Lieliskas idejas brīvdienu ceļojumam Gulbenē

Gulbenes novads lepojas gan ar savu kultūrvēsturisko mantojumu.

Tās ir pilis, muižas, baznīcas, kas apbur. Vietējie tūrisma uzņēmēji un saimniecības, kas piedāvā izgaršot, izbaudīt, sajust, sadzirdēt, izsapņot, izzināt, atklāt daudz jauna un interesanta, kā arī krāšņā daba – upes, ezeri, sakopti parki, saimnieku iekopti daiļdārzi, neskartās dabas burvība, kas liek elpai aizrauties.

Gulbenes novada pašvaldības aģentūra "Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs" aicina ikvienu šajā vasarā izzināt Latvijas bagātības un atklāt Gulbenes novadu un tā skaistākās un interesantākās vietas no jauna!

Izzini Gulbeni!

Gulbenes vārds saistās ne tikai ar gulbja tēlu. Par pilsētas simbolu neapšaubāmi ir kļuvis Gulbenes–Alūksnes bānītis – vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu vilciens. Tāpēc tā būtu aktivitāte Nr.1, ko ieplānot savā maršrutā – izbraukt ar bānīti! Tikpat aizraujošs piedzīvojums būs brauciens ar elektrovilcieniņu. Ja vēlies apskatīt abus Gulbenes vēsturiskos centrus, uzzināt svarīgākos vēstures faktus un redzēt pilsētas skaistākās vietas, noteikti piesakies ekskursijai ar elektrovilcieniņu "Atklāj un iepazīsti Gulbeni". Šie abi piedzīvojumi sākas pie Gulbenes dzelzceļa stacijas ēkas, kur, apmeklējot izglītojošo un interaktīvo centru "Dzelzceļš un Tvaiks", varēsi iegūt zināšanas par dzelzceļu, lokomotīvēm un daudz ko citu. Izaicinām izmēģināt spēkus vienās no populārākajām centra aktivitātēm – iejusties mašīnista lomā un iedarbināt gaisa vilcienu! Bet, ja vēlies gūt plašāku informāciju par Gulbenes pilsētas vēsturi, arhitektūru un daudz ko citu, noteikti jādodas izpētīt Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju. Gulbene ir ļoti zaļa pilsēta, to grezno vairāki parki un skvēri. Ieplāno nesteidzīgu pastaigu, apskatot Gulbīšu parku ar gulbju strūklaku, centrālo skvēru ar strūklaku "Pakur, pakur…", nupat atjaunoto Spārītes parku, kur mīt melnais gulbis, Vecgulbenes muižas Pils parku, kur nesen atklāta Amora skulptūra, kas tapusi pēc vēsturiskas fotogrāfijas vēsturiskajā vietā. Tagad ikviens varēs baudīt ne vien skaisto ainavu, bet arī nofotografēties uz podestiem pie skulptūras. Pilsētas parki joprojām kalpo kā liecības baronu fon Volfu mīlasstāstam.

Kad pilsēta izzināta, noteikti izvēlies kādu ēdināšanas iestādi, kur ieturēt maltīti. Visi pilsētas ēdināšanas uzņēmumi piedāvā vienlīdz plašu ēdienkarti dažādām gaumēm. Ielūkojies www.visitgulbene.lv/piedavajums/edinasana-gulbenes-pilseta/ un atrodi savu favorītu! Un ja esi nolēmis pilsētā nakšņot, tad apskati pilsētas naktsmītņu piedāvājumu www.visitgulbene.lv/piedavajums/naksnosana-gulbene/.

Izmēģini pats!

Arvien populārāka kļūst produkcijas degustācija un iespēja iesaistīties produktu tapšanas procesā. Šāda ekskursija pavisam noteikti iegūst jaunu vērtību – stāstījumu papildina praktiskas nodarbības un apmeklētājs līdzdarbojoties pavisam citādāk vērtē produkta saturu un kvalitāti. Piedaloties šādās aktivitātes, tiek iesaistītas teju visas maņas, turklāt ir iespēja gūt arī jaunu pieredzi. Tas var rosināt pašam sākt radošu darbošanos vai arī parādīt tādas talanta šķautnes, par kurām nemaz nenojaut! Tāpēc aicinām - esi drosmīgs, iesaisties!

Apmeklējot Gulbenes novadu, dāvā labsajūtu savām garšas kārpiņām, piesakoties degustācijām vietējos uzņēmumos un saimniecībās! Ir vairāki piedāvājumi pašiem praktiski iesaistīties ēdienu tapšanas procesā – siera siešanā "Pakalniešos", dažādu mājas gardumu gatavošanā saimniecībā "Purmalas",  "Kalna Pakalnieši" vai  "Birzupes 2". Kā tev šķiet, kas gardāks – kafija vai atspirdzinošs dzēriens? Mēs sakām – abi! Un Gulbenes novadā ir iespēja nobaudīt tos abus – kvalitatīvu kafiju grauzdētavā "Tīrs miers", saimniecību "Vecpāpani" un "Jaunstāmeri" vīnus vai "Tālavas sidra" ražotnē ābolu sidrus. Tāpat arī iegriežoties Gulbenes pusē, noteikti iesakām apskatīt kādu no bioloģiskajām un vides veselības saimniecībām, kur iegūsi jaunas zināšanas un iespaidus. Saimniecībās "Strautiņi" un "Kāķupi" varēsi doties ekskursijā pa augu valsts pasauli un noskaidrot, kādas zālītes labāk ievākt tējām, kuri augi vislabāk palīdz ārstniecības procesā, bet lauku mājā "Pededzes" uzzināt ne vien daudz noderīgu padomu par tēju vākšanu, bet arī iepazīt garšaugu pasauli. Apmeklējot bioloģisko saimniecību "Lukstiņi", varēsi apskatīt bišu dravu un nobaudīt dažādus bišu produkcijas gardumus, bet bišu dziednīcā "Niedras" tev tiks piedāvāta unikāla iespēja izmēģināt veselības uzlabošanas procedūru – gulēšanu uz lāvas, zem kuras atrodas bišu stropi. Ja esi gatavs ļauties praktiskām nodarbībām, izmēģini kādu no Druvienas Latviskās dzīvesziņas centra meistarklasēm vai meistara pavadībā darbojies ar koku uzņēmumā "Rubenis Woodwork". Tāpat arī iesakām apmeklēt meistara darbnīcu SIA "Latvijas pusdārgakmeņi" Litenes pagastā, kur uzzināsi, kā no Latvijā iegūtiem pusdārgakmeņiem tiek radīti skaisti aksesuāri, nelieli suvenīri un dizaina priekšmeti!

Iepazīsti vēsturisko!

Lai izzinātu Gulbenes novada gan vēsturiskās, gan mūsdienu tradīcijas un labāk izprastu sadzīvi, lielisks papildinājums ekskursijai būs muzeju un ekspozīciju apmeklējums, kā arī arhitektūras un kultūrvēsturiskā mantojuma apskate.

Novada kultūras mantojumu izceļ greznās pilis, muižas un baznīcas – katra ar savu īpašo stāstu un krāšņo arhitektūru. Par pēdējā laika pieprasītāko ceļojuma galamērķi kļuvusi 2019.gada nogalē pēc restaurācijas atklātā Stāmerienas pils, tomēr teju katru Gulbenes novada pagastu rotā skaistas muižas un to kompleksi. Uzzināt vairāk par izcilu personību dzīvesstāstiem un apskatīt saglabājušos personīgo un daiļrades mantojumu iespējams novada muzejos un speciālajās ekspozīcijās. Lizuma pusē atrodas Jāņa Brektes dzimtas māja "Saulieši" un Apsīšu Jēkaba piemiņas ekspozīcija "Kalaņģi", Tirzā – PSRS perioda vēstures liecību ekspozīcija un Slēpju muzejs, Druvienā iespējams apmeklēt Druvienas Veco skolu – muzeju un kultūras kompleksu "Silmači", Daukstu pagastā apskatāma senlietu ekspozīcija "Dekteru" stallī un kurpīšu kolekcija "Brīnumzeme", bet Beļavā – ekspozīcija kordiriģentiem Imantam un Gido Kokariem. Ja vēlies gūt plašāku informāciju par pilsētas un pagastu vēsturi – apmeklē kādu no muzejiem, novadpētniecības, kultūrvēsturiskā mantojuma vai tūrisma informācijas centriem un punktiem – Gulbenē, Rankā, Lejasciemā, Lizumā, Stāķos, Stāmerienā un Litenē.

Esi aktīvs!

Gulbenieši, paši allaž būdami enerģiski un izmēģinot arvien jaunas aktivitātes, ir parūpējušies, lai pilsētas un novada apmeklētājiem arī būtu iespēja izbaudīt daudzveidīgas aktīvās atpūtas iespējas. Aicinām – apskati un izvērtē piedāvājumu un izvēlies sev piemērotāko veidu, kā kārtīgi izkustēties, izmēģināt kaut ko jaunu vai iesaistīties piedzīvojumos brīvā dabā!

Vasara ir īstais laiks, lai atpūstos ūdens tuvumā, tāpēc noteikti izmēģini kādu no iespējām – ar laivu dodies izbraucienā pa Gauju vai Pededzi, piesaki SUP dēli un apskati Stāmerienas ezera skaistumu uz dēļa vai nopeldies kādā no novada upēm vai ezeriem. Ja saista neparastākas aktivitātes, iesakām izmēģināt spēkus šķēršļu un saliedēšanās takā, izlaušanās istabās "Xalianse" un "Perons 13" vai uzspēlēt lāzertaga spēli Litenē. Piedzīvojumu garu būs iespēja izjust brīvdienu parkā "Rei Lī", golfa spēli brīvā dabā varēsi izbaudīt pļavu golfa laukumā "Siltie", bet patrenēties diska mešanā – disku golfa parkā "Stari".

Gūsti labsajūtu!

No ikdienas stresa un rutīnas nav pasargāts neviens, katram no mums rodas nepieciešamība pēc pilnvērtīgas atpūtas, tāpēc ir svarīgi atrast laiku, lai atjaunotu enerģiju, garastāvokli un pašsajūtu. Iesakām izmēģināt labsajūtu veicinošus pakalpojumus - piesakies un ļauj zinošiem speciālistiem sevi palutināt!

 Pēc Gulbenes pilsētas apskates un iepazīšanas, ļaujies SPA procedūrām četru zvaigžņu viesnīcā Vecgulbenes muižas kompleksā! Iepriekš sazinoties, būs iespēja apmeklēt SPA centru ar džakuzi, saunu vai turku pirti. Tomēr ja vēlies baudīt lauku mieru un pabūt tuvāk dabai, iesakām pieteikties pirts procedūrām! Stāmerienas pusē laipni uzņems pirtnieks Viktors Podziņš, Galgauskas pagasta lauku mājā "Ozoliņi" varēsi izkarsēties līdz pat 90 grādu karstā pirtiņā, tāpat arī pirts veselīgo un patīkamo atmosfēru varēsi baudīt Lejasciema pagasta pirts un atpūtas vietā "Pincikājas",  Daukstu pagasta "Āriņos" – "Pirtslietu darbnīcā" un Galgauskas pagasta "Ozoldruvās"!

Pie labas atpūtas piederas arī labs miegs, tāpēc aicinām to izbaudīt kādā no novada atpūtas kompleksiem, viesu namiem vai lauku mājām!

Esi tuvāk dabai!

Vasarā katrs jūtam vēlēšanos vairāk laika pavadīt ārpus mājas – atpūsties pie ūdens, doties piknikā, ķert saules starus vai tik vien kā doties pastaigā svaigā gaisā. Iesakām vērot dabas skaistumu un apmeklēt atpūtas vietas un apskates objektus, kurus jau iecienījuši gan vietējie iedzīvotāji, gan tūristi. Izbaudīt mieru ūdens tuvumā – gan pie novada upēm, gan ezeriem, gan vērojot avotu tecējumu Lejasciema vai Rankas pusē vai apskatīt Sitas un Pededzes upes palieni, klausoties putnu dziesmas un vērojot turpat blakus esošo savvaļas zirgu un ‘Hailander’ šķirnes liellopu ikdienu. Ja rodas vēlēšanās doties izjādē ar zirgu vai pajūgā, piesaki apmeklējumu saimniecībās "Purenes", "Pilssēta" vai "Dzelzavieši". Apskatīt briežus un citus dzīvniekus iespējams briežu dārzā "Mežsētas". Novadnieku radošumu un apņēmību varēsi vērot tādos apskates objektos kā Šķieneru pietura un Dabas viesistaba Stradu pagastā, Pudeļu dārzā Litenē un "Goda kalnā" Jaungulbenē. Iesakām apmeklēt un apbrīnot arī trīs daiļdārzus Lejasciema pusē, kuri atšķiras ar savu košumu, augu valsti un rūpīgo kompozīciju izkārtojumu, savukārt skatu torņu cienītājus aicinām apmeklēt skatu platformu Stāmerienā un Kārtenes skatu torni Beļavā. Patīkamu atmosfēru un pikniku aicinām izbaudīt Pededzes upes zaļajā promenādē un sapņu templī.

Apskati sagatavotos maršrutus un piedāvājumus!

Lai padarītu gan pilsētas, gan pagastu iepazīšanu aizraujošāku, esam izveidojuši pastaigu un velomaršrutus. Vari izvēlēties maršrutu, kurš šķiet atbilstošāks gan sarežģītības, gan ilguma, gan ceļa seguma ziņā (www.visitgulbene.lv/marsruti/). Savukārt ņemot vērā to, ka Gulbenes novads ir bagāts ar kultūrvēsturisko mantojumu, aicinām apskatīt arhitektūras skaistumu, dodoties pa baronu un muižkungu pēdām, apskatot pilis un muižas, kā arī novērtēt sakrālo mantojumu nelielā dievnamu apceļošanas tūrē. Ir izveidots arī neparasts piedāvājums ar ieceri popularizēt novada vides objektus ar mākslinieciskiem risinājumiem un interesantiem vēstījumiem. Ja izvēlēsies apmeklēt šajā piedāvājumā iekļautos objektus,  uzzināsi leģendu par kādu velnu, redzēsi, kādi senlatviešu darbarīki atrodami Jaungulbenes pagasta "Goda kalnā" un cik liela velosipēdu kolekcija iekļauta Riteņu parkā, varēsi paviesoties Dabas viesistabā un vēl daudz ko citu. Ieskaties mūsu mājaslapā: www.visitgulbene.lv/ekskursiju-piedavajumi/

Gulbenes novada pašvaldības aģentūra "Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs" ir priecīgi dalīties plašajā tūrisma piedāvājumā un cer, ka varēsi atrast savai gaumei, kompānijai un interesēm atbilstošu maršrutu, objektu vai pakalpojumu. Ja rodas papildu jautājumi – sazinies telefoniski  +371 64497729, +371 26557582, e-pastā [email protected], sociālajos tīklos vai arī apmeklē klātienē – Gulbenē, Ābeļu ielā 2!

Lai skaistas brīvdienas un pilnvērtīga atpūta Gulbenes novadā!

Gulbenes novada pašvaldības aģentūra "Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs" (www.visitgulbene.lv)

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.08.2021 - 10.08.2021 Cēsīs atklāts vērienīgs sienas gleznojums Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
30.augustā Ruckas mākslas fonds projekta “Mākslas kūre” ietvaros Cēsīs atklāja vērienīgu mākslinieka Pauļa Liepas darbu “Kalnu kūre” – | Skatīt vairāk
Latvija
Slutišķu vecticībnieku lauku sēta TAKA
Slutišķu ciems ir autentiska apdzīvota sādža, kur apmeklētāji var iepazīties ar unikālām Latgales vecticībnieku kultūras un sadzīves | Skatīt vairāk
Seno amatu darbnīca "Klēts" TAKA
Seno amatu darbnīca “Klēts” izveidota Raiņa mājā Berķenelē. Ēkas pirmajā stāvā ierīkota dažādu seno amatu ekspozīcija. | Skatīt vairāk
Izstāde "Atgriešanās"  Līvānu TIC
No 9. jūlija līdz 31. augustam, Līvānu stikla un amatniecības centra apmeklētājiem ir iespējams apskatīt Lietuvas stikla mākslinieka Remigijusa | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.57980609sec.