TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Dāņi Valmierā iepazīst ekotūrisma piedāvājumu [1]

No 5. līdz 6. maijam Valmierā viesojās sadraudzības pilsētas Hoje-Tāstrupas (Dānija) pašvaldības domes priekšsēdētājs Mihaels Zīglers (Michael Ziegler) un domes priekšsēdētāja vietnieks Lars Priers (Lars Prier), kā arī pašvaldības domes deputāts Hugo Hammels (Hugo Hammel). Vizītes mērķis bija iepazīt Valmieras ekotūrisma piedāvājumu un apspriest turpmākas pašvaldību sadarbības iespējas.

Vizītes laikā viesi piedalījās velo – kino festivālā “Kino Pedālis”, Valmieras muzejā uzzināja par zāļu tēju veselīgo ietekmi, piedalījās “Maģisko sajūtu naktī” Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka vasaras sezonas atklāšanā, apmeklēja topošā peldbaseina būvi, kā arī apskatīja daudzstāvu īres dzīvokļu namu un citas nozīmīgas vietas un objektus pilsētā. Tāpat viesi ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku un priekšsēdētāja vietnieku Ričardu Gailumu pārrunāja pilsētas attīstības jautājumus un apmainījās pieredzēm.
Diskusiju laikā tika pausta abpusēja vēlme atjaunot kādreiz spēcīgo sadraudzību starp mūzikas skolām Valmierā un Dānijā. Tāpat izteikts ierosinājums pastiprināt komunikāciju starp abām pašvaldībām, tā bagātinot pieejamās informācijas klāstu par dažādām pieredzes apmaiņas un sadarbības iespējām.

Viesi atzina, ka Valmierai pēdējo gadu laikā ir strauja izaugsme. Viņi atzinīgi novērtēja topošā peldbaseina projektu, kā arī novēlēja veiksmi vēl gaidāmajos būvniecības posmos. Tāpat Hoje-Tāstrupas pašvaldības vadītājs Mihaels Zīglers pauda, ka “Maģisko sajūtu nakts” sniedza iedvesmu ko līdzīgu rīkot arī Dānijā, organizatoriskos jautājumos apspriežoties ar Valmieru.

Bez komplimentiem neizpalika arī festivāls “Kino Pedālis”. Viesi īpaši uzsvēra organizatoru ideju izcelt ne tikai zināmās sarīkojumu vietas, bet arī dažkārt nenovērtētās teritorijas. Šādas aktivitātes vairo to popularitāti un pievilcīgumu potenciālo īpašnieku vai īrnieku acīs. Atzinības vārdus izpelnījās Valmierā piedāvātās maltītes, par ko viesi norādīja, ka “nav pārsteigums, ka Valmiera nes Eiropas gastronomijas reģiona 2017 titulu”.

Valmiera un Hoje-Tāstrupa sadarbības līgumu parakstīja 1995.gadā. Kopš tā laika pašvaldības vieno cieša sadarbība dažādās jomās, tostarp izglītībā, kultūrā, sportā un pašvaldību speciālistu pieredzes apmaiņā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 Skabarga 05/11/2017 14:17 Vai viesmīlīgie valmierieši arī pačukstēja, ka tāds zvērs kā "ekotūrisms" patiesībā Vidzemē NAV sastopams..?!

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.08.2017 - 30.09.2017 Dienvidkoreja un Japāna Jēkaba Ceļojumi
Straujajā attīstības lēcienā Dienvidkoreja tomēr pamanījusies saglabāt savas tradicionālās un vēsturiskās vērtības. Tā patiesi spēj pārsteigt | Skatīt vairāk
Latvija 3550 EUR
Senā inku impērija - Peru Jēkaba Ceļojumi
Peru ir zinātkāro pasaules izzinātāju sapnis. Kas un kāpēc ir uzzīmējis mistiskās Naskas līnijas? Kas dzīvoja senajā Maču Pikču pilsētā? | Skatīt vairāk
3990 EUR
Zaļā sala ragas mazā grupā Jēkaba Ceļojumi
Kaboverde jeb Zaļā Raga salas atrodas aptuveni 800 km uz rietumiem no Āfrikas kontinenta un vidusceļā starp Portugāli un Brazīliju! Apceļo šo unikālo | Skatīt vairāk
1858 EUR
Gaišas un plašas konferenču telpas Rīgā!  Bellevue Park Hotel Riga
Gaišas un plašas konferenču telpas Rīgā! | Skatīt vairāk
no 100 EUR

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2017 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2017 1st-studio.com

 
Total Timed::0.24517584sec.