LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie Pasaules kokteiļu čempiona Andra Reizenberga

LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie Pasaules kokteiļu čempiona Andra Reizenberga

Andra Reizenberga uzvara Pasaules kokteiļu čempionātā ir nebijis panākums Latvijas bārmeņu saimei, un viņa lielākā vēlme ir ar savu veikumu parādīt pārējiem, ka jāsaņemas un droši jāmēģina Latvijas bārmeņu meistarību demonstrēt gan šajā, gan citos konkursos. Noslīpējot Pasaules kokteiļu čempionātā godalgotā kokteiļa recepti, Andris Reizenbergs to drīzumā cer pasniegt arī "Balzambārs", Rīgā viesiem.

BalticTravelnews.com: Pēc uzvaras Pasaules kokteiļu čempionātā pagājis mēnesis, pirmās pārsteidzošās sajūtas noteikti rimušas. Kāds ir sausais atlikums no piedzīvotā?

Andris Reizenbergs: Pamazām redzu, ko uzvara Pasaules kokteiļu čempionātā man devusi. Cilvēki, ar kuriem esmu kontaktējies, ir ļoti ieinteresēti - viņi vēlas dzirdēt manu čempiona stāstu, redzēt un nobaudīt kokteili. Pēc uzvaras nākuši piedāvājumi doties gan uz Ķīnas alkohola ražotnēm, gan braukt uz semināriem, piedalīties kokteiļkonkursu žūrijās.

Viss tālākais atkarīgs no manis, šis bija tikai atspēriena punkts, lai, iespējams, kaut ko mainītu savā karjerā.

BalticTravelnews.com: Izskaidrojiet, lūdzu, Travelnews.lv lasītājiem Pasaules kokteiļu čempionāta būtību!

Andris Reizenbergs: Pasaules kokteiļu čempionāts reizi gadā notiek kādā no pasaules valstīm. Tajā satiekas 65 valstu pārstāvji, kuri pirms konkursa ir uzvarējuši atlasi savās mājās. Uzvara Pasaules kokteiļu čempionātā bārmenim ir augstākais sasniegums karjerā. Tur nevar vienkārši aizbraukt un uzvarēt, bet nepieciešama nopietna gatavošanās. Viens ir uzvarēt Latvijā atlasē, kas arī nav viegli, bet Ķīnā man bija jāiespringst 65 reizes vairāk.

Katrā disciplīnā noskaidro trīs labākos - vērtē tehniku, prezentāciju, kokteili, un katras disciplīnas medaļas ieguvējs iekļūst Superfinālā.

Es pārstāvēju Latviju "Klasika" kokteiļu grupā un uzvarēju, bet "Flair" disciplīnā Latviju pārstāvēja Linards Grundmans, kurš ieguva 11. vietu. Tas ir ļoti labs sasniegums, tā ir motivācija turpināt trenēties un nākotnē iegūt medaļu! 

BalticTravelnews.com: Kā Jūs gatavojāties Pasaules kokteiļu čempionātam?

Andris Reizenbergs: Varu atklāt, ka es nekad dzīvē nebiju tā trenējies, kā es tagad trenējos kopš marta atlases Latvijā. Prātā es visu laiku domāju par uzvaru! Nonākot Ķīnā, es sapratu, ka esmu tik labi sagatavojies, ka labāk vairs nevar. Esmu pārliecināts, ka arī žūrija to juta. Dalībai Superfinālā man līdzi bija plakāti, valsts karogs, es parādīju, ka esmu no Latvijas, Biju sagatavojis speciālas nozīmītes. Tas viss man noderēja. Kokteilī nav jāizceļ tā izcelsmes valsts, tomēr visi redzēja, ka esam no Latvijas!

Kopš es spēru kāju norises vietas oficiālajā viesnīcā, es nepārtraukti domāju par katru detaļu Pasaules čempionātā, kā būs, ja būs, kā būs, ja nebūs. Jā, visiem apstākļi it kā ir vienādi, bet viens varbūt atbraucis vairāk atpūsties, pasēdēt ar citiem vakarā bāriņā un apskatīt Ķīnu, bet cits, atbraucis uzvarēt!

BalticTravelnews.com: Pastāstiet mazliet vairāk par Pasaules kokteiļu čempionāta norisi Ķīnā!

Andris Reizenbergs: Konkurss notika 5 dienas, un mēs ieradāmies vairākas dienas pirms čempionāta. Pirmajā dienā iebraucām konkursa norises vietā, reģistrējāmies, apmeklējām saviesīgo pasākumu un tehnisko paziņojumu sanāksmi jeb brīfingu. Tāpat notika dažādas meistarklases.

Kokteiļa dekorācijas jāprot pagatavot skaistas un laikā, tāpat arī kokteilis. Katram dotas 7 minūtes, lai sagatavotu žūrijas degustācijai savu kokteili piecās glāzēs. Bija rūpīgi jāpadomā, kādas dekorācijas izvēlēties, jo tās ir jānogādā līdz Ķīnai, kā arī nedēļu jāuzglabā līdz konkursa sākumam. Izvēlēties dekorācijai, piemēram, Latvijas dārzeņus būtu pārāk riskanti.

Žūrija kokteiļus degustē un vērtē, nezinot, kurš kuru kokteili pagatavojis. Kad es nokāpu no skatuves, es jutos ļoti labi, jo biju izdarījis maksimumu.

BalticTravelnews.com: Cik precīzi var sagatavoties tehniski šādam čempionātam, un cik lielā mērā var notikt lietas, ko nevarat prognozēt?

Andris Reizenbergs: Žūrija kokteili vērtē sekojoši: 70% no kopējā vērtējuma atvēlot tieši kokteiļa garšai, smaržai, izskatam, 30% - kokteiļa pagatavošanas tehnikai. Tu vari pagatavot izcili gardu kokteili, tomēr, to izdarot tehniski neprecīzi, uzvarēt nav iespējams. Neiekļaujoties laikā kaut par nieka sekundi, tiek atņemti jau 20 punkti.

Es ļoti rūpīgi trenēju sava kokteiļa pagatavošanas tehniku. Protams, konkursa gaitu var ietekmēt jebkas, piemēram, stress, citāds galda augstums, ledus forma utt. Latvijā kopš marta domās gāju cauri visām detaļām.

BalticTravelnews.com: Kas konkursa gaitā notika tāds, ko nebijāt ieplānojis?

Andris Reizenbergs: Man uz glāzes ārējās malas bija iecerēts ar otiņu uzvilkt medus strīpu un pārbērt ar konditorejas pērlītēm. To es biju trenējies paveikt tajās 15 minūtēs, kas atvēlētas dekorācijas pagatavošanai. Sapulcē žūrija pateica, ka tas man jādara uz skatuves kokteiļa pagatavošanas laikā, nevis dekorāciju gatavošanai atvēlētajās 15 minūtēs. To es nebiju ieplānojis, jo piecu kokteiļu sagatavošanai ir atvēlētas tikai septiņas minūtes. Man nāca klāt papildu nodarbe, par to domāju visu nakti pirms iziešanas uz skatuves. Apsvēru riskēt vai neriskēt. Izlēmu, ka man jāatšķiras ar kaut ko un jāpaspēj sagatavot iecerētais dekors un kokteilis tajās septiņās minūtēs. Man viss izdevās atvēlētajā laikā!

BalticTravelnews.com: Kāds ir šī kokteiļa sastāvs?

Andris Reizenbergs: Pasaules kokteiļu čempionātā mana kokteiļa "You Look Wonderful Tonight" sastāvdaļas bija - Arctic Blue džins, Baijiu, deKuyper Sour Rhubarb liķieris, Fabbri Marendry Amarena, Monin Bergamot sīrups, kakao biters, greipfrūta mizas eļļa.

BalticTravelnews.com: Kā mentāli sagatavojāties tieši pirms Pasaules kokteiļu čempionāta starta?

Andris Reizenbergs: Lēnām domās izgāju cauri visiem darāmajiem darbiem. Sapratu, ka brīdis, kam gatavojos pusgada garumā, nu ir pienācis.

BalticTravelnews.com: Kādu apģērbu vajadzēja vilkt?

Andris Reizenbergs: Klasisku. Man bija melns uzvalks, balts krekls, kaklasaite. Nav noteikts, ka izskatu vērtētu, bet, manuprāt, uz šāda mēroga pasākumu nevar iet ikdienišķā apģērbā. 

BalticTravelnews.com: Kuru valstu pārstāvji elpoja pakausī? Vai bija jāiztur arī psiholoģiskā cīņa ar konkurentiem?

Andris Reizenbergs: Nekādu psiholoģisko cīņu vai intrigu! Sanāca čē pē ar sponsoru piegādātajām sastāvdaļām - tās aizkavējās. Tā kā biju nodrošinājies ar visu nepieciešamo pats, vedot no Latvijas, citiem, kas nebija līdzi atveduši savu kokteiļu sastāvdaļas, aizdevu visu, ko varēju, kas bija nepieciešams. Visi bijām draudzīgi, atbalstījām viens otru. Manā kategorijā bija stipri dalībnieki no Honkongas un Ķīnas, kā arī spēcīgs dalībnieks no Slovākijas. Viņu biju jau iepriekš iepazinis, zināju, ka viņam ies labi. Apbalvošanā nosauca, ka 3. vietā – Malta, 2. vietā – Ķīna (Honkonga)... tad sāku ātri domāt: "Nevar būt, ka uzvarēs Ķīna (Honkonga) vai Slovākija..." Vadītājs turpināja: "Uzvarētājs braucis 10 000 kilometrus..." Tajā brīdī sapratu, ka ķīnietis tas nav! Tiešām slovāks?! Saspringums bija liels. Kad nosauca: "Latvija!", tad... no tālākā es vairs pusi neatceros... Tas man bija emocionāls sprādziens, viss, kas bija krājies kopš marta, kad sāku gatavoties čempionātam, tobrīd lauzās ārā – kā ūdens no slūžām! Laidu savas emocijas, lai plūst! Es skrēju, bļāvu, kritu uz ceļiem. Vēlāk mani nāca apsveikt citu valstu delegācijas, tai skaitā 20 cilvēku delegācija no Igaunijas. Interesanti, ka Igaunijas bārmeņu asociācija katru gadu šo pasākumu izmanto savam atvaļinājumam, lai atbalstītu Igaunijas pārstāvi čempionātā.

BalticTravelnews.com: Jūs pieminējāt atsevišķu valstu pārstāvjus, kuri Jums sacensībās izskatījās spēcīgi? Kā to varat noteikt?

Andris Reizenbergs: Viņu kokteiļi izskatījās labi, viņi tehniski strādāja labi, paši izskatījās pārliecināti. Slovāka kokteilī gan bija klāt ūdens, kas mani izbrīnīja un deva papildu cerību, ka es būšu labāks.

BalticTravelnews.com: Jūs pats gatavojāties, vai Latvijā ir pieejams kāds treneris?

Andris Reizenbergs: Kad biju sagatavojis kokteiļa recepti, pieaicināju Andri Noreiķi uz degustāciju. Es drīzāk teiktu, ka man gatavošanās procesā bija nevis treneris, bet mentors. Tālāk jau kopīgi salikām punktus uz i, saprotot, kas vēl vajadzīgs. Gabaliņš no medaļas noteikti pienākas arī Andrim! Medaļa būtībā ir mans veltījums visai Latvijas bārmeņu saimei, īpaši Latvijas bārmeņu federācijai. Novēlu, lai katrs bārmenis izbauda šādas uzvaras momentu, lai piedalās un tiecas uz to!

Arī es pats neesmu atteicis palīdzību, ja kāds cits bārmenis, gatavojoties konkursam, man to lūdz. Man ir bagāta pieredze, domāju, ka zinu, kas un kā vajadzīgs, lai uzvarētu! Tā ir tāda Dieva dota izjūta - spēt just, ko un kā vajadzētu darīt. Ar brāli Ingusu vienmēr esam skatījušies citādāk uz lietām, vēlējušies, lai iet labi ne tikai mums pašiem, bet arī citiem. Ir jābūt aktīvam un darbīgam, jāpiedalās konkursos – jāiemācās lepoties ar savām prasmēm un talantu!  Es gribētu ticēt, ka ar savu uzvaru iedvesmoju ne tikai bārmeņus, bet jebkuru cilvēku Latvijā.

BalticTravelnews.com: Kur smēlāties iedvesmu un idejas gatavošanās procesā?

Andris Reizenbergs: Es katru gadu cenšos aizbraukt uz Pasaules kokteiļu čempionātu kā delegāts. Latvijā bārmeņu kultūras latiņa ir uzcelta ļoti augstu. Jau 2015. gadā es piedalījos pasaules čempionātā un savā kategorijā dabūju bronzu. Sapratu, ka man ir pareizā pieeja un jāturpina strādāt. Man bija skaidrs, lai nokļūtu Superfinālā, man sava prezentācija jāpadara interesanta un acij tīkama. Tieši tāpēc, tik ļoti gatavojos, un žūrija to novērtēja.

BalticTravelnews.com: Vai Jūsu Pasaules kokteiļu čempionātā gatavoto kokteili varam nobaudīt arī ikdienā?

Andris Reizenbergs: Vēl nē, bet organizēšu "Balzambārā" prezentāciju. Pagaidām gaidu no Itālijas un Ķīnas kokteilim nepieciešamās sastāvdaļas - biteri, tas ir koncentrēts alkoholisks ķiršu dzēriens, ko nepieciešams pievienot pavisam nedaudz, kā arī ķīniešu nacionālo "Baijiu", kas mūsu izpratnē būtu dēvējams par šņabi.

BalticTravelnews.com: Vai Jūs savu panākumu centīsieties atkārtot, jeb ir citi plāni?

Andris Reizenbergs: Sev biju pateicis, ja uzvarēšu, tad likšu punktu konkursiem.

BalticTravelnews.com: Zināms, ka ikdienā mums ir apkārt daudz talantīgu cilvēku, bet varbūt baidās pasākt ko vairāk, piedalīties šādos konkursos vai tamlīdzīgos pasākumos. Ko Jūs viņiem ieteiktu?

Andris Reizenbergs: Es vienmēr konkursos esmu piedalījies ar domu uzvarēt. Piedalīties vajag tikai tad, kad esi tam gatavs, ka to gribi vairāk par visu! Ja cilvēks konkursam nav gatavs, bet piedalās tikai piedalīšanās pēc, iegūst pēdējo vietu, tas var negatīvi ietekmēt visu tālāko karjeru, jo faktiski viņš būs morāli sagrauts. Ja tā nepaveicas, kad nule uzsākta dalība konkursos, tad reizēm vērts apstāties, padomāt, kādā virzienā tālāk strādāt. Mūsdienās organizēto konkursu kvalitāte ir ļoti augsta!

BalticTravelnews.com: Vai Jūsu gatavoto kokteili jau tagad varētu atpazīt kā tieši Andra gatavoto? Vai ir gadu gaitā izveidojies savs rokraksts?

Andris Reizenbergs: Agrāk varbūt mums ar brāli Ingusu bija raksturīgi pagatavot kokteiļus, kas līdzīgi limonādei – labi garšo un smaržo. Tagad vairs nedomāju, ka žūrija Latvijā varētu atšķirt tieši manis gatavoto, jo ir tik daudz bārmeņu!

BalticTravelnews.com: Sabiedrības attieksme pret bārmeņiem reizēm ir atturīgi skeptiska, jo piedāvājat cilvēkiem alkoholu...

Andris Reizenbergs: Uzskatu, ka cilvēki nenāk uz bāru pie bārmeņa nodzerties, bet gan pasēdēt, uzsist klačiņu... Un tas arī ir mīts, ka pie bārmeņa nāk kā pie psihologa.

BalticTravelnews.com: Kā ir mainījusies alkohola lietošanas kultūra?

Andris Reizenbergs: Sabiedrība ir kļuvusi daudz zinošāka, Rīgā ir daudz kokteiļbāru. Agrāk dienā es pagatavoju vismaz 30 Cosmopolitan kokteiļus, tagad neatceros, kad es pēdējo reizi tādu pasniedzu. Nāk jaunas tendences, piemēram, populārs ir itāļu aperatīvs Aperol Spritz. Iespējams, citos bāros ir citādāk. Atgriežas klasika.

Liela ietekme ir dažādiem topiem, filmām. Piemēram, ekrānos parādījās Džeimsa Bonda filma, kurā viņš dzēra kokteili, un visiem uzreiz tādu vajadzēja nogaršot. Lai arī tas ir stiprs, to pasūta arī sievietes.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs saredzat savu karjeru nākotnē?

Andris Reizenbergs: Šobrīd turpinu strādāt aiz letes, nekas manā dzīvē kardināli nav mainījies. Kopā ar manu labu draugu, bārmeni Pēteri Repečko saimniekojam "Balzambārā", Jēkaba kazarmās. Tomēr es esmu atvērts jauniem izaicinājumiem. Janvārī esmu uzaicināts doties pie viena "Baijiu" ražotāja Ķīnā. Ir bijuši arī citi starptautiski piedāvājumi un uzaicinājumi, tomēr es rūpīgi izvērtēju, kur piedalīties, kur tomēr atteikt.

BalticTravelnews.com: Vai "Balzambārā" kaut kā izcelsiet savu uzvaru, varbūt paaugstināsiet kokteiļu cenas?

Andris Reizenbergs: Nē, nekas tāds nav plānots. Protams, ka atpazīstamība pamazām nāk klāt, parādās atsauksmes Tripadvisor.com Svarīgākais, lai cilvēki paši gribētu pie mums nākt un baudīt "Balzmabāra" kokteiļus un atmosfēru. Tam visam ir sniega pikas efekts, gan jau ar laiku būsim populārāki.

BalticTravelnews.com: Sportā var noteikt jaunietim fiziskās priekšrocības, lai audzinātu nākamo čempionu. Vai starp topošajiem bārmeņiem varat pamanīt talantu, kas varētu labi startēt konkursos?

Andris Reizenbergs: Svarīgi, lai cilvēks būtu drošs, jo sevi būs daudz jāprezentē. Lai uzvarētu konkursā, nepietiks, ka esi labs džeks aiz letes. Garšas izjūtu un citas nianses var uztrenēt. Pieņemot darbā jaunu darbinieku, vienmēr pievēršu uzmanību tam, lai viņš būtu draudzīgs ar pārējo kolektīvu, lai redz un pamana nianses, izprot mūsu redzējumu par to, kas ir patīkama atmosfēra, viesmīlība, kvalitāte. Kārtība un tīrība ir ļoti svarīga! Man, piemēram, pašam patīk pieiet pie galdiņiem, parunāties ar cilvēkiem.  

BalticTravelnews.com: Vai atšķiras, ko bārā pasūta vietējā publika un ārzemju?

Andris Reizenbergs: Nē, mūsu klienti izvēlas klasiku. Mums ir galvaspilsētas oficiālais kokteilis "Rīgas atslēga" ar Rīgas melno balzamu. To ārzemnieki pasūta ļoti daudz! Varbūt ne visi saprot melno balzamu, bet upenīti noteikti.

BalticTravelnews.com: Cik ilgi ir pieklājīgi sēdēt ar vienu kokteiļa glāzi?

Andris Reizenbergs: Mēs nepievēršam īpašu uzmanību tam, cik daudz vai cik ilgi katrs pavada pie savas kokteiļa glāzes.

BalticTravelnews.com: Kā ceļojumā var noteikt, kur ir labs kokteiļbārs?

Andris Reizenbergs: Stereotips ir iet tur, kur ir daudz cilvēku. Ne vienmēr tā ir kvalitātes zīme. Ne vienmēr būs slikti vietā, kur ir maz cilvēku. Iespējams, viņi sanāks, bet kādā citā laikā. Tādas kopīgas pazīmes neesmu novērojis. Bijām uz Pasaules čempionātu hokejā Bratislavā. Gājām pa ielu, ieraudzījām bāru ar diviem maziem galdiņiem ārā, blakus stāvēja šķībi krēsli, tomēr izlēmām ieiet iedzert alu. Bārā, kura ārējais izskats mūs darīja bažīgus, izrādījās, bija forši bārmeņi un interesanta kokteiļu karte. Atmosfēra bija superīga!

Var pavērot bārmeni – vai tas ir kautrīgs studentiņš mazā priekšautiņā vai kārtīgs džeks ar bārdu, lielu priekšautu un lupatiņu bikšu kabatā. Var paskatīties, ko citi bauda konkrētajā bārā.  

Var atvērt www.worlds50bestbars.com un skatīties, vai attiecīgajā valstī kāds no Topa bāriem ir pieejams. Vienmēr ir interesējis, kā var iekļūt šajā topā. Vai Latvijā žūrija ir bijusi? Dievs dod, ka nākotnē kāds no vērtētājiem ienāktu "Balzambārā", ka viņu interesi izraisītu mans Pasaules kokteiļu čempiona tituls. Jā, es uzskatu, ka "Balzambārs" ir pasaules līmeņa bārs. Mazi, bet labi bāriņi pasaulē ir vērtība.

BalticTravelnews.com: Atcerēsimies veco anekdoti, kas norāda, ka bārmenis var kļūt bagāts, gatavojot kokteiļus, kuros vairāk ledus!

Andris Reizenbergs: - Kas kopīgs pingvīnam un bārmenim? Abi ceļ māju no ledus.

Nē, nē, tā nebūt nav. Ar bārmeņa darbu var nopelnīt, tomēr bagāts nekļūsi. Iztērējot to pašu enerģiju inženierijā vai citā ienesīgākā profesijā, droši vien var nopelnīt vairāk. Darbā ir daudz emociju, arī stress. Ja kāds domā, ka bārmenim ir viegla profesija, tad viņš kļūdās!

BalticTravelnews.com: No kuras puses esat un kā nonācāt bārmeņa profesijā?

Andris Reizenbergs: Esmu puika no laukiem – no Dundagas. 1997. gadā, kad abi ar brāli pēc 9. klases atbraucām uz Rīgu, nevarējām iedomāties, ka es vinnēšu Pasaules kokteiļu čempionātā. Zinājām tikai to, ka gribam dzīvot, mācīties un savu nākotni veidot galvaspilsētā. Gājām pa Čaka ielu un ieraudzījām Rīgas Tirdzniecības un kulinārijas skolu, kur pavārus skoloja bez maksas un vēl maksāja stipendiju 4 latus. Ideāli! Mūs uzņēma, dzīvojām pie māsīcām – paldies viņām par to! Iegūstot kvalifikāciju pavārs-konditors, iestājāmies Restorānu servisa skolā, apgūstot bārmeņa - viesmīļa arodu. Restorānu servisa skolā sāku mācīties pie skolotāja Jāzepa Arbidāna. Tieši šodien viņam piezvanīju un teicu, ka daļa manas Pasaules čempiona medaļas pienākas viņam. Paralēli mācībām sāku strādāt par bārmeni - baristu Double Coffee. Esmu pateicīgs, ka tādu laiku varēju izdzīvot un gūt tādu rūdījumu. Tagad neviens par 800 eiro ne neto, ne bruto negrib strādāt. Savā laikā, strādājot "Ai, Karamba" par pavāru, es saņēmu 40 santīmus stundā!

BalticTravelnews.com: Kādi ir Jūsu hobiji?

Andris Reizenbergs: Patīk pludmales volejbols, ko diemžēl esmu atstājis novārtā. Vēl man ļoti patīk makšķerēt. Bērnībā ar brāli bijām lieli makšķernieki, gājām turpat uz Dundagas dīķi. Nesen viesmīļu, bārmeņu sacensībās ar spiningu izvilku 1,2 kg smagu līdaku. Biju dikti lepns!

Kādreiz nodarbojos arī ar kalnu slēpošanu, vairākas reizes ar draugiem esmu bijis Alpos. Gribētos vēl aizbraukt uz kalniem... Tā sajūta... Agrāk domāju, ko tur ziemā aukstumā var darīt?! Aizbraucu un sapratu, kas tas par kaifu! Tagad sarunas laikā atcerējos to sajūtu un patiešām gribu tur atgriezties!

BalticTravelnews.com: Ja būtu iespēja pa gadam nodzīvot trīs pasaules valstīs, kuras izvēlētos?

Andris Reizenbergs: Francijas Rivjēra. Man tur ļoti patīk, jūtos kā pasakā, cilvēki tik smaidīgi, laimīgi, bēdu nezina. Vēl padzīvotu Halifaksā, Kanādā, kas ir viena no valstīm, pēc kuras apmeklējuma man bija salauzta sirds no tā, ka man jābrauc atpakaļ. Cilvēki tur tik labi attiecas viens pret otru. Automašīnas jau 20 m pirms gājēju pārejas apstājas, lai palaistu gājēju. Neesmu bijis, bet gribētu nokļūt Austrālijā.

BalticTravelnews.com: Kuras Jums ir tuvākās vietas Latvijā?

Andris Reizenbergs: Agrāk to tā nenovērtējām, bet tagad droši saku – pirmajā vietā man ir Dundaga! 1997. gadā visiem ar brāli teicām, ka esam no Talsiem, jo kurš tad zināja, kur ir Dundaga? Otra mīļa vieta man ir Kurzeme kopumā – īpaši Mazirbe, Melnsils, Kolka. Trešā vieta saistās ar Ozolniekiem, Jelgavu, kur dzīvo manas sievas radi.

BalticTravelnews.com: Kura Jums ir tuvāka valsts – Lietuva vai Igaunija?

Andris Reizenbergs: Igaunija, jo tā ir maza, mīļa valsts. Tallinā man ir sirdsdraugi no Igaunijas bārmeņu asociācijas.

BalticTravelnews.com: Vai esat domājis, ka ar savu darbu nopelnītu jebkur, nepaliktu ceļojumā bez naudas?

Andris Reizenbergs: Esmu par to aizdomājies, ka varu ar savu darbu nopelnīt visā pasaulē, bet tas nedod kādu īpašu sajūtu.

BalticTravelnews.com: Vai ir kāds ceļojums, par kuru aizvien aizdomājaties?

Andris Reizenbergs: Tas pats Rivjēras apmeklējums Francijā. Mājās ik pa laikam apspriežam, ka vajadzētu atkal turp aizlidot. Tur šarms ir mazajos ciematiņos, lavandu laukos, tūristu neskartajās pludmalēs - mēs protam tur tādas atrast!

BalticTravelnews.com: Kur aizejat iedzert Rīgā uz citu bāru?

Andris Reizenbergs: Uz bāru "Garāža", B Bārs un "Cuba Cafe" pie Bikšus.

UZZIŅA

  • Pasaules kokteiļu čempionāts notika Čengdu, Ķīnā.

  • Pasaules kokteiļu čempionāta organizators ir Starptautiskā bārmeņu asociācija (IBA dibināta 1951. gadā).

  • Starptautiskā bārmeņu asociācijas kokteiļu gatavošanas sacensības notiek kopš 1955. gada.

  • Līdz šim no Baltijas valstīm Pasaules kokteiļu čempionātā bez Andra Reizenberga vēl uzvarējusi igauniete Karīna Tamma.

  • Andris Reizenbergs savu bārmeņa talantu jau daudzus gadus iegulda "Balzambārā", Rīgā.  

  • Pasaules kokteiļu čempionātā Grand Prix kokteiļa "You Look Wonderful Tonight" sastāvdaļas - Arctic Blue džins, Baijiu, deKuyper Sour Rhubarb liķieris, Fabbri Marendry Amarena, Monin Bergamot sīrups, kakao biters, greipfrūta mizas eļļa.

EKSPRESS JAUTĀJUMI & ATBILDES

Esmu dzimis un audzis...

Dundagā

Viena no manām jaunākajām atziņām ir...

Visas labākās atziņas ir gadu gaitā pārbaudītās, kas nav jaunas!

Mans iecienītākais restorāns (-ni)...

Visi mazie lauku krodziņi, kā, piemēram, "Kaprīze", "Smārdes krogs", Siguldā ir jaukas vietas kā "Biskvīts", "Hotel Ezeri spa", Cēsīs "Vanadziņš". Rīgā izteiktu mīļāko restorānu nav, jo reti aizeju, bet, kad eju, tad eju uz "Riviera", "B.Bārs-Restorāns", "3 Pavāri", "Garāža", Aldara ielā.

Kad kļūšu pietiekami drosmīgs, es...

Šis ir labs jautājums! Tā uzreiz pat nevaru pateikt… Šoreiz lai tas paliek pie manis. 

Trīs lietas, kuras es šogad vēl paveikšu...

...uzcepšu olu brokastīs, došos uz darbu ar tramvaju, atbildēšu uz e-pasta vēstulēm.

Latvijā līdz gada beigām noteikti apskatīšu...

Ziemassvētku tirdziņu Vecrīgā.

No kultūras dzīves drīzumā baudīšu...

Hmm…ā…. nupat iegādājāmies biļetes uz Prāta Vētras koncertu Palangā! ☺

Labākā dāvana ir...

dāvana, kas tiek dāvāta no sirds!

Es ceru piedzīvot...

brīdi, dienu, kad Latvijā notiks Pasaules kokteiļu čempionāts! Tas ir iespējams! Es tam ticu!

Pasaules kartē...

viss ir ļoti labi un neko es negribētu mainīt, jo viss notiek un ir tā, kā tam ir jābūt un viss ir uz labu! ;)

Es nekad neceļoju bez...

Pases un mobilā telefona austiņām.

Ticu, ka man izdosies doties ceļojumā uz...

mazu Somijas pilsētiņu Rovaniemi, kas ir Ziemassvētku vecīša ciematiņš, kur ziemā izskatās kā pasakā! 

Mans novēlējums Baltictravelnews.com...

Novēlu Jums daudz jaunu lasītāju, daudz labu klientu, priecīgu prātu un pozitīvu atmosfēru ikdienas darbos un tikpat jauku kolektīvo garu, kāds Jums ir, nepazaudēt to, bet cieši sargāt!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.06.2023 - 15.06.2023 Vasaras garšas Aizkraukles terasēs Aizkraukles novada TIC
Aizkraukles pilsētā āra terases piedāvā astoņi ēdināšanas uzņēmumi - katrs ar savu šarmu. Iepazīsti tos un izvēlies sev piemērotāko! | Skatīt vairāk
Latvija
Tukuma puses dabas takas aicina>> Tukuma TIC
Ir lielisks laiks dabas taku izzināšanai, tāpēc izvēlies piemērotāko dabas taku un dodies ceļā! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.06.2023 - 11.06.2023 Zobens un Lemess 2023 Bauskas TIC
VII festivāls “Zobens un Lemess” 2023 - Bauskas pilskalna parkā jau šajā nedēļas nogalē! | Skatīt vairāk
Izbrauciens ar elektromobili "Līvens". Smiltenes TIC
Mums ir lieliskas ziņas - mūsu Elektromobīlis "Līvens" ir gatavs uzņemt visus, kuri vēlas iepazīties ar Smiltenes pilsētas ainavas šarmu, vēsturi un | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.30939388sec.