Ventspilnieki iepazīstas ar vienu no Latvijas veiksmes stāstiem

Lai iedvesmotu Ventspils uzņēmējus, strādājot tūrisma un viesmīlības jomā, Ventspils pilsētas domes Tūrisma informācijas centrs (TIC) 2017. gada labākajiem ēdināšanas un izmitināšanas uzņēmumu konkursa laureātiem, rīkoja pieredzes apmaiņas braucienu uz alus darītavu "Valmiermuiža" un viesnīcu ar stāstu "Villa Santa".

Mērojot tālo ceļu uz Valmieras pusi, Ventspils uzņēmēju mērķis bija iepazīties ar vienu no Latvijas veiksmes stāstiem – alus darītavu "Valmiermuiža", uzņēmumu, kas produkta ražošanu apvienojis ar veiksmīgu tūrisma pakalpojumu groza izveidi un ar savu darbību lielu pienesumu rada gan pilsētai, gan reģionam, palīdzot attīstīties tūrismam Valmierā kopumā. Alus darītavas saimniekam Aigaram Runģim lieliski izdevies radīt katra tūrismā strādājoša uzņēmēja sapni, apvienot produktu ražotni ar izcilām spējām radīt ar vien jaunus tūrisma produktus, kas iedvesmo apmeklētājus viesoties no visas pasaules, radot spēcīgu un atpazīstamu zīmolu ne tikai Latvijā.

Ierodoties ciemos, ventspilniekus laipni uzņēma Valmiermuižas alus virtuve, kas ļāva izbaudīt dabiskās Latvijas garšas. Alus virtuve strādā pēc sezonalitātes principa, kas šobrīd zemkopim dārzā un laukā, medniekam mežā, zvejniekam ezerā, tas tika celts viesu galdā.

Turpinot ekskursiju pa alus darītavas rūpnieciskajām telpām visiem bija iespēja ielūkoties alus darīšanas ikdienā, iepazīties ar alus brūvēšanas tehnoloģiju, uzzināt, kas ir degalus, kā rodas alus garšas nianses un ko dara ar darbiņiem. "Valmiermuižas" veikaliņā varēja iegādāties gan dažādus alus veidus, bezalkoholiskos dzērienus "Gardu muti", gan izsmalcinātus, vietējo uzņēmēju sadarbības rezultātā tapušos, našķus.

Aigars tikšanās laikā atklāja, kā uzņēmums pamazām no alus ražotnes, kas vēlējās radīt izcilu alu svētku galdam, tapa par uzņēmumu, kas šobrīd strādā arī viesmīlības jomā. „Valmiermuižas kultūras biedrība", kas rosās līdzesošā parka apdzīvošanā, aktīvi iesaistās kultūrvēsturiskās vides saglabāšanā un atjaunošanā, un lai iepazīstinātu vietējos iedzīvotājus un viesus ar dažādām kultūras vērtībām, kopš 2012. gada parkā tiek organizētas latviešu gadskārtu svinības un tirdziņi „Gardu muti". Tirdziņā vidēji sapulcējas ap 100 tirgotājiem. Gada lielākais un krāšņākais pasākums ir etnofestivāls „Sviests". Šobrīd jau apritējis gads, kopš Rīgā atklāts gardēžu tūrisma galamērķis Latvijas amata alus garšu popularizēšanai pasaulē – Rīgas alus kvartāls, kurā apvienojušies desmit krogi un brūvkrogi. Rīgas alus kvartāla organizētās alus tūres apmeklējuši jau vairāki simti alus baudītāju no visas pasaules, turklāt paplašinājies gan alus kvartāla dalībnieku skaits, gan pieejamo alus garšu klāsts. Alus darītavas saimnieks uzsver, ka strādājot tūrisma uzņēmējdarbības jomā, galvenais ir vietējo uzņēmēju sadarbība, kas strādājot kopā, nes labumu visiem. Atbildot uz viesu uzdotajiem dažādajiem jautājumiem, tapušas jaunas idejas un produkti. Ik dienu uzņēmumā strādā ap 110 cilvēku, kas strādā alus darītavā un rūpējas par viesiem gan Rīgā, gan Valmiermuižā. Alus darītavas saimnieks stāsta, ka nedzīvo pēc noteiktiem plāniem, raugoties tālu nākotnē, vērojot ikdienu, rodas daudz jaunu ideju. Aigara sapnis ir Latvijā uzturēt pašmāju tradīcijas un pie svētku galda pacelt ne šampanieša glāzes, bet gan vietējā "Valmiermuižas" alus.

Ciemojoties Cēsīs, Gaujas piekalnē, viesnīcā "Villa Santa", uzņēmēji iepazīstinās ar vēstures stāstiem, kuru auru veidojušas izcilas personības. 19. un 20. gadsimta mijā Cēsīs, Gaujas krastā, priežu meža ielokā, krievu aristokrāti uzcēla villas ģimeņu atpūtai. Tās arī izīrēja kā vasaras pansijas, kurās atpūtušies dzejnieks Aleksandrs Čaks, gleznotājs Romans Suta, aktrise Marija Leiko.

Lieliskajā augstkalnu gaisā un labā aprūpē slimnīcā ārstējušās Latvijā pazīstamas personības – dzejnieki Imants Ziedonis, Ojārs Vācietis, komponists Pēteris Plakidis, gleznotājs Valdis Kalnroze. Šajā vietā atradušās veselības iestādes, visilgāk – tuberkulozes rehabilitācijas slimnīca CĒSIS. Lieliskajā augstkalnu gaisā un labā aprūpē slimnīcā ārstējušās Latvijā pazīstamas personības – dzejnieki Imants Ziedonis, Ojārs Vācietis.  2014. gadā izdevniecība ŽURNĀLS SANTA izsolē no Cēsu pašvaldības iegādājās bijušās slimnīcas īpašumu. To pārbūvēja no pašiem pamatiem, paturot divu mazāko villu vēsturisko apjomu. 2017. gada jūnijā tika atklāta viesnīca "Villa Santa". Pašlaik sešus hektārus lielajā teritorijā atrodas trīs dzīvojamās villas ar restorānu, viesību zāle "Tilta māja", sens ābeļdārzs un atjaunota koka lapene. Uzņēmējiem bija iespēja uzdot dažādus jautājumus, kas saistīti ar viesnīcas darbības ikdienu un aplūkot viesnīcas telpas, kuras iespējams pieteikt viesu rezervācijai.

Ventspils TIC pateicas visiem organizētā pieredzes brauciena klātesošajiem ēdināšanas un izmitināšanas uzņēmējiem, kuri labprāt pieņēma izaicinājumu doties tik tālā braucienā un cer, ka brauciens, uzņēmējiem atnesīs jaunas idejas, lai turpinātu iesākto ceļu un radītu, ko jaunu.

Īpašs paldies fotogrāfam Jurim Presņikovam par dienas iemūžināšanu fotoattēlos un pašvaldības SIA "Ventspils reiss" autobusa vadītājiem, kuri palīdzēja nokļūt izvēlētajos galamērķos ērtā autobusā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ Melngalvju nams
Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.08.2022 - 17.08.2022 AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO ATTA Centre
Koncertā skanēs grupas mīļākie skaņdarbi, kas gadiem ritot, kopā priecājoties un skumstot, to visu izdzīvojot mūzikā, kļuvuši tuvi | Skatīt vairāk
PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ! Melngalvju nams
Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.08.2022 - 19.08.2022 Moderns ofiss  ATTA Centre
Piedāvā ofisu telpu nomu Rīgā, kas paredzēts mūsdienīgiem cilvēkiem. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.36566401sec.