt garu.
19.00-20.30 Seno cīņu kopas "Vilkači" izrādīšanās muižas pagalmā ar ieroču un aizsarg bruņu stendu. Drosmīgākie un stiprākie apmeklētāji varēs pārbaudīt savus spēku un veiklību šķēpmešanā, cirvja un naža mešanā mērķī.
21.30-22.10 kopas "Vilkači"  koncerts, kurā skanēs dziesmas par karavīru dzīvi.
Bezmaksas.
20.00-21.15 Dueta "Stīgotājas" muzikālais ceļojums muižas velvju zālē caur čella, kokles, klavieru, stabules, flautas un skanošo gongu skaņām, kas caurvīsies ar balss dziedājumiem, aizskarot ikviena klausītāja sirds stīgas, aizvedīs to savās sajūtu atklāsmēs. Bezmaksas.
20.30-21.30 Siltas sarunas un stāsti muižas pagalmā pie ugunskura. Visu vakaru pagalmu sildīs dzīvās uguns liesmas un apmeklētājiem būs iespēja iegādāties rudenīgi sildošus ēdienus un dzērienus.
20.00-23.00 Mārtiņa Bērtuļa ģitārspēle muižas "Krodziņā", bezmaksas.
Krodziņa iespēja arī baudīt gardu maltīti.

Spāres muiža (Talsu novads)

 "… atkal no oktobra pēdējo dienu svārkiem mirdzoša zvaigžņu poga nokrīt". Noslēpumu, atklājumu, dzirdes, redzes, garšu un sajūtu mirkļi -  par gadsimtu ēnām uz muižas sienām un pagrabu stūru čukstiem, par krāsu un skaņu spēlēm zemos un augstākos griestos, no pagraba velvēm līdz bēniņu pakšiem, no siltuma aukstumā, no telpas uz telpu, līdz atrod to vietu, kur ābols sniedz buču.
17.00  "Manas dzīves ziedošais lauks" – Tautas daiļamata meistares Mirdzas Strazdiņas piemiņas izstādes atklāšana.
18.00-19.00 "Durvis četrās sajūtu pasaulēs" – Izstaigā! Ieraugi! Sajūti! Sagaršo!
19.00 "Mirklis Esamībā" – Koncerts / Meditācija. Madara Fogelmane – (balss, čells) un Inga Rancāne – (gongi, skanošie trauki, kokle).
Ieeja koncertā par maksu.

Staļģenes muiža

"Rudens laiks latviešu sētā". Rudens laiks ir laiks, kad raža novākta, kad dienas paliek aizvien īsākas, kad latviešu saimes nāca kopā  uz vakarēšanu. Šis laiks starp Miķeļiem un Mārtiņiem ir arī klusais veļu laiks.
20.00-23.00 Vakarēšana kopā ar folkloras kopu "Liepāre"- rudens dziesmas, radošas darbošanās, siltas tējas baudīšana Staļģenes muižas kungu mājas novadpētniecības ekspozīcijas telpā. Ieeja bezmaksas. 
Veļu mielošana - Staļģenes muižas parkā pie gadskārtu tradīciju apļa iespēja nolikt līdzņemto svecīti un mielastu veļiem.

Strazdes muiža

12.00-14.00  "Informējoša orientēšanās  Strazdes muižas kompleksa parkā - gida pavadībā"
15.00-17.00 Floristikas meistardarbnīcas "raganu slotu" pagatavošanā, dekorēšanā.  Dalības maksa: 2,00 EUR.
18.00-20.00  "Pagraba konference" par Strazdes muižas leģendām, un muižas apskate "lāgturu" gaismā. Dalības maksa: 2,00 EUR
21.00-03.00 Atpūtas pasākums – karnevāls "Raganu slotu konkurss 2019’ ".
Dalība pasākumā par maksu.

Tiņģeres muiža

"Muižas kalpotāju stāsti". Tiņģeres muižnieks ar ģimeni ir devies izbraukumā, taču muižas kalpotāji ar prieku sagaidīs viesus, izrādīs muižas ēku, izstāstīs muižas vēstures stāstus, ļaus radoši darboties un pacienās ar gardu pankūku muižas pagrabā
20.00-21.00 un 23.00-24.00 Muižas apskate un stāsti par muižu pils kalpotāju pavadībā:
-    ciemošanās pie pils mantziņa vēstures istabā;
-    rakstītprasmes pārbaude pie skrīvera pils pagrabā;
-    grafikas kartiņas izgatavošana pie pils mākslinieces mākslas darbnīcā;
-    senu galda spēļu spēlēšana kungu istabā;
-    pils dāmu tērpu pielaikošana dāmu istabā;
-    dvēseles miera atgūšana pils kapelā.
Bezmaksas pasākums.
21.00 Tiņģeres pils mazās zāles atklāšana.
21.30-23.00 Kino laiks, režisora Gata Šmita vēsturiskā krimināldrāma "1906",  Lielā zāle, bezmaksas.
20.00-21.00 un 23.00-24.00 Pankūkošana pils pagrabā.

Ungurmuiža

20.00 Baibas Feoktistovas personālizstādes "Sieviete ir" atklāšana, bezmaksas pasākums.
20.30 ekskursija gida pavadībā, bezmaksas pasākums.
20.00-23.00 Ungurmuižas restorāns piedāvā Leģendu nakts ēdienkarti. Galdiņus rezervēt pa tālr. 22007332.

Vadakstes muižas pils

18.00-21.30 Izstādes. Radošās nodarbības.
18.30.-18.50; 19.10.-19.30; 19.50-20.10 ZINOO eksperimentu šovs.
20.15 Koncerts – dziedātājs, ģitārists Kārlis Kazāks un ģitārists Māris Bīmanis
Ieeja bez maksas.

Varakļānu muižas pils

19.00  Izstādes "Zelta pods"  atklāšana, tikšanās ar keramiķiem.
19.40  Vokālās grupas "Eliksīrs" uzstāšanās.
20.30-12.00  Vakarēšana sveču gaismā ar saviem groziņiem dzīvās mūzikas  pavadījumā.
Ieeja bez maksas.

Vecauces pils

18.00-21.00. Vecauces pils stāsti un leģendas pils vestibilā. Ar atsaucīgu cilvēku gādību mūsu rokās nonākuši daudz interesanti stāsti par notikumiem Aucē un Auces apkaimē, kuri vēl nav ne publicēti ne izstāstīti. Leģendu nakts pasākums būs lasījumi un sarunas ar atmiņu iesniedzējiem pie kamīna un tējas tases.
Lūdzam ierasties savlaicīgi, jo pēc 18.15 durvis slēgsim, lai tie, kuri ieradušies var mierīgi izbaudīt vakaru. Ja kavējiet, zvaniet, sagaidīsim.
Ieeja bezmaksas.

Veselavas muiža

"Tauriņu lidojums".
20.00-03.00. Izrāde "Tauriņu dvēseles", akustiskās  mūzikas  koncerts "Programma Cello Brillante" (Pēteris Ozoliņš- čells, Ilze Jaunzeme- klavieres); koncerti: grupa "Gravitāte", "Jurjāņi"; foto  galerija, balle. Spēlēs grupa "Bruģis". Darbosies restorāns un bārs.
Ieeja pasākumā par maksu

Vilces muiža

"Ģerbonis – Tavas dzimtas vērtību simbols!" Vilces pagasta teritorijā ir četras muižas un vairāku gadsimtu garumā šīs muižas piederēja vairākām vācbaltiešu dzimtām. Katrai šai dzimtai bija savi unikālie ģerboņi, kuros ir ietverti simboli, kas ataino šo dzimtu vērtības. Ģerbonis, kā nezūdamības simbols neskaitāmu gadsimtu garumā.
Kas tiek attēlots ģerbonī? Kādus simbolus tur ietvert? Cik svarīga ir dzimta un mūsu senči? Ja es neesmu aristokrāts, vai varu izveidot savu ģerboni?  Protams, to var veidot visi, bez izņēmuma. Uz šiem un uz daudziem citiem jautājumiem, atbildes uzzināsiet šajā Leģendu nakts pasākumā.
18.00-18.15  Īss vēstures ieskats par Vilces muižu dzimtu ģerboņiem un par pagasta  
ģerboni.
18.15-19.30  Prof., Dr. phil. D.T., Pasaules semiotikas asociācijas Valdes locekles
Dainas Teters lekcija "Heraldikas valoda, tās arhitektūra, gramatika un zīmes".
19.30-19.45  Jelgavas domes deputāta Ivara Jakovela stāsts par savu dzimtas
ģerboni - nokļūšana līdz tādai domai, gatavošanās process un izveide.
19.45-21.00 Ligitas  Embrektes lekcija "Dzimtas fenomenoloģiskā ietekme mūsu
katra, it īpaši bērnu un mazbērnu  attīstībā."
21.00- 22.30 Ligita  Embrekte.  Darbnīca ģimenēm  dzimtas spēka apzināšanai,
saišu stiprināšanai "Dzimtas spārni". Ģerboņu izstāde. Radošā darbnīca "Izveido savu dzimtas ģerboņa maketu".

Villa Medem

18.00.-18.50 Jelgavas Mūzikas vidusskolas Radošās partnerības projekta "Mēdemu dzimtas stāsti" muzikāli literārs uzvedums "Mēdema meitas".
Jāpiesakās iepriekš. Ieeja pasākumā par maksu.
19.30.-20.30 Ekskursija sveču gaismās pa muižas telpām.
Jāpiesakās iepriekš. Ieeja pasākumā par maksu.
20.30.-22.00 Villa Medem "Toreiz un Tagad" –  foto un atmiņu stāsts par padarīto kopš 2015.gada Leģendu nakts Ieeja pasākumā par maksu.
Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēnu īsfilma.
Lūdzam laicīgi pieteikties uz ekskursiju un muzikāli literāro uzvedumu "Mēdema meitas", jo vietu skaits ir ierobežots. 
18-19.gs tērpos ieeja bez maksas.
Bērniem sadarbībā ar "Villa Medem bērnu fondu" ieeja bez maksas.

Vircavas muiža

"… un  hercoga Jēkaba kuģi piestāj Vircavā".  Vircavas muižas pārvaldnieka ēkā ("Velves", Vircavas pagasts) sagaidīs hercoga Jēkaba pateicīgie pārvaldnieku mājas saimnieki.
18.00-19.00 muzikāls priekšnesums "Uz Tobago". Uldis  Marhilēvičs un Madara Botmane, kopā ar viņiem slavas odas skandinās Vircavas amatierteātra dalībnieki Gunārs Stepiņš un Lienīte Vītiņa.
19.00-19.40 iepazīšanās ar hercoga Jēkaba ēdienkarti, tējas un cukurcepumu baudīšana.
19.40-20.30 "Jūras" mezglu siešana un aristokrātisku dekoru veidošana.
Visa vakara garumā varēs baudīt hercoga iemīļotos cukurcepumus, tēju, kafiju un pārsteigumus, kā arī izjust Leģendu nakts gaisotni Vircavas muižas apkārtnē.
Bezmaksas.

Zaļā ( Zaļenieku) muiža

"Karš". Nāc atklāt vēsturi! ... arī muižās bija karš.
18.00.-18.40 Ievadlekcija "Karš bildēs". Dr. paed., arheologs Andris Tomašūns, Zaļāsmuižas pils zālē.
19.00  Zemessardzes ekipējuma prezentācija pils 1. stāva vestibilā
19.30 Izstāde "Starpkaru un pēckara laika radio un TV aparāti",  tikšanās ar kolekcionāru Eduardu Leoho Zaļāsmuižas salonā.
20.00  Koncerts. Zemessardzes 52. Jelgavas kājnieku bataljona ansamblis "Junda" Zaļāsmuižas pils zālē.
21.00 Paraugdemonstrējumi lauku virtuvē Zaļāsmuižas pils parkā.
Jūties brīvi, droši klīsti pa pili pats!

Zvārtavas pils

19.00-23.00. Leģendu naktī ikviens ir aicināts apmeklēt 1881. gadā celto Zvārtavas pili, kurā kopš 1970. gada saimnieko Latvijas Mākslinieku savienība (LMS). Vakara gaitā būs iespēja klausīties stāstos par Zvārtavas pils vēsturi un apskatīt LMS muzeja  ekspozīcijas. Zvārtavas pilī ir eksponēta mūsdienu autoru porcelāna vāžu kolekcija un daļa no LMS muzeja 20.gs. 2.puses mākslas darbu kolekcijas. Vēsturiskos interjerus bagātina LMS muzeja ekspozīcija "Sapnis", kur autentiskā vidē iekļaujas mūsdienu mākslinieku veidotās mēbeles, tēlniecības darbi, gobelēni un gleznas. Mākslinieces Māras Kārkliņas vadībā Leģendu nakts viesi varēs piedalīties radošajās darbnīcās un ekskursijās (plkst. 19.30, 21.00).
22.00 koncertu sniegs grupa "TU TE" -  dziedātāja Lelde Tuče un čellists Miķelis Dobičins.
Ieeja pasākumā par maksu. Skolēniem ieeja bez maksas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Romantiska rudens atpūta Ungurmuižā Estravel Latvia
Palutiniet sevi ar romantisku atpūtu! // Piedāvājums ietver nakšņošanu, ekskursiju pa muižu, brokastis un vakariņas | Skatīt vairāk
Latvija no 116 EUR
Tavs birojs Baltic Beach Hotel, pusdienas Estravel Latvia
Iekļautas pusdienas, kafija, ūdens, Powerlab Fitness apmeklējums, internets // Piedāvājums 1 vai 5 dienām, 1 – 2 personām, bez nakšņošanas (no ~8 | Skatīt vairāk
no 70 EUR
Lauku tūrisma mītnes gaida ciemos! Lauku Ceļotājs
Esam apkopojuši informāciju par lauku mītnēm, kas uzņem visus mierpilnai atpūtai, darbam vai mācībām, kā arī pašizolācijai vai karantīnai. | Skatīt vairāk
Virtuālie un hibrīda pasākumi Grand Poet Hotel by Semarah
Semarah Hotels komanda sadarbībā ar tehnoloģiju ekspertiem nodrošinās atbilstošāko un labāko virtuālo komponentu. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.43820596sec.