Viedokļi: Ko šogad sagaidīt no tūrisma izstādes «Balttour 2018»?

Tuvojas pasākums, ko liela daļa tūrisma nozares jau kādu laiku dēvē par gada notikumu nozarē - izstāde "Balttour". Šogad tā būs īpaša, jo atzīmēs savas pastāvēšanas 25. gadadienu - jā, tieši tā, izstāde norisināsies jau 25. reizi! Par to, ka izstādei gatavošanās vienmēr ir liela un pasākums īpašs, nav jāstāsta - tāpēc pie tūrisma profesionāļiem painteresējāmies ko varam sagaidīt no izstādes šogad. Pavaicājām par ko cilvēki interesējas, kas izstādi apmeklē - profesionāļi vai tūristi, kā arī vai patiešām "Balttour" vēl arvien ir gada notikums tūrismā.

Jana Bergmane, Kurzemes tūrisma asociācijas izpilddirektore

Mūsu mērķi dalībai izstādē nemainās. Galvenais, lai nāk tie reālie, potenciālie ceļotāji, kas pie mums var uzzināt tūrisma piedāvājumus un izvēlēties Kurzemi kā galamērķi. Lielajā izstādē cenšamies "nepazust" jau otro gadu veidojot nedaudz citādāku savu stendu... Mums vairāk ir minimālisms un līdzvērtības princips pret visiem tur esošajiem dalībniekiem, es teiktu. Kurzemes (Kuldīga, Talsi, Ventspils, Liepāja) stendi arī noformējumā ir līdzīgi! Līdz ar to, jā - mēs neesam plānojuši ļoti izcelties citu vidū vizuāli, vairāk ar saviem piedāvājumiem. Nevar jau gan arī zināt kādi šogad būs stendi, bet viens gan ir - Kurzemes stendi parasti ir vieni no izgaismotākajiem! Tas mūs padara tādus labāk pamanāmus... Runājot par saturu - šogad viens no mūsu jaunajiem produktiem ir piedāvājums ģimenēm ar bērniem, kur mums ir plānots bērnu stūris, tāda kā atpūtas zona. Viss pārējais būs līdzīgi kā iepriekšējos gados.

Cilvēki pārsvarā intersējas un jautā par jaunumiem Kurzemē, līdz ar to mēs tam gatavojamies un veidojam jaunus piedāvājumus. Vēl vaicā par pasākumiem, pasākumu gada plānu, tas mums arī ir atsevišķi sagatavots uz izstādi. Un dažiem jau ir arī konkrēta interese par produktiem vai pakalpojumiem - nāk un prasa "kas tur notiek", "cik tālu tas" un tā.

Vai "Balttour" es sauktu par gada notikumu tūrismā? Tas ir diskutabls jautājums, jo mūsdienās ir dažādas alternatīvas tieši informācijas izplatīšanai. Bet jā, šī ir viena no labākajām tikšanās vietām, informācijas apmaiņai savstarpēji un ar klientiem. No izstādes negatīvajām pusēm noteikti gribētu minēt izmaksas, kam būtu jāpievērš lielāka vērība.Tieši stendu izmaksām, noformējumiem un citām izmaksām jo novērojam, ka to dēļ katru gadu dalībnieki paliek mazāk. Vēl domājam, ka izstādes laiku varētu pietuvināt siltākiem laikapstākļiem, kad cilvēku aktivitāte ir lielāka un plāni ceļošanai ir konkrētāki... Un pats pēdējais - Latvijas halle, salīdzinot ar Starptautisko halli, ir pārvērtusies par tādu kā tirdziņu... Starptautiskajā hallē vairāk jūtams profesionālisms - tur ir rindas, jo viņiem ir atraktīvāki piedāvājumi, atlaides un izdevīgāki nosacījumi...

Mārtiņš Brezauckis, Izklaides parka «Avārijas brigāde» īpašnieks

Jā, mēs apmeklēsim "Balttour" - un šogad mums būs pašiem savs stends. Izstādē piedalījāmies jau pagājušajā gadā, bet toreiz Lielvārdes stenda ietvaros. Šogad mēs esam viņiem blakus un stends būs lielāks, ar dažādām interesantām aktivitātēm! No izstādes ceram iegūt lielāku atpazīstamību Latvijā, jo šogad vedam atrādīt jaunas lietas uz izstādi. Dinozaurus, dinozauru galvas un dažādas radošās darbnīcas - vispārībā mums būs tāds diezgan plašs piedāvājums, līdz ar to apmeklētājiem būs ko darīt. Būs arī konkursi, varēs laimēt biļetes! Domāju, ka cilvēkiem vajadzētu patikt.

Tūrisma nozarē "Balttour" noteikti Latvijas mērogā ir nozīmīgākā izstāde, bet ja mēs skatāmies globāli, tad tā ir viena no nozīmīgākajām apkārtnē. Izstāde noteikti domāta ne tikai tūrisma profesionāļiem, bet ikvienam cilvēkam arī "no malas", jo tā domāta, lai iepazītos ar piedāvājumiem, it īpaši lokālajiem piedāvājumiem. Izstāde ir ļoti kompakti apvienota vieta, kur iepazīties ar piedāvājumu šim gadam. Citādāk ir grūti uzzināt visus piedāvājumus, saprast kur braukt, ko apskatīt, ko piedzīvot! Arī pats nemaz īsti nezinu ko no izstādes sagaidīt, izņemot mūsu pašu stendu, jo tas katru gadu ir patīkams pārsteigums - kas ko ir sagatvojis!

Raitis Sijāts, Vidzemes Tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs

Arī mēs, protams, būsim "Balttour" izstādē! Savu stendu plānojam prezentēt piektdien pulksten 13:00. Man ir grūti pastāstīt par to, ko citi sagaida no izstādes vai arī ko plāno šogad parādīt un atrādīt, bet no mūsu puses mēs gribētu parādīt Latvijas - Igaunijas zaļo projektu un karti, kas būs latviešu, igauņu un angļu valodā. Plānojam parādīt kas tur ir, ko varētu sagaidīt, kaut kāda atribūtika arī būs no dzelzceļa. Protams, būs arī citas interesantas lietas, vīzijas un jaunumi.

Par "Balttour" nozīmi runājot, man vēl joprojām liekas, ka tas lielākajai Latvijas tūrisma uzņēmumu daļai ir svarīgākais pasākums. Tomēr jāsaprot, ka šajos laikos ir arī daudzas citas iespējas kā sevi parādīt un reklamēt! Līdz ar to, ja agrāk visi sevi gribēja parādīt lielās platībās un izgāzt visu gada budžetu 3 dienās, tad šobrīd tā tendence ir nedaudz mainījusies. Cilvēki ir sapratuši, ka ir citas aktivitātes, kur sevi parādīt, tāpēc to budžetu sadala proporcionāli. Protams, ka kāds, visticamāk, tā darīs arī šogad, taču uzsvars vairs nav uz tām 3 dienām gadā, bet gan uz visu gadu. "Balttour" ir svarīgs pasākums, bet runājot par izdevumiem mārketingam - izdevumi šai izstādei visiem būs diezgan palieli un tā mārketinga atdeve katram pašam jāvērtē.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.07.2024 - 26.07.2024 Atpūta pie jūras Atlantic Travel
Albānija, Duresa ❗izlidošana 25.07 uz 7 naktīm 🔥 FAFA Premium 5*, All inclusive | Skatīt vairāk
no 899 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.06.2024 - 29.07.2024 Dodies garšu ceļojumā Latgalē Latgale.travel
Rēzeknes un Ludzas Mājas kafejnīcu dienas jau šajā nedēļas nogalē! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.07.2024 - 27.07.2024 Aktuālās izstādes Liepājā Liepājas reģiona TIB
Iepazīsties ar šī brīža aktuālajām izstādēm Liepājā – ieplāno un iedvesmojies! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.07.2024 - 26.07.2024 Mājas kafejnīcas Latgalē 27. un 28. jūlijā Latgale.travel
Mājas kafejnīcu dienas Augšdaugavas un Krāslavas novados 27. un 28. jūlijā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13206601sec.