Somijas simtgadei par godu Helsinkos atklās milzīgu bibliotēku

Lai gan Somija savu valsts neatkarības 100. gadadienu svinēja 2017. gada 6.decembrī, tas joprojām ir ievērības cienīgs notikums un dāvanas jubilārei – valstij un tās iedzīvotājiem – tiek pasniegtas joprojām.

Somija ir interesanta valsts - lai arī teritorijas ziņā (337 tūkstoši kvadrātmetri) tā ir viena no lielākajām Eiropas valstīm, iedzīvotāju skaita ziņā (5,5 miljoni), tā ierindojas starp mazajām valstīm. Mazais iedzīvotāju skaita blīvums (2,5-3 reizes mazāks nekā Latvijā) rada Ziemeļniekiem raksturīgo atturīgumu.

Tomēr to gluži nevar teikt par paradumiem. Somija pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas datiem atzīta par valsti ar visaugstāko rakstītprasmes līmeni pasaulē. 2016. gadā bibliotēkas apmeklēja lielāka daļa valsts iedzīvotāji un kopā gada laikā lasītāju rokās no bibliotēkām nokļuvušas 68 miljoni grāmatas.

Somi ir īpaši priecīgi, jo simtgades ietvaros tiem radīta jauna bibliotēka, kas atradīsies galvaspilsētā Helsinkos. Grāmatu krātuves nosaukums būs "Oodi", kas tulkojams visai līdzīgi – oda jeb cildinošs, svinīgs dzejolis, kas veltīts kādam nozīmīgam notikumam.

Jaunā bibliotēka lauzīs vecos priekšstatus, kas ierobežoja skaņas izpausmes lasītavās. Tā īpaši aicina viesos pieaugušos, bērnus, ceļotājus, uzņēmumus, rokgrupas un ikvienu. Protams, tie, kas tomēr velēsies baudīt klusumu un netraucēti lasīt, tiks laipni aicināti skaņas izolējošās studijās. Bibliotēkas pirmajā stāvā atradīsies kinoteātris, vestibils ar izstāžu zonu, restorāni un kafejnīcas.

Bibliotēka apmeklētājiem savas durvis vērs 2018. gada 5. decembrī, savas 101. dienas priekšvakarā, jo jau 6. decembrī somi svinēs Valsts Neatkarības iegūšanas simtu pirmo Dzimšanas dienu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.36399698sec.