Veselības ministrijā pārrunā nozaru gatavību iespējamai Covid-19 izplatībai rudenī

2022. gada 16.augustā veselības ministrs Daniels Pavļuts Veselības ministrijā (VM) uz tikšanos bija aicinājis kolēģus no Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas, Satiksmes ministrijas un Ekonomikas ministrijas, lai pārrunātu un koordinētu nozaru gatavību iespējamai Covid-19 izplatībai rudenī.

"Paldies nozaru ministriem un ministriju speciālistiem par kopīgi paveikto darbu, gatavojoties iespējamai Covid-19 izplatībai rudenī. Mēs visi vēlamies efektīvi kontrolēt vīrusu, pasargājot sabiedrības veselību un vienlaikus pēc iespējas mazāk skarot cilvēku ikdienu un ekonomiku," saka veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Šobrīd valstī trešo nedēļu pēc kārtas Covid-19 izplatībā vērojama stabilizācija, vienlaikus prognozes liecina, ka rudenī varētu būt gaidāms jauns inficēšanās pieaugums. Ja vīrusa īpašības būtiski nemainīsies, iespēja, ka rudenī veselības nozare tiks pārslogota, nav nozīmīga, un epidēmijas kontrolei, visdrīzāk, pietiks ar pamata drošības pasākumiem - vēdināšanu, vajadzības gadījumā medicīnisko masku vai FFP2 respiratoru lietošanu sabiedriskās vietās, plašāku testēsanu, epidēmijas aktīvajā fāzē pēc iespējas - attālināto darbu un retāku pulcēšanos.

Izglītības nozare

Izglītības iestāžu darbs rudenī plānots klātienē. Skolās būs pieejami antigēna paštesti, kurus varēs izmantot gadījumos, ja ir Covid-19 simptomi vai plašāka inficēšanās. Tāpat jau pavasarī skolās ir pabeigta CO2 monitoru uzstādīšana, kas ļauj sekot gaisa kvalitātei klasēs (arī vecākiem un skolēniem) un savlaicīgi tās vēdināt, tā samazinot inficēšanās riskus. Izglītības iestādēm saglabātas pamata rekomendācijas - telpu vēdināšanai, epidēmijas augstākajā fāzē pēc iespējas arī plānojot nodalītas skolēnu plūsmas.

Ja būs vērojams lokāls infekcijas uzliesmojums, izglītības iestādes vadītājs varēs noteikt stingrākus drošības pasākumus. Tikai tad, ja būs nepieciešams ieviest maskas un FFP2 respiratorus sabiedriskās vietās un transportā, tiks apsvērta to nepieciešamība skolās.

Labklājības nozare

Labklājības ministrija šomēnes atsāks organizēt regulārās sociālo aprūpes centru darbinieku attālinātās sanāksmes par aktuālajiem jautājumiem saistībā ar Covid-19 izplatību. Aktuālā informācija un rekomendācijas būs pieejamas arī LM tīmekļa vietnē. Darbosies bezmaksas LM vienotais informatīvais tālrunis 80200992.

Satiksmes nozare

Prasību pēc sertifikātiem ieceļošanai Latvijā nav plānots atjaunot. Tomēr ceļotājiem jāseko līdzi, kādas ir prasības valstī, uz kuru viņi dodas. Ja epidemioloģiskā situācija pasliktināsies, tiks rekomendēta medicīnisko masku vai FFP2 respiratoru lietošana sabiedriskajā transportā un tiks nodrošināta testēšanās iespēja starptautiskajā lidostā "Rīga".

Lai pēc iespējas mazāk traucētu cilvēku brīvu kustību, ministri tikšanās laikā uzsvēra nepieciešamību salāgot iespējamos transporta nozares drošības pasākumus Baltijā un arī ar citām Eiropas valstīm.

Ekonomikas nozare

Lai nodrošinātu vienlīdzīgu konkurenci, arī Ekonomikas ministrijas pārstāvji tikšanās laikā uzsvēra, ka drošības prasības nedrīkst būs augstākas kā Baltijas valstīs. Ir jāveicina datos balstīts lēmumu pieņemšanas process un jākoncentrējas uz tādiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem, lai iespējami mazāk tiktu ietekmētas uzņēmējdarbības nozares un tautsaimniecība kopumā.

Ja situācija nepārprotami pieprasīs rīcību no uzņēmējiem, tad nozare ir paudusi gatavību sadarboties sabiedrības veselības nodrošināšanā un aicina uzticēties arī pašu uzņēmēju godprātībai, lai nodrošinātu drošu pakalpojumu saņemšanu, un tādējādi nebūtu pamata ierobežot tautsaimniecības procesus.

Šobrīd VM aicina ievērot Covid-19 profilakses pasākumus - izvairīties no kontakta ar citiem cilvēkiem un nedoties uz sabiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem, bieži vēdināt telpas, vietās, kur nav iespējams ievērot drošu distanci, svarīgs piesardzības pasākums ir medicīnisko sejas masku vai respiratoru FFP2 lietošana u.c.

VM atgādina, ka pabeigts primārās vakcinācijas kurss un veikta balstvakcinācija pasargā no smagas saslimšanas ar Covid-19 un aicina vakcinēties.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.06.2023 - 10.06.2023 Vilkaču maratons 2023 - Tukumā Tukuma TIC
Vilkaču maratons tie ir 42km un 2000+ augstuma metri. Trīspadsmit apļi. Septiņas stundas. Krēsla. Āžu kalns. Iespējams, grūtākais maratons Latvijā! | Skatīt vairāk
Latvija
Iepazīsti Madonas novada skaņas Madonas TIC
Šovasar ceļotājus aicinām iepazīt Madonas novadu skanoši un muzikāli. Tūrisma piedāvājumā “Iepazīsti Madonas novada SKAŅAS”, esam apkopojuši | Skatīt vairāk
VisitBauska fotomirklis:ģimenēm ar bērniem Bauskas TIC
Piedalies VisitBauska Fotomirklī - dalies fotogrāfijās par tēmu "Bauskas novads ģimenēm ar bērniem!" | Skatīt vairāk
Satiec Bausku vasarā! Bauskas TIC
Izdots jaunākais kultūras un tūrisma ceļvedis - aktuālās vasaras norises un iedvesmas! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.54952192sec.