Kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS septembrī

Teātra izrādes, koncerti ikvienai gaumei, Arta Butes izstāde un bezmaksas kino seansi Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma ietvaros – tas viss gaidāms septembrī Latgales vēstniecībā GORS!

Arta Butes izstāde “ARTIsCOOL”

No 16. augusta līdz 3. oktobrim GORS Mākslas galerijā

Izstādē “Art Is Coll” dominē divas tēmas - daba un klusā daba. Darbos daudz varam redzēt dažādu ainavu vērojumu variācijas. Savukārt kluso dabu uzstādījums ir balstīts uz klasisku "nature morte” interpretāciju. “Mode ir mainīga, bieži samākslota, kamēr klasika ir konstants lielums ar savu pievienoto vērtību”, uzskata pats mākslinieks.

Osedžas zeme. Valmieras drāmas teātra viesizrāde

Sestdiena, 3. septembris 17.00, Lielā zāle, 13,00 – 18,00 €

Latviešu skatītājam luga jau ir zināma no filmas ekranizācijas un iestudējuma Latvijas Nacionālajā teātrī - dziļi aizkustinošs, reizē skumjš un uzjautrinošs, melnā humora piepildīts stāsts par Vestonu ģimeni, kad bēres atkal sasien viņus visus kopā bērnības mājā Oklahomā - bumbā ar laika degli, kur uzsprāgst viss līdz galam neizrunātais, pagātnes aizvainojumi un pāridarījumi, atsienot ne tikai vienu konfliktu pēc otra, bet radot arī jaunas atklāsmes.

Jaunais Platons. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums

Otrdiena, 6. septembris 18.00, Mazā zāle, bezmaksas

Ziemeļīrijas galvaspilsētā Belfāstā, nomaļā rajonā, kas gadu desmitiem cietis no nemiernieku uzbrukumiem un kopienu segregācijas, kādas pamatskolas direktors ar filozofijas palīdzību maina savu skolēnu un viņu vecāku uzskatus. Iedvesmojošs paraugs, kā pārvarēt izaicinājumus, vairot labo un palīdzēt bērniem veidot humānāku pasauli. Ieeja par brīvu, ieejas kartes iespējams izņemt GORS Informācijas centra-kasē.

Hamleta sindroms. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums

Piektdiena, 9. septembris 18.00, Mazā zāle, bezmaksas

Slavenajai Hamleta frāzei “būt vai nebūt” kara apstākļos ir pavisam cita nozīme. Vienaudžus, kas piedzīvojuši Maidanu un 2014. gada iebrukumu, ukraiņu teātra režisore Roza Sarkisjana aicina dalīties pieredzē, terapeitiski izmantojot Šekspīra valodu. Par ko cīnās jauni cilvēki Ukrainā, pēc kādām pārmaiņām viņi ilgojas? Kadrā pārklājas dzīve, teātris un dokumentālais kino, un skatītāji attopas emocionāli piesātinātā telpā - meklējot atgriešanos pie cilvēcības. Ieeja par brīvu, ieejas kartes iespējams izņemt GORS Informācijas centra-kasē.

Atmosfēras. RUDENS. Sam Amidon trio

Sestdiena, 10. septembris 18.00, Lielā zāle 15,00 €

Sems Amidons ir dziedātājs un multiinstrumentālists (bandžo, ģitāra, vijole) no Vērmontas, tagad dzīvo Londonā, Anglijā. Viņš ir izdevis septiņus atzinīgi novērtētus solo albumus. Albumi bieži sastāv no spilgtām tradicionālo

amerikāņu balāžu un himnu aranžijām. Pirms koncerta, plkst. 13.00, norisināsies arī Sema Amidona meistarklase par tradicionālo mūziku un improvizāciju. Aicināts ikviens interesents!

LABVĒLĪGAIS TIPS – MAN JAU 30!

Svētdiena, 11. septembris 18.00, Lielā zāle 15,00 – 30,00 €

Grupas vēstījums ir tiešs – mēs ticam, vēl dejosim disko! “Man jau 30” ir frāze no grupas mūžīgā grāvēja “Alumīnija cūka” un kļuvusi par koncertsērijas vadmotīvu. Ir pagājis laiks, nomainījies ārdurvīm kods, neskaitāmi skatuves tērpi, svars sviesta iepakojumam, bankām nosaukumi, izdoti 11 studijas albumi un divas izlases. Tas viss laikā kopš “Labvēlīgais tips” uz Latvijas skatuvēm, privātās un neprivātās ballītēs, TV un radio ēteros ar saviem muzikālajiem stāstiem priecējis klausītājus.

Dzeivis graidi. Koncertizrāde

Piektdiena, 16. septembris 18.00, Lielā zāle 7,00 €

Starptautiskā teātru festivāla "Soli pa solim" atklāšanas izrāde. Koncertizrādes galvenie varoņi – kora “Graidi” dziedošie vīri un pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” mūziķu grupa. Teicēja lomā – latgaliešu literāts un multimākslinieks Oskars Orlovs. Nosaukumā “Dzeivis graidi” atklāsies koncertizrādes galvenā ideja – vīru radošā kopdarbība, dzīves ainas, piedzīvojumi un pārdzīvojumi ir kā krāsains dzīpars dzīves audeklā.

Sporta deju pasākums “Latgales kauss 2022”

Sestdiena, 17. septembris 08.00, Lielā zāle 10,00 €

Jau tradicionāli sporta deju klubs "Viva", sadarbībā ar Latvijas sporta deju federāciju un Rēzeknes pilsētas domi, aicina uz starptautiskām sporta deju sacensībām "Latgales Kauss 2022. Skatītājiem būs iespēja redzēt augstas klases dejotājus un atbalstīt savus favorītus. Sporta deju sacensību sākums - plkst. 9.15, vakara daļa 18.00.

Boriss Grebenščikovs. BG+

Svētdiena, 18. septembris 17.00, Lielā zāle 30,00 – 65,00 €

18.septembrī Rēzeknē Latgales vēstniecībā GORS notiks vienīgais Borisa Grebenščikova koncerts Latvijā! Paskaidrot, kas ir Boriss Grebenščikovs un kur slēpjas sāls Akvarium fenomenā, nevienam nevajag. Šogad paliks 50 gadi no laimīgā visiem mums satriecošā fenomena starta, kas iedvesmo un iepriecina ne vienu vien cilvēku paaudzi, kas saprot, novērtē patieso, dzīvo un neparedzamo.

IGO 60. Jubilejas koncerts

Piektdiena, 23. septembris 19.00, Lielā zāle 15,00 – 30,00 €

Leģendārais dziedātājs, mūziķis un daudzpusīgais mākslinieks Igo, kura vārds ir kā latviešu mūzikas kvalitātes zīmols, šogad 29. jūnijā atzīmēs savu 60 gadu jubileju, ko nolēmis krāšņi nosvinēt ar koncertiem un izstādēm visā Latvijā.

Brāmsa vijolkoncerts un Šūmaņa simfonija. Vineta Sareika un Sinfonietta Rīga

Sestdiena, 24. Septembris 18.00, Lielā zāle 7,00 – 15,00 €

Kopā ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga 17. sezonas sākumu svinēs starptautiski atzītā latviešu vijolniece Vineta Sareika, kura nesen pievienojusies “Berlīnes filharmoniķiem”. Viņa ar klausītājiem atkaltiksies Brāmsa meistardarbā, kas tehnisko grūtību dēļ savulaik saukts par koncertu pret vijoli, tomēr jau vairāk kā gadsimtu saista solistus visā pasaulē. Un ir skaidrs – Šūmaņa pravietiskās rindas ir piepildījušās.

Satikt Čaku. Lūsēns / Muktupāvels / Strazdiņš

Sestdiena, 1. oktobris 18.00, Lielā zāle 15,00 – 25,00 €

Tie, kuriem tuva Čaka dzeja, pazīst šo dīvaino sajūtu, kad šķiet, ka notikumi, ko Dzejnieks attēlojis, būtu paša izdzīvoti, bet poētiski apdzejotās vietas līdz sīkumiem tuvas un pazīstamas - gan ielas ar to smaržām un gaismām, gan pilsētas nomale ar pļaviņām, kurās ganās kazas un svilpo strazdi, gan miglā lēni asarojošs logs…

Multikosmoss. Izrāde bērniem

Svētdiena, 2. Oktobris 12.00, Lielā zāle 7,00 – 20,00 €

Latgales vēstniecība GORS kļūs par kosmosa laukumu starpplanētu kuģa startam bezgalīgajā Visumā.  Galvenais uzdevums vienotai skatītāju ekipāžai, gan zēniem, gan meitenēm, kā arī viņu vecākiem, būt par glābiņu Saules sistēmai no Melnā cauruma, kas draud tai ar pilnīgu izzušanu.

ORGANismi 2022 I PĒCTECĪBA. Mona Rozdestvenskyte (Vācija), ērģeles

Ceturtdiena, 6. oktobris 18.00, Mazā zāle 10,00 – 12,00 €

"ORGANismi 2022" atklāšanas koncertā uzstāsies ērģelniece Mona Rozdestvenskyte. Ērģeļniece dzimusi Maskavā 1994. gadā, taču šobrīd dzīvo Vācijā. Detmoldas Mūzikas universitātē viņa absolvējusi Baznīcas mūzikas studijas (bakalaura un maģistra grāds), kā arī ērģeļsolistes maģistra studijas. Lai papildinātu izglītību, viņa turpināja mācīties ērģeļu meistarklasē Leicigas Mūzikas un teātra universitātē. Turpmāku māksliniecisko ieguldījumu viņa guva dažādu slavenu mākslinieku meistarklasēs. Būdama gan studente, gan vēlāk, Mona Rozdestvenskyte ir saņēmusi vairākus apbalvojumus starptautiskos ērģeļu konkursos.

ORGANismi 2022 I PAAUDZES. Ķepas, ūsas un minkāns. Koncertizrāde

Piektdiena, 7. oktobris 18.00, Lielā zāle 15,00 €

Koncerizrāde stāstīs par divu būtņu – cilvēka un kaķa – draudzību. Rakstnieces Margitas Gūtmanes sirsnīgajos, labestīga humora piepildītos stāstos un komponistes Ilonas Rupaines mūzikā, kaķis Minkāns, līdzīgi cilvēkbērnam, sapņos, raudās, dosies lasīt mellenes, ķers rudens lapas, apmaldīsies miglā un piedzīvos daudz citu brīnišķīgu notikumu. Minkāna piedzīvojumus izstāstīs J.Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas bērnu koris, Rēzeknes kamerorķetris, ērģelniece Iveta Apkalna, aktieri un leļļu animatori Rūdolfs Apse un Elīna Bojarkina

ORGANismi 2022 I MANTOJUMS. Iveta Apkalna, LNSO un VAK “Latvija”

Sestdiena, 8. oktobris 18.00, Lielā zāle 12,00 – 17,00 €

Diriģenta Gunta Kuzmas lasījumā koncertā skanēs franču romantiskās mūzikas pārstāvja Aleksandra Gilmāna Pirmā ērģeļsimfonija un amerikāņa Ārona Koplenda Scherzo Fantastique no Simfonijas ērģelēm un orķestrim, savukārt diriģents Māris Sirmais Latvijas klausītājus pirmo reizi iepazīstinās ar 2019. gadā Elbas filharmonijā izskanējušo  Pētera Vaska jaundarbu jauktam korim un ērģelēm “Veni Domine” un komponista minimālista Filipa Glāsa 7. “Tolteku” simfoniju.

Zigmara Liepiņa 70 gadu jubilejas koncerts

Svētdiena, 9. oktobris 18.00, Lielā zāle 19,00 – 49,00 €

Komponista Zigmara Liepiņa 70 gadu jubilejā sveiks populārākie Latvijas solisti un mūziķi. Lielkoncertos skanēs komponista radītie superhiti no teātra izrādēm, mūzikliem, operām un kino - "Lāčplēsis", "Parīzes Dievmātes katedrāle", "Adata", "Vajadzīga soliste!", "Pasaciņa", "Ness un Nesija", "Iedomu spoguļi", "Trīs draugi", "Žanna d'Arka" u.c.

SATIKŠANĀS. Čulpana Hamatova un Andrejs Osokins

Piektdiena, 14. oktobris 18.00, Mazā zāle 20,00 – 23,00 €

Jaunā Rīgas teātra aktrises Čulpanas Hamatovas un pianista Andreja Osokina radītajā poētiskajā izrādē skanēs Johana Sebastiana Baha, Friderika Šopēna, Bēla Bartoka, Volfganga Dārziņa, Pētera Vaska, Arvo Perta, Valentīna Silvestrova klaviermūzika, Andreja Osokina improvizācijas un Borisa Pasternaka, Osipa Mandelštama, Marinas Cvetajevas, Bulata Okudžavas, Aleksandra Galiča un Aspazijas dzeja.

ŠVEIKS. TOREIZ UN TAGAD. Dziesmu spēle

Sestdiena, 15. oktobris 19.00, Liela zāle 12,00 – 25,00 €

Šveiks Latvijā ir iemīļots gan grāmatas, gan teātru iestudējumu dēļ. Izrādes bieži bagātīgi aizdarītas ar melodiskām dziesmām – ironiskām, priecīgām, skumjām, humora pilnām. Šveika dziesmas dzīvo vēl ilgi pēc tam, kad izrāde savas skatuves gaitas beigusi – “Mīļā, ķeizars mani karā sauc”, “Ardievu, meitenes”, “Karalauka pasts” un vēl, un vēl...

ROMEO UN DŽULJETA. “Quorum ballet” izrāde. 27. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls

Piektdiena, 21. oktobris 19.00, Lielā zāle 12,00 – 20,00 €

“Romeo un Džuljetu” cilvēki visā pasaulē atpazīst kā skaistāko no visiem mīlas stāstiem. Daniela Kardoso horeogrāfija līdz ar Sergeja Prokofjeva mūziku skatītājiem uzdod jautājumu, kas dzīvē ir visdārgākais un par ko bieži vien aizmirstam... mīlestība.

RAXTU RAXTI. Jubilejas koncerts

Sestdiena, 22. oktobris 18.00, Lielā zāle 15,00 – 30,00 €

Muzikālā apvienība "Raxtu Raxti" šogad svin 10 gadu jubileju un aicina uz saviem jubilejas koncertiem un jaunā albuma “Vidū Saule” prezentācijas pasākumiem visā Latvijā. Koncertos skanēs "Raxtu Raxtu" zināmākās kompozīcijas, kuras klausītāji iemīļojuši kopš grupas darbības pirmsākumiem, kā arī pavisam jauni skaņdarbi no grupas jaunā albuma "Vidū Saule".

BET BET 30 gadu jubilejas koncerts

Ceturtdiena, 27. oktobris 19.00, Lielā zāle 12,00 – 30,00 €

Grupa “bet bet” savu 30 gadu jubileju sāka atzīmēt jau 2021. gadā, taču, pulcēšanās ierobežojumu dēļ, to neizdevās realizēt pilnvērtīgi, tāpēc 2022. gadā grupa nolēmusi turpināt jubilejas turneju un nosvinēt to skaļi un jaudīgi! Par godu jubilejai grupa ir sagatavojusi savu labāko un jaunāko skaņdarbu programmu.

AMĀLS UN NAKTS VIESI. LNOB operas viesizrāde visai ģimenei

Svētdiena, 30. oktobris 16.00, Lielā zāle 12,00 – 16,00 €

Gan bērnus, gan vecākus uzrunā stāsts par bērnu Amālu, kas ir klibs no dzimšanas, bet, satiekot Austrumu gudros, kas dodas ar veltēm pie Jēzus bērniņa, tiek izārstēts un sāk staigāt. Amāla lomu izpilda zēni no Rīgas Doma kora skolas. Viņi ir spilgti, interesanti, ar labām balsīm un aktieriskām dotībām,” saka jauniestudējuma muzikālais vadītājs Andris Veismanis.

MANS ZELTS IR MANA TAUTA. Svētku koncerts

Trešdiena, 16. novembris 19.00, Lielā zāle 15,00 – 25,00 €

Ar jaunu muzikālu koncertstāstu “MANS ZELTS IR MANA TAUTA” pie skatītajiem novembrī dosies četri lieliski dziedātāji: Zigfrīds Muktupāvels, Dināra Rudāne, Anmary, Atis Ieviņš un instrumentālā grupa - Jānis Lūsēns, Aivars Gudrais, Harijs Gūtmanis,  Jānis Lūsēns jun. 

DVĒSELES CEĻOJUMS. Arsena Petrosjana (Armēņu duduks) kvartets

Sestdiena, 19. novembris 19.00, Lielā zāle 12,00 – 15,00 €

Arsena Petrosjana Kvartets izpilda armēņu tautas mūziku un reliģisko mūziku. Tā aptver dažādus gadsimtus un žanrus. Koncertā skanēs iepriekš plaši nedzirdēti instrumenti: duduks, santurs, kanuns un perkusijas.

SNIEGBALTĪTES SKOLA. Muzikālās bērnu pasakas iestudējums

Svētdiena, 11. decembris 12.00, Lielā zāle 12,00 – 20,00 €

Leģendārā pasaka "Sniegbaltītes skola" ir kļuvusi par vienu no mīļākajam bērnības pasakām jau daudzām paaudzēm. Šogad Latvijas Jaunatnes teātris saviem skatītājiem piedāvās jaunu un krāšņu šīs muzikālās bērnu pasakas iestudējumu, kurā darbosies visiem labi zināmie pasakas tēli - Sniegbaltīte, Salatēvs, zaķēni, vilcēns un citi meža zvēri.

TEV TUVUMĀ. Ziemassvētku koncerts

Trešdiena, 28. decembris 19.00, Lielā zāle 15,00 – 30,00 €

Ik gadu Ziemassvētku laiks ir tas brīdis, kad mēs varam kļūt gaišāki, garīgāki un iejūtīgāki pret cilvēkiem, kuri ir mums līdzās. Arī šogad Latvijas mūziķi - Aija ANDREJEVA, Marts Kristiāns KALNIŅŠ , grupa PUTNU BALLE un šī gada koncertu īpašie viesi - Jānis ŠIPKĒVICS un Artūrs SKRASTIŅŠ turpinās sadarbību projektā "Tev tuvumā" un aicinās ikkatru no mums sajust sirds siltumu, sniegt to visiem, kas pēc šī siltuma ilgojas un atcerēties, ka patiesībā tas ir nepieciešams ik dienu visu gada garumā!

AGRĀ RŪSA. Mūzikls

Piektdiena, 2023. gada 24. februāris, Liela zāle 15,00 – 30,00 €

Mūzikla pamatā ir Elīnas Zālītes romāns, kas stāsta par jaunas lauku meitenes dzīves līkločiem 30. gadu Latvijā, vēlmi dzīvot Rīgā skaisti un bezrūpīgi. Apklusinot ilgas pēc mājām un ilūziju sabrukuma sāpes, Elza soli pa solim ieiet modes vidē - postošajā kruzuļu un spīguļu pasaulē. Kārotā greznība drīz vien apnīk, tā rada nicinājumu pret naudu un arī pret tās īpašnieku, viņas vīru Ķikuli. Elza izšķiras uz noziegumu savas mīlestības un brīvības dēļ. Tomēr ziedošā mīlestība pārtop par atmiņu drumslām, jo šī paradīze ir iedomāta un izkropļota.

GORS Vēstnieku karšu un ISIC/ITIC karšu īpašniekiem tiek piemērota 10% atlaide GORS organizēto pasākumu biļešu iegādei.

Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.09.2023 - 27.09.2023 Bauskas novads skolēnu ekskursijām! Bauskas TIC
Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu! | Skatīt vairāk
Latvija
Atklāj Liepāju Liepājas reģiona TIB
Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.09.2023 - 24.09.2023 MIĶEĻTIRGUS "ĀBOLJAMPADRACIS" | Kandavā Tukuma TIC
24.septembrī Kandavas promenāde pulcēs visus uz Miķeļtirgu! | Skatīt vairāk
Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē Jēkabpils novada TIC
Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās.  | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.86457515sec.