Kāpēc jaunā paaudze nemīl runāt pa telefonu?

Daudzi darba devēji ir neziņā par jauniešu komunikācijas īpatnībām, kad biroja darba kompetencēs ir aktīva telekomunikācija ar klientiem. Ļoti daudzi šajā gadsimtā dzimušo jauniešu cenšas izvairīties no telefonu tiešajām sarunām, lai gan visiem ir moderni viedtālruņi, un daudzi vadītāji un biroja darbinieki ir neizpratnē par šo nevēlēšanās faktu. Pieredzējušie darbinieki norāda par lieku laika šķērdēšanu, kad jaunietis iegrimst (īsziņas, e-pasts, whatsapp, messenger u.c.) sarakstē, lai gan aktuālo jautājumu var atrisināt ar īsu telefona zvanu un vienlaicīgi pēc balss noskaidrot klienta garastāvokli.

Telefona sarunas bija pagājušā gadsimta komunikācijas novitāte, kad cilvēki ar vairāku tūkstošu kilometru attālumu varēja tiešsaistē komunicēt ar darba kolēģiem vai draugiem. Taču mūsdienu jauniešiem ir plašs komunikācijas spektrs, ko var izvēlēties tiešajā komunikācijā un telefonēšana kļūst par visneērtāko komunikācijas veidu.

Jauniešu visbiežāk nosauktie iemesli telefonēšanas noliegšanai:

1) Situācijai nevar sagatavoties, jo, paceļot klausuli, uzreiz ir jābūt sarunas tēmā.

2) Nepazīstamo zvanu pieņemšana rada apmulsumu, jo citos komunikācijas kanālos var ātri interneta dzīlēs (google) ievākt informāciju par pieziņojošo personu.

3) Pēc zvanītāja balss jaunieši neatpazīst klientu, draugu vai paziņu, jo šī īpašība ikdienā jauniešos nav trenēta. Tas jauniešos izraisa mazvērtības kompleksu, kad pieredzējis darbinieks atpazīst pēc balss simtiem klientu. 

4) Pieredzējis darbinieks pārsteidz jaunieti ar savas balss un runas stila maiņu, pielāgojot savu runu klienta vēlmēm vai uzņēmuma servisa korporatīvajam tēlam. Lomu spēles telefona sarunā jauniešiem ir pilnīgi jauna pasaule. 

5) Vairāki uzņēmumu vadītāji ir pamanījuši, ka jaunie darbinieki atsevišķus telefona zvanus nepaceļ, bet gan atbild ar īsziņas uzaicinājumu, lai zvanītājs pieziņojas ar īsziņas vai e-pasta starpniecību. Jaunieši bieži vien neatzvana, bet gan uzreiz raksta e-pastā vai citos komunikācijas tiešsaistes kanālos.

6) Jaunieši vairāk uzticas rakstītajam tekstam nekā telefonā teiktajam, jo to var vairākas reizes pārlasīt un tikai tad pieņemt lēmumu, kur telefona sarunā gudrais lēmums ir jāpieņem un jāpaziņo momentāni. Tas jauniešos rada diskomforta sajūtu. 

7) Telefona sarunā spēcīgākais orators var pārtraukt oponenta sarunu un vairāk akcentēt savus argumentus, kas tiešā sarakstē nepieredzējušam jaunietim ļauj savu domu teikumus uzrakstīt līdz galam. Nedrošākos argumentus ātri pārbaudīt un dod pamatotas atbildes. 

8) Jaunieši kaunās par savu nedrošo sarunas prasmi publiskās vietās (birojā), kur katrs pieredzējušais darbinieks noklausās sarunu, novērtē, kritizē un izdara piezīmes. Tas daudzos jauniešos rada paniskas sajūtas. 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vitamīnu kūre SPA viesnīcā Ezeri, Siguldā Estravel Latvia
Vitamīnu kūre. 1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis, spa atpūta, nūjošana | Skatīt vairāk
Latvija no 190 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.09.2020 - 30.09.2020 Pieprasītākais brančs Pārdaugavā! Hercogs Mārupe
Katru svētdienu no 11:00-14:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Tagad nedaudz savādākā formātā, kur ēdiens tiek servēts pie galda. | Skatīt vairāk
no 19 EUR
Valmieras Restorānu nedēļa Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 7. līdz 14. novembrim Valmierā norisināsies gardēžu iecienītā rudens Valmieras Restorānu nedēļa. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.09.2020 - 24.09.2020 Dzīvās mūzikas ceturtdiena Mārupes Hercogā Hercogs Mārupe
Sirdsmūzikas duets Anete Porga un Gunārs Cauņa mājīgā un sirsnīgā atmosfērā ar savām skaistākajām kaverversijām un orģināldziesmām gaidīs | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14898205sec.