Ceļojuma stāsts: Autobusa brauciens uz Horvātiju un Slovēniju 2013. gada septembrī

Es, Raimonds Rozenfelds, šim braucienam sevišķi negatavojos. Tas notika spontāni saņemot izdevīgu piedāvājumu no tūrisma kompānijas "Bulta Tūrs" kuras organizētajos ceļojumos esmu piedalījies jau iepriekš.

Tā bija klasiska autobusa ekskursija uz 8 dienām. Brauciena laikā apmeklējām Istras pussalu Horvātijā pa ceļam braucot caur Poliju, Čehiju, Austriju un Slovēniju. Atpakaļceļā vienu nakti nakšņojām Itālijas slēpošanas kūrorta pilsētiņā Tervizio.

Pirmajā dienā no Rīgas pieturas pie Centrālās dzelzceļa stacijas un tirdzniecības centra „Origo” izbraucām ap plkst. 06:00. Pirmajā dienā notika tranzīta brauciens caur Lietuvu, Poliju un Čehiju. Nakts tika pavadīta viesnīcā Čehijā, kā arī visas pārējās ceļojuma naktis tika pavadītas dažādās viesnīcās, kuru cenās tika iekļautas arī brokastis.

Otrajā dienā apmeklējām Slovēnijas pilsētu Mariboru un izstaigājām tās Vecpilsētu un centrālo daļu ekskursijā ar kājām. Ap pusnakti braucot garām Itālijas pilsētai Triestei ieradāmies mūsu viesnīcā Horvātijas Istras pussalā kur pavadījām turpmākās 3 naktis.

Nonākot galamērķī jutos ļoti laimīgs un izmantoju iespēju izpeldēties siltajā Adrijas jūrā un baudīt romantisko Horvātijas Istras pussalas nakts melnumu. Nākamās 3 dienas tika piedāvātas ekskursijas par papildus samaksu. Tie, kas nevēlējās kādās no tām piedalīties varēja palikt viesnīcā. Neskatoties uz saspringto ekskursiju programmu, autors katru dienu atrada iespēju peldēties jaukajā Adrijas jūrā.

Izvēles programmā tika piedāvātas šādas ekskursijas Horvātijas Istras pussalā par papildus samaksu, kuras raksta autors visas pats šī brauciena laikā apmeklēja:

1. Istras pussalas senākā pilsēta Pula, kas pieminēta grieķu mitoloģijā ar vairāk nekā 3000 gadu senu pagātni, kad to pēc nostāstiem sargājis sengrieķu dievs Herkuless. Pula izskatās kā Istras pussalas vēstures grāmata, kuras lappusēs var atrast interesantus pieminekļus no Romas impērijas laikiem: vienu no lielākajiem amfiteātriem, pilsētas vārtus, triumfa arku, imperatora Augusta templi, grezno mozaīku patricieša namā un pikanto nāriņu.

2. Roviņa ir viena no tūristu iemīļotākajām Horvātijas pilsētām, tās vecpilsētā brīžiem rodas izjūta, ka laiks apstājies viduslaikos. Roviņa tika būvēta uz salas, laikā kad Istrā valdīja venēcieši un tas labi saskatāms - nami izaug no ūdens, šaurā saspiestība, ieliņu labirints pa nopulētām akmens kāpnēm un ieliņām aizved līdz Svētas Eufēmijas katedrālei, kuru mūsu grupai bija iespēja apmeklēt, leģendām un nostāstiem bagātu svētceļotāju pielūgsmes vietu no kuras paveras apbrīnojama Adrijas jūras un saliņu panorāma. Brīvajā laikā bija iespēja iegriezties suvenīru tirgotavās, veikaliņos un kafejnīcās, nogaršot jūras veltes, kā arī tika dota iespēja degustēt dažādu šķirņu Istras vīnus un palinkas (augļu šņabjus) vienā no pilsētas krodziņiem.

3. "Zivju pikniks". Aizraujošs brauciens ar kuģīti no Roviņas pilsētas ostas turp un atpakaļ pa gleznaino Limas fjordu, brauciena laikā cienastā tika piedāvātas svaigas grilētas zivis, vīns un citi dzērieni. Brauciena laikā kuģītis noenkurojās vienā no Limas fjorda līčiem un mums tika dota iespēja peldēties. Kamēr mūsu grupa peldējās, kuģa apkalpe 3 cilvēku sastāvā uz grila mums sagatavoja ceptas zivis. Atpakaļ ceļā bija iespēja ar zivju asakām un svaigām zivīm barot kaijas, kas lidoja visapkārt mūsu kuģītim. Piestājām arī pie vienas no Limas fjorda alām, kuru pēc dažādiem nostāstiem kādreiz, Romas impērijas laikā izmantojuši pirāti.

4. Poreča. Vecpilsēta celta uz Romas impērijas pilsētas pamatiem, ir saskatāmi foruma un savulaik vareno tempļu fragmenti, pastaigas laikā vērojām ievērojamas viduslaiku celtnes - rātsnamu, torņus, pilsētas mūrus. Pilsētas galvenā rota ir agrīnās kristietības laika Svētā Evfrazija bazilika, kas ierakstīta UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā un izgreznota ar krāšņām Bizantijas mozaīkām.

5. Brauciens ar kuģīti uz Brijuni nacionālo parku. Tas atrodas uz 14 salu arhipelāga Adrijas jūras piekrastē ar bagātu Vidusjūras dabas un kultūrvēsturisko mantojumu. Autors piedalījās ekskursijā pa Nacionālo parku, kas izvietots uz Lielās Brijuni salas, kas ir lielākā šī arhipelāga sala, ar ekskursijas vilcieniņu. Brauciena laikā autors varēja apskatīt ap 2000 gadu senas pagātnes liecības no Romas impērijas laikiem, Safari parku, kurā brīvā dabā pastaigājas dažādi eksotiski dzīvnieki un aristokrātu rezidences, kas celtas 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā. Uz salas izvietots arī Botāniskais dārzs, kurā atrodami dažādi Horvātijā un Vidusjūras apkārtnē augoši augi vienuviet. Autors apskatīja arī bijušā Dienvidslāvijas prezidenta, kas valdīja līdz 1982. gadam rezidences ēkas.

Autobusa braucienu laikā vērojām arī Istras pussalas apkārtnes mežus, kas slaveni ar melno trifeļu sēņu iegūšanu. Bija iespējas arī vairākās pieturvietās ceļa malā šo delikatesi nogaršot un iegādāties.

Sestajā dienā pēc brokastīm atvadījāmies no Horvātijas Istras pussalas un devāmies uz Slovēniju. Apskatījām jauko galvaspilsētu Ļubļanu, kas pazīstama arī kā "mazā Prāga" savas interesantās arhitektūras dēļ. Vakara pastaigas laikā iepazināmies ar "Emonas cilvēku", izcilā arhitekta Jozefa Plečnika tiltiem un apbūvi Ļubļaņicas upes krastmalā, jauko kvartālu ap pilskalnu, rātsnamu, katedrāli, filharmoniju un universitāti.

Apmeklējām arī alu sistēmu "Postojnska jama", kas ierakstīta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Apbrīnojama pazemes pasaule, nenovērtējama dabas fantāzija, brīnišķīgas stalaktītu un stalaktītu kombinācijas (alās gaisa temperatūra +8 grādi Celsija, tāpēc bija nepieciešams piemērots silts un slapjumu aizturošs apģērbs). Pa alām braucām ar pazemes vilcieniņu, bija arī ekskursija ar kājām. Alas izveidojušās vairākos līmeņos un alu dziļumā mājo alu dzīvnieciņš „Proteus Anguinus” – īpatnēja zivs cilvēka ādas krāsā. Tūristu apskatei vairāki šie alu dzīvnieciņi izvietoti speciālā apskates vietā, kur tos var vērot caur stikliem.

Tālāk braucām apskatīt viduslaiku laupītāja un bruņinieka Erazma pili "Predjamski Grad". Tā ir ļoti skaista Slovēnijas pils, kas tautā dēvēta par Ērgļa ligzdu, izbūvēta 14. gadsimtā klintīs virs alām un pazemes koridoriem, apvīta romantiskām ar 15. gadsimta vēsturi saistītām leģendām par drosmīgo, nekaunīgo bruņinieku un laupītāju Erazmu, kas tajā laikā bija pils īpašnieks. Netālu no pils redzama vecākā Slovēnijas baznīca un liepa, pie kuras pēc nostāstiem pēc savas nāves 15. gadsimtā apglabāts Erazms.

Pēc tās apmeklējuma bija autobusa pārbrauciens uz mūsu viesnīcu Itālijas slēpošanas kūrorta pilsētiņa Tervizio, kur arī pavadījām nākamo nakti.

Nākamajā, septītajā dienā pēc brokastīm izbraucām uz Austriju, kur apmeklējām Štīrijas reģiona galvaspilsētu Grācu veicot tajā pastaigas ekskursiju ar kājām. Pilsēta ir majestātiska un grezna, slavena ar vēsturisko mantojumu no Hābsburgu dinastijas valdīšanas laikiem un kultūras pasākumiem, Grācā ir skaists operas nams, notiek mūzikas un mākslas festivāli. Bija iespēja uzkāpt vai uzbraukt (pēc katra izvēles) pilskalnā, vērot pilsētu no putna lidojuma, izstaigāt pasaules mantojuma sarakstā ierakstīto vecpilsētu - Štīrijas parlamentu, Rātsnamu, Domu, Hābsburgu mauzoleju un priecāties par pilsētas eleganci un krāsainību.

Pēc Grācas apmeklējuma notika autobusa pārbrauciens līdz viesnīcai Polijā, kurā pavadījām nākamo nakti. Nākamajā, astotajā dienā pēc brokastīm devāmies mājup ceļā cauri Polijai un Lietuvai līdz Rīgai. Ceļa laikā tāpat kā turpceļā tika veiktas vairākas pieturas, lai paēstu kādā poļu ceļa restorānā, baudot poļu nacionālos ēdienus, tādus kā fļaki, golonki, šabovi un žureks.

Ceļojuma izmaksas autoram kopā bija 178 LS par pamata ceļojumu un 120 EUR par papildus ekskursijām. Klimats visa ceļojuma laikā bija ļoti jauks un silts.

Esmu priecīgs un pateicīgs Dievam par brīnišķīgo ceļojumu un labprāt došos līdzīgos ceļojumos arī nākotnē.
KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūties par labāko cenu! Latvia Tours
Tieši tagad ir tavs lieliskais laiks noķert neticamus ceļojumu piedāvājumus par cenām, kas liek smieties.Izbaudi neaizmirstamus piedzīvojumus bez liekas | Skatīt vairāk
no 245 EUR
Mistiskais Omānas sultanāts Valsts svētkos Latvia Tours
Ceļojums piemērots visiem, kurus interesē atklāt un izpētīt jaunas valstis citā kontinentā ārpus Eiropas, kā arī tiem, kas vēlas baudīt sauli un | Skatīt vairāk
no 1989 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.05.2024 - 30.05.2024 Māmiņai, sieviņai miļajai... Estravel Latvia
Lutinošais SPA piedāvājums - atpūta Siguldā // Pārsteidziet, ieprieciniet - uzdāviniet atpūtu // Dienas SPA | Skatīt vairāk
no 115 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.04.2024 - 31.05.2024 Brauc ar klasi Alūksni! Alūksnes TIC
Skolēniem viens no gaidītākajiem notikumiem neatkarīgi no mācību mēneša un gadalaika, ir klases ekskursijas kopā draugiem un saviem skolotājiem! | Skatīt vairāk
no 3.00 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::3.5667429sec.