Tūrisma sezona Lielvārdē ir klāt

Laikā, kad termometra stabiņš rāda virs 10 grādu atzīmes un ārā jūtama pavasara smarža, cilvēki brīvo laiku labprātāk pavada ārpus savas dzīvesvietas. Domājot par vietējo iedzīvotāju un novada viesu atpūtas iespējām, dažādos tūrisma objektos Lielvārdes novadā ir ieviesti jauninājumi.

Lielākais un apmeklētākais aktīvā tūrisma objekts jau trešo gadu ir izklaides parks "Avārijas brigāde", kur 11. maijā norisināsies grandiozs tūrisma sezonas atklāšanas pasākums "Gaismas svētki". Ar priekšnesumiem apmeklētājus precēs dažādi Latvijā zināmi mākslinieki, piemēram, grupa "Bermudu divstūris", Aminata un "Kašera sapņu fabrika". Visas dienas garumā būs pieejamas vēl neredzētas atrakcijas un svētku noslēgumā – krāšņa uguņošana. Jāatzīmē, ka izklaides parks joprojām turpina attīstīties, tāpēc arī šogad saviem apmeklētājiem sagādās jaunus pārsteigumus. Izklaides parks "Avārijas brigāde" atrodas Lēdmanes pagastā, Lielvārdes novadā.

Dodoties uz Lēdmanes pagastu, ir iespēja apmeklēt arī "Trušu karalisti" un baskāju taku. Ņemot vērā cilvēku lielo interesi par šo tūrisma objektu, šogad taka tiek labiekārtota un paplašināta, savukārt "Trušu karalistē" apmeklētājus priecēs 100 truši, kazu ģimenes ar kazlēniem, dažādu šķirņu aitas, poniju ģimene, pīles, zosis un citi dzīvnieki. Miķeļdienās šeit paredzēts liels pasākums, un tradicionāli augusta beigās tiek organizēts kristīgās mūzikas koncerts.

Ja ir vēlme pašam piedalīties maizes cepšanas procesā un iepazīt vietu, kur top, iespējams, gardākā maize Latvijā, var doties uz Lielvārdē esošo "Zelmas maiznīcu", savukārt dažādus konditorejas izstrādājumus, tajā skaitā piparkūkas, ir iespēja iegādāties un pašam gatavot pie saimnieces Dailas Vanagas Lēdmanes pagastā. Medus cienītāji noteikti novērtēs "Lienas medus" un "Lūšu dravas" izcilo produkciju. Bet tie, kas tīko pēc kāda baudāma dzēriena un vēlas izzināt alus brūvēšanas tehniku, aicināti apmeklēt alus darītavu "Pumpurs", kas atrodas pašā Lielvārdes centrā. Tāpat maija vidū, kad sāksies ābeļu ziedēšanas laiks, Jumpravas pagastā būs iespēja apmeklēt sidra svētkus, ko tradicionāli organizē sidra darītava "Mr. Plūme". Sezonas atklāšanas pasākumā gaidāmas ekskursijas, dzīvā mūzika un degustācijas sidra cienītājiem.

Par aizraujošām un izzinošām aktivitātēm bērniem Lielvārdē rūpējas interešu izglītības centrs "Lielvārdi", kas labprāt uzņem skolēnu un tūristu grupas, kā arī ģimenes, lai caur dažādām praktiskajām nodarbībām veicinātu dabisko zinātkāri par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām.

Lielvārdes novadā atrodami arī tūrisma objekti, kas jau ilgus gadus pulcē apmeklētājus ne vien no Latvijas, bet arī ārvalstīm. Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs saviem klientiem sniedz plašu ieskatu par Lielvārdi, Lielvārdes jostu, latviešu tautas varoni Lāčplēsi un, protams, Andreju Pumpuru. Apmeklētājiem ir iespēja arī pašiem uz brīdi kļūt par Lāčplēsi, Laimdotu, Andreju Pumpuru, kā arī apsiet sev Lielvārdes jostu un piedalīties interaktīvā orientēšanās spēlē "Atrodi Lāčplēsi!"

Pastaigājoties pa Rembates parku, cilvēki noteikti pamanīs vides objektus "Goda krēsls". Viens no "Goda krēsliem" uzstādīts Latvijas Dziesmu un deju svētku goda virsdiriģentam, lielvārdietim Paulam Kveldem, vēl viens - Lielvārdes jostas audējiem Arvedam un Verai Paeglēm, trešais - dramaturgam Gunāram Priedem. "Goda krēsls" izveidots arī ilggadējā kolhoza "Lāčplēsis" priekšsēdētājam Edgaram Kauliņam. To var apskatīt Lāčplēša skvērā, pie bijušā kolhoza "Lāčplēsis" kantora ēkas. Arī šogad vides objekta uzstādīšanas tradīcija kādai ievērojamai personai par nozīmīgu devumu Lielvārdes kultūrvēsturiskajā mantojumā tiks turpināta.

Ar to, kā dzīvojuši latvieši 11.-12. gs., ir iespēja iepazīties "Uldevena pilī", aplūkojot dūmistabas, podnieku un kalēju darbnīcas, tērpu rekonstrukcijas un pat izmēģināt roku šķēpu mešanā. Senlatviešu koka pils aizsargsienas un dzīvojamās ēkas veidotas, izmantojot dažādās apdzīvotās vietās Latvijā atrastos būvju paraugus, tādējādi radot kopēju baltu virsaišu pilskalnu-ideālkonstrukciju.

Šogad īpaši jāatzīmē arī vīna darītava "Lauskis", kas Lēdmanes pagastā durvis vēra pavisam nesen. Vīna darītavas "Lauskis" saimnieks Vents Grīnbaums nosaukumu tai devis par godu savam vecvectēvam Vilim Lauskim, kurš bijis Latvijā zināms augļkopis un pasniedzējs/direktors Bulduru Dārzkopības skolā. Liela daļa no ābolu ražas tiek vākta no vecvectēva stādītajiem ābeļu dārziem,  kuriem nu jau ir tuvu pie 100 gadiem.

Par vienu no jaunākajiem un saldākajiem gastronomiskā tūrisma objektiem Lielvārdes novadā uzskatāma konditorejas studija "Vaniļas debesis", kas atrodas Lielvārdē pie dzelzceļa stacijas. Tajā ir iespēja iegādāties un uz vietas baudīt ārkārtīgi gardus desertus, kā arī piedalīties dažādās meistarklasēs.

Rūpējoties par tiem, kam ikdienā nepieciešama papildu smieklu deva, unikālu pakalpojumu piedāvā smieklu jogas trenere Kristīne (26482302). Apmeklējot smieklu jogu, ir iespēja gūt pozitīvas emocijas un enerģijas lādiņu visai dienai.

Šogad neizpaliks arī tradicionālais velo sezonas atklāšanas pasākums, ko organizē Lielvārdes novada pašvaldība. Aktīvais pasākums norisināsies 17. maijā. Plašāku informāciju varēs atrast pašvaldības mājaslapā, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Twitter un Instagram.

Jautājumu gadījumā sazinieties ar Lielvārdes novada pašvaldības tūrisma speciālistu: turisms@lielvarde.lv, tālr. 25419714.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Višķu amatnieku ciems TAKA
Višķu amatnieki apmeklētājiem piedāvā maršrutu pa ciemu, kas sevī ietver iespēju interesanti pavadīt brīvo laiku. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.10.2020 - 31.10.2020 Vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas izgaismošanu Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Vēl tikai šajā nedēļas nedēļas nogalē, 30. un 31.oktobrī plkst. 20.00, 21.00, 22.00 un 23.00 Cēsu Svētā Jāņa baznīca iemirdzēsies krāšņās | Skatīt vairāk
Līksnas katoļu baznīca TAKA
Līksnas Romas katoļu draudzes Vissvētākās Jēzus sirds baznīca celta neogotikas stilā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.10.2020 - 02.11.2020 Jauna izstāde Cēsu izstāžu namā no 30.10! Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Cēsu novada mākslas dzīve un mākslinieki vienmēr atradušies Latvijas mākslas dzīves uzmanības centrā. Aicinām aplūkot jaunāko Izstāžu nama | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.41632009sec.