Siguldu var izbaudīt arī lietainā laikā

Slikti laikapstākļi - lietus, vējš bieži vien ierobežo aktivitātes brīvā dabā. Ja nav vēlmes staigāt pa plašajām un daudzveidīgajām dabas takām Siguldā lietus laikā, apmeklē kādu no šiem tūrisma pakalpojuma sniedzējiem, kuri nodrošina izklaides iespējas jebkuros laikapstākļos.

INTERESANTAS AKTIVITĀTES IEKŠTELPĀS VAI LIETAINOS LAIKAPSTĀKĻOS

APSKATES OBJEKTI

Siguldas pils kvartāls un radošās amatnieku darbnīcas

Siguldas pils radošajā kvartālā apmeklētājus ik dienu gaida amatnieku darinājumi un radošās darbnīcas: keramikas, tekstila, koka, ādas, rotaslietu, papīrmākslas un, protams, Siguldas spieķīšu darbnīca. Piemiņu, ko pārvest mājās no aizraujošām brīvdienām, atradīs ikviens. Te iespējams gan sarīkot un fotomirkļos fiksēt neaizmirstamu ballīti, gan mieloties ar Siguldā tapušu saldējumu un našķiem, kā arī pēc garas dienas vakariņot pils dārza kafejnīcā. Vasaras sezonā nedēļas nogalēs pils paviljonā garantēts muzikāls baudījums.

Krimuldas muižas tornītis ar skatu uz Gaujas senieleju

Kā interesants jaunums apmeklētājiem – Krimuldas muižas tornītis, kas paver brīnišķīgu ainavu uz Gaujas senieleju! Iespējams apmeklēt arī Krimuldas muižas plašo dārzu un Krimuldas pilsdrupas, kas atrodas tuvumā.

Dzintaru darbnīca

Dzintara meistars trešajā paaudzē, Harijs Jākobsons, piedāvā apmeklēt darbnīcu un iepazīt nacionālā dārgakmeņa apstrādes procesu, kā arī piedalīties praktiskā nodarbībā. Apmeklētājiem iespējams uzzināt, kā atšķirt īstu dzintaru no viltojuma, un kāda veida dzintari sastopami dabīgā vidē. Darbnīcā ir iespējams iegādāties no dzintara veidotas rotas un suvenīrus.

Aušanas darbnīca VUUVEN

Aušanas darbnīca "Vuuven" rada rokām austus augstas kvalitātes, dabīgu materiālu tekstila aksesuārus - šalles, rokassprādzes, jaundzimušo segas, kā arī interjera tekstilu. Darbnīcas apmeklētājiem ir iespējams noaust pašiem savu šalli.  Meistarklases ilgums ir 12h, tā tiek saplānota divu dienu nodarbībās pa 6 stundām. Ir iespējams noaust lina lakatšalli vai siltu vilnas šalli aukstajai sezonai.

MUZEJI

Dzīvā sudraba muzejs Siguldas pils kvartālā

Papildinot radošo uzņēmēju loku ar jaunu māksliniecisko izteiksmes veidu, Siguldas pils kvartālā atklāts Dzīvā sudraba muzejs, kura ekspozīcijas veidojis juvelieris, mākslinieks un filozofs Oļegs Auzers. Apmeklējot muzeju, apmeklētājiem ir iespēja uzzināt katra mākslas darba rašanās stāstu un iepazīt sudraba dažādās īpašības, dodoties ekskursijā gida pavadībā, kā arī piedalīties sudraba ūdens degustācijā.

Mores kauju muzejs

Biedrība "Mores muzejs" ir privātais muzejs, kurš ir sabiedriskā kārtā veidots militārs 2. Pasaules kara muzejs. Muzejā apskatāma brīvdabas ekspozīcija ar tās ievērojamāko apskates objektu - Padomju armijas tanku T-34. Iekštelpu ekspozīcija veltīta Mores kauju piemiņai un to nozīmīgajiem pavērsieniem 2. Pasaules kara laikā, kā arī 19. un 20.gs. mājsaimniecības un amatniecības priekšmetiem.

Turaidas muzejrezervāts

Latvijas apmeklētākais muzejs, tā ekspozīcijas stāsta par notikumiem 1000 gadu garumā. Viduslaiku pils un baznīca, Gaujas lībieši, senais muižas centrs un Dainu kalns - katram savs stāsts. Turaidas vēsturiskais centrs attīstījies vairāk nekā tūkstoš gadu ilgā laika posmā. Notikumi, kuri risinājušies Turaidas vēsturiskajā centrā, ir cieši saistīti ar norisēm Latvijas un Eiropas vēsturē. Mūsdienās garo gadsimtu kultūrvēsturiskā mantojuma atstātās liecības glabā, pēta un veido pieejamas sabiedrībai Turaidas muzejrezervāts.

IZSTĀDES

Izstādes kultūras centrā "Siguldas devons"

AKTIVITĀTES

Vagoniņš

Siguldas Vagoniņš piedāvā braucienu pāri Gaujas senlejai, skatam paverot burvīgu ainavu vairāku kilometru tālumā. 43 m augstumā virs zemes Siguldas vagoniņš savieno abus Gaujas upes krastus 1020 m platumā un aizrauj ar izcilo ainavu uz Gaujas senleju, trīs viduslaiku pilīm – Siguldu, Turaidu un Krimuldu, Bobsleja trasi un Gaujas tiltu. Gaisa vagoniņš ir senākais šāda veida transporta līdzeklis Baltijas valstīs. Laipni lūdzam jūs braucienā virs koku galotnēm!

Siguldas Sporta centrs

Daudzfunkcionāls sporta centrs ar diviem peldbaseiniem, ūdens atrakciju parku, spēka un smagatlētikas zāli, grupu nodarbību zālēm, 100 metru vieglatlētikas  skrejceliņu un sporta zāli.

Tropu tauriņu māja

Siguldas tauriņu māja – vieta kur var izzināt tauriņa mūža ceļojumu, kas dažkārt var būt tik pat raibs kā tā spārni, uzzināt vairāk par tauriņu uzbūvi, dzīvesciklu, uzvedību un daudz ko citu. Ziedi vasaras plaukumā, tropu augi, eksotiski tauriņi un vīterojoši putni - tas viss Jūs gaida Siguldas tropu tauriņu mājā.

Brīnumu mežs

"Brīnumu mežs" ir bērnu izklaides centrs iekštelpās, bērniem vecumā no 0-12 gadiem. Centra 430m2 plašajās telpās pieejama trīsstāvīga atrakcija ar šķēršļu joslu, slidkalniņiem, bumbu baseinu, šūpolēm un labirintu, kā arī divi batuti, Xbox spēļu un deju grīda, galda futbols un atsevišķi norobežots spēļu laukums centra mazākajiem apmeklētājiem (0-3 gadi). Jaunajām māmiņām iekārtota komfortabla barošanas un bērniņa apkopšanas telpa, ar nepieciešamajām higiēnas precēm mammai un bērnam. "Brīnumu mežā" ir iespējams iegādāties dāvanu kartes, kā arī rīkot kooperatīvus pasākumus darbiniekiem kopā ar bērniem.

Kino "Lora"

Trīs dažādās kino zālēs iespējams noskatīties jaunākās kinofilmas izcili komfortablos apstākļos. Lielie ādas krēsli aprīkoti ar galdiņiem, kuros iestrādāts apgaismojums ērtākai ēdiena baudīšanai. Kino zāles aprīkotas ar jaunāko tehniku, nodrošinot teicamu skaņas un attēla kvalitāti.

Bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda"

Baltijā vienīgā trase, kuras ātrumu un adrenalīnu iespējams izbaudīt ne tikai profesionāliem sportistiem, bet arī ikvienam, kurš vēlas ziemā izbraukt ar vučko, bet gada siltajā laikā ar vasaras bobu. Trase: 1420 metrus gara, 16 virāžas, 200 metru garš bremzēšanas ceļš. Tieši šī trase ir viena no retajām pasaulē, kuras apskate ir atvērta jebkuram interesentam. Apmeklētājiem ir iespēja aplūkot 1890. gada ziemas bobsleja kamanas, iepazīt trasi, kā arī doties uz skatu platformu 6. stāvā, lai pašu acīm ieraudzītu krāšņo un vareno Gaujas senieleju.

DEGUSTĀCIJAS

Zilver Vīnotava

Zilver dzērienu darītava ir ģimenes uzņēmums, kurā strādā visa Zilveru ģimene. Patlaban Zilver dzērienu darītavā tiek ražoti vairāk kā 10 dažādu ogu, augļu un pat ziedu vīni. Tepat tiek ražots arī bezalkoholiskais svētku dzēriens "rabarber", kura ražošanā netiek izmantoti konservanti. Ir atjaunots reģiona vēsturiskais dzēriens "Allažu ķimelis" un gaidāmi arvien jauni pārsteigumi, jo idejas nekad neapsīkst.

Kush Brewery alus degustācija

Kussh Brewery ir neatkarīga "craft" alus darītava Siguldā. Lai pārsteigtu savus klientus, Kussh Brewery rada arvien jaunas garšu un aromātu kombinācijas.

Līdzās alus darītavai Kussh Brewery ir izveidojuši alus bāru, kur iespējams draudzīgā atmosfērā nogaršot pieejamos alus veidus. Iespējama ekskursija ražošanas telpās kopā ar alus tehnologiem, lūdzam iepriekš kontaktēties Kussh Brewery.

"Siguldas saldējums" degustācija

"Siguldas saldējums" ir ģimenes uzņēmums, kas izveidots, lai vairotu prieku, iestātos par veselīgu uzturu un aktīvu dzīves veidu. Siguldas saldējuma pamatā ir rūpīgi izstrādātas, pārbaudītas receptes, kas sastāv no īpaši izmeklētām, dabīgām izejvielām. Katrs saldējums ir roku darbs, kas spēs iepriecināt gan vismazāko kārumnieku, gan liks kavēties nostalģiskās atmiņās pieaugušajiem. Pieejama saldējuma degustācija, izzinoša ekskursija par saldējuma vēsturi, kā arī iespēja rīkot saldējuma ballītes.

Krimuldas muižas mājas vīnu degustācija

Krimuldas muižā ir ekskluzīva iespēja iepazīt vīna darītavu un degustēt muižas darinātos vīnus. Iespējama arī aizraujoša ekskursija pa Krimuldas muižas vēsturisko centru. Apmeklējot vīna darītavu, viesus sagaidīs vīndaris Jānis. Pēc tam sekos vairāku vīnu degustācija un iespēja tos arī iegādāties. Degustacijas laikā tiks atklāti vīna un kalvadosa darināšanas noslēpumi, kā arī varēs nodegustēt muižas vīna darītavā brūvētos dzērienus. Krimuldas muižā vīns tiek gatavots no vietējām meža un dārza ogām – brūklenēm, dzērvenēm, avenēm, upenēm, ērkšķogām, smiltsērkšķa ogām, kā arī pieneņu un ceriņu ziediem.

SPA

Atpūta SPA, saunās un pirtīs, ko piedāvā Siguldas naktsmītnes atrodamas tourism.sigulda.lv.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Kara tehnikas kolekcija TAKA
Kara tehnikas ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža”****. Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti | Skatīt vairāk
Latvija
Višķu amatnieku ciems TAKA
Višķu amatnieki apmeklētājiem piedāvā maršrutu pa ciemu, kas sevī ietver iespēju interesanti pavadīt brīvo laiku. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.10.2020 - 27.10.2020 Ceļojums laikā izstādē “Laika liecinieki"  Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Cēsu pils Bēniņu zāle aicina doties ceļojumā laikā, lai iepazītu Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumu izstādē “Laika liecinieki”. | Skatīt vairāk
Vitamīnu kūre SPA viesnīcā Ezeri, Siguldā Estravel Latvia
Vitamīnu kūre. 1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis, spa atpūta, nūjošana | Skatīt vairāk
no 190 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.62789893sec.