TŪRISMA BIZNESS | Pētījumi & Statistika

Pieaug Valmieras Tūrisma informācijas centra apmeklētāju skaits

Valmieras Tūrisma informācijas centrā (TIC) 2017.gadā viesojušies vairāk nekā 10 000 apmeklētāju, liecina Valmieras TIC apkopotā tūrisma statistika. Tas ir par nepilniem 3% vairāk nekā pērn, un apmeklētāju skaita palielināšanās kā pozitīva tendence novērojama ik gadu.  

Pieaudzis arī vidējais grupas lieluma rādītājs, un pērn tas bija 1.71 persona. Kopumā reģistrēti 6793 informācijas pieprasījumi, kurā viens interesējošais jautājums tiek fiksēts kā viens informācijas pieprasījums neatkarīgi no tā, vai apmeklētājs bijis individuāls viesis vai ceļotāju grupa. Tādējādi, salīdzinot ar 2016.gada datiem, novērojams, ka ir neliels kritums interesentu skaita ziņā (-1.42%), savukārt ir pieaudzis TIC apmeklētāju skaits, kas ļauj secināt, ka viesi, kas apmeklē TIC, lai saņemtu sev interesējošo informāciju, biežāk ceļo ar kādu kopā vai grupās.

Starp reģistrētajiem informācijas pieprasījumiem 86.5% bijuši klātienes apmeklētāji, savukārt 10.51% interesējušies, zvanot pa tālruni, bet nepilni 3% saziņai izmantojuši e-pastu vai saraksti sociālajos tīklos. Nemainīgi lielāko daļu (88.53%) apkalpoto interesentu sastāda Latvijas rezidenti, tostarp arī valmierieši. Valmieras TIC pērn apkalpoti 12% ārvalstu interesentu.

Vislielākā apmeklētāju plūsma bijusi vasaras mēnešos, ņemot vērā ceļotāju paradumus doties atpūtā siltākajos gada mēnešos, kā arī pilsētā notiekošos pasākumus: Valmieras pilsētas svētki, Valmieras vasaras teātra festivāls, kino – velo festivāls “Kino Pedālis”, dažādi koncerti, sporta pasākumi pilsētā u.c. Salīdzinot ar 2016.gada datiem, novērojams informācijas pieprasījumu skaita pieaugums arī starpsezonā – martā (28.78%), septembrī (22.16%). Tas skaidrojams ar apmeklētāju interesi iesaistīties gan dažādos Valmieras TIC organizētajos pasākumos, piemēram, pārgājieni un velo braucieni, ceļotāju stāstu vakari, gan izmantot TIC piedāvātos gida pakalpojumus ekskursijām pilsētā un apkārtējos novados.

Aplūkojot informācijas pieprasītāju un apmeklētāju skaitu ārzemju viesu kontekstā, Valmieras galvenie viesi ir no Igaunijas. Kaimiņvalsts iedzīvotāju īpatsvars starp visiem ārvalstu viesiem ir 42.52 %, un ceļotāji ļoti labprāt izmanto ne tikai tūrisma sniegtās iespējas izklaidei, nakšņošanai vai ēdināšanai, bet arī bieži viesojas Valmieras lielākajos tirdzniecības centros: TC “Valleta”, “Depo”, “Kurši”, mēbeļu veikalos u.c. Tāpat arī Valmierā viesojušies ceļotāji no Vācijas, Somijas, Krievijas, Lietuvas, Francijas un citām valstīm.

Ceļotāji Valmieras TIC vērsušies ar dažādiem jautājumiem: ko pilsētā un tuvējā apkaimē apskatīt, kur gardi paēst, kādi informatīvie materiāli TIC pieejami, kādas ir iespējas pieteikt gidu, kādi suvenīri ir piedāvājumā un kādi pasākumi notiek galamērķī. Savukārt vietējie un tuvāko novadu iedzīvotāji pārsvarā interesējušies par dažādām norisēm pilsētā, izmantojuši iespēju piedalīties TIC organizētajos publiskajos pasākumos, kā arī interesējušies par iespēju izgatavot vai saņemt Kultūras karti. Īpaši lielu atsaucību šovasar guva Valmieras TIC organizētā tūrisma ceļošanas akcija “Simtgades dārgumi”, aicinot ceļotājus iepazīt Valmieras pilsētas, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novadu vērtības un apmeklējot 20 dažādus slēpņus.

Jāatzīmē, ka joprojām lielākā daļa ceļotāju informāciju par interesējošo tūrisma galamērķi atrod internetā. Tūrisma vortāla www.visit.valmiera.lv 2017.gada statistika rāda, ka apmeklētāju skaits, tāpat kā aplūkoto lapu skaits un unikālo IP adrešu skaits, salīdzinot ar apmeklējuma datiem 2016.gadā, pieaudzis. Šāda tendence bija vērojama arī iepriekšējos gados. Vortāls visit.valmiera.lv arvien turpina piesaistīt jaunus interesentus, 2017.gadā sasniedzot 116 829 unikālo apmeklētāju. Salīdzinot ar 2016.gadu, rādītājs ir pieaudzis par nepilniem 8%. Apmeklētājs vortālā pavada vidēji divarpus minūtes un vienā apmeklējuma reizē apskata 3-4 lapas sadaļas. Par vairāk nekā 21 tūkstoti palielinājies arī to apmeklētāju skaits, kuri mājaslapā ienāk, apmeklējot tīmekļa vietni www.google.lv, bet samazinājies to apmeklētāju skaits, kuri ievada tieši adresi www.visit.valmiera.lv. Jāsecina, ka interesentu paradumi tīmekļa vietnē liecina par vēlmi informāciju iegūt ātri, ierakstot tikai konkrētus atslēgas vārdus. Pieaudzis arī to apmeklētāju skaits, kuri vortālā ienāk caur dažādiem portāliem, kuros ir ievietota saistoša informācija: Rīga-Gauja, Enter Gauja, Valmieras ziņas un Delfi (tūrisma sadaļa). Skatītākās www.visit.valmiera.lv sadaļas, kurām salīdzinājumā ar 2016.gadu vērojams krietns skatījumu pieaugums, ir “Pasākumi”, “Iepazīsti”, “Kur nakšņot?” “Ko redzēt un darīt”. Visit.valmiera.lv lapas skatījums svešvalodu versijās visvairāk pieaudzis igauņu valodas mājaslapas versijai. Tas salīdzinājumā ar pērno gadu pieaudzis par 4%.


Plašāka informācija par Valmieras TIC apkopoto tūrisma statistiku pieejama interneta vietnes www.visit.valmiera.lv sadaļā “Statistika”, kurā iespējams iepazīties arī ar Valmieras pilsētas tūristu mītņu statistiku par 2017.gadu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ceļotāju stāstu vakars Valmieras TIC
24. oktobrī, plkst. 18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrā norisināsies stāstu vakars par divu latviešu piedzīvojumiem Āfrikā. | Skatīt vairāk
Latvija
“Age of Stones” albuma prezentācija Valmieras TIC
Albuma prezentācijas koncerts notiks 19.oktobrī plkst. 21:00 koncertzālē „Valmiera“. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.10.2018 - 19.10.2018 Biznesa pusdienas Hercogā! Hercogs Mārupe
Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Šonedēļ akcija Hercoga kartes īpašniekiem! | Skatīt vairāk
Valmieras Restorānu nedēļa Valmieras TIC
Valmieras Restorānu nedēļas laikā, no 5. līdz 11.novembrim, restorānos ēdienkarti būs sastādījis pats rudens. | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2018 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2018 1st-studio.com

 
Total Timed::0.43158293sec.