Igaunijā šovasar norisināsies vērienīgi Dziesmu un deju svētki

2019. gadā Igaunija svin Dziesmu svētku 150. jubileju. Pirmie Dziesmu svētki Igaunijā notika 1869. gadā, un šovasar Igaunijas dziedātāji un dejotāji pulcēsies uz XXVII Dziesmu un XX Deju svētkiem.

Igaunijas Dziesmu svētki, kuru tradīcija aizsākās 1869. gadā, ir iekļauti UNESCO  Pasaules mantojuma sarakstā, un 150 gadu laikā tiem ir bijusi nozīmīga ietekme uz Igaunijas identitātes un politikas attīstību. Šī tradīcija ir bagātinājusi Igaunijas valodu un kultūru. Ne vienreiz vien tā ir iedvesmojusi un iedrošinājusi tautu sacelties pret okupācijas režīmu un cīnieties par savu brīvību un neatkarību.

XXVII Dziesmu un XX Deju svētki "Mana tēvzeme ir mana mīla" notiks Tallinā no 2019. gada 4. līdz 7. jūlijam

Šovasar notiekošo dziesmu un deju svētku nosaukums "Mana tēvzeme ir mana mīla" ir aizgūts no tāda paša nosaukuma dziesmas vārdiem, kas kļuvusi par Igaunijas dziesmu svētku himnu. Šis Lidijas Koidulas sarakstītais dzejolis pirmo reizi tika publicēts I Dziesmu svētku laikā. Dziesmu svētku tradīcijas pamatā ir svarīgu vērtību kopšana — tautas kultūras un tradīciju saglabāšana un mīlestības pret savu tēvzemi slavināšana.

Svētki sāksies ar svētku dalībnieku gājienu, kas notiks 6. jūlijā no plkst. 13.00. Gājiena dalībnieki mēros 5 km garu ceļu no Tallinas Brīvības laukuma līdz Dziesmu svētku estrādei, kur notiks svētku atklāšanas koncerts. Uz gājiena laiku Tallinas centrs un ap Dziesmu svētku estrādi esošās ielas būs slēgtas transporta kustībai. Svētku dalībnieki dosies gājienā, grupējoties pa atsevišķie apriņķiem un pilsētām, un gājienu varēs bez maksas vērot ikviens interesents.

Dziesmu svētku atklāšanas koncerts "Tev, skolotāj" notiks 6. jūlijā plkst. 19.00. Koncerts sāksies ar atklāšanas ceremoniju, kuras laikā estrādes tornī tiks aizdedzināta Dziesmu svētku uguns un runu teiks Igaunijas Republikas prezidente. Koncerta muzikālajā daļā uzstāsies izlases kori, kuru sniegumā varēs klausīties augstā mākslinieciskā līmenī izpildītus igauņu komponistu kora un orķestra mūzikas darbus. Aptuveni 3 stundas garais koncerts sniegs ieskatu Igaunijas mūzikas 150 gadu vēsturē un noslēgsies ar tautā pazīstamām un iemīļotām dziesmām koristu un publikas vienotā izpildījumā. Koncerts notiks Tallinas brīvdabas Dziesmu svētku estrādē. Nākot uz koncertu, publikai ir jāņem vērā laika apstākļi un lietainā laikā jānodrošinās ar lietusizturīgu apģērbu — lietussargu lietošana nav atļauta, jo tie traucē citiem skatītājiem vērot koncertu. Ieeja koncertā ar biļetēm vai ielūgumiem.

Otrais Dziesmu svētku koncerts notiks Tallinas Dziesmu svētku estrādē 7. jūlijā plkst. 14.00. Koncertā uz skatuves pārmaiņus kāps dažādi kolektīvi (bērnu kori, zēnu kori, jauktie kori, orķestri u.c.). Koncerts ilgs aptuveni 6 stundas. Koncerts notiks Tallinas brīvdabas Dziesmu svētku estrādē. Nākot uz koncertu, publikai ir jāņem vērā laika apstākļi un lietainā laikā jānodrošinās ar lietusizturīgu apģērbu — lietussargu lietošana nav atļauta, jo tie traucē citiem skatītājiem vērot koncertu. Ieeja koncertā ar biļetēm vai ielūgumiem.

2019. gads ir Dziesmu un deju svētku jubilejas gads. Visu gadu dažādās Igaunijas vietās norisināsies kora mūzikai un tautas dejai veltīti pasākumi. Plašāka informācija par Dziesmu un deju svētkiem ir atrodama pasākuma mājas lapā www.laulupidu.ee.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37231016sec.