TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Dāņi Valmierā iepazīst ekotūrisma piedāvājumu [1]

No 5. līdz 6. maijam Valmierā viesojās sadraudzības pilsētas Hoje-Tāstrupas (Dānija) pašvaldības domes priekšsēdētājs Mihaels Zīglers (Michael Ziegler) un domes priekšsēdētāja vietnieks Lars Priers (Lars Prier), kā arī pašvaldības domes deputāts Hugo Hammels (Hugo Hammel). Vizītes mērķis bija iepazīt Valmieras ekotūrisma piedāvājumu un apspriest turpmākas pašvaldību sadarbības iespējas.

Vizītes laikā viesi piedalījās velo – kino festivālā “Kino Pedālis”, Valmieras muzejā uzzināja par zāļu tēju veselīgo ietekmi, piedalījās “Maģisko sajūtu naktī” Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka vasaras sezonas atklāšanā, apmeklēja topošā peldbaseina būvi, kā arī apskatīja daudzstāvu īres dzīvokļu namu un citas nozīmīgas vietas un objektus pilsētā. Tāpat viesi ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku un priekšsēdētāja vietnieku Ričardu Gailumu pārrunāja pilsētas attīstības jautājumus un apmainījās pieredzēm.
Diskusiju laikā tika pausta abpusēja vēlme atjaunot kādreiz spēcīgo sadraudzību starp mūzikas skolām Valmierā un Dānijā. Tāpat izteikts ierosinājums pastiprināt komunikāciju starp abām pašvaldībām, tā bagātinot pieejamās informācijas klāstu par dažādām pieredzes apmaiņas un sadarbības iespējām.

Viesi atzina, ka Valmierai pēdējo gadu laikā ir strauja izaugsme. Viņi atzinīgi novērtēja topošā peldbaseina projektu, kā arī novēlēja veiksmi vēl gaidāmajos būvniecības posmos. Tāpat Hoje-Tāstrupas pašvaldības vadītājs Mihaels Zīglers pauda, ka “Maģisko sajūtu nakts” sniedza iedvesmu ko līdzīgu rīkot arī Dānijā, organizatoriskos jautājumos apspriežoties ar Valmieru.

Bez komplimentiem neizpalika arī festivāls “Kino Pedālis”. Viesi īpaši uzsvēra organizatoru ideju izcelt ne tikai zināmās sarīkojumu vietas, bet arī dažkārt nenovērtētās teritorijas. Šādas aktivitātes vairo to popularitāti un pievilcīgumu potenciālo īpašnieku vai īrnieku acīs. Atzinības vārdus izpelnījās Valmierā piedāvātās maltītes, par ko viesi norādīja, ka “nav pārsteigums, ka Valmiera nes Eiropas gastronomijas reģiona 2017 titulu”.

Valmiera un Hoje-Tāstrupa sadarbības līgumu parakstīja 1995.gadā. Kopš tā laika pašvaldības vieno cieša sadarbība dažādās jomās, tostarp izglītībā, kultūrā, sportā un pašvaldību speciālistu pieredzes apmaiņā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 Skabarga 05/11/2017 14:17 Vai viesmīlīgie valmierieši arī pačukstēja, ka tāds zvērs kā "ekotūrisms" patiesībā Vidzemē NAV sastopams..?!

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
MUZIKĀLĀ KOMĒDIJA “VAMPĪRU MEDNIEKI” Jēkabpils TIC
17.04.2018 - plkst.19.00 Krustpils kultūras namā notiks pēc A. Tolstoja “Vampīra” stāsta Mūzikalā šausmu komēdija divos cēlienos. | Skatīt vairāk
Latvija no 10 EUR
Šanhaja un Pekina Jēkaba Ceļojumi
Ķīna nav valsts - tā ir pavisam cita pasaule. Teiksmainu pūķu un neparastas auras zeme, kas aug un attīstās prātam neaptveramā ātrumā. Ir vērts | Skatīt vairāk
1595 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.03.2018 - 23.03.2018 Lielās dienas rotaļu vija Saulkrastu TIC
Lieldienu rotaļu un dziedrotaļu mācīšanās, putnu dzīšanas tradīcija un dažas mazāk zināmas Lielās dienas tradīcijas, kopā būšana ar folkloras | Skatīt vairāk
Dabas brīnumi Argentīnā, Čīlē un Bolīvijā Jēkaba Ceļojumi
Šis būs aktīvs ceļojums, kurā dodamies baudīt ne tik daudz komfortu, kā piedzīvojumus un īstu vietējo dzīvi – ikdienu, kādu to piedzīvo šo | Skatīt vairāk
no 2200 EUR

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2018 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2018 1st-studio.com

 
Total Timed::0.58350015sec.