Notiks Otrais starptautiskais tautu draudzības pavasara festivāls «Novruz»

Šo svētdien (26. martā) Rīgā plkst.13:00 (vasaras laiks) Transporta un sakaru institūtā (TSI) notiks Otrais starptautiskais tautu draudzības pavasara festivāls Novruz

Festivāla programmas ietvaros norisināsies koncerts, kurā piedalīsies dažādu valstu un tautu pārstāvji no Uzbekistānas, Azerbaidžānas, Krievijas Federācijas (Jakutijas, Burjatijas, Kabardas-Balkārijas, Dagestānas), Kazahstānas, Gruzijas, Turcijas, Nepālas, Tadžikistānas, Indijas, Bangladešas un citām valstīm, izskanēs tautas un modernās melodijas, uzstāsies deju kolektīvi un individuāli mākslinieki.
Pasākuma viesus sagaida meistarklases, iepazīšanās ar Austrumu kultūru, tradīcijām, amatniecību, tautas tērpu demonstrējumi, konkursi un daudz kas cits.

Festivāla īpašie viesi būs uzbeku tradicionālās mūzikas ansamblis “MANZUR”.

Ansamblis “MANZUR” ir izveidots Buhārā, pilsētā, kas ir viena no Austrumu briljantiem. Vairāk nekā divu tūkstošu gadu laika Buhāra ir bijusi dažādu kultūru un tradīciju krustpunkts.
Tūkstoti gadu atpakaļ Buhāra kļuva par islāma garīgās dzīves centru uzreiz pēc Bagdādes, viduslaikos – pasaules zinātnes un izglītības centru, “māju” daudziem dižiem cilvēkiem, tostarp – Abū Alī ibn Sīnā jeb Avicenna (980-1037). Vēlāk plaukstošā Buhāras haniste kļūst par Lielā Zīda ceļa sirdi, kontrolējot ievērojamu daļu tirdzniecības starp Austrumiem un Rietumiem.
Buhāra gadu simtiem ir bijusi kultūru tikšanās un sajaukšanās vieta – vietējais un ārzemju, viesmīlība un naids, tuvums un tālums. No persiešiem līdz ķīniešiem, no indiešiem līdz ebrejiem, no krieviem līdz korejiešiem… - daudzas etniskās grupas dzīvoja un mira blakus viena otrai, būvēja un grāva un no jauna atjaunoja pilsētas, atklāja, tirgojās un sazinājās.
Mūzikā sajaucās pirmsislāma un islāma periodu elementi. Viens no Buhāras šedevriem šašmakom (shashmaqom) (sarežģīts klasisko daļu cikls) ir iekļauts UNESCO nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā.
Ansambļa “MANZUR‘ sastāvā ir seši profesionāli muzikanti, kuri ir dzimtās un leģendārās pilsētas mantojuma lieliski eksperti. Viņi izpilda “Buhāras sajaukumu” -  uzbeku-tadžiku tradicionālā klasiskā un etniskā mūzika abās valodās.
Koncerta pamatprogrammā ir iekļauts «Bukhoro irogi», «Tulqini Bukhoro», «Bukhorcha», «Mavrigi», «Sulim», «Asarad gardam», «Bukhoro mavjlari», «Shiru-shakar», “Zilola”, «Bukhora guzali» - Buhāras komponistu -  Ulmas Rasulovs, Orifs Atojevs, Ari Bobohanovs, Bahtijors Alijevs – mūžīgie “hīti”.
Klasiskā mūzika, kas pazīstama kā mumtoz, ir sacerēta, ņemot par pamatu klasiskos tekstus, kas attiecas uz Buhāras hanistes uzplaukuma laiku 15 un 16 gs. Rietumu klausītājs šo mūziku klasificē kā klasisko, tautas un pasaules (world) mūziku. Atsevišķas daļas kulminācijas momentā sasniedz līmeni, kas ir tipisks sūfiju tradīcijām un pazīstamas kā “qawwali”.
Grupas “MANZUR” dalībnieki ir uzticīgi aizgādņi unikālajam mūzikas mantojumam, bet tieši inovatīvā apdare un kompozīciju oriģinalitāte izceļ to citu līdzīgu mūzikas grupu vidū Uzbekistānā.
Nodirbeks Toševs – kanun, vokāls;
Mirzohids Abbasovs – nai, dora, vokāls;
Dilmurods Hamrojevs – rubab, vokāls;
Akmals Hamrojevs – doira, vokāls;
Ismats Iskandarovs – ud, vokāls;
Jasurs Muhammedovs – vijole, gidžan, galvenais vokāls

Buhāras un Uzbekistānas kultūras devums Cilvēces nemateriālās kultūras saraksts (UNESC0)
- ŠAŠMAKOM Austrumu irāņu klasiskā mūzika – šašmakom pārvarot vēstures līkločus līdz pat mūsdienām skan Buhārā, Samarkandā, Hidžandā, Isfarā, Istaravšanā, Pendžikentē. Seno mūziku Buhāras ebreji “aiznesa” līdz Eiropai, Izraēlai, Amerikai. UNESCO Šašmakom 2003.gadā atzina par cilvēces mantojuma šedevru 


Izglītojoša informācija:
-   ШАШМАКОМ часть 1 (YouTube)
-   ШАШМАКОМ Часть 2 (YouTube)
-   MAVRIGI
-  Bukharan musical traditions (Uzbeku muzikologs Aleksandrs Džumajevs)
-  Bukhara as the musical crossroad of Central-Asia (extracts from the recordings by the US musicologist Thodore Levin)
- Images of Old Bukhara
- Old Bukhara as UNESCO World Heritage site (Uzbekistāna)
- Bukhara and world science
- Highlights in Central Asia in 2017
- How Bukhara was involved in the birth of the "1001 Arabian Nights"
-  БУХАРА (krieviski)


Ansambļa Manzur koncertu Rīgā atbalsta – Pro Logistic Services, Transporta un sakaru institūts, Latvijas vēstniecība Uzbekistānā, Oxus Culture, Eesti Kultuurkapital, Ramils Kadirovs.
Ieeja pasākumā – bez maksas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ķīnas Jandzi upes kruīzs Jēkaba Ceļojumi
Teiksmainu pūķu un neparastas auras zeme, kas aug un attīstās prātam neaptveramā ātrumā. Ir vērts iepazīties! | Skatīt vairāk
Latvija 2225 EUR
Vjetnama ar uzkāpšanu Phansipan kalnā Jēkaba Ceļojumi
Joprojām tūristu neizlutināta, Vjetnama atalgos Tevi ar iespēju ienirt autentiskā Āzijas kultūrā. Ceļot pa šo zemi – tas ir piedzīvojums ik dienu. | Skatīt vairāk
2456 EUR
Muzikālie vakari SemaraH Hotel Metropole
Muzikālie vakari restorānā De Commerce Gastro Pub 1871 3. maijā, 19. maijā un 2. jūnijā. | Skatīt vairāk
Islandes brīnišķais aplis Jēkaba Ceļojumi
Islande ir īstais galamērķis tiem, kas vēlas aci pret aci satikties ar dabas pirmatnējo varenību. Pievienojies! | Skatīt vairāk
1495 EUR

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2017 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2017 1st-studio.com

 
Total Timed::0.36219621sec.