Sākusies biļešu rezervācija uz festivāla «LNSO vasarnīca 2021» koncertiem Latgales vēstniecībā GORS

21. maijā sākusies biļešu rezervācija uz Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) festivāla “LNSO vasarnīca 2021” koncertiem, kas notiks no 20. līdz 22. augustam. Festivāls šogad atgriezīsies Rēzeknē – Latgales vēstniecībā GORS. Tā īpašie viesi būs maestro Raimonds Pauls, dziedātājs Intars Busulis, ģitārists Matīss Čudars, pianists Luks Geņušs, Latvijas Radio bigbends un džeza apvienība Dream Teller. Dzirdēsim ne tikai klasiskās mūzikas skaņdarbus, bet arī džeza hitus un Holivudas zelta laikmeta melodijas. Pie diriģenta pults festivālā stāsies Andris Poga, Guntis Kuzma un Jānis Stafeckis. Tradicionāli festivālā plānotas arī meistarklases mūzikas skolu audzēkņiem, un būs sagatavota īpaša programma bērniem.

“LNSO vasarnīcu” rīko LNSO un Latgales vēstniecība GORS.

“LNSO vasarnīca” ir LNSO vasaras festivāls ar klasiskām un neakadēmiskām programmām. Festivāla ideja – doties prom no galvaspilsētas tuvāk citu Latvijas koncertzāļu klausītājiem. Festivāls iepriekš skatītājus priecējis gan Cēsīs, gan Ventspilī, bet septītajā norises gadā tas atgriežas Rēzeknē, kur festivāls iepriekš norisinājies divreiz. Uz “Vasarnīcu” aicinātas ģimenes, draugi, LNSO pastāvīgie klausītāji un visi, kas gatavi izbaudīt skaistu muzikālo programmu.

“Esam priecīgi, ka varam atgriezties Rēzeknē un mums pievienosies tādi lieliski mūziķi kā Raimonds Pauls, Intars Busulis, Matīss Čudars, Luks Geņušs un Latvijas Radio bigbends. Kā jebkurš no mums, arī LNSO cer, ka pavisam drīz mūsu ikdiena, tajā skaitā kultūras dzīve, varēs atgriezties ierastākās sliedēs. Tādēļ esam uzsākuši biļešu rezervāciju “LNSO vasarnīca” koncertu klātienes apmeklējumam cerībā, ka ar skatītājiem varēsim tikties koncertzāles telpās. Ja tomēr šādas iespējas nebūs, atkarībā no situācijas koncerti norisināsies ārtelpās pie koncertzāles GORS,” stāsta LNSO direktore Indra Lūkina.

Festivāla atklāšanas koncerts notiks 20. augustā pl. 19.00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē, kurā Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi kopā ar LNSO mūziķiem diriģenta Jāņa Stafecka un režisores Unas Rozenbaumas vadībā rādīs Ineses Zanderes un Andra Vecumnieka jauniestudējumu “Pasaka par mūzikas instrumentiem”. Koncerts veidots, turpinot festivāla tradīciju dienu pirms festivāla sākuma rīkot meistarklases. Šoreiz tās paredzētas Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņiem, tās vadīs LNSO mūziķi, grupu koncertmeistari un komponists Andris Vecumnieks. Šo meistarklašu rezultātu varēs baudīt atklāšanas koncertā.

Savukārt pl. 21.00 brīvdabā klausītājus turpinās priecēt džeza kvinteta “Dream Teller” koncerts “Sapņi, mīlestība un miers”. Kvinteta ierosinātāji ir dziedātāja Kristīne Liede un pianists, komponists Edgars Cīrulis, un viņi aicinājuši uz sadarbību draugus un domubiedrus – ģitāristu Svenu Vilsonu, basģitāristu Jāni Rubiku un sitaminstrumentālistu Rūdolfu Dankfeldu. Kvintets piedāvās klausītājiem vēl nedzirdētu programmu.

21. augustā pl. 16.00 koncertā “LNSO un Čaikovskis” Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē LNSO sadarbībā ar Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra un Igaunijas Valsts simfoniskā orķestra mūziķiem diriģenta Andra Pogas vadībā atskaņos Pētera Čaikovska fantāzijuvertīru ”Romeo un Džuljeta“. Izskanēs arī Čaikovska Pirmais klavierkoncerts ar pasaulē pieprasītā pianista Luka Geņuša solo.

Vakara noslēgumā pl. 19.00 koncertā “LNSO un Raimonds Pauls” dzirdēsim Raimonda Paula miniatūru ciklu “Naktstauriņi”, ko orķestrim pārlicis Jēkabs Jančevskis, kā arī Holivudas zelta laikmeta melodijas. Pie klavierēm maestro Raimonds Pauls un pie diriģenta pults – Andris Poga.

Festivāla noslēdzošajā dienā – 22. augustā pl. 12.00 – Latgales vēstniecības GORS telpās notiks skaņu iepazīšanas darbnīca-performance “Skaņu māja”.

Savukārt pl. 17.00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē diriģenta Gunta Kuzmas vadībā varēs baudīt LNSO, Latvijas Radio bigbenda un Intara Busuļa koncertu “LNSO un Latvijas Radio bigbends. Simfodžezs”. Šajā programmā tiks atskaņota simfodžeza milža Djūka Elingtona izvērstā kompozīcija “Black, Brown and Beige”, džeza hiti “Fly me to the moon” un “I am fool to want you”, kā arī Kārļa Lāča dziesmas “Brīvdiena”, “Dejo vientulību”, “Viss ir iespējams” un “Miglas rīts” solista Intara Busuļa izpildījumā. Sevišķu intrigu raisa ģitārista un komponista Matīsa Čudara speciāli festivālam radīts neakadēmisks jaundarbs.

Kā ierasts, festivāls nav aizmirsis arī par jaunākiem apmeklētājiem. 21. augustā pl. 14.00 Mazajā zālē pusaudži ar ģimenēm ir aicināti uz Elmāra Seņkova izrādi “Otello”. Tā ir viena no cikla “Mazais Šekspīra komplekts” objektu teātra izrādēm, kurā trīs aktieri ļaus ielūkoties Šekspīra stāstā caur objektiem un mūziku. Izrādē piedalās aktieri Elizabete Skrastiņa, Matīss Budovskis un Agris Krapivņickis, kā arī LNSO mūziķi. Izrādi veido teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar LNSO.

“Priecājamies, ka jau trešo reizi Rēzeknē varam uzņemt festivālu “LNSO vasarnīca”. Šo tikšanos gaidām it īpaši, jo gan GORS, gan arī mūzikas mīļotāji ir noilgojušies pēc īstiem koncertiem. Zīmīgi, ka pēdējais LNSO koncerts GORĀ bija arī viens no pēdējiem klātienes koncertiem Latvijā pagājušajā gadā. Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā “Organismi” kopā ar maestro Raimondu Paulu un ērģelnieci Ivetu Apkalnu divos koncertos tika pulcēti gandrīz 1000 cilvēki. Šī koncerta emocijas mūs pavada visu šo laiku un liek vēl jo vairāk gaidīt festivālu “Vasarnīca”,” saka Latgales vēstniecības GORS vadītāja Diāna Zirniņa.

Koncerti “LNSO un Čaikovskis”, kā arī “LNSO un Raimonds Pauls” ir Latvijas Valsts simtgades programmas notikumi. LNSO organizētās meistarklases un koncerts “Pasaka par mūzikas instrumentiem”, kā arī koncerts “LNSO un Latvijas Radio bigbends. Simfodžezs” norisinās ar VKKF mērķprogrammas “Valstiski nozīmīgi kultūras pasākumi” atbalstu.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, patlaban tiek piedāvāta festivāla biļešu rezervācija. Biļetes iespējams rezervēt, sazinoties ar Lielās ģildes vai Latgales vēstniecības GORS kasi, norādot savu vārdu, uzvārdu, telefona numuru un/vai e-pasta adresi, izvēlēto koncertu vai komplektu, kā arī vēlamo cenu kategoriju. Biļešu iegāde būs iespējama pēc drīzumā pieejamās informācijas par klātienes pasākumu norisi vasarā.

Rezervācijai pieejamas ne tikai biļetes uz individuāliem koncertiem, bet arī vairāku koncertu biļešu komplekti.

1) Atklāšanas koncertā “Pasaka par mūzikas instrumentiem” par izdevīgāku cenu būs nopērkami ģimenes komplekti (sākot no 3 cilvēkiem).

2) Vienas dienas biļešu komplekts: biļetes 21. augusta koncertiem “LNSO un Čaikovskis”  un “LNSO un Raimonds Pauls”. Komplekta cena – 50 eiro.

3) Divu dienu biļešu komplekts: biļetes 21. augusta koncertiem “LNSO un Čaikovskis” un “LNSO un Raimonds Pauls”, kā arī 22. augusta festivāla noslēguma koncertam “LNSO un Latvijas Radio bigbends. Simfodžezs”. Komplekta cena – 75 eiro.

Latgales Vēstniecības GORS kases darbalaiks: katru darbadienu no 12.00 līdz 18.00. Kontaktinformācija – 64633303; e-pasts: [email protected]

Lielās ģildes kases darbalaiks: katru darba dienu no 12.00 līdz 18.00. Kontaktinformācija – 67213643; epasts: [email protected]

Seko līdzi LNSO jaunumiem mājaslapā https://www.lnso.lv/ un Facebook profilā https://www.facebook.com/LNSO.lv.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.05.2023 - 02.06.2023 Aktīvā tūrisma diena Rēzeknē! Rēzeknes pilsētas TIC
Aktīvā tūrisma diena Rēzeknē! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.05.2023 - 03.06.2023 Nakts autoorientēšanās brauciens TUKUMS Tukuma TIC
Kādā jaukā 3.jūnija sestdienā, kad ārā iestājas pilnīga tumsa, tiks dots starts aizraujošam nakts autofotoorientēšanās piedzīvojumam! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.05.2023 - 31.05.2023 Maija izaicinājums “Pakāpieni” Smiltenes TIC
Smiltenes TIC aicina iepazīt Smilteni dodoties tematiskajā maija pārgājienā – izaicinājumā “Pakāpieni”. Šoreiz maršrutā iekļautas dažādas | Skatīt vairāk
Skriešanas seriāls "Tepera takas" Smiltenes TIC
Skriešanas seriālā “Tepera takas” aicināts piedalīties ikviens. Aicinām aktīvus būt skolas jauniešus, ģimenes ar bērniem, vecāka gada gājuma | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.92714596sec.